شماره تماس برق کار در همدان

 

برق کار در همدان

سیم‌کشی ساختمان در همدان یکی از مهم‌ترین اجزای تأسیسات الکتریکی ساختمان به شمار می‌آید و بر کیفیت زندگی ساکنان ساختمان تأثیر بسیاری دارد. با توجه به اهمیت موضوع برق ساختمان در این مطلب قصد داریم شما را با کلیه موضوعات مهم در زمینه سیم‌کشی برق و حرفه برق کار در همدان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سیم‌کشی ساختمان چیست؟

در ابتدا به‌منظور شناخت بیشتر حوزه فعالیت برق کار در همدان لازم است از چگونگی انجام سیم‌کشی ساختمان و تعریف اصلی آن آگاه باشید. به‌طورکلی سیم‌کشی ساختمان در همدان به فرایندی گفته می‌‌شود که برق‌کار در آن به انجام اموری همچون ایجاد انشعابات، لوله‌گذاری ویژه هدایت برق و غیره می‌پردازد.

سیم‌کشی ساختمان چیست؟

 

 

عملیات سیم‌کشی برق ساختمان به هنگام ساختمان‌سازی و با به‌کارگیری نقشه سیم‌کشی صورت می‌گیرد. برق‌کاری ساختمان توسط برق کار در همدان با اجرای مراحل مختلفی همراه است. در ابتدای کار باید نقشه کاملی از کلیه بخش‌های ساختمان در اختیار برق‌کار قرار گیرد و محل دقیق قرارگیری کابل‌ها، کلید‌ها، پریز‌ها، سیم‌ها و غیره در نظر گرفته شود.

سپس به نصب لوله‌های ویژه عبور سیم‌های برق پرداخته می‌شود و کابل‌های برق از کنتور و فیوز عبور می‌کنند. با توجه به حساسیت امور مربوط به برق‌کاری، کلیه اقدامات در این زمینه باید با رعایت نکات ایمنی کار و با نهایت دقت انجام شوند.

سیم‌کشی ساختمان بر اساس شرایط مکان موردنظر همچون نوع کاربری و قدمت آن با استفاده از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و هریک از ویژگی‌های خاص خود برخوردار هستند. انواع سیم‌کشی ساختمان عبارت‌اند از:

 

شماره تماس برق کار در همدان

 

سیم‌کشی روکار ساختمان

در روش روکار، تمامی سیم‌ها و اتصالات برق از سطح دیوار عبور کرده و قابل‌رؤیت هستند. به همین علت برای حفظ زیبایی دیوار‌های منازل از داکت‌های ویژه برای مخفی کردن سیم‌ها استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است قابل‌مشاهده بودن سیم‌ها در روش روکار سبب شده است از این روش سیم‌کشی اغلب در اماکن قدیمی‌ و فضا‌های اداری و صنعتی که زیبایی دکوراسیون محیط از اهمیت کمی‌ برخوردار است استفاده شود.

مزیت روش روکار این است که سیم‌ها به‌راحتی قابل دید و در دسترس هستند و در صورت بروز نقص فنی، برق کار در همدان می‌تواند به‌راحتی به عیب‌یابی و رفع مشکلات بپردازد. در این صورت از صرف هزینه‌‌های بالا نیز جلوگیری می‌شود.

استادکار برق در همدان در این روش لوله‌هایی که به جهت عبور سیم‌های برق به کار گرفته می‌شوند را به‌وسیله بست به دیوار یا سقف ساختمان متصل می‌کند. بست‌ها نیز از طریق پیچ و رول‌پلاک در جای خود محکم می‌شوند.

برای برق‌کاری به روش روکار، به‌هیچ‌وجه نباید از میخ برای استحکام سیم‌ها، لوله‌ها و جعبه‌های تقسیم استفاده شود. مورد مهم دیگر در این روش این است که در صورت وجود سقف کاذب در محل موردنظر، لوله‌ها حتماً باید از خود سقف اصلی عبور داده شوند نه از روی سقف کاذب ساختمان.

سیم‌کشی روکار ساختمان

 

 

سیم‌کشی توکار ساختمان

روش دیگری که به‌منظور سیم‌کشی ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرید روش توکار است. در این روش برق کار در همدان کلیه اتصالات و سیم‌های مربوط به برق ساختمان را درون دیوار و داخل محفظه‌های مشخصی قرار داده و حتی از زیر گچ و سیمان دیوار عبور می‌دهد.

امروزه روش توکار به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین روش‌های سیم‌کشی ساختمان تبدیل شده است. این روش از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و علاوه بر اینکه به زیبایی دکوراسیون ساختمان آسیبی وارد نمی‌کند؛ سبب افزایش ایمنی محل سیم‌کشی به علت کاهش ارتباط افراد با سیم‌ها نیز می‌شود.

برق کار در همدان با استفاده از روش توکار می‌تواند علاوه بر استفاده از سیم‌های چندلایه به طور مستقیم در زیر لایه‌های گچ و سیمان، از سیم‌های معمولی نیز کمک گرفته و این سیم‌ها را درون مجرا‌های خاص و لوله‌‌ها قرار دهد.

از روش توکار در اغلب پروژه‌های تجاری، تفریحی، اداری و مسکونی استفاده می‌شود و این روش از کاربرد بسیاری در صنعت برق ساختمان برخوردار است.

سیم‌کشی توکار ساختمان

 

 

روش زمینی

یکی دیگر از روش‌های برق‌کاری ساختمان این است که کابل‌های برق به‌صورت زمینی نصب می‌شوند. حتی در برخی موارد کابل موردنظر از زیر جاده یا زیر زمین عبور می‌کند و در این حالت یک لوله محافظ در آن محل قرار داده می‌شود. پیش از نصب لوله‌ها، مکانیک خاک محل به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وظایف برق‌کار چیست؟

استادکار برق در همدان می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از برق‌کشی ساختمان در همدان گرفته تا انجام امور برقی پروژه‌های مهندسی وسیع فعالیت کند. درواقع برق کار در همدان مسئولیت نصب، بررسی و آزمایش تجهیزات، اطمینان از کارکرد صحیح سیستم‌های الکترونیکی و برقی، یافتن ایرادات و مشکلات و رفع آن‌ها را بر عهده دارد.

لیست وظایف برق‌کار همدان به شرح زیر است:

 • بررسی سیستم‌های الکتریکی ازنظر کارکرد صحیح
 • نصب دوربین مداربسته
 • سیم‌کشی و نصب سیستم اعلام آتش‌سوزی
 • سیم‌کشی مدار‌های الکتریکی
 • سیم‌کشی مدار‌های دوربین مداربسته و سیستم‌های دزدگیر
 • تعمیر موتور‌های الکتریکی دستگاه‌های صنعتی
 • سیم‌کشی تابلو‌های ویژه توزیع جریان برق
 • سیم‌کشی و نصب کلیه دستگاه‌های حفاظتی
 • تعمیرات سیم‌کشی ساختمان
 • سیم‌کشی و نصب امکانات و تجهیزات حفاظتی
 • تعمیرات کلیه دستگاه‌های برقی
 • طراحی سیستم‌های برقی و روشنایی و نصب آن‌ها
 • نوسازی سیستم کابل‌کشی و سیم‌کشی ساختمان
 • نصب تجهیزات برقی همچون کنتور برق، آیفون، کلید و پریز‌های ساختمان و نورپردازی سقف منازل
 • انجام امور برق‌کشی صنعتی

وظایف برق‌کار چیست؟

 

 

مهم‌ترین ویژگی‌‌های برق‌کار ساختمان چیست؟

همان‌طور که می‌دانید هریک از افراد ممکن است در مواردی همچون نصب کلید و پریز‌های منزل، سیم‌کشی ساختمان، خرابی فیوز، نصب و تعمیر سیستم‌های دزدگیر، راه‌اندازی آنتن، اتصالی سیم برق و غیره به خدمات برق کار در همدان نیاز پیدا کنند.

اما با توجه به اهمیت بالای خدمات برق‌کار ساختمان در همدان و تخصصی بودن این حوزه لازم است افراد حتماً به یک برق‌کار حرفه‌ای در همدان مراجعه کنند و بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت نمایند. حال سؤال این است که برق کار در همدان باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد تا بتوان روی تسلط و مهارت او بر امور برق ساختمان حساب باز کرد؟ در ادامه با این ویژگی‌ها آشنا خواهید شد.

مهارت کافی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که کیفیت کار یک برق کار را تضمین می‌کند مهارت و تخصص او در امور برق ساختمان است؛ زیرا برق ساختمان حوزه‌ای تخصصی و بسیار مهم است که تنها افرادی که از دانش بالایی در این زمینه برخوردار هستند می‌توانند به فعالیت در آن بپردازند. پس به هنگام انتخاب برق کار در همدان حتماً در مورد میزان تجربه و مهارت وی از مشتریان قبلی سؤال کنید.

یک برق‌کار خوب با داشتن مهارت و دانش بالا می‌تواند امور برق‌کاری ساختمان‌‌های وسیع و بزرگ که اغلب دارای تابلو برق‌‌های بزرگ و امکانات برقی مختلف هستند را به‌صورت حرفه‌ای به انجام برساند؛ زیرا عیب‌یابی و رفع ایرادات این تابلو‌ها دشوارتر بوده و به تسلط و مهارت بیشتری نیاز دارد.

دقت بالا

یک برق‌کار حرفه‌ای ساختمان در همدان علاوه بر دانش و تسلط بالایی که بر امور مربوط به برق ساختمان دارد باید از دقت و تمرکز بالایی نیز برخوردار باشد. مثلاً برق کار در همدان باید بتواند با نهایت دقت و حساسیت محل نصب کلید و پریز‌ها را با توجه به موقعیت قرارگیری لوازم منزل و کاربرد آن‌ها در بخش‌های مختلف خانه مشخص کرده و نصب را انجام دهد.

دقت بالا

 

 

 

احترام به وقت مشتری

از دیگر ویژگی‌های یک برق‌کار حرفه‌ای ساختمان در همدان می‌توان به وقت شناس بودن وی اشاره کرد. برق کار در همدان باید در زمان مشخص‌شده در محل کار حاضر شده و به ارائه خدمات بپردازد. با توجه به اینکه نیاز به خدمات برق‌کار سیار در همدان در بیشتر مواقع نیازی ضروری است و باعث اختلال روند زندگی افراد می‌شود؛ برق‌کار باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و در اسرع وقت خود را به محل موردنظر برساند.

رعایت نکات ایمنی

برق کار در همدان باید علاوه بر مهارت و دقت بالا، در حین انجام امور برق ساختمان به رعایت کلی موازین ایمنی بپردازد و تمام موارد را با جزئیات رعایت کند. توجه متخصص به استفاده از تجهیزات ایمنی همچون دستکش، کفش عایق، لباس و عینک مخصوص برق‌کاری سبب می‌شود احتمال بروز خطراتی همچون برق‌گرفتگی کاهش یافته و آسیبی به سیستم برق ساختمان وارد نشود.

برای مثال بهترین برق کار در همدان در حین عبور سیم‌های برق از کف زمین به استفاده از لوله‌‌هایی از جنس فلز یا پلاستیک می‌پردازد. علاوه بر این استفاده از پریز‌های دارای درپوش‌ در نزدیکی محل قرارگیری سینک یا سرویس بهداشتی و عدم استفاده از کابل و سیم‌‌های برق در محیط‌‌های مرطوب، احتمال جرقه زدن و اتصالی برق را کاهش می‌دهد.

به‌روز بودن

جهان تکنولوژی رو به‌ روز در حال پیشرفت و ترقی است و افراد در حوزه‌های مختلف باید خود را با این پیشرفت‌ها هماهنگ کرده و اطلاعات و دانش خود را به‌روز کنند. برق کار در همدان نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید با پیشرفت صنعت برق در جهان از امکانات و روش‌های نوین جهت ارائه خدمات استفاده نماید.

به‌روز بودن برق کار منجر می‌شود وی بتواند خدمات مربوط به برق منازل هوشمند امروزی همچون سیم‌کشی، برق‌کشی، نصب کلید و پریز‌ها را به انجام برساند؛ زیرا انجام این‌گونه امور در خانه‌های هوشمند و منازل قدیمی‌ با یکدیگر تفاوت دارد.

به‌روز بودن

 

 

شناخت تجهیزات و ابزارآلات

یک برق‌کار خوب در همدان باید از شناخت کافی از کلیه ابزارآلات برق‌کاری برخوردار بوده و آن‌ها را در اختیار داشته باشد. استفاده از ابزار مناسب در برق‌کاری توسط برق کار در همدان از آن جهت حائز اهمیت است که می‌تواند کیفیت و سرعت امور برق ساختمان و البته ایمنی کار را تا حد زیادی افزایش دهد.

هزینه خدمات برق ساختمان

هزینه برق‌کاری در همدان با توجه به نوع خدمات ارائه‌شده توسط برق کار در همدان با استفاده از روش‌های مختلفی محاسبه می‌شود. به‌طورکلی این روش‌ها عبارت‌اند از:

روش شعله‌ای

یکی از انواع روش‌های محاسبه هزینه برق‌کاری در همدان، روش شعله‌ای است. در این روش کلیه اقدامات مربوط به برق‌کشی و سیم‌کشی ساختمان که سبب روشن شدن یک لامپ‌ می‌‌شود درواقع یک شعله نامیده شده و بر این اساس دستمزد برق کار در همدان محاسبه می‌شود.

مثلاً پریز‌های برق و تلفن، فیوز‌های درون جعبه‌فیوز، پریز آنتن، زنگ خانه و غیره هرکدام یک شعله به شمار می‌آیند و کلید کولر نیز به علت ۳تایی بودن ۳ شعله در نظر گرفته می‌شود.

روش متر زیربنا

برق‌کار همدان می‌تواند از روش دیگری نیز برای محاسبه دستمزد استفاده کند و آن‌هم روش متراژی یا متر زیربنا است. در این روش دستمزد برق کار در همدان طبق میزان متراژ ساختمان موردنظر و هوشمند بودن فضا محاسبه می‌شود. یعنی هر چه قدر ساختمان موردنظر برحسب مترمربع وسعت بیشتری داشته باشد هزینه افزایش میابد.

علاوه بر این سیستم تهویه هوا، کلید‌های برق کولر، کلید و پریز‌های ساختمان و غیره در اماکن هوشمند متفاوت هستند و از تکنولوژی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند؛ در این صورت نیز هزینه دریافتی برق کار در همدان برای انجام امور برق ساختمان افزایش خواهد یافت.

روش کنتراتی یا ساعتی

برق‌کار کنتراتی کسی است که هزینه خدمات خود را طبق ساعاتی که به فعالیت پرداخته است دریافت می‌کند. در روش کنتراتی به هر میزان که ساعات کار برق ساختمان افزایش یابد دستمزد برق کار در همدان نیز بیشتر می‌شود.

لازم به ذکر است در مواردی که برق کار در همدان به انجام امور جزئی و مشخصی همچون سیم‌کشی قسمتی از خانه، راه‌اندازی کلید کولر، نصب یا تعمیر آیفون و غیره می‌پردازد؛ دستمزد برق‌کار طبق نوع خدمات انجام‌شده، هزینه رفت‌وآمد، میزان سختی کار، تعمیر یا تعویض قطعه و سایر موارد محاسبه خواهد شد.

به طور متوسط هزینه برق‌کاری ساختمان در همدان در بازه قیمتی ۵۰۰۰۰ تومان الی ۵۰۰۰۰۰ تومان قرار دارد.

در ادامه به‌منظور استفاده از بهترین خدمات برق ساختمان در همدان می‌توانید با شماره برق‌کار ساختمان در همدان که در انتهای مقاله درج‌شده است تماس حاصل کنید.

روش کنتراتی یا ساعتی

 

 

شارینو

اگر قصد دارید به‌منظور پیشرفت و ارتقای کسب‌وکار خود از اپلیکیشن استفاده نمایید و به برقراری ارتباط هرچه بهتر با مخاطبان خود بپردازید؛ تیم برنامه‌نویسی شارینو می‌تواند در زمینه طراحی اپلیکیشن در همدان به‌روزترین و حرفه‌ای‌ترین خدمات را به شما ارائه نماید.

تبلیغات حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین رکن‌های پیشرفت و ترقی انواع کسب‌وکار به شمار می‌آید؛ جهت استفاده از بهترین و مؤثرترین خدمات تبلیغاتی همچون طراحی پوستر، طراحی تیزر، طراحی لوگو و غیره می‌توانید از متخصصان تیم شارینو کمک بگیرید.

به‌منظور استفاده از بهترین خدمات تعمیرات انواع لوازم منزل می‌توانید به مقالاتی همچون تعمیر کولر در همدان، تعمیر پکیج در همدان، تعمیر یخچال در همدان، تعمیر تلویزیون در همدان، تعمیر ماشین ظرف‌شویی در همدان و غیره استفاده نمایید.

شهر همدان یکی از قدیمی‌ترین و دیدنی‌ترین شهر‌های ایران است که هرساله گردشگران بسیاری از ایران و جهان به جهت بازدید از آثار تاریخی و اماکن تفریحی به این شهر سفر می‌کنند. به‌منظور آشنایی بیشتر با جاذبه‌های توریستی همدان می‌توانید از مقاله مراکز تفریحی در همدان استفاده نمایید.

خدمات فیزیوتراپی یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین خدمات درمانی به شمار می‌آید که بر بهبود بیماران در زمینه‌های مختلف بسیار تأثیرگذار است. اگر به دنبال بهترین و مجرب‌ترین مراکز فیزیوتراپی همدان هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم سری به مقالات سایت شارینو با موضوع فیزیوتراپی در همدان بزنید.

جهت آشنایی بیشتر با بهترین و محبوب‌ترین آموزشگاه‌های موسیقی همدان می‌توانید از مطالب سایت شارینو در زمینه آموزشگاه موسیقی در همدان استفاده نمایید.

برق کار در همدان

 

 

سخن پایانی

برق‌کشی ساختمان در همدان یکی از امور تخصصی تأسیسات ساختمان محسوب می‌شود و رسیدگی به آن نیازمند دانش و تخصص برق کار در همدان است. به‌منظور آشنایی بیشتر با حوزه خدمات تخصصی برق ساختمان در این مطلب به ارائه نکات مهمی‌ همچون وظایف برق کار در همدان، انواع سیم‌کشی ساختمان، هزینه خدمات برق ساختمان و غیره پرداختیم. امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

تعمیر تلویزیون در همدان
تعمیر ماشین لباسشویی در همدان
تعمیر آیفون تصویری در همدان

شماره تماس برق کار در همدان

 

۱۰ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *