خدمات آمبولانس در شیراز

آیا تاکنون به مراکز آمبولانس در شیراز احتیاج پیدا کرده‌اید؟ در واقع مراقبت‌های پزشکی خارج از بیمارستان تا زمانی که بیمار به مراکز درمانی منتقل شود، توسط آمبولانس‌های پزشکی مجهز سیار ارائه می‌شوند.

البته کاربرد انواع آمبولانس‌ها تنها در جابه‌جایی بیماران نیست؛ بلکه کاربردهای دیگری نیز دارند که در ادامه به طور مفصل به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

اگر به حوزه آمبولانس در شیراز علاقه دارید و به دنبال کسب اطلاعات و بالا بردن اطلاعات عمومی خود در این باره هستید، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

انواع آمبولانس در شیراز

با نحوه کارکرد آمبولانس آشنایی کاملی دارید؟ آمبولانس یا وسیله نقلیه پزشکی مجهز EF7، وسیله نقلیه بزرگی است که خدماتی مانند: احیای بیماران بدحال در آمبولانس، انتقال بیماران مصدوم به بیمارستان‌ها، جابه‌جایی داروهای حساس و بیمارستانی و انتقال اعضای اهدایی بدن ارائه می‌دهد.

در قدیم فقط آمبولانس زمینی وجود داشت که ظاهر آن مانند گاری بود و بیماران را در مسافت کم با آن جابه‌جا می‌کردند. امروزه با پیشرفت صنعت؛ با توجه به موقعیت مکانی و وضعیت بیمار، آمبولانس‌های متفاوتی طراحی و تولید شدند که در ادامه به طور کامل درباره انواع آمبولانس در شیراز و کارایی‌های آن‌ها در مکان‌های مختلف توضیح می‌دهیم.

انواع آمبولانس در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

آمبولانس‌های زمینی در شیراز

امروزه شرکت‌های توانمند بسیاری توانستند با توجه به شرایط، آمبولانس‌های مختلفی تولید کنند تا به درستی، ارائه خدمات صورت بپذیرد. تاریخ استفاده از آمبولانس برای اولین بار به سال ۱۴۸۴ در اسپانیا برمی‌گردد.

دسته‌بندی انواع آمبولانس‌های زمینی با توجه به شرایط بیماران و استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود که با توجه به این استانداردها، آمبولانس‌های زمینی ایرانی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • آمبولانس‌های نوع A: این نوع از آمبولانس در شیراز، به عملیات اورژانس اختصاص دارد که به انتقال بیماران به صورت تک نفره یا چند نفره اقدام می‌کند.

در این نوع آمبولانس، خدمات درمان اولیه برای بیمارانی که شرایط جسمی بسیار وخیمی ندارند، انجام می‌شود. از امکانات این مدل آمبولانس می‌توان به تخت مخصوص بیمار، دستگاه‌های اکسیژن و سیستم‌های احیا و ساکشن اشاره کرد.

 • آمبولانس نوع B: مرکز آمبولانس شیراز این مدل آمبولانس را دارد که مختص جابه‌جایی بیماران در شرایط اضطراری‌تر است. در مقایسه با آمبولانس نوع A، این آمبولانس تجهیزات کامل‌تری دارد. برانکارد، کپسول‌های اکسیژن، تجهیزات برای احیا بیمار، پمپ سرم و سیستم‌های مخصوص ساکشن و شوک از تجهیزات این آمبولانس هستند.
 • آمبولانس نوع C: برای عملیات پزشکی پیشرفته که به تجهیزات ICU، CCU نیاز است، از این نوع آمبولانس استفاده می‌کنند.

آمبولانس‌های زمینی در ایران به انواع مختلف آمبولانس‌های زمینی تویوتا هایلوکس در شرایط عادی، اتوبوس‌های آمبولانس در مواقعی که تعداد نفرات زیاد است و آمبولانس‌های مرسدس بنز در مواقع اضطراری، طبقه‌بندی می‌شوند.

در کشورهای اروپایی پیشرفته که تجهیزات و دانش بیشتری به نسبت ما دارند، آمبولانس‌های مدرن و باکیفیتی طراحی شدند که نقش بیمارستان‌های مجهز سیار را نیز ایفا می‌کند. اتوبوس آمبولانس‌های پیشرفته در لندن، قطار آمبولانس در روسیه و کشتی آمبولانس در نروژ از این نوع آمبولانس‌های مدرن هستند که در لیست آمبولانس‌های ایران به لحاظ شرایط اقتصادی وجود ندارد.

آمبولانس‌های زمینی در شیراز چه تجهیزات داخلی دارند؟  

آمبولانس در شیراز یک سری تجهیزات داخلی کلی دارد که روی تمامی آمبولانس‌های زمینی نصب شده است و به بهبود عملکرد این وسیله نقلیه پزشکی کمک فراوانی می‌کند. این تجهیزات داخلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • رادیو و بی سیم جهت تماس دو طرفه: برای ارتباط بخش اورژانس با راننده آمبولانس، بیسیم تلفنی یا رادیو نصب شده است که در مسیر بیمارستان از شرایط بالینی بیمار مطلع باشند.
 • سیستم تهویه مطبوع هوا: یکی از گزینه‌هایی که وجود آن در تجهیزات آمبولانس ضروری هست، سیستم تهویه مطبوع است که به درجه حرارت داخل کابین آمبولانس در شیراز کمک می‌کند.
 • سیستم دوربین مداربسته: برای حفظ امنیت بیمار و تکنسین‌های فوریت پزشکی و جلوگیری از سوءاستفاده از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنند.
 • نورپرداز تروما در آمبولانس: آمبولانس در شیراز برای سهولت در رفت‌وآمد و انتقال سریع بیمار به مراکز درمانی در خیابان‌های پر ترافیک از نورپرداز تروما بهره می‌برد.
 • قطعه رمپ در آمبولانس: برای جلوگیری از تکان خوردن شدید مجروحان و بیمارها هنگام انتقال آن‌ها به داخل کابین آمبولانس از این وسیله بسیار مهم استفاده می‌کنند.
 • سیستم ضبط کننده داده‌ها: در آمبولانس‌ها ثبت اطلاعاتی مانند سرعت آمبولانس‌ها، مقدار قدرت ترمز کردن، فعال کردن هشدارهای اضطراری و فعال شدن آژیر ضروری است.

۴ نکته مهم در رابطه با آمبولانس‌های زمینی

رعایت یک سری نکات اصولی برای ارائه خدمات آمبولانس در شیراز ضروری است تا در پروسه خدمات‌رسانی اختلالی ایجاد نشود. ایمنی آمبولانس یکی از این نکات است؛ به این دلیل که انتقال بیماران از مسیر جاده‌ها است و ممکن است در شرایط آب و هوا تغییراتی ایجاد شود، باید تدابیر امنیتی برای انتقال صحیح بیمار به مراکز درمانی در نظر گرفته شود.

کادر پزشکی داخل کابین یکی از مهم‌ترین نکته‌های حائز اهمیت آمبولانس در شیراز است. باید از کادر مجرب و آموزش دیده پزشک و پرستار برای چک کردن وضعیت بیمار در طول مسیر و جلوگیری از وخیم شدن شرایط هوشیاری استفاده کرد.

سومین نکته در بحث خدمات آمبولانس، راننده ماشین است که باید از دو راننده با دست فرمان خوب، برای رانندگی و کمک به کادر درمان برای انتقال بیمار به مرکز کمک گرفت.

آخرین مورد مهم در رابطه با این موضوع رعایت استانداردهای لازم و کنترل کردن چالش‌های پیش‌بینی‌نشده است؛ به این دلیل که مسیر آمبولانس زمینی است، امکان دارد که شرایطی به وجود آید که به یک سری امکانات در آمبولانس نیاز شود تا به حل شرایط پیش‌بینی‌نشده اقدام کنند.

آمبولانس‌های زمینی در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

آمبولانس هوایی در شیراز

با پیشرفت صنعت تجهیزات پزشکی علاوه بر آمبولانس‌های زمینی، آمبولانس‌های هوایی نیز طراحی و تولید شدند که برای جابه‌جایی بیماران در شرایط حساس و اضطراری استفاده می‌کنند. تولید این نوع آمبولانس در شیراز جان تعداد زیادی از مجروحین و بیماران با شرایط وخیم را نجات داده است.

گروه‌های امداد آمبولانس‌های هوایی در مناطقی که دچار بحران هستند، مانند مناطق زلزله زده، سیل و کولاک‌های برفی شدید بسیار کمک کننده هستند و این شرایط بحرانی را مدیریت می‌کنند. خدمات این آمبولانس‌های هوایی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • انتقال مجروحان از یک شهر به شهر دیگر
 • انتقال بیماران با شرایط حاد از یک کشور به کشور دیگر
 • کادر درمان آموزش دیده برای آمبولانس‌های هوایی
 • انتقال سریع عضوهای پیوندی
 • جابه‌جایی داروهای حساس برای بیماران با شرایط خاص
 • مجهز به تجهیزات پزشکی ویژه
 • مجهز به کابین مخصوص برای بیماران با شرایط جسمانی متفاوت

تجهیزات پزشکی داخل آمبولانس‌های هوایی

تجهیزات پزشکی آمبولانس‌های هوایی به نسبت سایر آمبولانس‌ها کمی متفاوت‌تر و ویژه‌تر هستند. تخت بیمار این مدل هوایی آمبولانس در شیراز، باید با شرایط آمبولانس همخوانی داشته باشد و مجهز به کمربند ایمنی جهت تکان نخوردن و ثابت نگه داشتن بیمار است.

از دیگر تجهیزات آمبولانس‌های هوایی می‌توان به دستگاه‌های تنفسی، مانیتورهای قلب، پمپ‌های تزریق، سیلندرهای اکسیژن، ICU برای بیمار قلبی، BICU برای بیماران سوختگی، MICU و PICU برای کودکان با شرایط حاد، NICU برای نوزادان در شرایط وخیم و CCU اشاره کرد.

قبل از انتقال بیماران به آمبولانس‌های هوایی چه نکاتی را باید بررسی کرد؟

چک کردن یک سری نکات قبل از انتقال بیمار به داخل آمبولانس و شروع پرواز بسیار مورد اهمیت است که در ادامه این نکات را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم:

 • استفاده از کادر پرواز باتجربه جهت انتقال سریع بیمار
 • چک کردن کامل وضعیت جسمانی بیمار قبل از منتقل شدن به آمبولانس هوایی
 • کنترل ریتم قلب و شرایط بالینی در مسیر انتقال بیمار
 • کنترل و ثابت نگه داشتن وضعیت تنفسی مریض توسط پرستار
 • انتقال بیمار در ساعت و زمان مناسب
 • بررسی کامل آمبولانس هوایی برای جلوگیری از بروز نقص فنی
 • چک کردن شرایط آب و هوا قبل از پرواز آمبولانس هوایی
 • تنظیم تجهیزات پزشکی و کادر درمان مناسب با طول مسافت
 • چک کردن بیمه‌های درمانی آمبولانس‌های توسط نهادهای رسمی کشور

مزایای آمبولانس‌های هوایی در شیراز

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایایی که آمبولانس هوایی به نسبت سایر آمبولانس در شیراز دارد، سرعت انتقال قابل توجه بیمار به مقصد است که همین موضوع باعث جلوگیری از تعداد زیادی مرگ و میر شده است. این نوع آمبولانس، بیمار یا داروهای مهم را در شرایط امنیتی بالا و زمان کم انتقال می‌دهد.

عبور کردن و مانور دادن آمبولانس‌های هوایی در مناطق صعب‌العبور و انتقال مصدومین این مناطق به بیمارستان‌ها از دیگر مزایای قابل توجه است؛ همچنین میزان مساحت و فضای مناسب داخل این آمبولانس برای تجهیزات و کادر پزشکی بسیار مناسب است و همراه بیمار هم می‌تواند، حضور داشته باشد.

آمبولانس هوایی در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

 

آمبولانس‌های VIP در شیراز

آمبولانس‌های خصوصی در واقع آمبولانس‌های مراقبت‌های ویژه هستند که تفاوت آن‌ها با آمبولانس‌های معمولی در پرسنل آن‌ها است. پرسنل آمبولانس‌های VIP از باتجربه‌ترین و بهترین پرسنل‌های کادر درمان هستند که برای این نوع آمبولانس‌ها  استخدام می‌شوند. این کادر درمان باید به زبان‌های انگلیسی، عربی، ترکی و کوردی مسلط باشند.

در واقع این نوع آمبولانس در شیراز برای سفارت خانه‌ها و شرکت‌های بین‌المللی تأسیس شدند که به بیماری افراد دولتی و کارکنان سفارت خانه‌های خارجی خدمات ارائه کنند. آمبولانس خصوصی با داشتن مدارک و مجوزهای لازم می‌تواند به انتقال بیمار به کشورهای همسایه اقدام کند.

امکانات و تجهیزات داخلی این آمبولانس‌ها تفاوتی با آمبولانس‌های ICU ندارند. نحوه اجاره آمبولانس خصوصی در شیراز و مقدار هزینه آن با توجه به عوامل مختلفی مانند میزان فاصله مسیر، کادر درمان، نیروهای کمکی آمبولانس، میزان ترافیک در مسیر، مقدار تزریقات و استفاده از دارو تعیین می‌شود.

با توجه به مواردی که گفته شد؛ مهم‌ترین مورد در آمبولانس خصوصی میزان فاصله است که با توجه به انتقال بیمار به بیمارستان‌های داخلی یا مراکز درمانی خارج از کشور هزینه آن تغییر می‌کند. کادر پزشکی این آمبولانس‌ها، از نیروهای درمان زبده و باتجربه هستند که حضور آن‌ها در مقدار هزینه تأثیر بالایی دارد.

 در مواقعی با توجه به شرایط جسمی بیمار، نیاز به نیروهای کمکی است که وجود این گزینه هم در میزان هزینه بی تأثیر نیست.

آمبولانس‌های VIP در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

آمبولانس‌های مستقر در مکان شیراز

شاید شما هم شنیده باشید که به خاطر نبود آمبولانس و یا دیر رسیدن آمبولانس تعداد افرادی جان خود را از دست داده‌اند! در این مواقع وجود آمبولانس‌های استقرار در مکان ضرورت می‌یابد. آمبولانس‌های مستقر در مکان، آمبولانس‌هایی هستند که در مکان‌هایی که امکان بروز حادثه وجود دارد با تیم‌های پزشکی با مهارت استقرار پیدا می‌کنند.

وجود این آمبولانس در ساختمان‌های که مشغول پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز هستند، الزامی است. این آمبولانس در شیراز به ارائه خدمات درمانی بی نظیری معروف است؛ به همین دلیل رؤسای شرکت‌ها، کارخانه‌ها و فدراسیون‌های ورزشی از آن در روند کاری خود بهره می‌برند.

سازمان‌هایی با آمبولانس‌های استقرار در مکان قرار داد بسته‌اند، از جمله این سازمان‌ها می‌توان به فدراسیون فوتبال، فدراسیون والیبال، سازمان لیگ برتر، باشگاه استقلال تهران، باشگاه پرسپولیس تهران، کارخانه‌های صنعتی، ورزشگاه‌های فوتبال شیراز، سازمان دولتی و خصوصی و فرودگاه‌های شیراز اشاره کرد.

آمبولانس‌های بیماران اعصاب و روان در شیراز

برای انتقال بیماران اعصاب و روان توسط آمبولانس در شیراز از آمبولانس‌های مخصوص این بیماری استفاده می‌کنند. احتمالاً شما هم شنیده‌اید که خانواده این بیماران محترم از انتقال بیماران خود به مراکز درمانی عاجز شده‌اند یا از اینکه از افراد غیر متخصص در این زمینه کمک گرفته‌اند، به علت رفتار ناشایست به بیمار خود ناراضی هستند.

آمبولانس‌های بیماران اعصاب و روان برای این کار ساخته شده‌اند که بیمار شما را در سلامت کامل و بدون هیچ ‌گونه بی احترامی و رفتار نادرست با خانواده یا فرد بیمار به بیمارستان‌های درمانی مخصوص انتقال دهند.

برخی از بیماران اعصاب و روان به دلیل شرایط از قبول بیماری خود امتناع می‌کنند و با همکاران بخش درمان همکاری لازم را ندارند. به همین دلیل وجود پرسنل‌های کاربلدی که نحوه رفتار با این گونه افراد را آموزش‌دیده‌اند، بسیار حائز اهمیت است.

آمبولانس‌های بیماران اعصاب و روان در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

آمبولانس‌های نوزاد در شیراز

انکولانس نام دیگر آمبولانس‌های نوزاد است که در دسته‌بندی آمبولانس‌های ویژه قرار می‌گیرد. گاهی اوقات برخی از نوزادان از همان ابتدای تولد دچار نارسایی و بیماری‌هایی هستند که با تجویز پزشک زیر نظر مراقبت‌های ویژه NICU قرار می‌گیرند تا این نارسایی‌ها درمان شوند و نوزاد سلامتی خود را به دست آورد.

تمامی بیمارستان‌ها در شیراز مجهز به تجهیزات و بخش NICU نیستند، به همین علت؛ بهتر است از مرکز اجاره آمبولانس در شیراز، آمبولانس‌های مخصوصی که مجهز به NICU هستند را اجاره کنید و نوزاد خود را با ایمنی کامل به بیمارستان‌های مورد نظر انتقال دهید.

تجهیزات داخلی این نوع آمبولانس در شیراز، با تجهیزات آمبولانس‌های ICU فرقی ندارند؛ فقط تمامی تجهیزات و دستگاه ونتیلاتور مناسب با وزن و اندام نوزادان تولید شده‌اند. کادر پزشکی این آمبولانس‌ها هم باید روحیه قوی داشته باشند؛ زیرا شرایط آن با بزرگسالان فرق دارد.

برای جلوگیری از هیپوترمی شدن نوزاد یا به اصطلاح عامیانه همان کاهش دمای بدن و همچنین ثابت نگه داشتن اکسیژن خون نوزاد، انکوباتور یکی از بهترین‌ها در این حوزه است که با تکیه به این امکانات می‌توان ریسک انتقال نوزاد را پذیرفت. امروزه تصویب شده است که تمامی نوزادان در بدو تولد قبل از استشمام هوای آزاد، به مدت ۲ تا ۳ روز زیر نظر انکوباتور قرار گیرند.

آمبولانس‌های نوزاد در شیراز

آمبولانس در شیراز

 

 

 

آمبولانس‌های اسکورت پزشکی در شیراز

برگزارکننده تورهای گردشگری و مسافرتی! آیا برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار، از آمبولانس‌های اسکورت استفاده نمی‌کنید؟ آمبولانس‌های برای این موضوع طراحی و تولید شده‌اند که در تورهای مسافرتی، جاده‌ای و کویری و همچنین اسکورت مهمان‌های مهم خارجی هنگام ورود به ایران تا لحظه خروج، با تیم پزشکی مجرب و باتجربه خدمات اورژانسی لازم را ارائه می‌دهد.

آمبولانس‌های خصوصی در شیراز

آمبولانس‌های آژیر کشانی که در خیابان‌ها یا جاده‌ها می‌بینید، آمبولانس‌های خصوصی نیستند. آمبولانس‌های خصوصی به تقاضای خود فرد یا افراد خانواده برای انتقال از بیمارستانی به بیمارستان دیگر یا از شهری به شهر دیگر اجاره می‌شود. آمبولانس‌های خصوصی در ۲۴ ساعت شبانه‌روز آماده خدمات‌رسانی هستند.

آمبولانس‌های خصوصی خدمات متنوعی را در سطح کشور ارائه می‌دهند. این نوع آمبولانس در شیراز از لحاظ بهداشت و نظافت در رتبه بالایی قرار دارند و برای هر بیمار از لوازم نو و یک‌بارمصرف استفاده می‌کنند.

علاوه‌برآن، کادر درمان باحوصله و کاربلدی در این آمبولانس‌ها وجود دارد؛ به‌طوری‌که بیمار، نیاز به همراه را احساس نمی‌کند. هزینه اجاره آمبولانس خصوصی به نسبت مسافت تعیین می‌شود و هزینه آن بالا است.

آمبولانس خصوصی پارسه شیراز، آمبولانس سبحان طب، آمبولانس خصوصی شفا، آمبولانس ناجی، آمبولانس خصوصی امید و آمبولانس امداد کیان از جمله آمبولانس‌های خصوصی موجود در شیراز هستند که خدمات گسترده‌ای در ۲۴ ساعت از شبانه‌روز انجام می‌دهند.

در ادامه به صورت خلاصه کاربرد آمبولانس‌ در شیراز را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع آمبولانس در شیراز کاربرد آمبولانس
آمبولانس زمینی آمبولانس‌های زمینی با توجه به شرایط به سه نوع A و B و C تقسیم می‌شوند که تمامی حوادث جاده‌ای را پوشش می‌دهند.
آمبولانس هوایی کاربرد این آمبولانس‌ها بیشتر برای مناطق صعب‌العبوری است که امکان رفت‌وآمد از طریق زمین به آن دشوار است.

از این نوع آمبولانس برای انتقال بیمار از کشوری به کشور دیگر استفاده می‌کنند.

آمبولانس اسکورت از این نوع، برای جلوگیری از وقوع اتفاق در تورهای تفریحی و گردشگری و کویری استفاده می‌شود.
آمبولانس نوزادان برخی از نوزادان در ابتدای تولد دچار نارسایی‌های هستند که باید با آمبولانس‌هایی که مجهز به NICU هستند، به بیمارستان‌های مجهز منتقل شوند.
آمبولانس اعصاب و روان افرادی که به اختلالات روانی دچار هستند، باید با آمبولانس‌های اعصاب و روان به مراکز درمان منتقل شوند تا از آسیب به بیمار و بد رفتاری با آن‌ها جلوگیری شود.

قیمت اجاره آمبولانس در شیراز

دغدغه اکثر بیماران و خانواده آن‌ها در هنگام مریضی، هزینه بیمارستان و اجاره انواع آمبولانس است. از آمبولانس‌های دولتی نمی‌توان برای بیماری‌ها و انتقال‌های شخصی استفاده کرد. هزینه این آمبولانس‌ها اگر با اورژانس تماس بگیرید و به محل اعزام شوند، رایگان است و توسط دولت پرداخت می‌شود.

آمبولانس‌های خصوصی در شیراز هزینه نسبتاً بالایی دارند و زیر نظر ارگان‌های دولتی نیستند؛ به همین خاطر در هنگام اجاره باید به مراکز خصوصی که مسئول دایر شدن این آمبولانس‌ها هستند، هزینه‌ای پرداخت کنند. اجاره این آمبولانس در شیراز با توجه به فاکتورهایی تعیین می‌شود و متغیر است. این فاکتورها عبارت‌اند از:

 • نوع آمبولانس خصوصی: انتخاب نوع آمبولانس، از بین آمبولانس‌های موجود در مرکز، در مقدار هزینه آن تأثیر دارد.
 • خدمات آمبولانس خصوصی: در لیست خدمات آمبولانس‌های خصوصی، خدمات و داروهای متنوعی با توجه به شرایط بیمار وجود دارد. انتخاب این خدمات بر عهده خود بیمار و بستگان آن است که چه درجه‌ای از خدمات را از پرسنل بخواهند و هزینه اجاره آمبولانس در شیراز با توجه به نوع انتخابی این خدمات محاسبه می‌شود.
 • میزان مسافت طی شده: آیا می‌خواهید از آمبولانس خصوصی برای انتقال بیمار خود به شهر دیگر استفاده کنید؟ طی کردن میزان مسافتی که آمبولانس تا رسیدن به مقصد سپری می‌کند، هزینه آن را متغیر می‌کند. در مسیرهای طولانی میزان استفاده از داروهای درمانی نیز بیشتر می‌شود که این مورد هم در هزینه تأثیر دارد.
 • درخواست همراه برای بیمار از مراکز: بیمارانی که همراه ندارید، دیگر نگران این موضوع نباشید که تنها هستید. شما می‌توانید از مراکز آمبولانس‌های خصوصی درخواست همراه کنید تا کارهای مرتبط با شما را به طور کامل انجام دهند.
 • شرایط جسمانی بیمار: یکی از مؤثرترین گزینه‌ها در مقدار هزینه آمبولانس در شیراز، مقدار وخامت اوضاع بیمار است. به هر میزان که شرایط جسمی و ضربان بیمار بد باشد و به مراقبت‌های ویژه بیشتری احتیاج داشته باشد، هزینه آن بالاتر می‌رود.
 • نوع داروی استفاده شده برای بیمار: با توجه به شرایط بالینی بیمار و تجویز پزشک؛ اگر آمبولانس‌های خصوصی از داروهای کمیاب و ضروری استفاده کنند، در هنگام محاسبه هزینه این مورد هم اضافه می‌شود.

نحوه اجاره آمبولانس در شیراز

آیا از روند اجاره آمبولانس اطلاعی دارید؟ برای اجاره آمبولانس باید قراردادی بین مرکز و فردی که قصد اجاره آمبولانس را دارد، بسته شود. برای اینکه حقوق دو طرف در قرارداد حفظ شود، باید مواردی مانند اطلاعات طرفین، موضوع اجاره آمبولانس، مدت قرارداد و مبلغ آن در قرارداد قید شود تا از سوءاستفاده جلوگیری شود.

قبل از انتقال بیمار با آمبولانس در شیراز، از پذیرش بیمار خود توسط بیمارستان مقصد مطمئن شوید. اطلاعات و آدرس بیمارستان مدنظر و مبدأ را برای مرکز آمبولانس خصوصی ارسال کنید و یک شرح کاملی از شرایط بالینی و حال بیمار به تیم پزشکی آمبولانس ارائه دهید تا از قبل آمادگی سازی‌های لازم انجام شود.

سؤالات متداول

۱. هزینه اجاره آمبولانس در شیراز چقدر است؟

طول مسیر، داروهای مصرف شده و درخواست همراه بیمار

۲. کدام نوع آمبولانس در شیراز استفاده نمی‌شود؟

اتوبوس آمبولانس، کشتی آمبولانس و قطار آمبولانس

۳. کشتی آمبولانس ساخت کدام کشور است؟

ساخت کشور نروژ

۴. کدام آمبولانس در شیراز مناسب انتقال نوزادان است؟

آمبولانس‌های مجهز به NICU

 

شارینو

آیا یخچال شما برفک زیادی تولید می‌کند و به دنبال آشنایی با قطعات یخچال هستید؟ مطالعه مقاله تعمیر یخچال در شیراز به شما کمک خوبی می‌کند.

شارینو مقاله‌هایی تحت عنوان تعمیر تلویزیون در شیراز، تعمیر ماشین ظرفشویی در شیراز و تعمیر ماشین لباسشویی در شیراز در سایت خود بارگذاری کرده است. اگر به حوزه تعمیرات لوازم خانگی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله‌ها را مطالعه کنید.

برای آشنایی با سیستم گرمایشی و برطرف کردن مشکلات آن‌ها قبل از شروع فصول سرد سال، بهتر است سری به مقاله تعمیر پکیج در شیراز بزنید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

آیا می‌دانستید که تعمیرکاران مبل می‌توانند چهره مبل شما را بعد از فرسوده شدن تغییر بدهند و به مبل جدیدی تبدیل کنند؟ دیگر نگران هزینه تعویض و خرید مبل جدید نباشید، شارینو با تهیه مقاله تعمیر مبل در شیراز این دغدغه را برای شما برطرف کرده است.

ممکن است خرابی ناگهانی برای ماشین شما هم در جاده پیش آمده باشد و از تعمیر ماشین خود عاجز باشید؛ مکانیک سایر در شیراز برای این مواقع به روی کار آمده است که در اسرع وقت بعد از تماس شما، برای تعمیر به سوی مقصد حرکت کند.

آیا نگران امنیت فروشگاه و محل کار خود هستید؟ شما با مطالعه مقاله نصب دوربین مداربسته در شیراز می‌توانید، نگرانی خود را برطرف کنید و با نصاب‌های دوربینی که در مقاله معرفی شده است، تماس بگیرید.

با به‌روزشدن جامعه و افراد، شما هم به فکر جدید کردن دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه خود هستید؟ شما با نصب کابینت‌های جدید موجود در بازار توسط استادکار کابینت در شیراز، نظم و جلوه خاصی به ظاهر آشپزخانه خود می‌بخشید.

همچنین موضوعات دیگری مانند طراحی سایت در شیراز، طراحی اپلیکیشن در شیراز و ادمین اینستاگرام در شیراز که مربوط به حوزه اینترنت و فضای مجازی هستند، نیز در بین مقاله‌های شارینو وجود دارد.

شیراز، شهر جاذبه‌های زیبا مقصد بسیاری از توریست‌های خارجی است که در تمامی فصل‌ها از این شهر بازدید می‌کنند. قبل از سفر به این شهر حتماً درمورد مراکز تفریحی شیراز و رستوران‌های شیراز در سایت جست‌وجو کنید و برای دیدن مکان‌های موردنظر خود برنامه‌ریزی کنید.

شیراز در زمینه شعر و نویسندگی از قدیم حرفی برای گفتن داشته است که سایت شارینو با بررسی نویسندگان شیراز اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

صحبت نهایی

در این مقاله به صورت کاملاً اختصاصی، به بررسی انواع آمبولانس در شیراز پرداختیم تا اطلاعات شما درباره آمبولانس‌های موجود در ایران و امکانات آن‌ها افزایش پیدا کند. کشورهای اروپایی با پیشرفت صنعت و تکنولوژی توانستند آمبولانس‌های حرفه‌ای و با امکاناتی مانند کشتی آمبولانس و قطار آمبولانس را تولید و به روند درمانی خود وارد کنند.

اگر به دنبال این هستید که بیمار شما زیر نظر کادر پزشکی حرفه‌ای و در آرامش بیمارستان خود را عوض کند، می‌توانید از آمبولانس‌های خصوصی در شیراز استفاده کنید که هزینه بالاتری به نسبت سایر انواع آمبولانس در شیراز دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *