پزشک تغذیه در همدان

پزشک تغذیه در همدان

تغذیه سالم بخشی از سبک زندگی لازم برای انسان‌ها است که از رموز اصلی سلامت و افزایش طول عمر محسوب می‌شود. امروزه چاقی و لاغری بیش ‌از حد و عدم تناسب‌اندام یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان همدانی است که بهترین راه جهت کنترل آن مراجعه به پزشک تغذیه در همدان است.

پزشک تغذیه در همدان

پزشک تغذیه در همدان

 

ویدیو : پزشک تغذیه در همدان

 

 

 

دکتر تغذیه در همدان بهترین رژیم غذایی را متناسب با شرایط بدن فرد به او ارائه می‌کند و سعی می‌کند شخص را به درجه مناسبی از تناسب‌اندام و سلامتی برساند. در این میان شناخت بهترین پزشکان تغذیه در همدان موضوع بسیار مهمی‌ است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پزشک تغذیه در همدان

چه زمانی باید به پزشک تغذیه مراجعه کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید داشتن بدنی سالم در گرو داشتن رژیم غذایی سالم و اصولی است که تنها هدف آن تناسب‌اندام نبوده و در جهت افزایش سلامت عمومی‌ بدن انجام می‌شود. شما چه بخواهید وزن خود را کاهش یا افزایش دهید یا رژیم غذایی خود را سالم کرده و حتی رژیم گیاهخواری در پیش بگیرید؛ باید در نخستین گام تحت نظر پزشک تغذیه در همدان قرار بگیرید تا از عوارض رژیم‌های غیراصولی و مضر در امان مانده و بهترین نتیجه را کسب نمایید.

مراجعه به پزشک تغذیه

شما می‌توانید با برخورداری از هر یک از شرایط زیر جهت بهبود وضعیت بدنی خود و حفظ سلامتی به بهترین متخصص تغذیه در همدان مراجعه نمایید. این شرایط عبارت‌اند از:

حساسیت به یک ماده غذایی

اگر فکر می‌کنید به یک ماده غذایی خاص حساسیت دارید؛ پیش از قطع کامل مصرف آن بهتر است با پزشک تغذیه در همدان مشورت نمایید. درواقع امکان دارد قطع مصرف برخی مواد غذایی باعث بروز کمبود‌هایی در سلامت شما شود. اما یک متخصص تغذیه خوب و کاربلد می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر بوده و به شما کمک کند با مصرف غذا‌های جدید کمبود ناشی از حذف آن ماده غذایی آلرژی‌زا را جبران کنید.

 بنابراین زمانی که احساس می‌کنید نسبت به برخی مواد غذایی حس ناخوشایندی دارید؛ بهترین راه مراجعه به پزشک تغذیه در همدان جهت دریافت برنامه غذایی مناسب است.

حساسیت به یک ماده غذایی

دل‌درد به هنگام مصرف شیر

برخی از افراد ممکن است پس از مصرف لبنیات به‌ویژه شیر دچار دل‌درد، نفخ یا دل‌پیچه شوند. اگر شما هم از این علائم برخوردار هستید بهتر از پیش از قطع مصرف لبنیات مشکل خود را با پزشک در میان بگذارید. این موضوع مربوط به عدم تحمل لاکتوز است که با مراجعه به پزشک تغذیه به‌مرورزمان برطرف شده و شما به‌راحتی می‌توانید انواع لبنیات را مصرف کنید.

دل‌درد به هنگام مصرف شیر

بهبود وضعیت گوارشی

به طور معمول معده شما باید حدوداً یک الی دو بار در روز فعالیت داشته باشد و شما اجابت مزاج داشته باشید اما اگر شما بیش از اندازه به دستشویی می‌روید و یا گاهی تا چند روز اجابت مزاج ندارید؛ لازم است رژیم غذایی خود را به کمک پزشک تغذیه در همدان بهبود بخشیده و تغییرات مؤثری در آن ایجاد کنید.

 

رفلاکس معده

متخصص تغذیه در همدان می‌تواند به شما کمک کرده تا رفلاکس معده یا سوزش سر دل را با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب رفلاکس کاهش دهید. البته لازم است جهت اطمینان از اینکه این سوزش مربوط به معده است یا نه به پزشک مراجعه کنید و در صورت نیاز به مصرف دارو بپردازید. اما به‌طورکلی مهم‌ترین فاکتور در رفع رفلاکس معده برخورداری از یک رژیم غذایی مناسب و اصولی است.

رفلکس معده

تغییر در میزان اشتها

افزایش یا کاهش اشتهای نا‌گهانی می‌تواند از علائم ایجاد یک بیماری باشد؛ پس لازم است در این شرایط سریعاً به پزشک تغذیه در همدان مراجعه کرده و مشکل خود را مطرح کنید.

تغیر در میزان اشتها

داشتن کلسترول بالا

یک متخصص تغذیه خوب دقیقاً می‌داند که چه غذا‌هایی سبب افزایش کلسترول خون و چه غذا‌هایی سبب پایین آمدن سطح کلسترول خون شما می‌شوند؛ در نتیجه اگر دچار کلسترول بالا هستید مراجعه به پزشک متخصص می‌تواند به کنترل سطح کلسترول شما و کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی کمک بسیاری بکند.

کلسترول

بارداری

یک متخصص تغذیه به شما کمک می‌کند بدن خود را برای بارداری آماده کنید و یک بارداری سالم و بی‌خطر را تجربه کنید. کارشناس تغذیه در همدان تلاش می‌کند کلیه مواد موردنیاز جنین از طریق مادر تأمین شود؛ زیرا کمبود‌های غذایی می‌تواند اثرات ناگواری روی جنین داشته و در رشد آن تأثیر منفی بگذارد.

پس لازم است در این دوران مهم علاوه بر پزشک زنان، تحت نظر کارشناس تغذیه نیز قرار داشته باشید و رژیم غذایی سالم و مخصوص بارداری را دریافت نمایید.

بارداری

برنامه روزانه بسیار شلوغ

اگر جزو افرادی هستید که مشغله زیادی دارید و فرصت کافی برای درست کردن غذا یا مصرف میان وعده‌ها برای شما وجود ندارد و این موضوع شما را به سمت غذا‌های آماده و فست‌فود هدایت کرده است؛ لازم است حتماً به پزشک تغذیه جهت اصلاح این روند مراجعه کنید.

زمانی که بیش ‌از حد کار می‌کنید و فعالیت جسمی‌ یا ذهنی گسترده دارید؛ باید به سلول‌های بدن خود به‌اندازه کافی انرژی و مواد مغذی را برسانید تا بتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند و نیاز شما را رفع کنند. یک مشاور تغذیه خوب می‌تواند به شما راهنمایی‌های لازم را جهت انتخاب بهترین غذا‌ها ارائه کند تا دچار سوءتغذیه و کمبود‌های مختلف نشوید.

افزایش وزن

اگر تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اید ولی تغییری در وزن شما ایجاد نشده و کاهش وزن یا افزایش وزن به خصوصی ندارید؛ وقت آن رسیده است به پزشک تغذیه در همدان جهت لاغری یا چاقی اصولی مراجعه نمایید. با کمک پزشک تغذیه در این زمینه دیگر خبری از خوردن و نخوردن مواد غذایی مختلف، کاهش وزن‌های یک‌ماهه و بدون برگشت و دیگر دروغ‌های تبلیغاتی نیست؛ بلکه هدف یک متخصص چیزی فراتر از ارائه یک رژیم غذایی معمولی است.

پزشک تغذیه در همدان تلاش می‌کند سبک زندگی شما را به سمت سالم‌تر شدن هدایت کرده و با تنظیم ساعت خواب، افزایش فعالیت روزانه و غیره در کنار یک رژیم غذایی اصولی و ویژه نیاز‌های بدن شما را تأمین کرده و به افزایش سلامت شما کمک کند.

افزایش وزن

برخورداری از بیماری‌های مزمن

اگر دچار مشکلاتی همچون دیابت، فشار خون یا سایر بیماری‌های مزمن هستید؛ داشتن یکم رژیم غذایی مناسب از مهم‌ترین موضوعات در حفظ سلامتی شما به شمار می‌آید. متخصص تغذیه در مورد نحوه تغذیه در بیماری‌ها و شرایط مختلف آگاهی کامل داشته و به شما کمک می‌کند غذا‌هایی متناسب با وضعیت خود را مصرف کرده و در جهت کنترل یا بهبود وضعیت خود پیش بروید.

 برخی از متخصصان تغذیه در همدان در یک حوزه خاص تبحر دارند مانند بیماری‌های کلیوی، تغذیه ورزشی، دیابت، فشار خون و غیره. در زمینه تغذیه کودکان نیز که از مهم‌ترین عوامل در رشد آن‌ها است تعداد زیادی دکتر تغذیه کودکان در همدان فعالیت دارند.

بیماری مزمن

ورزش

زمانی که شروع به ورزش کردن می‌کنید نیاز‌های بدن شما تغییر می‌کند. پزشک تغذیه در همدان به شما کمک می‌کند تا بتوانید نیاز‌های بدن خود را از طریق رژیم غذایی مخصوص تأمین کرده و دچار کمبود‌های مختلف نشوید؛ بنابراین در شروع فعالیت‌های ورزشی حتماً برای تنظیم برنامه غذایی خود به پزشک تغذیه در همدان مراجعه نمایید.

ورزشی

پرخوری عصبی

اگر در زمان‌هایی همچون ناراحتی، خوشحالی، خشم و غیره به غذا خوردن روی می‌آورید؛ این موضوع می‌تواند یک وضعیت خطرزا در تغذیه شما باشد. این نوع پرخوری که پرخوری عصبی نام دارد می‌تواند منجر به افزایش وزن و چاقی و سایر مشکلات مربوط به افزایش وزن شود.

این‌گونه افراد با کمک گرفتن از پزشک تغذیه در همدان می‌توانند به اصلاح این عادت غذایی نادرست بپردازند. گاهی اوقات نیز لازم است افراد در کنار پزشک تغذیه به روان‌شناس نیز مراجعه نمایند یا علت روانی این موضوع نیز مورد بررسی قرار گیرد.

برخورد عصبی

نتیجه نگرفتن از رژیم‌های متعدد

اگر از گرفتن رژیم‌های مختلف خسته شد‌ه‌اید و بعد از پایان آن‌ها وزن شما مجدد افزایش یا کاهش پیدا کرده است؛ زمان آن رسیده است که از کمک پزشک تغذیه در همدان استفاده نمایید. یک متخصص تغذیه خوب به شما کمک می‌کند با تغیر در سبک زندگی و عادت‌های غذایی و نه صرفاً با یک رژیم غذایی تغییر را تجربه کنید و به اندام اید‌ه‌آل خود برسید.

علاوه بر استفاده از برنامه غذایی پزشک تغذیه در همدان در جایگزین کردن عادت‌های غذایی خوب به‌جای عادت‌های غذایی بد بسیار تأثیرگذار بوده و شما را با علت تغذیه نامناسب و عادت‌های اشتبا‌هتان آشنا می‌کند.

رژیم گرفتن

اصول رژیم غذایی برای لاغری

اولین نکته در رژیم‌های ارائه‌شده از سوی دکتر تغذیه برای لاغری در همدان تعادل است. یک رژیم غذایی مناسب به تمام نیاز‌های بدن افراد توجه داشته و به قطع کامل مصرف برخی مواد یا مصرف افراطی برخی دیگر توصیه نمی‌کند.

اصول رژیم غذلیی

با توجه به وجود انواع مختلف رژیم‌های غذایی غیراصولی در این زمینه مراجعه به پزشک تغذیه در همدان جهت کاهش وزن بهترین راه است. در ادامه به برخی از اصول رژیم‌های غذایی لاغری که توسط پزشکان تغذیه توصیه می‌شود خواهیم پرداخت:

اصول رژیم غذلیی

 • سبزیجات، چربی‌های سالم و پروتئین‌های کم‌چرب مصرف کنید.
 • میزان کالری دریافتی خود را مشخص نمایید.
 • از خوردن کربوهیدرات شکر و غذا‌های فراوری شده پرهیز کنید.
 • از قند طبیعی مانند توت، خرما و غیره به‌جای قند مصنوعی استفاده کنید.
 • هیچ‌یک از وعده‌های غذایی را حذف نکنید.
 • بیرون از خانه غذا نخورید.
 • آب زیاد بنوشید.
 • خواب کافی داشته باشید
 • ورزش‌هایی همچون پیاده‌روی، یوگا، دوچرخه و غیره را در کنار رژیم انجام دهید.

اصول رژیم غذلیی

اصول رژیم غذایی برای چاقی

مراجع به بهترین دکتر تغذیه برای چاقی در همدان می‌تواند به شما کمک کند بدون استفاده از غذا‌های پرکالری و بی‌ارزش به بهترین نحو به وزن اید‌ه‌آل خود دست یابید. دکتر تغذیه برای چاقی در همدان فرد را به مصرف مواد غذایی چاق‌کننده‌ای همچون تخم‌مرغ، آجیل، شیر کامل یا شیر شکلات، روغن‌های سالم، غلات کامل و غیره به‌اندازه استاندارد و نیاز بدن تشویق می‌کند و طبق اصولی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد فرد را در جهت سلامت بدنی و افزایش وزن مناسب هدایت می‌کند. این اصول شامل موارد زیر است:

اصول رژیم غذایی

 • اشتهای خود را به‌صورت فیزیکی از طریق ورزش افزایش دهید.
 • زمان غذا خوردن سعی کنید تنها نباشید.
 • مقدار وعده‌ها را کم و تعداد دفعات را افزایش دهید.
 • برای افزایش اشتها از ترفند‌های آشپزی استفاده کنید.
 • غذا‌های سرشار از کالری مصرف کنید.
 • بعد از وعده‌های غذایی حداقل ۵ عدد خرما یا یک نوع شیرینی بخورید.
 • به‌جای استفاده از یک نوع آبمیوه از مخلوط آبمیوه‌های پرکالری استفاده کنید.
 • حداقل در یک وعده غذایی از کربوهیدرات‌هایی همانند برنج، ماکارونی، نان و سیب‌زمینی استفاده نمایید.
 • نیم ساعت قبل و بعد از غذا از مصرف نوشیدنی پرهیز نمایید؛ زیرا مصرف بیش از حد مایعات باعث ایجاد سیری و کاهش اشتها می‌شود.

اصول رژیم غذایی

لیست بهترین پزشکان تغذیه در همدان

برای مراجعه به پزشک تغذیه در همدان لازم است با بهترین و باتجربه‌ترین افراد این حوزه آشنایی داشته باشید تا مؤثرترین نتیجه را کسب نمایید. در ادامه به ارائه لیست بهترین پزشکان تغذیه در همدان می‌پردازیم.

لیست پزشکان تغذیه

دکتر سمانه پاک نیا

آدرس: بلوار خواجه رشید، پایین‌تر از اداره اماکن و گذرنامه، ساختمان پارسیان، جنب بانک ایران‌زمین، طبقه ۲، واحد ۹

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۷۹۴۵۳

دکتر لیلا دهقانیان

آدرس: سیزده خانه، برج آریان، طبقه ۲، واحد ۶۱، مطب تغذیه و رژیم‌درمانی

شماره تلفن: ۰۹۰۳۹۸۴۰۰۸۵

دکتر رویا مظفری نهاوندی

آدرس: خیابان بوعلی، مجتمع پزشکی شفا، طبقه ۴

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۱۲۱۲

دکتر علیرضا فرساد نعیمی‌

آدرس: خیابان شهید فهمیده، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشکده پزشکی

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۳۸۰۵۷۲

دکتر محمدمهدی شکوری

آدرس: خیابان شهید فهمیده، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشکده پزشکی

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۳۸۰۵۷۲

دکتر علی اصغری وحیدی نیا

آدرس: خیابان شهید فهمیده، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشکده پزشکی

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۷۲۶۲۹۳

دکتر فاطمه هوشمند

آدرس: سرپل یخچال، ساختمان پزشکان شفا، طبقه ۴

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۳۲۱۴۱

لیست پزشکان تغذیه

دکتر علی محمدی منش

آدرس: پیاده راه بوعلی، جنب بانک رفاه، ساختمان پزشکان مرکزی، طبقه ۳، واحد ۱۲

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۳۳۰۲۹

دکتر محمد پیله‌وری

آدرس: پیاده راه بوعلی، جنب سینما قدس، ساختمان پزشکان دکتر بصیری

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۴۱۱۸

دکتر علی گودرزی

آدرس: خیابان تختی، میدان فردوسی، مجتمع فردوسی

دکتر عاطفه صوفی

آدرس: میدان رسالت، بلوار آیت‌الله مطهری، بیمارستان بعثت

شماره تلفن: ۵۱۲۶۴۰۰۲۰

دکتر محمد کاظم‌زاده

آدرس: محله آرامگاه بوعلی، میدان بوعلی، ابتدای پیاده راه بوعلی، بین بانک کشاورزی و بانک رفاه، ساختمان پزشکان آزاد، طبقه ۲، واحد ۳۰

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۱۹۲۲

لیست پزشکان تغذیه

اگر از صاحبان کسب‌وکار هستید حتماً می‌دانید که یک تیزر تبلیغاتی جذاب و خلاقانه می‌تواند به‌خوبی در معرفی کسب‌وکار شما به مخاطبان عمل کرده و سبب رشد و پیشرفت بیزینس شما شود. اگر به دنبال طراحان حرفه‌ای در این حوزه هستید؛ می‌تواند از طراحان تیم شارینو در بخش طراحی تیزر کمک بگیرید.

اگر قصد دارید کسب‌وکار خود را گسترش داده و به بخش گسترده‌تری از مخاطبان دسترسی پیدا کنید؛ باید در بستر پرطرف‌دار فضای مجازی به‌خوبی بدرخشید. اقداماتی همچون طراحی سایت فروشگاهی، طراحی لوگو، تولید محتوا و طراحی سایت در همدان و  غیره می‌تواند در این امر بسیار تأثیرگذار باشند که برای دریافت بهترین نتیجه در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم از دانش تیم تخصصی شارینو بهره ببرید.

اگر به دنبال یافتن بهترین و باتجربه‌ترین پزشکان در همدان هستید مطالعه مطالبی همچون مطب پزشکان در همدان، کلینیک‌های پزشکی در همدان و غیره می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع شود.

تعمیر لوازم‌خانگی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است که لازمه آن مراجعه به تعمیرکاران ماهر و باتجربه در شهر همدان است. جهت آشنایی با بهترین‌های این حوزه می‌توانید از مطالب تعمیر جاروبرقی در همدان، تعمیر تلویزیون در همدان، تعمیر آیفون تصویری در همدان، تعمیر یخچال در همدان، تعمیر مبل در همدان و غیره دیدن فرمایید.

 

شرکت نظافتی در همدان
طراحی اپلیکیشن در همدان
امداد خودرو همدان

 

سخن پایانی

با توجه به اهمیت تغذیه در سلامت انسان و ارتباط مستقیم آن با وضعیت روانی بیماری‌های مختلف و به‌طورکلی زندگی روزمره افراد، لازم است در صورت داشتن مشکلات تغذیه‌ای، کاهش یا افزایش وزن، پرخوری عصبی، بارداری و غیره جهت بهره‌مندی از یک رژیم غذایی مناسب و استاندارد به بهترین پزشک تغذیه در همدان مراجعه نمایید. در این مقاله به طور کامل به معرفی تعدادی از بهترین پزشکان تغذیه در همدان پرداختیم.

لیست پزشکان تغذیه

۳۱ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *