آمبولانس در اصفهان

فهرست مطالب

خدمات آمبولانس در اصفهان جهت انتقال بیماران و مراقبت‌های ویژه کاربرد دارند. اگر به تازگی به این خدمات نیاز پیدا کرده باشید، حتماً می‌دانید که کیفیت آن‌ها تا چه اندازه اهمیت دارد و انتخاب یک مرکز خوب با خدمات مناسب بسیار مهم است.

اما سؤال اینجاست که بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات مرتبط با آمبولانس در اصفهان کدام است؟ برای پاسخ به این سؤال، ابتدا باید با انواع آمبولانس، خدمات مرتبط با آن‌ها و نکات مربوط به اجاره آمبولانس در اصفهان آشنا شوید.

پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید که بهترین مراکز آمبولانس در اصفهان کدام‌اند و با خدمات آن‌ها آشنا شوید، با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

انواع تیپ آمبولانس در اصفهان

انواع آمبولانس‌ها در اصفهان بر اساس استانداردهای ایران طبقه بندی می‌شوند و هر کدام دارای امکانات خاصی هستند. دسته بندی این ماشین‌های ارائه دهنده خدمات مختلف درمانی، طبق ابعاد کابین، کاربرد آمبولانس و تجهیزات و امکانات پزشکی آن تعیین می‌شود.

تیپ بندی A، B و C برای تقسیم بندی آمبولانس‌ها در نظر گرفته شده است. در ادامه با ویژگی‌های هر یک از این تیپ آمبولانس‌ها و تجهیزات استفاده شده در آن‌ها آشنا می‌شوید.

 

 

آمبولانس تیپ A

آمبولانس تیپ A در اصفهان برای جابه‌جایی یک یا چند بیمار استفاده می‌شود و دو نوع A1 و  A2 دارد. معمولاً این نوع آمبولانس در اصفهان برای حمل بیمارانی که در وضعیت هشیار و پایدار هستند، استفاده می‌شود. در این نوع آمبولانس‌ها، بیمار با صندلی یا برانکارد جابه‌جا می‌شود.

این تیپ آمبولانس‌ها معمولاً به صورت شاسی بلند و آفرود طراحی می‌شوند تا بتوانند برای امدادرسانی در مکان‌های صعب‌العبور مفید باشند و خدمات درمانی را در کمترین زمان ممکن به بیماران و مجروحان برسانند.

آمبولانس تیپ B

این نوع آمبولانس برای جابه‌جایی بیماران بدحالی که به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند، استفاده می‌شود. تجهیزاتی که در آمبولانس تیپ B در اصفهان به کار می‌روند، پیشرفته هستند؛ به همین دلیل می‌توانند تمامی نیازهای بیماران برای درمان بیماری‌ها و جراحات حاد را برطرف کنند.

لازم به ذکر است که به این نوع آمبولانس در اصفهان که برای حمل و درمان بیماران بدحال استفاده می‌شود، اصطلاحاً ICU هم می‌گویند؛ زیرا امکانات و تجهیزات پزشکی این نوع آمبولانس‌ها در حد یک ICU سیار است.

آمبولانس تیپ C

به این نوع از آمبولانس‌ها، واحد سیار مراقبت‌های ویژه نیز گفته می‌شود. آمبولانس تیپ C در اصفهان بسیار مجهز است و امکانات مناسبی برای رسیدگی به بیماران و مجروحان دارد؛ بنابراین از این نوع آمبولانس برای درمان‌های پیشرفته هم استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید با استفاده از این نوع آمبولانس‌ها از خدمات پیشرفته آمبولانس در اصفهان مانند: احیا، CCU و ICU بهره‌مند شوید. به همین خاطر است که این نوع آمبولانس به اورژانس پرتابل (قابل حمل) هم شهرت دارد.

انواع آمبولانس در جهان

آمبولانس در اصفهان به یکی از خدمات رایج جامعه مدرن ما برای انتقال افراد بیمار یا مجروح به مراکز درمانی، درمان قربانیان در صحنه یا حتی ارائه مراقبت‌های پزشکی به بیمار تبدیل شده است. علاوه بر آمبولانس‌هایی که معمولاً در خیابان‌ها مشاهده می‌کنید، انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارند که کاربرد و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

آمبولانس‌ها را می‌توان برای سطوح ناهموار، حرکت در خیابان‌های شلوغ و… ساخت. آنها می‌توانند اتومبیل، کامیون، قایق، هواپیما یا هر نوع وسیله نقلیه‌ای باشند که شرایط اقتضا می‌کند. در ادامه انواع آمبولانس را بررسی می‌کنیم.

انواع آمبولانس در جهان

 

 

 

آمبولانس ایزوله

در عصر تکنولوژی مدرن ما، مردم در آزمایشگاه‌ها، کارخانه‌های شیمیایی، نیروگاه‌های هسته‌ای و کارخانه‌های صنعتی کار می‌کنند؛ به همین دلیل در معرض خطر مواد سمی قرار دارند. جابه‌جایی افرادی که در معرض این مواد قرار گرفته‌اند و همچنین افرادی که از شیوع یک بیماری بسیار عفونی رنج می‌برند، به یک آمبولانس ویژه برای حمل و مراقبت نیاز دارند.

آمبولانس ایزوله برای جابه‌جایی بیمارانی که به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خطرناک، تشعشعات یا بیماری‌های مسری نیاز به ایزوله دارند، استفاده می‌شود. این آمبولانس‌ها، وسیله‌های ایزوله شده‌ای هستند که فیلترهای شیمیایی دارند و توسط پرسنل آموزش دیده برای مقابله با این نوع موارد اضطراری استفاده می‌شوند.

پرسنل آمبولانس در اصفهان باید با پروتکل‌های رسیدگی به این موارد اضطراری آشنا باشند و اغلب با لباس‌های محافظتی کار می‌کنند تا از خود در برابر عفونت یا آلودگی محافظت کنند. لازم به ذکر است که این پرسنل برای خدمت‌رسانی از برانکارد ایزوله استفاده می‌کنند.

آمبولانس امدادگر

برخی از آمبولانس‌ها به دلیل تعداد زیاد تجهیزات پزشکی، پرسنل و بیمارانی که جابه‌جا می‌کنند، وسایل نقلیه بزرگی هستند. به دلیل اندازه بزرگی که آمبولانس امدادگر دارد، زمان زیادی لازم است تا خود را به حادثه یا صحنه تصادف که در آن مراقبت‌های پزشکی فوری نیاز است، برساند.

البته این نوع آمبولانس در اندازه‌های کوچک‌تر هم طراحی می‌شود و می‌تواند فضاهای کوچک‌تر و ترافیک پر تراکم را با سهولت بیشتری نسبت به آمبولانس‌های بزرگ مدیریت کند. خدمه آمبولانس در اصفهان، تجهیزات محدود و فشرده‌تری در اختیار دارند؛ اما سریع‌تر وارد صحنه می‌شوند و درمان بیماران را زودتر آغاز می‌کنند.

آمبولانس مراقبت‌های ویژه (VIP)

آمبولانس مراقبت‌های ویژه در اصفهان برای مراقبت از بیماران بدحال یا آسیب دیده اعزام می‌شود؛ منظور بیمارانی است که شرایط تهدید کننده حیاتی دارند و در حین انتقال به مرکز پزشکی مناسب به مراقبت‌های تخصصی نیاز دارند.

آمبولانس VIP در اصفهان گاهی با عنوان ICU متحرک نیز شناخته می‌شود؛ زیرا دارای تجهیزات پزشکی بسیار پیشرفته برای درمان طیف گسترده‌ای از شرایط تهدید کننده و بیماران بدحال است.

آمبولانس نوزادان

گاهی اوقات مادران باردار با زایمان نوزاد خود غافلگیر می‌شوند؛ زیرا زایمان همیشه طبق برنامه پیش نمی‌رود و گاهی ممکن است نوزاد نارس باشد و روند زایمان خیلی زود شروع شده باشد. در این موارد، آمبولانس نوزاد در اصفهان برای زایمان و مراقبت‌های بهداشتی نوزاد پس از تولد مورد نیاز است.

آمبولانس نوزاد با تمام تجهیزات لازم برای مراقبت از نوزادی که تازه متولد شده، مجهز می‌شود. این نکته شامل تجهیزات مناسب برای استفاده نوزاد و مادر است. همچنین ممکن است برای انتقال مادر به بیمارستان به این آمبولانس نیاز باشد؛ بنابراین برخی از این نوع آمبولانس‌ها، فضایی را برای مادر نیز در نظر می‌گیرند.

آمبولانس در اصفهان همچنین برای انتقال نوزادان به بیمارستان‌های تخصصی برای مراقبت‌های ویژه جهت درمان بیماری‌ها یا مشکلات جسمی که در نتیجه تولد یا پس از زایمان رخ داده‌اند نیز استفاده می‌شود.

اتوبوس آمبولانس

برخی از بلایای طبیعی یا انسانی که باعث صدمه به تعداد زیادی از بیماران به طور هم‌زمان یا شیوع بیماری به صورت می‌شوند، نیاز به جابه‌جایی بیماران و تجهیزات پزشکی به طور گسترده دارند. یکی از خدمات آمبولانس در اصفهان، اتوبوس آمبولانس است.

اتوبوس آمبولانس در اصفهان اغلب برای مواقعی که زلزله، طوفان، فروریختن ساختمان یا رویدادهای مشابه رخ داده و افراد زیادی را مجروح کرده است، کاربرد دارد. پرسنل این نوع آمبولانس‌ها برای درمان بیماران ترومایی و ارائه مراقبت‌های پزشکی به آنها در حین انتقال به مرکز پزشکی مناسب آموزش دیده‌اند.

با توجه به اینکه این نوع وسایل نقلیه برای بلایای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، پرسنل آن‌ها برای رسیدگی به طیف وسیعی از شرایط پزشکی، از صدمات فیزیکی گرفته تا بیماری، آموزش می‌بینند و در این زمینه‌ها تخصص کافی دارند.

اتوبوس آمبولانس

 

 

 

آمبولانس باریاتریک

سبک زندگی در جامعه مدرن باعث شده تا تعداد زیادی از افراد از چاقی مزمن رنج ببرند. جابه‌جایی افراد با اضافه وزن زیاد، یک چالش برای ارائه خدمات آمبولانس در اصفهان است؛ زیرا آمبولانس‌های سنتی نمی‌توانند این افراد را به راحتی منتقل کنند.

آمبولانس باریاتریک در اصفهان دارای عرض اضافی در داخل آمبولانس است و باز شدن درب برای ورود و خروج افراد چاق را راحت‌تر می‌کند. این نوع آمبولانس همچنین از برانکاردهایی با طراحی ویژه استفاده می‌کند که می‌توانند وزن اضافی را تحمل کرده و دارای تجهیزات بالابر قوی هستند.

آمبولانس هوایی

بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی در نقاط دورافتاده دارند یا در مکان‌هایی هستند که امکانات پزشکی مناسب برای مقابله با بیماری و درمان کافی ندارند، به حمل و نقل از راه دور نیاز پیدا خواهند کرد. آمبولانس هوایی در اصفهان، هواپیمایی است که به آن آمبولانس پرنده نیز گفته می‌شود.

نوع تجهیزات موجود در این نوع آمبولانس می‌تواند از پشتیبانی اولیه تا پیشرفته متفاوت باشد. اگر مسافتی که باید طی شود، فراتر از برد هلیکوپتر باشد یا بیمار به تجهیزات تخصصی نیاز داشته باشد که در هواپیمای کوچک‌تر جا نمی‌شود، اغلب از آمبولانس‌های هوایی استفاده می‌شود.

خدمات آمبولانس در اصفهان که به صورت هوایی ارائه می‌شوند برای انتقال بیماران و مجروحان از مکان‌هایی مانند سکوهای نفتی، کشتی‌ها و قایق‌ها یا حتی از جزایر نزدیک نیز مفید هستند.

آمبولانس نظامی

ارتش، انواع آمبولانس‌ها را برای جابه‌جا کردن و درمان پرسنل بیمار و مجروح خود دارد. آمبولانس نظامی در اصفهان می‌تواند ون یا کامیونی باشد که مجهز به تجهیزات پزشکی است و از زمین‌های ناهموار عبور می‌کند یا یک هلیکوپتر باشد. از قایق‌ها نیز به عنوان آمبولانس در ارتش نیروی دریایی استفاده می‌شود.

آمبولانس‌های نظامی معمولاً برای درمان جراحات گلوله یا جراحات ناشی از انفجار مجهز هستند. تجهیزات این نوع آمبولانس در اصفهان شامل امکاناتی برای درمان خونریزی، سوختگی و شکستگی استخوان در حین انتقال بیماران به یک مرکز پزشکی برای جراحی است.

آمبولانس ون

آمبولانس ون در اصفهان یک وسیله نقلیه است که امکان دسترسی آسان را برای بیماران روی برانکارد یا گارنی فراهم می‌کند. داخل آمبولانس ون نیز به اندازه کافی جادار است که بتواند تجهیزات پیشرفته پزشکی، بیمار و خدمه را جابه‌جا کند.

آمبولانس‌های ون اغلب به عنوان آمبولانس‌های MVA،  حمل و نقل بیمار و در برخی موارد برای آمبولانس‌های نوزادان استفاده می‌شوند. از آنجایی که عرض این نوع آمبولانس‌ها ثابت است، به عنوان آمبولانس‌های باریاتریک استفاده نمی‌شوند.

آمبولانس موتوری

آمبولانس موتوری در اصفهان می‌تواند در ترافیک و خیابان‌های باریک یا زمین‌های ناهموار بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از وسایل نقلیه بزرگ‌تر حرکت کند. موتور آمبولانس در اصفهان اغلب در نقش رساندن امدادگر به بیمار که در مکانی صعب‌العبور به خدمات درمانی نیاز دارد، استفاده می‌شود.

آمبولانس موتوری دارای تجهیزات محدودی است؛ اما امکانات آن می‌تواند برای نجات جان و درمان خونریزی بیمار کافی باشد تا زمانی که آمبولانس مناسب‌تری برای انتقال به بیمار برسد.

آمبولانس موتوری

 

 

 

آمبولانس دوچرخه

آمبولانس دوچرخه در اصفهان همان مزایایی را برای درمان فوریت‌های پزشکی دارد که آمبولانس موتوری ارائه می‌دهد؛ اما کمی کندتر عمل می‌کند. دوچرخه آمبولانس در اصفهان در مراکز شهر که خدمات اورژانسی نمی‌توانند به دلیل ترافیک زیاد یا مسدود شدن خیابان‌ها به آن دسترسی پیدا کنند، مفید است.

دوچرخه آمبولانس در مناطق روستایی که خدمات حمل و نقل پزشکی دیگری در دسترس نیست نیز مفید است. این نوع آمبولانس به جای بردن بیمار به محل درمان، بیشتر برای درمان بیمار کاربرد دارد.

قایق آمبولانس

آمبولانس قایق در شهرهایی که آبراه‌های اصلی از آن‌ها عبور می‌کنند، استفاده می‌شوند. قایق آمبولانس برای انتقال بیماران از سایر قایق‌ها، سکوهای نفتی و جزایر مجاور برای درمان پزشکی کاربرد دارد.

قایق آمبولانس‌ بسته به نوع آبراه‌هایی که سرویس می‌دهند و نوع فوریت‌های پزشکی که انتظار می‌رود به آن‌ها رسیدگی کنند، از نظر اندازه و ظرفیت متفاوت هستند.

چه زمانی با آمبولانس تماس بگیریم؟

اینکه بدانید چه زمانی با آمبولانس یا خدمات اورژانسی تماس بگیرید، به شما کمک می‌کند تا جان افرادی را که در خطر مرگ هستند، نجات بدهید. مواردی که در صورت مواجه شدن با آن‌ها باید با یک مرکز آمبولانس در اصفهان تماس بگیرید است، عبارت‌اند از:

 • تصادفات همراه با جراحات جدی و شدید
 • از دست دادن هوشیاری
 • گیجی ناگهانی یا تغییر وضعیت ذهنی
 • درد قفسه سینه
 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی شدید
 • واکنش‌های آلرژیک شدید (آنافیلاکسی)
 • سوختگی شدید

هنگامی که با خدمات اورژانس تماس گرفتید و اطلاعات مربوطه را گزارش دادید، اپراتور قبل از ارسال آمبولانس، تعیین می‌کند که آیا نیاز به انتقال فوری به بیمارستان دارید یا خیر. آمبولانس اعزامی مجهز به تجهیزات پزشکی پیشرفته برای کمک به مصدوم یا بیمار است.

اما چه تجهیزات پزشکی در آمبولانس استفاده می‌شوند و امدادگران چه وظایفی برعهده دارند؟ اگر می‌خواهید به پاسخ این پرسش‌ها برسید، ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بیشتر بدانید.

تجهیزات پزشکی آمبولانس در اصفهان

وقتی یک وضعیت اورژانسی رخ می‌دهد و بیمارستان خیلی دور است، آمبولانس‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهند. در صورت بروز هر گونه حادثه و موقعیت اورژانسی، کیفیت تجهیزات آمبولانس در اصفهان از اهمیت زیادی برخوردار است و نقش مهمی را در ارائه خدمات ایفا می‌کند.

آمبولانس‌ها برای کنترل هر موقعیت ضروری کاملاً مانند: سکته مغزی، افتادن از پله‌ها، جراحت یا هر موقعیت دیگری مجهز هستند. اما آیا می‌دانید چه نوع تجهیزات آمبولانسی، مردم را از مرگ نجات می‌دهد؟ در ادامه با این تجهیزات آشنا می‌شوید.

تجهیزات پزشکی آمبولانس در اصفهان

 

 

 

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه برای حمل لوازم پزشکی مانند کیت‌های حمایتی اولیه و آسیب شناسی استفاده می‌شود. هنگامی که پرسنل آمبولانس در اصفهان به صحنه حادثه می‌رسند، ابتدا از این جعبه استفاده می‌کنند.

جعبه کمک‌های اولیه اغلب حاوی اقلام پزشکی اساسی و بسیار مهم مانند بانداژ، بتادین، دارو و سرنگ است. این کیت بزرگ‌تر و جامع‌تر از یک کیت کمک‌های اولیه معمولی است؛ به این معنی که معمولاً چندین کیسه برای مدیریت بیماری یا جراحت استفاده می‌شوند.

ماسک BVM

اگر برای تنفس با مشکل روبرو شوید، اولویت پیراپزشک شما این است که یک جریان ثابت اکسیژن به ریه‌های شما وارد شود. BVM دستگاهی است که به یک ماسک متصل می‌شود و برای تنفس بهتر و راحت‌تر روی دهان شما قرار می‌گیرد.

این ماسک‌ها در انواع و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند و از مهم‌ترین تجهیزات آمبولانس‌ها به شمار می‌روند؛ زیرا تنها در صورتی مؤثر خواهند بود که به خوبی جا بیفتند و در اطراف بینی و دهان فرد محکم شوند.

تجهیزات تنفسی

اگر مشکلات تنفسی شما به دلیل مسدود شدن راه نفس کشیدن با مایع باشد، امدادگر ممکن است از یک لوله مکش در نای شما برای خارج کردن آرام مایع استفاده کند. در غیر این صورت، احتمال دارد که هوا نتواند به بخشی از ریه که اکسیژن در آن جذب جریان خون می‌شود، برسد و خطرآفرین شود.

تروما (تخته نخاعی)

اگر احتمال آسیب یا دررفتگی استخوان در بخش‌های مختلف ستون فقرات وجود داشته باشد، پرسنل آمبولانس در اصفهان، شما را به تخته تروما می‌بندند. این تخته صاف و بدون بالشتک به شما کمک می‌کند تا زمانی که داخل آمبولانس هستید، ستون فقرات شما در یک راستا باشد و آسیب تشدید نشود.

البته کادر پزشکی ممکن است ابتدا از برانکارد اسکوپ برای بلند کردن شما از روی زمین قبل از قرار دادن روی تخته تروما استفاده کنند. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی، امدادگر ممکن است از یک ثابت کننده سبک (تجهیزاتی که سروگردن شما را پشتیبانی و محافظت می‌کنند) استفاده کند.

یقه گردنی طبی

در صورتی که کادر پزشکی آمبولانس در اصفهان به آسیب گردن یا سر مشکوک شوند، از وسیله‌ای به نام یقه گردن استفاده می‌کنند. این وسیله به حفظ گردن و سر شما کمک می‌کند، حرکت را به حداقل می‌رساند و خطر آسیب طولانی مدت را کاهش می‌دهد.

نکته قابل توجه در رابطه با این وسیله این است که یک قاب غیر قابل انعطاف دارد که در اطراف گردن شما قرار گرفته و با تسمه‌های مخصوص به طور محکم نگه داشته می‌شود.

داروهای ضروری

ناگفته نماند که امدادگران از داروهای مسکن و ضروری خاصی برای درمان و کنترل علائم بیماری‌ها و جراحات استفاده می‌کنند. این داروها در یک کیف سبک وزن با چندین کیسه و بند الاستیک نگهداری می‌شوند و معمولاً عبارت‌اند از:

 • بی‌حس‌کننده (ماده‌ای که درد را تسکین می‌دهد)
 • مایعات داخل وریدی (برای درمان شوک یا کم آبی بدن)
 • داروی ضد تشنج
 • آدرنالین (برای معکوس کردن اثرات فشار خون پایین یا درمان واکنش‌های آلرژیک شدید)
 • سالبوتامول (برای باز کردن راه‌های تنفسی در ریه‌ها)
 • نیتروگلیسیرین (برای درمان درد قفسه سینه ناشی از انقباض عروق قلب)

داروهای ضروری

 

 

 

مانیتور ECG با دفیبریلاتور

اگر به دلیل درد قفسه سینه‌تان با مرکز آمبولانس در اصفهان تماس گرفته‌اید و نگران حمله قلبی هستید، کادر پزشکی از مانیتور الکتروکاردیوگراف برای نمایش ریتم قلبتان استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند از این روش برای جستجوی الگوهای غیرطبیعی استفاده کنند که به عنوان آریتمی شناخته می‌شوند.

زمانی که قلب خیلی سریع، خیلی آهسته یا با ریتم نامنظم می‌زند، باید علائم دیگر هم بررسی شده و فرد سریعاً تحت مراقبت‌های ویژه قرار بگیرد. در بسیاری از مواقع، امدادگران شما را به یک مرکز درمانی منتقل می‌کنند.

اگر یک آریتمی تشخیص داده شود و قلب شما به طور منظم تپش نداشته باشد، امدادگر ممکن است از دفیبریلاتور متصل استفاده کند تا تکانه‌های الکتریکی قلب را به حالت عادی بازگرداند و به آن اجازه دهد تا ضربان قلب منظم ایجاد کند.

هواکش‌ها (مجراهای تنفسی)

هواکش یا همان مجرای تنفسی بر اساس شرایط بیمار در آمبولانس بسته بندی می‌شود و نقش حیاتی در ارائه خدمات آمبولانس در اصفهان دارد. ونتیلاتور به رساندن اکسیژن به داخل ریه‌ها در زمانی که به درستی نفس نمی‌کشید، کمک می‌کند.

این دستگاه به یک سیلندر اکسیژن متصل می‌شود تا به شما در جذب اکسیژن کمک کند. لازم به ذکر است که کادر پزشکی، سرعت و عمق تنفس شما را در صورت لزوم تنظیم می‌کنند.

هموگلوکومتر (HGT)

اگر دیابت دارید، احتمالاً می‌دانید که می‌توان از این دستگاه برای بررسی وضعیت قند خون خود استفاده کرد. کادر درمانی با قرار دادن یک قطره کوچک از خون شما روی یک نوار یک‌بارمصرف می‌توانند از این دستگاه برای اندازه‌گیری سریع سطح گلوکز خون شما استفاده کنند.

عدد روی صفحه نمایشگر، سطح گلوکز خون شما را نشان می‌دهد. در صورتی که این عدد خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، امدادگر سعی می‌کند وضعیت شما را با دارو تثبیت کند.

هموگلوکومتر (HGT)

 

 

 

تخت چرخ دار

اگر قادر به راه رفتن نیستید، امدادگر آمبولانس در اصفهان از این تخت چرخ دار برای حرکت شما استفاده می‌کند. این نوع تخت با پایه قابل تنظیم تختخواب و چرخ‌های جمع شونده به کادر درمانی کمک می‌کند تا به راحتی شما را از زمین بلند کرده و به مقصد برسانند.

موارد متفرقه

علاوه بر تجهیزات پزشکی پیشرفته، موارد اساسی دیگری مانند فشارسنج، گوشی پزشکی، دماسنج، نوارهای پزشکی، چراغ قوه و پتو را نیز در داخل آمبولانس خواهید یافت تا مطمئن شوید که امدادگران تقریباً برای هر موقعیتی آماده هستند!

کادر درمانی آمبولانس چه وظایفی برعهده دارند؟

پرسنل درمانی آمبولانس در اصفهان متخصصانی هستند که ارائه مراقبت‌های پزشکی اورژانسی در محیط‌های درمانی را برعهده دارند. نقش اصلی کادر درمانی آمبولانس این است که درمان بیماران یا مجروحان را تا زمان رسیدن پزشک متخصص انجام می‌دهند.

هنگامی که با مرکز آمبولانس تماس می‌گیرید، امدادگران برای ارائه مراقبت‌های اضطراری به شما آماده هستند. این افراد در زمینه مراقبت‌های بهداشتی آموزش دیده‌اند و آموزش‌های فشرده‌ای را گذرانده‌اند تا یاد بگیرند که چگونه بیمار را در شرایط اورژانسی پزشکی مانند ایست قلبی یا آسیب مغزی نجات بدهند و شرایط را مدیریت کنند.

اقدام سریع و صحیح در لحظاتی که نجات یک انسان در خطر است، از اهمیت زیادی برخوردار است. کمک‌های اولیه و تشخیص علائم مشخص می‌کند که قربانی یا بیمار زنده می‌ماند یا خیر. مدیریت زمان نیز در این زمینه بسیار مهم است.

تیم مراقبت‌های سرپایی برای ارائه خدمات آمبولانس در اصفهان فعالیت می‌کنند. این تیم در پشت صحنه برای کمک به قربانیان و دسترسی به مراقبت‌های اضطراری با هم هماهنگ هستند. این هماهنگی در مورد جابه‌جایی بیماران و مصدومان برای مسافت‌های طولانی اهمیت بیشتری دارد.

در زمان رسیدگی به وضعیت بیماران و مجروحان، افراد زیادی با تخصص‌های مختلف نقش دارند که هر کدام از آن‌ها با انجام دادن وظیفه خود به رفع مشکل کمک می‌کند. در ادامه با تمامی افرادی که در مراکز آمبولانس در اصفهان فعالیت می‌کنند و در نجات جان انسان‌ها نقش دارند، بررسی شده‌اند.

اپراتورهای آمبولانس

رانندگان آمبولانس و همه کسانی که در ارتباط و جابه‌جایی ایمن مصدومان یا بیماران نقش دارند، به نجات جان انسان‌ها کمک زیادی می‌کنند. به غیر از رانندگانی که مستقیماً مسئول رساندن بیماران هستند، اپراتورهایی در بخش فوریت‌های پزشکی کار می‌کنند که بررسی رسیدن آمبولانس در زمان مناسب به مکان مناسب را برعهده دارند.

گاهی اوقات، این اپراتورها همچنین به برقراری ارتباط با افراد در مورد اقدامات کمک‌های اولیه کمک می‌کنند. این بخش از وظایف اپراتورهای آمبولانس در اصفهان بسیار مهم است؛ زیرا در برخی از مواقع از آسیب شدیدتر و علائم حاد جلوگیری کرده و جان افراد را تا رسیدن نیروهای اعزامی نجات می‌دهد.

پزشکان اورژانس

ارائه خدمات درمان و مراقبت‌های ویژه از بیماران برعهده پزشکان متخصص اورژانس است. پزشکان اورژانس در ابتدا به ارائه مراقبت‌های فوری می‌پردازند و بر اساس علائمی که بیمار دارد، در مورد درمان یا تشخیص تصمیم می‌گیرند. آنها از نزدیک با امدادگران یا پرستاران هماهنگ می‌شوند تا فوراً اقدام کنند.

اگرچه امکان دارد که پزشکان در محل حادثه حضور نداشته باشند، اما همچنان بخشی از تیم آمبولانس در اصفهان را تشکیل می‌دهند و حتی ممکن است در برقراری ارتباط با بیمار یا همراه او، در راهنمایی و جلوگیری از اضطراب کمک کنند.

پزشکان اورژانس

 

 

 

امدادگران

امدادگران افرادی هستند که علائم را تشخیص می‌دهند، تلاش می‌کنند تا شرایط بیماران را بهبود ببخشند و کمک‌های اولیه را در مواقع اضطراری ارائه دهند. آنها آموزش دیده‌اند تا با اطلاعات بسیار کمی در مورد شرایط بیماران و مجروحان سریع عمل کنند.

توجه به این نکته مهم است که امدادگران به طور خاص برای رسیدگی به شرایط بسیار حساس آموزش دیده‌اند؛ برخلاف پزشکانی که پس از آگاهی کامل از وضعیت بیماران به درمان آن‌ها می‌پردازند؛ بنابراین در نجات جان شما یا عزیزانتان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

امدادگران آمبولانس در اصفهان با تجهیزات پیشرفته برای کمک به بهبود شرایط اضطراری اعزام می‌شوند. از ویژگی‌های مهم کارکنان پیراپزشکی می‌توان به پاسخگویی سریع، دقت بالا در شرایط استرس‌زا، آرامش و خونسردی اشاره کرد.

پرستاران مراقبت‌های ویژه

پرستاران مراقبت‌های ویژه بر اساس آموزش‌های متمرکز بر روش‌های ویژه درمان عمل می‌کنند. در برخی از آمبولانس‌ها فقط پرستاران حضور دارند که می‌توانند به مجروحان یا بیماران رسیدگی کرده و امدادگران را در کمک به تثبیت وضعیت اولیه بیماران همراهی ‌کنند.

نکته قابل توجه این است که پرستاران آمبولانس در اصفهان برای کار با تجهیزات پیشرفته پزشکی جهت حفظ وضعیت بیماران نیز آموزش می‌بینند. پرستاران همچنین می‌توانند با آرامش دادن به بیمار یا همراهان او، به ایجاد فضای آرامش‌بخش و بدون اضطراب کمک زیادی می‌کنند.

بنابراین به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که وظایف پرسنل آمبولانس اصفهان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جابه‌جایی کادر درمانی و تجهیزات پزشکی به محل حادثه
 • پاسخگویی به تماس‌های اضطراری
 • ارزیابی بیماران، ارائه درمان اورژانسی و تشخیص درست
 • نظارت و تجویز دارو، تسکین درد
 • پانسمان زخم و سایر جراحات
 • استفاده از تجهیزات تخصصی از جمله ونتیلاتور و دفیبریلاتور
 • انتقال بیماران به بیمارستان و ادامه درمان در حین انتقال
 • ارائه اطلاعات به کارکنان بیمارستان مانند علائم و درمان‌های انجام شده
 • کمک به ارائه مراقبت از بیمار در بیمارستان‌ها و سایر مراکز پزشکی
 • برقراری ارتباط مؤثر با بیماران و همراهان آنها
 • آموزش افراد جامعه برای استفاده صحیح از تکنیک‌های کمک‌های اولیه

راه‌های مختلفی برای واجد شرایط بودن به عنوان یک امدادگر وجود دارند. در صورتی که می‌خواهید امدادگر شوید، می‌توانید به عنوان یک دانشجوی پیراپزشکی مشغول به کار شوید و در حین کار تحصیل کنید. از طرف دیگر، می‌توانید یک مدرک تأیید شده در رشته پیراپزشکی بگیرید و سپس برای خدمات آمبولانس درخواست دهید.

در حال حاضر تنها چند مرکز محدود آمبولانس، طرح‌های پیراپزشکی دانشجویی را ارائه می‌دهند که معمولاً رقابت برای استخدام شدن در این مراکز زیاد است. یکی دیگر از راه‌های ممکن، درخواست برای مدرک کارآموزی در رشته پیراپزشکی است.

در هر صورت شما باید شرایط و مهارت‌های لازم را برای استخدام در مراکز آمبولانس در اصفهان داشته باشید و برای رسیدن به این موقعیت تلاش کنید. مهارت‌های کلیدی برای امدادگرانی که قصد فعالیت در مراکز آمبولانس را دارند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مهارت‌های ارتباطی قوی
 • همدلی و مراقبت از دیگران
 • توانایی تصمیم گیری سریع و حفظ آرامش در شرایط سخت
 • داشتن آمادگی جسمانی مناسب
 • مهارت‌های رانندگی و داشتن گواهی نامه
 • صبور بودن
 • استقامت بالا

پرستاران مراقبت‌های ویژه

 

 

 

مرکز آمبولانس اصفهان

چند مرکز آمبولانس در اصفهان وجود دارند که به ارائه خدمات در زمینه اجاره انواع آمبولانس می‌پردازند. اگر شما هم به خدمات آمبولانس اصفهان نیاز پیدا کردید، می‌توانید با شناخت کافی از این مراکز، مرکز مورد نظر خود را انتخاب کرده و از خدمات آن استفاده کنید.

نحوه اجاره آمبولانس و هزینه آن به نوع مرکزی که انتخاب می‌کنید و خدمات مورد نظرتان بستگی دارد. به همین دلیل در این بخش از مقاله، تعدادی از بهترین مراکز اجاره آمبولانس در اصفهان را به شما معرفی کرده‌ایم.

آمبولانس خصوصی بهبود در اصفهان

آمبولانس خصوصی بهبود از باسابقه‌ترین مراکز آمبولانس در اصفهان است که با تعداد زیادی آمبولانس به ارائه خدمات می‌پردازد. این مرکز دارای آمبولانس‌های با تیپ A و B است و با کادر مجرب خود، توانسته تا درصد بالایی از رضایت مشتریان را کسب کند.

این مرکز با موقعیت مکانی مناسبی که دارد، خدمات انتقال بیماران و تجهیزات پزشکی را به کلیه نقاط و مراکز درمانی انجام می‌دهد.

آمبولانس خصوصی سلامت در اصفهان

سلامت یکی از مراکزی است که خدمات آمبولانس در اصفهان را با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای حمل و نقل بیماران با تجهیزات کامل را با مرکز آمبولانس خصوصی سلامت تجربه کنید. این مرکز، خدمات جابه‌جایی بیمار و تجهیزات پزشکی را به سراسر کشور ارائه می‌دهد.

آمبولانس خصوصی ناجی سپاهان در اصفهان

آمبولانس خصوصی ناجی سپاهان، انتقال مجروحان، بیماران و سالمندان را به بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی فراهم می‌کند. خدمات این مرکز به صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شوند و امکان ارائه این خدمات به تمامی شهرستان‌های دیگر وجود دارد.

آمبولانس خصوصی ناجی سپاهان در اصفهان

 

 

 

آمبولانس بیمارستان کاشانی در اصفهان

بیمارستان کاشانی از جمله بیمارستان‌های اصفهان است که خدمات آمبولانس آن کیفیت بالایی دارد. این مرکز، آماده ارائه خدمات انتقال بیماران با تجهیزات کامل پزشکی به مناطق مختلف است و کادری مجرب دارد.

آمبولانس خصوصی شفا در اصفهان

مرکز آمبولانس خصوصی شفا به منظور انتقال بیماران اعصاب و روان به مراکز درمانی تأسیس شد. تمامی خدمات درمانی ارائه شده در این مرکز زیر نظر پزشکان متخصص هستند و تمرکز اصلی فعالیت کادر آن روی این بیماران است.

آمبولانس خصوصی راه حق در اصفهان

راه حق از بهترین مراکز آمبولانس در اصفهان است که در شهر فلاورجان قرار دارد. این مرکز از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی کلینیک تخصصی ایران واقع شده و خدمات خود را به مناطق مختلفی ارائه می‌دهد.

آمبولانس خصوصی راهیان معراج در اصفهان

مرکز آمبولانس راهیان معراج با تعداد زیادی از پرستاران و بهیاران در شهر دولت آباد اصفهان فعالیت می‌کند. این مرکز با تجهیزات پزشکی مناسب و پرسنل مجربی که دارد، خدمات مربوط به آمبولانس را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌دهد.

در جدول زیر آدرس و شماره تماس مراکز آمبولانس در اصفهان را مشاهده می‌کنید.

مرکز آمبولانس آدرس شماره تماس
بهبود اصفهان، سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان ارتش، روبروی درمانگاه فجر ۰۳۱-۳۶۶۱۵۰۰۰

۰۹۱۳۲۶۶۴۳۹۹

سلامت اصفهان، خیابان آل خجند، خیابان فرسان جنوبی، کوچه سواد کوهی ۰۳۱-۳۲۲۸۵۴۷۴

۰۳۱-۳۲۲۶۶۶۰۰

۰۹۱۳۲۱۲۶۸۴۴

ناجی سپاهان اصفهان، خیابان کاشانی ۰۳۱-۳۲۳۵۵۲۲۲

۰۹۱۳۲۲۵۳۱۴۲

کاشانی اصفهان، الیادران، خیابان کاشانی ۰۳۱-۳۳۰۳۳۷۰۰
شفا اصفهان، خیابان باهنر، خیابان هدایت ۰۹۱۳۱۱۱۰۹۲۱
راه حق فلاورجان، گارماسه، خیابان ایثارگران ۰۹۱۳۳۳۸۴۹۲۷

هزینه اجاره آمبولانس در اصفهان

هزینه آمبولانس‌های دولتی از طریق بودجه دولتی و مالیاتی که مردم پرداخت می‌کنند، تأمین می‌شود؛ اما این هزینه برای آمبولانس‌های خصوصی متفاوت است. شرکت‌هایی که خدمات مربوط به آمبولانس در اصفهان را ارائه می‌دهند، تعرفه‌های مشخصی را برای اجاره آمبولانس و خدمات خود تعیین می‌کنند.

این هزینه‌ها صرف حقوق پرسنل و تهیه تجهیزات می‌شوند و به همین دلیل این شرکت‌ها، هزینه‌های مربوط به آمبولانس را به طور مستقیم از مشتریان دریافت می‌کنند. هزینه آمبولانس‌های خصوصی در اصفهان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارند؛ از جمله:

 • شرایط و وضعیت بیمار
 • مسافت طی شده
 • تجهیزات مورد نیاز
 • کادر پزشکی

تعرفه‌های مراکز آمبولانس در اصفهان متغیر هستند؛ اما قیمت پایه تعیین شده برای هزینه اجاره آمبولانس خصوصی در اصفهان ۷۰۰ هزار تومان است.

سؤالات متداول

 1. آمبولانس تیپ C چه امکاناتی دارد؟

خدمات احیا، CCU و ICU

 1. آمبولانس باریاتریک برای چه بیمارانی استفاده می‌شود؟

بیمارانی که اضافه وزن خیلی زیادی دارند.

 1. هزینه اجاره آمبولانس در اصفهان چقدر است؟

هزینه پایه خدمات آمبولانس در اصفهان ۷۰۰ هزار تومان است.

 1. بهترین مراکز آمبولانس خصوصی در شهر اصفهان کدام‌اند؟

سلامت، بهبود، ناجی سپاهان و شفا

 1. چه زمانی باید با آمبولانس تماس بگیریم؟

در زمانی که با شرایط اضطراری و حادی مانند: خونریزی شدید، از دست دادن هوشیاری، درد شدید قفسه سینه، مشکلات تنفسی و سوختگی شدید مواجه شدید، فوراً با آمبولانس تماس بگیرید.

شارینو

امروزه با توجه به بالا رفتن هزینه‌های خرید وسایل منزل، تعمیر آن‌ها بسیار به‌صرفه‌تر است؛ بخصوص زمانی که می‌خواهید منزل خود را عوض کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که مقاله تعمیر مبل در اصفهان و تعمیر تلویزیون در اصفهان را مطالعه کنید.

همچنین می‌توانید با کمک مقالات شارینو در زمینه‌های تعمیر جاروبرقی در اصفهان، تعمیر آیفون تصویری در اصفهان، تعمیر بخاری در اصفهان و تعمیر دزدگیر در اصفهان در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

اگر می‌خواهید که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید، بهتر است بدانید که در دنیای امروز، فعالیت در بستر اینترنت از اهمیت زیادی برخوردار است و به شما این امکان را می‌دهد تا در کسب‌وکار خود پیشرفت کنید. مقاله طراحی سایت در اصفهان به شما کمک می‌کند تا در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، بدرخشید.

همیشه پیدا کردن بهترین پزشکان متخصص کار سختی است و در بسیاری از مواقع ما را دچار سردرگمی می‌کند. شما می‌توانید بهترین پزشک ارتوپد در اصفهان، پزشک مغز و اعصاب در اصفهان و پزشک زنان در اصفهان را در مقالات شارینو پیدا کنید.

البته شما می‌توانید با استفاده از مقالات ما، بهترین گزینه‌ها را از میان مراکز درمانی متعدد انتخاب کنید. ما در این مورد، مطالعه مقالات بیمارستان‌های اصفهان و آزمایشگاه‌های اصفهان را به شما توصیه می‌کنیم.

در آخر هم برای بالا بردن اطلاعات عمومی خود درباره شهر اصفهان، می‌توانید مقاله با عنوان نویسندگان اصفهان را بخوانید. در این مقاله تعداد زیادی از نویسندگان قدیمی و معاصر اصفهان با آثارشان معرفی شده‌اند.

آشنایی با بهترین مراکز تفریحی اصفهان به شناخت هر چه بیشتر شما از تاریخ و معماری نصف جهان کمک شایانی می‌کند. در این زمینه، آشنایی با رستوران‌های اصفهان هم خالی از لطف نیست؛ زیرا بسیاری از این رستوران‌ها دارای بناهای قدیمی و با طراحی سنتی هستند.

در انتها

آمبولانس در اصفهان از مهم‌ترین و ضروری‌ترین خدماتی است که هر کسی ممکن است به آن نیاز داشته باشد. علاوه بر آمبولانس‌های دولتی، انواع مختلفی از آن‌ها توسط شرکت‌های خصوصی مدیریت می‌شوند و به ارائه خدمات درمانی و انتقال بیماران و مجروحان به مراکز درمانی می‌پردازند.

هزینه آمبولانس خصوصی در اصفهان به نوع آمبولانس، میزان وخامت حال بیمار و تجهیزات پزشکی مورد استفاده از سوی پرسنل درمانی بستگی دارد. در این مقاله اطلاعات جامعی را در زمینه انواع آمبولانس، تجهیزات مربوطه و وظایف کادر درمانی را در اختیار شما قرار دادیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *