محتوا متنی چیست؟
منظور از محتوا متنی تمام اطلاعات ، از جمله کلمات و عبارت­ها ، جملات و پارگراف­ها و … است. ما از طریق این اطلاعات معنی و منظور را به خواننده منتقل می­کنیم و به همین ترتیب ارتباط بین نویسنده و خواننده شکل می­گیرد. محتوا متنی از اهمیت بالایی برخوردار است ، به این دلیل که اولا در متن به طور کامل جزئیات توضیح داده می­شود و دوما از این نظر که بهینه­‌سازی و استاندارد بودن مطالب محتوا شما در صورت آنلاین و دیجیتال بودن در گوگل بررسی می­شود. محتوا متنی از اهمیت بالایی برخوردار است ، به این دلیل که اولا در متن به طور کامل جزئیات توضیح داده می­شود و دوما از این نظر که بهینه­‌سازی و استاندارد بودن مطالب محتوا شما در صورت آنلاین و دیجیتال بودن در گوگل بررسی می­شود.

مهمترین نوع محتوا متنی چیست؟ مهمترین مساله در مورد محتوا متنی، تفاوت بین متن معمولی و محتوا متنی است. توجه کنید که این دو را اشتباه نگیرید. منظ.ر از متن، کلمات و نوشته­هایی است که انسان می­تواند آن­ها را بخواند، در صورتی که محتوا متنی تفسیر و منظور نهایی و منظور گنجانده شده در عناصر متن است، که در نهایت به دست می­آید. به همین ترتیب ، لزوما تمام متن­ها دارای محتوا نخواهند بود. خصوصیات یک محتوای نوشتاری که باعث افزایش درآمد ‌می‌شود این روزها یکی از روش‌های افزایش مشاغل و افزایش درآمد، سرمایه‌گذاری در زمینه تولید محتوا است. نوشتن محتوا، فعالیتی رقابتی است، اما کار چندان ساده‌ای نیست. طبق تحقیقات، خواننده به طور متوسط ​​فقط ۸  ثانیه را صرف خواندن یک مطلب می‌کند. بنابراین ناگفته مشخص است، ایجاد محتوایی جذاب و با ارزش چقدر بااهمیت خواهد بود. محتوای نوشتاری یکی از انواع محتواهای ضروری است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود. ما قهرمان قصه نیستیم! ما راهنما هستیم! هر بار باید یک مشکل و یک رویا به مشتری بدهیم. قصه نباید شوخی باشد، قصه باید یک مشکل جدی را حل کند. قهرمان قصه (مشتری) سه سطح کشمکش دارد: درونی، بیرونی، فلسفی. آدم‌ها برای مشکل درونی‌شان پول می‌دهند، نه مشکل بیرونی. مثلا: شعار فروشگاه ملزومات حیوانات خانگی، این است که حیوانات هم حق دارند غذای سالم بخورند. مشکل بیرونی مشتری این فروشگاه، تامین غذای حیوان خانگی‌اش است. مشکل درونی این است که حس کند برای حیوانش ارزش قائل شده و انسان دغدغه‌مندی است. (برای همین خرید می‌کند!) و مشکل فلسفی هم کمک به حیوانات و محیط زیست است! همدلی، همیشه پاسخگوی نیاز مشتری نخواهد بود! با مشتری و مخاطب همدل باشیم. اما همیشه هم همدلی خوب نیست. فرض کنید مطب دکتر رفته‌اید و به وی می‌گویید ۱۵ سال است می‌خواهید وزن کم کنید اما نمی‌شود! او هم به شما می‌گوید اتفاقا من هم همین مشکل را دارم! مسلما، بلافاصله از مطبش بیرون می‌روید و از او ناامید می‌شوید! همدلی خوب است اما باید با اقتدار همراه باشد. در مراجعه به پزشک، مشتری به دنبال اقتدار او است. پس در کنار همدلی، باید مقتدر باشیم!

در شبکه های مجازی شاید محتوای طولانی و بلند چندان مورد نیاز نباشد، اما بی نیاز از محتوای متنی هم نیست.

ولی قواعد و اصولی دارد که بهتر است نسبت به آن دقت کافی داشت، تا کاربران در بین دنیای رقابتی که در صفحات مجازی وجود دارد بتوانند آنچه که می خواهند و دنبالش می گردند، بیابند.

۱- در اینستاگرام

اینستاگرام که چند سالی است به شدت مورد توجه بیشتر افراد دنیا قرار گرفته، فروش محصولات و ارائه خدمات را در کسری از ثانیه به تمامی دنیا عرضه می کند، ولی برای این منظور نیاز است که یک سری مقرارات را رعایت کرد.

تازگی و جذابیت: محتوا متنی باید دارای تازگی و جذابیت باشد. یعنی بقیه رقبای شما از این متن ها و ترفندهایی که شما در پیش گرفته اید، استفاده نکرده باشند..

یعنی اینکه تک تک کلمات شما در محتوای متنی هدفی را در پیش داشته باشند و از هر کلمه شما نقشه ای خاص اما درست برای جذب یکی از افکار مخاطب خود ریخته باشید.

اینگونه است که مخاطب با کمال میل با شما و صفحه شما همراه می شود.

نکته دوم: در مورد عکس های ناب و جدید شماست، گاهی در صفحات مختلف با عکس های تکراری مواجه می شویم.

این موضوع برای کاربران چندان مناسب نیست و او شما را دارای تحول و ایده مناسب نمی بیند.

برای همین خوب است که با دقت زیاد این کار را انجام  دهید و عکس ها را با کیفیت و مناسب با محتوای متنی انتخاب کنید.

۲- تلگرام

تلگرام هم به همین صورت مثل اینستاگرام است، کلمات و متن طولانی نمی خواهد.

اما در  عوض متنی کوتاه، خلاصه، مفید و جدید برای جذب ممبر جواب می دهد.

پس بهتر است در مورد کلمات جستجو لازم را در مورد موضوع داشته باشید.

پیچیدگی محتوا و دوری مخاطب

برای نگارش محتوا، نیازهای مخاطب و ویژگی‌های آن‌ها بایستی در نظر گرفته شود. لذا، محتوا نباید پیچیده باشد و در هچل پیچیدگی بیفتیم! پیچیدگی، باعث می‌شود مشتری برای فهم بیشتر پیام ما، بیش از حد کالری بسوزاند و نکات در ذهنش نماند و چون به رشد وی کمکی نشده دیگر از مطالب ما استفاده نخواهد کرد.

محتوای باکیفیت و جذب مخاطب

محتوای باکیفیت تقریباً از هر جنبه‌ای بازاریابی را هدایت می‌کند. اینترنت، مکانی است که کسب‌و‌کارهای متعددی در آن با هم رقابت می‌کنند و ثبات و رکود در آن، باعث پیشی گرفتن رقبا و از رده خارج شدن شما خواهد شد. در مشاغل پیشرو، محتوای نوشتاری جذاب ارزش محسوب می‌شود که از این طریق می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

رموز موفقیت برای نوشتن محتوای جذاب

محتوانویسان موفق همه ویژگی‌های زیر را دارند. توجه به کلمات کلیدی و بحث سئو مهم است چرا که باعث ترافیک در گوگل می‌شود. اما خصوصیات مهم‌تری در این حوزه وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. تمرکز به محتوای مخاطب‌محور: بر مخاطبان خود تمرکز کنید و از این طریق رضایت آن‌ها را جلب کنید. با ایجاد مطالب مرتبط و مفید که نیاز مخاطبتان در اولویت باشد موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد و از طرفی چون تمرکز اصلی گوگل هم رضایت جستجوی جستجوگرها است. بنابراین، اگر از مخاطبان پذیرایی می‌کنید، گوگل هم از شما استقبال خواهد کرد.

۲. توجه به رقبا: اگر به تازگی وارد حوزه فعالیت‌تان شده‌اید. درباره رقبای موفق حوزه فعالیت‌تان تحقیق کنید و به آنچه ارائه می‌دهند توجه کنید. بررسی محتوای رقابتی می‌تواند به شما کمک کند رقیب‌تان را بشناسید و بفهمید آن‌ها جایگاه خود را در مقابل مخاطبان چگونه کسب کرده‌اند. وقتی مخاطبان خود را می‌شناسید، می‌توانید به سؤالات آن‌ها متناسب با نیازشان پاسخ دهید. روابط سایبری سالم برای زنده ماندن به ارتباطات متکی است.

۳. توجه به محتوای پویا: بهترین نویسندگان محتوای آنلاین می‌توانند بر طیف گسترده‌ای از سبک‌های نوشتن تسلط داشته باشند. پروژه‌های محتوا در اشکال متنوعی ارائه می‌شود. یک نویسنده موفق در این زمینه‌ها تجربه دارد. از طریق این تخصص، می‌توان به تولید محتوایی با کیفیت کمک کرد تا مخاطبان بتوانند به اهداف مطلوب برسند.

۴. نگارش محتوای تخصصی: اگر در موضوع خود مسلط شوید و جزئیات آن را بهتر بدانید، در نهایت محتوای شما مفیدتر خواهد شد. تخصص در موضوع، دقیقا همان چیزی است که گوگل برای آن ارزش قائل است و همین‌طور، نکته موردنظر مخاطبان است. یک تولیدکننده موفق محتوا با هر قطعه‌ای که می‌نویسد، حل یک مسئله را ارائه می‌دهد.

خصوصیات یک نویسنده محتوا موفق

یک نویسنده موفق بر سبک‌های مختلف نوشتار تسلط دارد و می‌تواند هر نوع محتوایی تولید کند. اما صرف نظر از نوع محتوا، باید باارزش باشد. موضوعاتی که مطالب زیادی درباره آن‌ها وجود دارد، نوشتن متنی متفاوت شاید مشکل به نظر برسد ولی در نظر داشته باشید که محتواهای تکراری برای سایت شما مناسب نیست و علاوه بر سرقت ادبی، ارزش محتوا و شهرت شرکت خود را کاهش می‌دهید.

_

درخواست مشاوره

_