5نکته در مقایسه سینک ها + مهم‌ترین تفاوت‌ سینک توکار و روکار

مقایسه سینک ها


۵ نکته در مقایسه سینک توکار و روکار + مزایا و معایب

امروزه با توجه به تنوع و طرح‌های زیبا سینک، انتخاب کمی سخت بوده و بیشتر افراد با مقایسه سینک‌های موجود در بازار، فرایند خرید را انجام می‌دهند. چگونگی انتخاب سینک هنگام تکمیل فضای آشپزخانه و کابینت‌ها، جهت ایجاد محیط آرام بسیار مهم است.

فروشندگان هنگام انتخاب سینک به شما تمام مزایا، معایب و تفاوت بین سینک‌های روکار و توکار را بیان می‌کنند تا فرایند خرید سینک از سوی شما راحت‌تر صورت بگیرد. بدون تردید اصلی‌ترین پیشنهاد آن‌ها به شما در زمان خرید این بخش مهم آشپزخانه، سینک اخوان خواهد بود.

مهم‌ترین تفاوت‌های سینک توکار و روکار

فروشنده تحت هیچ شرایطی به شکل قاطع و سریع در فرایند انتخاب سینک توکار یا روکار نمی‌تواند بیان کند که کدام از یک آن‌ها مناسب آشپزخانه منزل شما است. او با بیان تفاوت‌های میان این دو محصول، فرایند مقایسه سینک روکار و توکار را برای شما آسان می‌کند.

اکنون شما با توجه به بودجه تعیین شده، سلیقه خود و دیگر اعضا خانواده در کنار توجه به امر زیبا‌شناسی، سینک مناسب با فضای آشپزخانه خود را انتخاب می‌کنید. در ادامه با مهم‌ترین تفاوت‌های که فروشنده در بیان تفاوت بین سینک روکار و توکار به شما اعلام می‌کند بیشتر پرداخته شده است.

مقایسه سینک روکار و توکار از نظر زیبایی

بدون شک یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های مورد توجه شما در زمان خرید سینک، توجه به امر زیبایی و طراحی جذاب آن است. اگر سینک روکار را کنار سینک توکار قرار دهید، خیلی سریع متوجه می‌شوید که مدل‌های توکار سینک دارای زیبایی و ظرافت بیشتر هستند.

حتی در مجله‌های اختصاصی دکوراسیون داخلی خانه، از سینک‌های توکار استفاده شده است. بدون تردید شما با انتخاب فرم‌های دایره‌ای یا مستطیلی سینک‌های توکار، فضای آشپزخانه خود را مدرن جلوه می‌دهید.

مقایسه سینک روکار و توکار از نظر زیبایی

مقایسه سینک روکار و توکار

 

فرایند نصب سینک‌های روکار و توکار

فروشنده هنگام بیان تفاوت و انجام فرایند مقایسه سینک روکار و توکار، حتماً به نحوه نصب این دو اشاره می‌کند. متخصصان نصب سینک‌های روکار را بسیار آسان‌تر از سینک‌های توکار می‌دانند. این افراد هنگام نصب سینک روکار، صفحه کابینت را به صورت عرضی برش می‌دهند.

سپس لبه‌های سینک روکار را روی کابینت قرار داده و از نوار آب‌بندی یا چسب آکواریوم برای پوشاندن دور تا دور سینک استفاده می‌کنند. اما هنگام نصب سینک توکار، ابتدا با استفاده از متر ابعاد دقیق سینک روی کابینت مشخص شده و سپس آن را برش می‌دهند.

پس از قرار دادن سینک توکار در فضای برش داده کابینت، فرایند آب‌بندی دور سینک را انجام می‌دهند؛ بنابراین نصب سینک‌های توکار نیاز‌مند دقت و حوصله بیشتری است.

تفاوت در فرایند نگهداری سینک روکار و توکار

محیط آشپزخانه به دلیل استفاده بسیار، نیاز‌مند مراقبت و تمیز کردن دائمی است؛ بنابراین قبل از انتخاب بین سینک روکار و توکار، بهتر است در رابطه با شرایط نگهداری آن‌ها اطلاعات کافی کسب کنید. سپس با توجه به آن شرایط، فرایند انتخاب برای شما آسان‌تر می‌شود.

رطوبت و آب از سینک‌های روکار خیلی راحت به فضای داخلی کابینت نفوذ پیدا می‌کنند؛ بنابراین بعد از هر بار استفاده از سینک، باید سریعاً محیط اطراف سینک روکار از آب یا رطوبت خشک شود. در غیر این صورت ایجاد پوسیدگی و خرابی کابینت‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

اما سینک‌های روکار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آب روی صفحه و محدوده سینک پخش می‌شود؛ بنابراین نیاز به خشک کردن پس از هر بار استفاده نبوده و در نتیجه نگرانی بابت خراب شدن کابینت‌ها نخواهید داشت.

بنابراین با توجه به فرایند نگهداری سینک‌ها، انتخاب سینک روکار اخوان گزینه مناسبی جهت نصب در آشپزخانه منزل شما است.

تفاوت در فرایند نگهداری سینک روکار و توکار

مقایسه سینک آشپزخانه

 

توجه به فاکتور به روز بودن

سینک‌های توکار نسبت به محصولات مشابه روکار، جدید‌تر و مدرن‌تر هستند؛ بنابراین شما با انتخاب مدل‌های سینک توکار می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه خود را مدرن‌تر و جدید‌تر جلوه دهید.

مقایسه سینک توکار و روکار از نظر تنوع

مطمئناً هنگام انتخاب سینک برای آشپزخانه خود متوجه این مسئله شده‌اید که سینک‌های توکار از تنوع رنگی، جنسی و شکلی بیشتری نسبت به سینک‌های روکار برخوردار هستند. تقریباً جنس همه سینک‌های روکار موجود در بازار، از متریال استیل است.

اما در تولید سینک‌های توکار علاوه بر استیل، از موادی دیگری مانند گرانیت نیز استفاده شده است. بدون شک دست شما هنگام انتخاب سینک‌های توکار به دلیل در متریال، شکل و رنگ باز‌تر خواهد بود.

از دیگر فاکتور‌های که هنگام مقایسه سینک روکار و توکار باید به آن‌ها توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • قیمت
 • سایز و ابعاد
 • توجه به امر هماهنگ‌سازی با دیگر اجزاء آشپزخانه
 • توجه به فرایند تعویض سینک

مزایا و معایب نصب سینک توکار

اگر پس از انجام مقایسه سینک توکار و روکار، سینک توکار اخوان را انتخاب کردید؛ حتماً مزیت‌ها و معایب نصب آن را مورد بررسی قرار دهید. مطمئناً در صورت توجه به این مسائل، خیال شما از بابت درست بودن انتخابتان راحت‌تر می‌شود. در جدول زیر به منظور آشنایی بهتر شما مزیت‌ها و معایب سینک‌های توکار بیان شده است.

مزایای سینک توکار معایب سینک توکار
امکان نصب روی صفحه کابینت ام دی اف، آلومینیوم، سنگ کورین کمک گرفتن از نصاب ماهر جهت نصب
وجود لوازم جانبی بیشتر جهت استفاده راحت‌تر سخت و مشکل بودن فرایند تعویض
تنوع در سایز و مدل احتمال خراب شدن کابینت به ویژه ام دی اف به دلیل آب‌بندی نشدن دقیق و درست
ارائه ظاهری زیبا، شیک و در عین حال منظم به فضای آشپزخانه گران قیمت بودن سینک‌های توکار

مزایا و معایب سینک روکار

تقریباً در تمام خانه‌های ایرانیان سینک‌های روکار دیده شده و به عبارتی دیگر انتخاب این مدل سینک متداول است؛ بنابراین اگر شما نیز تصمیم به مقایسه سینک روکار با توکار گرفتید، بهتر است برای یکبار هم شده، معایب و مزایا نصب این مدل سینک را به درستی ارزیابی کنید تا پس از نصب حس پشیمانی به سراغ شما نیاید.

اما مهم‌ترین مزیت‌های که می‌توان برای سینک‌های روکار در نظر گرفت، عبارت هستند از:

 • در مقایسه سینک های روکار از لحاظ قیمت مناسبتر و مقرون به صرفه است.
 • فرایند نصب این مدل سینک، نیاز به وجود افراد متخصص ندارد.
 • هنگام استفاده از سینک‌های روکار، لبه کابینت خیس نمی‌شود. در نتیجه شما نیاز به صرف وقت بسیار پس از هر بار استفاده جهت خشک کردن کابینت ندارید.
 • اگر به هر دلیلی سینک روکار آشپزخانه شما خراب شد یا نیاز به تغیر سینک برای ایجاد فضای زیبا‌تر در آشپزخانه دارید، به راحتی می‌توانید آن را جابه‌جا یا تعویض کنید.
 • هزینه نصب سینک‌های روکار بسیار کمتر از سینک‌های توکار است.
 • در صورت نصب سینک روکار خیال شما از عدم ورود و نفوذ آب به صفحه کابینت، راحت می‌شود. در نتیجه احتمال خرابی یا پوسیدگی کابینت به ویژه مدل ‌ام دی اف غیر ممکن خواهد بود.
مزایا و معایب سینک روکار

مقاسه سینک ها

 

سینک‌های روکار در کنار تمام مزیت‌های که برای شما با خود به همراه دارد، دارای معایبی است که اصلی‌ترین آن‌ها، شامل لیست زیر می‌شود:

 • احتمال جمع شدن میکروب و باکتری در قسمت لبه این مدل سینک بسیار است؛ بنابراین در رابطه با تمیزکاری این مدل سینک باید وسواس بسیار خرج کنید.
 • سینک‌های روکار از تنوع ظاهری و طراحی کمی برخوردار هستند.
 • وجود لبه‌های برآمده سینک‌های روکار، از میزان زیبایی و جذابیت آن‌ها می‌کاهد.
 • تولیدکنندگان عرض سینک‌های روکار را محدود در نظر گرفته‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *