آریان توکلی

با توجه به اینکه مرکز پارک علم و فناوری کردستان برای هشت سال متوالی در بین مراکز علمی کشور به عنوان یکی از برترین مراکز همواره درخشیده است. ضمن بالیدن و افتخار به چنین مرکزی واقع در استان کردستان شهر سنندج، می‌خواهیم در یک گفتگو یکی از شرکتهای مهندسی فعال و بسیار موفق در این مجموعه با مدیریت جناب آقای مهندس آریان توکلی به شما معرفی کنیم. مهندس آریان توکلی متولد ۱۴/۶/۱۳۷۳ و دارای مدرک تحصیلی مهندسی صنایع از دانشگاه کردستان با مدیریتی بسیار مجرب توانسته موفقیتها و دستاوردهای بسیاری را برای این شرکت به ارمغان بیاورد.

آریان توکلی

آریان توکلی

 

 

خلاصه ای از سابقه کاری و حوزه های فعالیت مهندس آریان توکلی :

در سن ۲۷ سالگی بیش از ۱۵ سال سابقه کاری! یعنی شروع فعالیت از دوران ابتدایی. در ابتدا با بازار کار آزاد استارت زدن و از فروش لوازم التحریر، آشنایی بابازار کار آزاد شروع شد. در دوران راهنمایی با شرکت در نمایشگاه های فروش پاییزه و نوروزانه و با برپایی غرفه های فروش کالاهای مختلف فعالیت خود را ادامه دادن. همزمان با شروع فعالیت تلگرام در ایران  به صورت اختصاصی در حوزه تقویت کاال های تلگرامی فعالیت داشتند. در سن ۲۰ سالگی بارها در مسابقات رباتیک کشوری شرکت کردند و دارای مقام های بسیاری از جمله  اول، دوم و سوم کشوری هستند. در سابقه خود برگزاری واجرای بیش از ۲۰ دوره آموزشی و علمی در سطح شهر سنندج را دارند. مهندس توکلی بعد از حجم زیادی از تجربه و سابقه کاری وارد حوزه استارتاپی شدند ….

مهندس آریان توکلی

آریان توکلی

 

حضور چنین شرکتها و مدیران جوان و لایقی همچون مهندس آریان توکلی همواره توانسته در اشتغال زایی و ایجاد فرصتهای جدید برای جوانان نقش قابل توجهی را ایفا کند. ضمن تشکر از مهندس توکلی در مصاحبه‌ای با ایشان، به عنوان اولین سؤال:

 

  • مهندس توکلی از کجا شروع کردید؟

ما سال ۱۳۹۶ به صورت یک تیم ۴ نفره پروژه سنه آگرین را استارت زدیم. در ابتدا وارد پارک علم و فناوری سنندج شدیم، سپس با تیم برنامه نویس قرار داد بستیم و اپلیکیشن سنه آگرین (شارینو) را طراحی کردم. در ابتدا اپلیکیشنهای جانبی برای طراحی و ثبت نقاط درون شهر سنندج را در اختیار داشتیم و توسط تیم کاری خودمان شروع به جمع آوری دیتا و اطلاعات مکان یابی شهر سنندج کردیم. که در نهایت با تلاشهای بی وقفه تیم ابتدای سال ۱۳۹۷ اپلیکیشن سنه آگرین وارد کافه بازار شد و آن را به مردم ارائه دادیم.

آریان توکلی

 

 

  • در حال حاضر پروژه سنه آگرین در چه وضعیتی قرار دارد؟

در حال حاضر پروژه سنه آگرین بیش از ۵۰ هزار نصب داشته است که هم اکنون حدود ۷ الی ۸ هزار نفر کاربر فعال داریم. ما توسط این اپلیکیشن خدمات مختلفی را به مردم شهر سنندج و کاربرانمان ارائه داده و می‎دهیم که از جمله آنها می‌توان به بخش کاریابی، استخدام، خدمات مشاوره رایگان پزشکی و معرفی کسب و کارهای شهر سنندج اشاره کرد.

آریان توکلی -کارآفرین برتر سنندج

ضبط برنامه صدا و سیمای کردستان

 

 

 

  • دستاوردهای شما؟

دستاوردهای ما از همان ابتدای تأسیس شرکت یعنی سال ۹۶ شروع شد. از زمانی که به عنوان شرکتی پیش رشد وارد پارک علم و فناوری سنندج شدیم.

در سال ۱۳۹۷ به عنوان شرکت رشدی فعالیت خود را ادامه دادیم.

در سال ۱۳۹۸ موفق به دریافت عنوان شرکت خلاق شدیم.

در سال ۱۳۹۹ جواز دانش بنیانی را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کردیم.

و هم اکنون که در حوزه خود اپلیکیشن بیش از ۵۰ هزار نصب داشته‌ایم و همواره خدمات زیادی را به مردم عزیز شهر سنندج ارائه داده‌ایم.

پروژه سنه آگرین

 

  • به چه تعداد از کسب و کارهای استان کردستان خدمت ارائه کرده‌اید؟

ما با بیش از ۸۰۰ کسب و کار در شهر سنندج قرار داد تبلیغات داشته‌ایم و با بیش از ۱۰۰ کسب و کار به عنوان اسپانسر و در بخشهای مختلف اپلیکیشن ارتباط کاری داشته‌ایم که همواره خدمات تبلیغاتی و معرفی آنها را به مردم شهر سنندج و کاربران گرامی ارائه داده‌ایم.

کسب و کارهای کردستان

 

  • برنامه شما برای آینده چیست؟

یکی از برنامه‌های اصلی ما ارائه خدمات بیشتر به کاربران عزیز است، برای مثال در حوزه‌ی نوبت دهی پزشکان ورود خواهیم کرد. با توجه به استقبال مردم و درخواستهای مکرری که در رابطه با بحث نوبت دهی پزشکان بوده، به همین دلیل ما در آینده قصد داریم وارد حوزه نوبت دهی پزشکان، مطب ها و کلینیک ها شویم. البته جدا از چنین خدماتی برنامه‌های فروشگاهی، خرید به صورت آنلاین را نیز به کاربران ارائه خواهیم داد. همچنین شبکه‌ی اجتماعی کاربر محور یا فروشگاه محور را نیز راه اندازی و ارائه خواهیم کرد.

 

 

  • از اشتغال زایی که انجام داده‌اید صحبت کنید؟

در حال حاضر در شرکت ۲۰ نفر لیست بیمه داریم که شامل تیم فنی یعنی برنامه نویسهای شرکت، تیم گرافیک، تیم سئو و تولید محتوا و تیم پشتیبانی و ارتباط با مشتری هستند. ناگفته نماند، در تلاشیم و امیدواریم که در آینده بازهم بتوانیم از جوانها و فارغ التحصیلهای بیشتری استفاده کنیم.

  • شما یک دوره بوت کمپ برگزار کردید که بازتاب بسیار خوبی هم به همراه داشت، لطفاً در این باره بیشتر توضیح می‌دهید؟

بوت کمپ آموزشی

بله درسته، ما سال ۱۳۹۹ یک دوره بوت کمپ برگزار کردیم که در دو حوزه فعالیت داشت. یکی در حوزه گرافیک بود که ۳ ماه طول کشید و دیگری در حوزه برنامه نویسی بود که ۴ ماه طول کشید. ما در این بوت کمپ ها در کنار آموزشی که داشتیم هم کارآموزی و هم تمرین داشتیم و پروژه‌های مختلفی را راه اندازی کردیم.  خداروشکر با آموزش استادان مجرب و تلاش بچه‌ها چند نفر از اعضایی که در این بوت کمپ شرکت کردند در حال حاضر در شرکتهای مختلف مشغول به کار هستند و توانستیم فرصتی برای آنها ایجاد کنیم.

بوت کمپ شارینو

 

  • مجوز دانش بنیانی شما توسط چه نهادی صادر شد؟

شرکت دانش بنیان ما با توجه به زیر ساختی که در طول این چند سال فراهم کرده و خدمات متنوع و همزمانی که به کاربران شهر سنندج ارائه داده‌ایم باعث شد که معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری مجوز دانش بنیانی ما را در سال ۱۳۹۹ صادر کنند. در واقع پروژه ما پروژه‌ای غیر قابل کپی است که از زیر ساخت، دانش و فناوری یونیکی استفاده شده است که همه این موارد، آیتمهایی هستند که برای دانش بنیانی حائز اهمیت است و دلیلی بر دانش بنیان بودن ما نیز است.

مجوز دانش بنیانی

 

شرکت ایده آگرین چه خدماتی را ارائه میدهد ؟

خدمات طراحی سایت، سئوی وب سایت، طراحی تیزرو لوگو و …. همچنین یکی از محصولات با ارزش شرکت سایت شارینو میباشد که به صورت تخصصی مشاغل سیار را در کل کشور معرفی میکند

امیداوریم با تصمیم های مدیریتی جناب توکلی شارینو را همیشه در اوج ببینیم!

 

 

 

سایر مقالات شارینو :

 کتاب فروشی های سنندج

مستوره اردلان

خاندان آصف

 

 

 

۱۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *