شماره روان شناس در همدان

بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

هریک از ما ممکن است در زندگی خود احساسات ناخوشایندی همچون اضطراب، افسردگی، استرس، تغییرات خلقی و سایر مشکلات عاطفی را تجربه کنیم. این مشکلات ممکن است در اثر عوامل متعددی همچون سوگ عزیزان، مشکلات اقتصادی، مشکلات شغلی، اختلافات خانوادگی و سایر موارد به وجود بیاید. در این میان مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان می‌تواند بهترین راه‌حل برای رفع این اختلالات روحی باشد که لازم است پیش از اقدام در این زمینه افراد به کسب اطلاعات در زمینه بهترین روان‌ شناس‌ های همدان بپردازند.

بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

 

شماره روان شناس در همدان

 

چه زمانی باید به روان‌شناس مراجعه کنیم؟

پیش از شناخت بهترین روان‌ شناس‌ های همدان لازم است به پاسخ یکی از سؤالات رایج افراد که درمورد زمان مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان است بپردازیم. در ابتدا لازم است شما را با معنای اصلی روان‌درمانی آشنا کنیم. برخلاف باور اشتباه عموم مردم، روان‌درمانی فقط ویژه کسانی که از بیماری‌های سخت روانی رنج می‌برند نیست و این حوزه می‌تواند به تمام افرادی که در زندگی خود با استرس، احساسات منفی، خشم، انواع فوبیا و غیره روبرو هستند کمک کند و فرد را به سمت زندگی بهتر سوق دهد.

چه زمانی باید به روان‌شناس مراجعه کنیم؟

 

 

انواع روان‌درمانی

روان‌درمانی حوزه گسترده‌ای است که با توجه به تنوع مشکلات روحی و روانی بشر به شاخه‌های مختلفی تقسیم شده است. مهم‌ترین انواع روان‌درمانی عبارت‌اند از:

  • روان‌درمانی بین فردی که تمرکز اصلی آن بر بهبود و ارتقا روابط بین افراد و عملکرد اجتماعی فرد است.
  • روان‌درمانی تحلیلی که برای درمان مشکلاتی از قبیل افسردگی، اضطراب پس از سانحه و سایر اختلالات روانی تأثیرگذار است.
  • روان‌درمانی شناختی تحلیلی که با بررسی رفتار‌ها و باور‌های گذشته و الگوهای رفتاری اشتباه به فرد در گرفتن تصمیمات بهتر در آینده کمک می‌کند.
  • درمان رفتاری شناختی نوعی از روان‌درمانی است که بر تغییرات اولیه در زندگی شخص (رفتار و افکار و…) و بهبود عملکرد و رضایت فرد تمرکز می‌کند. این روش به مراجعین کمک می‌کند از الگوهای رفتاری خود آگاه شده و تغییرات لازم برای کنترل موقعیت‌های زندگی خود اعمال کنند.

گاهی ممکن است در زندگی با حالاتی روبرو شوید که روند زندگی معمولی شما را مختل کرده و شما را از مسیر خارج سازند. در ادامه به نشانه‌هایی که به شما می‌گوید لازم است از بهترین روان‌ شناس‌ های همدان کمک بگیرید خواهیم پرداخت.

انواع روان‌درمانی

 

 

افت شغلی یا تحصیلی

افت عملکرد در محل کار یا افت تحصیلی افراد یکی از شایع‌ترین نشان‌هایی است که از مشکلات روانی یا عاطفی منشأ می‌گیرد. مشکلات مربوط به روان ممکن است توجه، تمرکز، حافظه و انرژی فرد را تحت تأثیر قرار داده و سبب ایجاد بی‌علاقگی و دلسردی به جایگاه شغلی یا تحصیلی فرد شود.

مخصوصاً اگر شغل شما با سلامت خود یا دیگران در ارتباط است؛ بروز این مشکلات می‌تواند خطرات جدی برای شما و سایرین به دنبال داشته باشد پس لازم است در صورت وجود این علائم در اسرع وقت به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان مراجعه کنید.

افت شغلی یا تحصیلی

 

 

تغییر در روند خواب و اشتها

مشکلات روحی و روانی از تأثیر عمیقی بر خواب و اشتهای فرد به غذا برخوردار هستند. افرادی که دچار اضطراب‌های شدید و بی‌قراری هستند معمولاً دچار بی‌خوابی می‌شوند. نقطه مقابل آن‌ها افراد مبتلا به افسردگی هستند که تمایل زیادی به خواب طولانی دارند. فردی که دچار استرس است سعی می‌کند با پرخوری احساسات منفی خود را دور کند و فرد افسرده در سوی دیگر اشتهای خود را از دست می‌دهد. کلیه این مشکلات با مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان قابل‌حل است.

تغییر در روند خواب و اشتها

 

 

تجربه ضربه روحی

افرادی با سابقه سوءاستفاده جنسی یا سایر آسیب‌ها می‌توانند با صحبت با روان‌شناس وضعیت روحی خود را بهبود ببخشند و در جهت سازگاری با مشکل خود قدم بردارند. روان‌درمانی در فضایی به‌دوراز قضاوت و در کمال اطمینان تجربه‌های دردناک فرد را بیرون کشیده و به فرد در رویارویی و درمان آن‌ها کمک می‌کند.

شماره روان شناس در همدان

 

لذت‌بخش نبودن فعالیت‌های موردعلاقه

در اغلب موارد درگیری با مشکلات روانی می‌تواند سبب بی‌علاقگی و بی‌اعتنایی فرد به فعالیت‌هایی باشد که در گذشته برای او لذت‌بخش بوده است. افسردگی، سوگواری، سوءاستفاده‌های دوران کودکی و غیره از علل بروز این اتفاق هستند که با گذراندن جلسات درمانی با بهترین روان‌ شناس‌ های همدان قابل‌کنترل است.

لذت‌بخش نبودن فعالیت‌های موردعلاقه

 

 

بروز مشکلات جسمی‌

جسم و روان ما ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و مشکلاتی از قبیل اضطراب، استرس، افسردگی به طور مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند سلامت جسمی‌ ما را تحت تأثیر قرار دهند. مشکلاتی نظیر تضعیف دستگاه ایمنی، مشکلات قلبی و عروقی، درد عضلات خستگی، سردرد، التهابات مزمن و غیره از این موارد هستند.

شماره روان شناس در همدان

 

سوگواری پایان‌ناپذیر

زمانی که عزیزی را از دست می‌دهد یا ترک شده و احساساتتان آسیب می‌بیند ممکن است پروسه‌ای دردناک و زمان‌بر را از سر بگذرانید. این وضعیت زمانی شدت می‌گیرد که فرد کسی را برای اشتراک احساسات خود نداشته باشد. همچنین بروز چندین اتفاق ناگوار در بازه زمانی کوتاه دشواری پایان دادن به سوگواری و مقابله با غم را سخت‌تر می‌کند.

در این میان بهترین روان‌ شناس‌ های همدان می‌توانند در محیطی امن و دلسوزانه به افراد کمک کنند با اندوه خود کنار بیایند.

سوگواری پایان‌ناپذیر

 

 

دشواری در کنترل احساسات

تقریباً تمام افراد در طول زندگی احساس ناراحتی، اضطراب و خشم را در موقعیت‌های مختلف تجربه می‌کنند؛ اما موضوع مهم تعداد دفعات بروز این احساسات و شدت آن‌ها است. معمولاً خشم را به‌عنوان یکی از نشانه‌های افسردگی می‌دانند و خشم کنترل نشده می‌تواند موجب احساسات منفی نسبت به خود و جهان پیرامون، ناامیدی و احساسات منفی دیگر شود.

اگر دچار حالت‌های خشم پر شدت و کنترل نشده هستید و این موضوع سبب بروز حالت‌های افسردگی در شما شده است بهترین راه مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان است. موارد گفته‌شده تنها گوشه‌ای از نشان‌هایی است که فرد در صورت داشتن آن‌ها باید به روان‌شناس مراجعه کند و تشخیص اختلالات روانی گفته‌شده در این موارد تنها بر عهده روان‌شناس متخصص در آن حوزه است.

دشواری در کنترل احساسات

 

 

ویژگی‌های یک روان‌شناس خوب چیست؟

برای شناخت بهترین روان‌ شناس‌ های همدان و دریافت یک نتیجه مطلوب از جلسات درمانی لازم است از ویژگی‌های یک روان‌شناس خوب و کاربلد اطلاع کافی داشته باشید.

ویژگی‌های یک روان‌شناس خوب چیست؟

 

 

 

صلاحیت علمی‌ و تخصص کافی

از ویژگی‌های یک روان‌شناس معروف در همدان می‌توان به برخورداری از صلاحیت علمی‌ لازم اشاره کرد. یکی از راحت‌ترین راه‌های بررسی این موضوع داشتن پروانه سازمان روان‌شناسی است که البته به‌ تنهایی تعیین‌کننده اصلی تبحر یک درمانگر نیست.

شماره روان شناس در همدان

 

برخورداری از تخصص مرتبط

شما متناسب با نوع مشکل خود باید به افراد فعال در همان حوزه اعم از روان‌شناس بالینی، روان‌شناسی کودکان استثنایی، روان‌شناسی کودک، روان‌شناس خانواده و غیره مراجعه نمایید. زیرا امروزه افراد سودجو بسیاری با عنوان روان‌شناس یا مشاور اقدام به برگزاری جلسات درمانی می‌کنند و از این طریق سبب آسیب به روح و روان افراد می‌شوند.

در نظر داشته باشید افراد با مدرک مشاوره تنها می‌توانند در زمینه مشاوره تحصیلی، خانوادگی، شغلی و غیره راهنمایی‌های لازم را ارائه کنند و درمان مشکلات روانی در تخصص این افراد نیست.

برخورداری از تخصص مرتبط

 

 

 

فعالیت در مراکز معتبر

در ایران تنها مراکزی به شکل قانونی و رسمی‌ اجازه فعالیت در حوزه سلامت روان را دارند که از سازمان نظام روان‌شناسی یا سازمان بهزیستی مجوز فعالیت داشته باشند. در نتیجه پیش از مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان علاوه بر کسب اطلاعات درمورد مدرک تحصیلی، سطح علمی‌ و سابقه کاری فرد درمورد مجوز مرکز نیز اطمینان حاصل کنید.

فعالیت در مراکز معتبر

 

 

 

اخلاق مداری و رعایت چارچوب‌ها

از جمله مهم‌ترین اصول اخلاقی که در بهترین روان‌ شناس‌ های همدان دیده می‌شود می‌توان به این موضوع اشاره کرد که روان‌شناس نباید رابطه عاطفی و خارج از چارچوب درمانی با مراجعین خود برقرار کند. علاوه بر این هیچ روان‌شناس حق به اشتراک گذاشتن اطلاعات مراجعین خود را با دیگران ندارد.

شماره روان شناس در همدان

 

تصمیم نگرفتن به جای فرد

بسیاری از افراد به هنگام مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان توقع دارند که او در مقابل مشکلات آن‌ها نوعی راه‌حل خاص ارائه دهد و آن مشکل را سریع حل کند. اما باید بدانید این وظیفه یک روان‌شناس حرفه‌ای نیست و هرگز نباید چنین کاری انجام دهد. کار روان‌شناس بازتاب نمای زندگی شما و صفات درونی خودتان است به گونه‌ای که بتواند شما را در حل مشکل و انتخاب بهترین راه‌حل یاری کند.

تصمیم نگرفتن به جای فرد

 

 

عدم قضاوت مراجع

یکی دیگر از ویژگی‌های یک دکتر روان‌شناس معروف این است که نباید مانند باقی افراد، تصمیمات زندگی مراجع را قضاوت کرده و مورد تمسخر و سرزنش قرار دهد. البته این به معنای تأیید تمام کار‌های مراجع از سوی روان‌شناس نیست؛ بلکه با تکنیک‌های روان‌شناسی ایرادات فرد را بازگو کرده و شرایط روحی و روانی او را در هر موقعیت تصمیم گیری درک و پردازش می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های بهترین روان‌ شناس‌ های همدان می‌توان به نشان دادن دلسوزی و مهربانی، شنونده خوبی بودن، داشتن فن بیان و مهارت‌های ارتباطی قدرتمند، برخورداری از سلامت، روان شکیبایی و بردباری، انصاف و غیره اشاره نمود.

عدم قضاوت مراجع

 

 

 

هزینه مشاوره بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

یکی از دغدغه‌های مهم افراد در زمینه مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان، هزینه و قیمت جلسات مشاوره است که لازم است در این مطلب به آن بپردازیم. طبق تعرفه سازمان روان‌شناسی، تعرفه جلسات روان‌شناسی بر اساس نوع مشاوره به شرح زیر است:

قیمت مشاوره روان‌درمانی فردی/ روان‌شناس با مدرک دکتری: ۲۰۰۰۰۰ تومان

قیمت مشاوره روان‌درمانی فردی/ روان‌شناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۴۰۰۰۰ تومان

قیمت مشاوره ازدواج/ روان‌شناس با مدرک دکتری: ۲۰۰۰۰۰ تومان

قیمت مشاوره ازدواج/ روان‌شناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۴۰۰۰۰ تومان

قیمت زوج درمانی/ روان‌شناس با مدرک دکتری: ۲۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ تومان

قیمت زوج درمانی/ روان‌شناس با مدرک کارشناسی ارشد: ۱۶۰۰۰۰ تومان

قیمت هر جلسه روانکاوی: ۱۵۰۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰۰ تومان

هزینه مشاوره بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

 

 

لیست اسامی‌ بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

روان‌شناس آقا در همدان دکتر داود فتحی

خدمات: مشاوره فردی، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره تحصیلی

آدرس: خیابان پاستور، مرکز خدمات روان‌شناسی نوجوان الوند

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۵۵۲۶۸

روان‌شناس خانم در همدان دکتر شیرین فضل الله

خدمات: روان‌شناس کودک، مشاوره خانواده، زوج درمانگر

آدرس: خیابان پاستور، مرکز مشاوره الوند

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۵۵۲۶۸

دکتر ابوالفضل احسانی

خدمات: روان‌شناس کودک، روان‌شناس نوجوان، مشاوره فردی و تحصیلی

آدرس: چهارراه خواجه رشید، بالاتر از هتل مرمر، جنب پست شهید قندی

شماره تلفن: ۰۹۱۸۷۱۶۶۴۳۹

دکتر علی صادقی سیاح

خدمات: روان‌شناسی کودک و نوجوان

آدرس: میدان آرامگاه بوعلی، بلوار آیت الله مدنی، ابتدای آقاجانی بیگ، ساختمان اعتماد، طبقه ۵، واحد ۱۰ مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناسی مهر

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۹۰۰۰

 

شماره روان شناس در همدان

 

دکتر شیوا فتحی

خدمات: مشاوره ازدواج، مشاوره فردی، روان درمانگر، مشاوره خانواده

آدرس: خیابان بوعلی (سیزده خانه)، مجتمع سینا، طبقه ۲، واحد ۹

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۳۴۳۲۰۹

دکتر شهزاد نظری

خدمات: روان‌شناسی کودک، مشاور ازدواج، مشاوره خانواده، زوج درمانگر

آدرس: اول خواجه رشید، جنب پاساژ، کوچه هواپیمایی، ساختمان پاسارگاد، طبقه ۳، کلینیک روزبه

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۹۲۸۸

 

لیست اسامی‌ بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

 

 

دکتر علیرضا باقری

خدمات: روان‌شناسی بالینی، روان درمانگر، مشاوره فردی، مشاوره خانوادگی

آدرس: میدان دانشگاه، ابتدای خیابان جهان نما، ساختمان پزشکان ایران‌مهر، طبقه ۱، مرکز مشاوره و روان‌شناسی حافظ

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۳۶۸۲۲

دکتر هستی خدا پناه

خدمات: مشاوره فردی، روان درمانگر، روان‌شناس نوجوان، روان‌شناس کودک

آدرس: میدان شریعتی، ساختمان پزشکان کسرا، طبقه ۲، واحد ۶، دفتر مشاوره و روان‌شناسی پناه

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۱۰۰۵

 

شماره روان شناس در همدان

 

 

دکتر گیتا افروخته

خدمات: نوروفیدبک، نوروتراپیست، روان درمانگر، زوج درمانگر، مشاوره خانواده

آدرس: میدان آرامگاه بوعلی، بلوار آیت الله مدنی، ابتدای آقاجانی بیگ، ساختمان اعتماد، طبقه ۵، واحد ۱۰، مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناسی مهر

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۹۰۰۰

دکتر محمد رسولی

خدمات: روان درمانگر، زوج درمانگر، روان‌شناس کودک، مشاور ازدواج

آدرس: خیابان بوعلی، پایین‌تر از پاساژ هما، جنب بانک ملت، کلینیک روان‌شناختی محمد رسولی

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۳۳۲۹۰

دکتر مجید طاعتی غفور

خدمات: مشاوره ترک اعتیاد، سکس تراپیست، روان‌شناس نوجوان، مشاور ازدواج

آدرس: میدان مدرس، بلوار رجایی، روبروی باشگاه کارگران، نبش کوچه شهید سوری، مرکز ترک اعتیاد پاک

شماره تلفن: ۰۸۱۳۴۲۳۵۳۲۳

دکتر علیرضا کریمی‌ وکیل

خدمات: مشاوره فردی، مشاور ازدواج، زوج درمانگر، مشاور خانواده

آدرس: خیابان بوعلی، روبروی بانک رفاه، ساختمان آریا، طبقه ۲

شماره تلفن: ۰۸۱۴۴۰۴۵۰۱

دکتر صفورا پور حسینی

خدمات: مشاور خانواده

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

دکتر ناهید لطفی ماهر

خدمات: روان‌شناس کودک

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

 

شماره روان شناس در همدان

 

دکتر محمد مهدی عظیمی‌

خدمات: مشاوره خانواده

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

دکتر رسول کرد نقابی

خدمات: مشاوره فردی

آدرس: دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، گروه روان‌شناسی

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۲۳۴۷۳

دکتر مریم متقیان

خدمات: مشاوره فردی

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

دکتر عارفه نوروزی

خدمات: مشاوره کودک

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

دکتر زهره فرهمند

خدمات: مشاوره فردی

آدرس: ابتدای بلوار مدنی، کوچه زندی‌ها، روبروی امداد مهدیه، پلاک ۲۸، مرکز مشاوره و روان‌شناختی سپیدار

شماره تلفن: ۰۸۱۳۸۲۶۳۶۴۳

لیست اسامی‌ بهترین روان‌ شناس‌ های همدان

 

 

 

توصیه می‌کنیم اگر قصد تعمیر لوازم خانگی خود را دارید؛ حتماً سری به مطالب تعمیر مبل در همدان، تعمیر پکیج در همدان، تعمیر لباسشویی در همدان، تعمیر تلویزیون در همدان، تعمیر یخچال در همدان و غیره در سایت شارینو بزنید.

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین و معروف‌ترین کافه‌های همدان هستید تا لحظات خوبی را در کنار دوستان و خانواده بگذرانید؛ مطالب مربوط به کافه‌های همدان در وب‌سایت شارینو می‌تواند برای شما مفید باشد.

سینما قدس همدان یکی از مکان‌های تفریحی جذاب و پرطرف‌دار شهر همدان است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌توانید به مطالب مربوط به سینما قدس همدان در سایت شارینو مراجعه نمایید.

اگر از صاحبان کسب و کار هستید و به دنبال رشد و پیشرفت حوزه کاری خود هستید؛ متخصصان تیم شارینو در زمینه‌های طراحی سایت در همدان، طراحی سایت، طراحی تیزر، ادمینی پیج، طراحی پوستر و غیره می‌توانند به پیشرفت کسب و کار شما در فضای مجازی و موتور‌های جستجو کمک بزرگی کنند.

 

طراحی اپلیکیشن در همدان
امداد خودرو همدان
برق کار در همدان

 

شماره روان شناس در همدان

 

سخن پایانی

زندگی در جهان امروز مملو از چالش‌های روحی و روانی است و ممکن است افراد در اثر عوامل مختلف دچار آشفتگی‌ها، اختلالات روانی و مشکلات خلقی بسیاری شوند که روند زندگی آن‌ها را مختل سازد. جهت کنترل و رفع این مشکلات مراجعه به بهترین روان‌ شناس‌ های همدان می‌تواند گامی‌ بسیار تأثیرگذار باشد.

باتوجه‌به تعداد بالای افراد فعال در این حوزه لازم است افراد نسبت به ویژگی‌های بهترین روان‌شناسان از آگاهی کافی برخوردار باشید. امیدواریم این مطلب در شناخت روان‌شناسان معروف همدان برای شما مفید بوده باشد.

سخن پایانی

 

 

شماره روان شناس در همدان

۱۶ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *