تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در سنندج


شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

 

تعمیر یخچال در سنندج

یکی از لوازم برقی خانگی ضروری و پر استفاده‌ای که در هر خانه‌ای وجود دارد، یخچال است. باتوجه‌به نقش مهمی که وجود یخچال در زندگی و برطرف کردن بخشی از نیازهای روزانه را دارد، عملکرد درست آن بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل به همان اندازه نگهداری و تعمیر یخچال در سنندج نیز حائز اهمیت است. باتوجه به بحث هزینه تهیه و خرید آن که دیگر امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، در صورت استفاده نادرست و بروز مشکلاتی در عملکرد آن ممکن است یخچال نیاز به تعمیر داشته باشد.

 

بسیاری از افراد نیز جدایی از نوع و برند یخچالی که دارند و نحوه استفاده از آن، تجربه تعمیرات یخچال را داشته‌اند. این به آن معنی است که این اتفاق تقریباً تا حدودی اجتناب ناپذیر است. به دلیل اهمیت این امر، حساسیت‌ زیادی برای انتخاب مکانی برای تعمیر یخچال و همچنین تجربه و مهارت تعمیرکار یخچال در سنندج است. در ادامه با ما همراه باشید تا اهمیت تعمیر این وسیله و مکان‌هایی معتبر برای تعمیر یخچال در سنندج را به شما معرفی کنیم.

تعمیر یخچال در سنندج

تعمیر یخچال در سنندج

 

 

تعمیر یخچال در سنندج

 

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

 

 

ویدیو : تعمیر یخچال در سنندج

 

 

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

چگونه متوجه شویم یخچال نیاز به تعمیر دارد؟

قبل از آنکه اقدام به تعمیر یخچال شود باید مطمئن شد که زمان نیاز به تعمیر یخچال فرارسیده است. هرچند باتوجه‌به عملکرد قابل ملموس این وسیله به‌سرعت و به‌راحتی می‌توان متوجه شد که عملکرد یخچال عادی نیست. بدین ترتیب باید به فکر تعمیر یخچال بود. اصول کار همه یخچال‌ها بر پایه یک اساس است. یخچال با تولید هوای سرد و انتقال گرمای ناشی از فعالیت داخل محفظه آن به بیرون به طور مداوم در حال کارکردن است.

تعمیر یخچال در سنندج

تعمیر یخچال در سنندج

تعمیر یخچال در سنندج

قطعات زیادی در حین انجام این عمل درگیر هستند تا هوای سرد در داخل یخچال تولید شود. موتور و کمپرسور، تایمر، ترموستات و در برخی از یخچال‌های مدرن و امروزی برد یخچال، آب‌سردکن ازجمله قطعات اصلی در یک یخچال هستند. موتور و ترموستات از اصلی‌ترین اجزای یخچال هستند که در رسیدن به هدف کارکرد یخچال کار می‌کنند.

تعمیر یخچال در سنندج

تعمیر یخچال در سنندج

 

همه افراد با دیدن برخی عوامل متوجه می‌شوند که به‌طورقطع مشکلاتی در عملکرد یخچال پیش‌آمده است. ازجمله اتفاقاتی که با مشاهده آن باعث نگرانی می‌شود و درنتیجه نیاز به تعمیر را اعلام می‌کند، عبارت‌اند از:

 • روشن نشدن لامپ درون یخچال
 • خاموش و روشن شدن خودکار در دفعات زیاد
 • نشتی و چکه کردن آب از درون یخچال
 • بسته نشدن در یخچال
 • حس کردن گرما در بدنه‌های داخل یخچال
 • عدم توانایی ایجاد هوای خنک
تعمیر یخچال در سنندج

تعمیر یخچال در سنندج

 • صداهای غیرطبیعی
 • یخ‌زدن مواد موجود در یخچال
 • داغ بودن بیش از حد پشت یخچال که موتور در همان قسمت قرار گرفته است.
 • وجود برفک
 • وجود برق در بدنه یخچال
 • عدم توانایی تولید یخ در یخ‌ساز

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در سنندج

و بسیاری موارد دیگری که هرکدام از شما ممکن است در طول زمان با آن روبرو شده باشید. با مشاهده هرکدام از این عوامل و موارد غیرطبیعی دیگر می‌توان دریافت که بخشی از یخچال دچار مشکل شده است. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که در چه صورتی باید یخچال را تعمیر کرد و در چه مواقع دیگری تعمیر یخچال جواب‌گوی مشکلات نیست؟! در ادامه به بررسی این سؤال پرداخته شده و برخی موارد برای آگاهی هرچه بیش‌تر شما برای اقدام به تعمیر یخچال در سنندج بیان شده است.

 

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

 

چرا یخچال خراب می‌شود؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که با خرید یک یخچال مدرن و گران‌قیمت انتظار دارید هیچ‌گاه خرابی به سراغ یخچال شما نیاید، باید گفت که سخت در اشتباهید! همان‌طور که پیش از تهیه یک یخچال تمام ویژگی‌های یخچال‌ها را از هر برندی که وجود دارد بررسی و مقایسه می‌کنید، باید بدانید که در صورت بی‌توجهی و رعایت‌نکردن برخی عوامل یخچال شما چه قدیمی و چه جدید دچار مشکل خواهد شد.

خراب شدن یخچال

تعمیر یخچال در سنندج

زمان

یکی از عوامل واضحی که می‌توان به‌عنوان دلایل خرابی یخچال بیان کرد، گذشت زمان است. مانند هر وسیله برقی دیگری که از آن استفاده می‌شود، یخچال نیز با گذشت زمان مشکلاتی را به وجود می‌آورد. به بیانی ساده‌تر این‌گونه در نظر بگیرید که خلاف وسایل برقی دیگری که بعد از استفاده، از برق کشیده می‌شوند و تا دفعه بعدی از آن استفاده نمی‌شود، یخچال به‌صورت مداوم و شبانه‌روزی در حال کارکردن است.

 

“در مورد قیمت سینک توکار اخوان بیشتر بخوانید”

 

جریان برق

یکی دیگر از موارد رایجی که درون دستگاه‌هایی که با برق‌کار می‌کنند، وجود دارد، اختلال در جریان برق است. در جریان برق عبوری اگر برق ورودی به یخچال که از طریق برق مستقیم تهیه می‌شود دچار اختلال شود، جریان برق به‌درستی و باقدرت مطلوبی نمی‌تواند وارد یخچال شود. بدین ترتیب یکی از دلایل روشن نشدن یخچال و تبعاتی که به دنبال آن رخ می‌دهد، همین مورد می‌تواند باشد.

در شرایطی دیگر ممکن است اشکال از سیم برق‌های داخل خود یخچال باشد. قطعی یا آسیب در سیم‌های برقی که درون یخچال وجود دارند می‌تواند باعث شود که جریان برق لازم در یخچال عبور نکند.

موتور

یکی از قطعات مهمی که در کار یخچال نقش پررنگی دارد موتور یخچال است. این قطعه به قدی اهمیت دارد که در صورت خرابی آن باید از یخچال تحت عنوان یک کمد استفاده کرد! موتور باعث می‌شود که یخچال کار کند. درصورتی‌که موتور آسیبی ببیند یا خراب شود یخچال نمی‌تواند روشن شود.

تعمیر موتور یخچال

 یکی از نشانه‌های کارنکردن موتور، روشن نشدن لامپ درون یخچال و یا صدای عادی کارکردن موتور است. البته که هر روشن نشدن چراغ داخل یخچالی به منزله خرابی موتور نیست و می‌تواند به دلیل سوختن لامپ باشد.

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

 

ترموستات

موتور و ترموستات به یکدیگر وابسته هستند. به این صورت که در صورت کار نکردن یکی از آن‌ها عملکرد دیگری مختل می‌شود. یخچال‌ها برای کارکرد درست و بهینه دارای یک دمای مشخصی هستند که این عمل برعهده ترموستات است. ازآن‌جهت کار این دو را وابسته می‌دانند که در مواقعی که دمای یخچال بالا رود، موتور از طریق ترموستات متوجه می‌شود که باید هوای سرد تولیدی را افزایش دهد.

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در سنندج

درب یخچال

شاید این مورد کم‌اهمیت جلوه کند اما با بازگذاشتن در یخچال به مدت طولانی و یا باز و بسته کردن آن در دفعات زیادی، یخچال خراب می‌شود. هر بار که در یخچال بازمی‌ماند، هوای سرد داخل، خارج می‌شود و موتور یخچال به دلیل عملکردی که دارد باید سعی کند که هوای خنک بیش‌تری را تولید کند. این در حالی است که همچنان این روند در حال تکرار است و در مواردی موتور می‌سوزد.

تعمیر درب یخچال

تعمیر درب یخچال

یکی دیگر از دلایلی که مربوط به در یخچال است آن است که لولاهای یخچال که عموماً از پلاستیک هستند در اثر استفاده نادرست دچار پارگی می‌شوند. همچنین در مواردی نیز با ازدست‌رفتن خاصیت چسبندگی که در این لولاها وجود دارد مانند مورد قبلی که توضیح داده شد، هوای داخل به بیرون می‌رود.

مایع درون یخچال

از دیگر دلایل رایجی که باعث خرابی یخچال می‌شود، عدم وجود مایع خنک‌کننده موردنیاز در یخچال است. همان‌طور که در قبل نیز بیان شد برای ایجاد هوای سرد درون یخچال مجموعه‌ای از ابزارها با یکدیگر کار می‌کنند. یکی از این اجزا که هوای سرد را برای درون یخچال ایجاد می‌کند، این مایع خنک‌کننده است. در صورت کافی نبودن آن مشکلاتی در یخچال به وجود می‌آید که باعث می‌شود شما از خدمات تعمیر یخچال در سنندج استفاده کنید.

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

 

در صورت ایجاد خرابی آیا تعمیر یخچال به‌صرفه است؟

باتوجه‌به شرایط اقتصادی که امروزه حاکم است، تعمیر یخچال می‌تواند گزینه بهتری در صورت خرابی باشد. بااین‌وجود درصورتی‌که میزان مشکلات و خرابی به حدی باشد که هیچ تعمیرکاری نتواند آن را درست کند و یا با تعمیر کردن سرسری آن امکان خراب دوباره و زودهنگام آن وجود داشته باشد؛ پس منطقی خواهد بود که جایگزین‌کردن یخچال در این شرایط انتخاب بهتری است.

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در سنندج

به‌عنوان یک قاعده برای تصمیم‌گیری بین تعمیر یا تعویض یخچال باید این‌گونه در نظر گرفت که درصورتی‌که هزینه تعمیر بیش از نصف قیمت خرید محصول جدید باشد، برای مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه باید آن را جایگزین کنید. برای ارزیابی هزینه‌ها می‌توانید قیمت انواع قطعات یخچال در سنندج را با یخچال‌های نو موجود در بازار مقایسه کنید.

 

به‌عنوان یک نکته نیز باید بیان کرد که هیچ‌گاه شخصاً به فکر تعمیر یخچال خود نباشید. تعمیر یخچال مهارتی است که نیازمند به دانش تخصصی است؛ زیرا حساسیت قطعات آن بسیار بالا است. هرگونه اشتباهی حتی اشتباهی کوچک می‌تواند منجر به ازکارافتادن یخچال برای همیشه شود. در آن صورت باید هزینه مضاعفی را پرداخت کنید.

این موضوع برای هر نوع برند یخچالی که دارید صدق می‌کند. نمایندگی‌های تعمیر یخچال در سنندج با دارابودن افراد متخصص و کاربلد انواع یخچال را در صورت امکان تعمیر می‌کنند.

 

چگونه از نیاز به تعمیر یخچال جلوگیری کرد؟

همان گونه اشاره شد، شما هر برند یخچالی رایجی مانند: اسنوا، ال‌جی، سامسونگ و … که داشته باشید و هرقدر هم مواردی که در حیطه اختیار شما است را رعایت کنید، بازهم یخچال ممکن است خراب شود. بااین‌وجود جای نگرانی نیست؛ زیرا با خدمات گسترده تعمیر یخچال در سنندج می‌توانید آن‌ها را رفع کنید.

تعمیرات یخچال در سنندج

تعمیرات یخچال در سنندج

 با روشن شدن این قضیه در ادامه برخی از راهکارهایی که باعث می‌شود طول عمر یخچال بیش‌تر شود و مشکلات و موارد خرابی در آن به حداقل میزان خود برسد بیان شده است.

 • قراردادن حجم متناسبی از مواد غذایی در یخچال
 • تمیزکردن پشت یخچال می‌تواند به بهبود عملکرد کمپرسور که در آنجا قرار دارد کمک کند.
 • رعایت تناسب وزن موادی که درون یخچال قرار می‌گیرند.
 • جلوگیری از بازکردن در یخچال به‌صورت مکرر
 • چک کردن پریز برق متصل به یخچال
 • قراردادن درجه یخچال بر روی میزان متناسب
 • رعایت فاصله مناسب یخچال با دیوار پشتی و کناری برای جریان پیداکردن بهتر هوا
 • یخچال باید به‌صورت تراز روی زمین قرار گیرد.
 • جلوگیری از برفک زدن یخچال. در صورت ایجاد برفک نیز دراسرع‌وقت باید در جهت رفع آن اقدام کنید.
 • حرکت‌دادن یا باز و بسته کردن در یخچال باید آرام انجام شود. زیرا بر اثر ضربه و گاز موجود یخچال ممکن است یخچال آسیب ببیند.

با رعایت همین چند نکته ساده که بیش‌تر افراد به آن‌ها توجه دارند، می‌توان نه‌تنها هزینه جایگزین‌کردن یخچال، بلکه هزینه تعمیرات را نیز کاهش داد.

تعمیر موتور یخچال

 

انجام انواع خدمات تعمیر یخچال در سنندج

در صورت خرابی یخچال شما به هر دلیلی می‌توانید به دو روش از خدمات تعمیرات یخچال در سنندج بهره‌مند شوید. همان‌طور که می‌دانید جابه‌جایی یخچال به علت دلایلی مانند سنگین بودن آن، دشوار بودن در حمل‌ونقل و همچنین در منازلی که در طبقه‌های بالایی قرار دارند و آسانسور وجود ندارد، مشکل است.

تعمیرات و خدمات یخچال در سنندج

تعمیرات یخچال

یکی از راهکارهایی که در این مواقع به کمک شما می‌آید وجود خدمات تعمیر یخچال در سنندج در منزل است. به این معنا که تعمیرکار برای بررسی و تعمیر یخچال به منزل شما می‌آید و در همان مکان تعمیرات لازم را انجام می‌دهد.

در برخی موارد امکان انجام تعمیر در محل باتوجه‌به مشکل و خرابی که وجود دارد، نیست و نیاز به استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای دیگری دارد. به همین خاطر حتماً باید یخچال را به نمایندگی برد تا در آنجا مشکل را رفع کنند. باتوجه‌به برند یخچال باید از خدمات مربوط به آن استفاده کنید به‌عنوان‌مثال اگر یخچالتان از برند سامسونگ است باید از خدمات تعمیر یخچال سامسونگ در سنندج یا دیگر برندها استفاده کنید.

 

خدمات تعمیرات یخچال

خدمات تعمیرات یخچال

 

 کلام آخر

مراقبت از یخچال که یکی از ضروری‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، کار بسیار مهمی است. با رعایت نکات گفته شده می‌توانید از خراب‌شدن و به دنبال آن نیاز به تعمیر آن جلوگیری کنید. بااین‌وجود در صورت مشاهده هرکدام از مواردی که به آن اشاره شد می‌توان دریافت که یخچال آسیب‌دیده و عملکرد نرمال خود را ندارد. بدین ترتیب با به‌کارگیری خدمات تعمیر یخچال در سنندج می‌توانید در جهت رفع مشکلات آن اقدام کنید.

تعمیر انواع یخچال

تعمیر انواع یخچال

تعمیرات لامپ یخچال

تعمیرات لامپ یخچال

 

 

مقاله پیشنهادی:

جوشکاری در سنندج – جوشکاری سیار – شماره تماس + قیمت ۱۴۰۱

تعمیر آیفون تصویری در سنندج – تعمیرات بیش از ۱۰ مدل آیفون

تعمیر مبل در سنندج – بازسازی کامل مبلمان با قیمت مناسب در ۱۴۰۱

تعمیر تلویزیون در سنندج

تعمیر جارو برقی

تعمیر پکیج در سنندج

 

 

شما کاربران عزیز میتوانید با مراجعه به سایت شارینو از سایر خدمات آن استفاده کنید از جمله :

طراحی سایت

طراحی اپلیکیشن

سئو در سنندج

تولید محتوا

پشتیبانی اینستاگرام

طراحی و ساخت تیزر

طراحی پوستر

طراحی لوگو

 

تعمیر یخچال در سنندج
تعمیر پکیج در سنندج
تعمیر آیفون تصویری در سنندج 

 

شماره تعمیرکار یخچال در سنندج

۳۰ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *