سخن پایانی

تعمیر ماشین های اداری در همدان

تعمیر ماشین های اداری در همدان یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین خدمات حوزه تعمیرات است که شامل تعمیر دستگاه‌هایی همچون اسکنر، دستگاه‌های کپی، چاپگر، فکس و غیره است. با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ماشین‌های اداری برای هر کسب‌وکاری به نیازی اساسی تبدیل شده است.

در این بین تعمیر ماشین های اداری در همدان نیز از الزامات نگهداری آن‌ها محسوب می‌شود. در این مطلب شما را بیشتر با حوزه تعمیرات تخصصی ماشین‌های اداری در همدان آشنا خواهیم کرد.

 

انواع ماشین‌‌های اداری

همان‌طور که می‌دانید امروزه استفاده از دستگاه‌ها و ماشین‌‌های اداری در نهاد‌های مختلف، دفاتر و ادارات به افزایش پیشبرد کار‌های روزانه پرسنل کمک بزرگی کرده و روند کاری را تسهیل می‌کند. درواقع می‌توان ماشین‌های اداری را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین بخش‌های هر شرکت یا اداره‌ای معرفی کرد.

 از معروف‌ترین و پرکاربردترین ماشین‌‌های اداری که در ادارات بزرگ و کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌توان به اسکنر، پلاتر، فکس، پرینتر و غیره اشاره کرد که هریک از کاربرد‌های ویژه‌ای برخوردار بوده و وجود آن‌ها برای کمک به کارکنان ضروری است.

ماشین‌های اداری نیز مانند سایر دستگاه‌های الکترونیک ممکن است به دلایل مختلفی دچار ایرادات و مشکلات جزئی یا بزرگ شوند و به خدمات تعمیر ماشین های اداری در همدان نیاز پیدا کنند. اما پیش از اقدام در این زمینه بهتر است با پرکاربردترین و معروف‌ترین انواع ماشین‌های اداری و کاربرد‌های آن‌ها آشنا شوید.

تعمیر ماشین های اداری در همدان

 

 

 

دستگاه‌های کپی

دستگاه کپی را می‌توان به‌عنوان اصلی‌ترین امکانات اماکن اداری معرفی کرد. امروزه کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، ادارات مختلف و افراد بسیاری از دستگاه کپی به‌منظور انجام کلیه امور مربوط به کپی استفاده می‌کنند و این دستگاه‌ها به دلیل استفاده مکرر ممکن است پس از مدتی به خدمات تعمیر ماشین های اداری در همدان نیاز پیدا کنند.

لازم به ذکر است معمولاً بهترین دستگاه‌های کپی کار‌هایی بیشتر از عملیات کپی ساده انجام می‌دهند. دستگاه‌های کپی را می‌توان در دسته‌های مختلفی از قبیل پرینتر‌ها، اسکنر‌ها، دستگاه‌های فکس طبقه‌بندی کرد. با استفاده از این ماشین‌های اداری می‌توان تصویری مشابه از یک فایل یا سند ایجاد کرد.

دستگاه پرینتر

پرینتر یا چاپگر یکی از رایج‌ترین ماشین‌های اداری است که تقریباً در هر شرکت یا اداره‌ای یافت می‌شود. پرینتر یک دستگاه الکترونیکی و جزو وسایل جانبی کامپیوتر است و می‌تواند فایل‌‌های تصویری یا متنی موجود در کامپیوتر را به یک برگه کاغذ منتقل کرده و چاپ کند. علاوه بر این تعمیر ماشین های اداری در همدان در زمینه پرینتر از پرطرف‌دارترین نوع خدمات محسوب می‌شود.

دستگاه پرینتر

 

 

 

امروزه انواع پرینتر در سایز‌ها و مدل‌های گوناگون ارائه می‌شود و هر یک از مزایا و کاربری خاص خود برخوردار هستند. انواع پرینتر ازنظر رنگ و نوع مخزن عبارت‌اند از:

پرینتر جوهرافشان:

پرینتر جوهرافشان همراه خود مخزن جوهر دارد و می‌تواند با کیفیت بالا به چاپ تصاویر بپردازد. این نوع پرینتر به دودسته رنگی و سیاه‌وسفید تقسیم می‌شود.

پرینتر لیزری:

این نوع پرینتر نیز به دو صورت رنگی و غیر رنگی تولید می‌شود و متناسب با نوع کاربرد آن از کارتریج یا تونر استفاده می‌شود. مدل سیاه‌وسفید پرینتر لیزری به‌منظور چاپ متن و مدل رنگی برای چاپ عکس و تصاویر مختلف کاربرد دارد.

پرینتر سوزنی:

پرینتر سوزنی را می‌توان به‌عنوان قدیمی‌ترین نوع پرینتر در جهان معرفی کرد. فرایند چاپ در این پرینتر از نوع تک‌رنگ و سیاه‌وسفید است و در دفاتر بیمه، بانک‌ها، مؤسسات و غیره به‌منظور ثبت اطلاعات بر رسید‌ها و دفترچه‌ها از آن استفاده می‌شود.

در ساختار این نوع چاپگر‌ها از سوزن‌‌های بسیار ریز و باریک استفاده شده است و از طریق ضربه به جوهر فرایند چاپ انجام می‌شود و هرقدر تعداد ضربات بیشتر باشد کیفیت چاپ بهتر و واضح‌تر خواهد بود. تعمیر ماشین های اداری در همدان از نوع پرینتر نیازمند تخصص و تجربه بالایی است و حتماً باید به متخصصان این حوزه سپرده شود.

 به هنگام خرید چاپگر لازم است به سرعت موتور دستگاه، ظرفیت چاپ صفحات، اتصالات، کیفیت چاپ و غیره توجه بسیاری شود.

پرینتر سوزنی:

 

 

 

دستگاه فکس

فکس یکی دیگر از دستگاه‌های ضروری در ادارات است که نسخه کاغذی اسکن شده را از خط تلفن منتقل می‌کند. درواقع به هنگام ارسال فکس، دستگاه فکس فایل موردنظر را به‌صورت چاپ‌شده و از طریق سیگنال‌‌های الکتریکی به شخص گیرنده ارائه می‌دهد.

دستگاه‌های فکس به علت قیمت پایین، سادگی کارکرد و سرعت بالا دنیای ارتباطات تجاری و جهانی را متحول کرده و از کاربردهای بسیاری برخوردارند. دستگاه فکس نیز ممکن است پس از مدتی به علت طرز استفاده غیر صحیح یا حجم کاری بالا دچار ایراداتی شود و در این صورت لازم است هرچه زودتر از کمک مراکز تعمیر ماشین های اداری در همدان استفاده نمایید.

دستگاه اسکنر

اسکنر یکی دیگر از انواع دستگاه‌های اداری است که ممکن است پس از مدتی به خدمات تعمیر ماشین های اداری در همدان نیاز پیدا کند. اسکنر دستگاهی است که با استفاده از آن می‌توان تصاویر و اسناد کاغذی را به تصاویر دیجیتالی در دستگاه‌های کامپیوتری تبدیل کرد.

دستگاه‌های اسکنر‌ در انواع مختلفی شامل اسکنر دستی، اسکنر بایگانی و اسکنر تخت وجود دارند و اسکن رنگی یا سیاه‌وسفید را انجام می‌دهند. اغلب اسکنر‌ها از یک سطح اسکن مسطح برخوردار هستند و معمولاً به‌منظور اسکن تصاویر، مجلات و اسناد مختلف کاربرد دارند.

با توجه به اینکه بیشتر اسکنر‌های نوع تخت از پوششی برخوردار هستند که بالا می‌رود؛ می‌توان از آن‌ها برای اسکن اسناد سنگین و کتاب‌ها استفاده کرد. نوع دیگری از اسکنر به نام اسکنر اسناد وجود دارد که تنها فرایند اسکن اسناد کاغذی را انجام می‌دهد.

در خرید دستگاه‌های اسکنر لازم است به مواردی همچون وضوح رنگ، سازگاری دستگاه، ظرفیت پذیرش فایل و غیره توجه کرد.

دستگاه اسکنر

 

 

 

دستگاه پلاتر

دستگاه پلاتر یکی از انواع ماشین‌های اداری است که با توجه به کاربرد آن ممکن است به خدمات تعمیر ماشین های اداری در همدان نیاز پیدا کند. این دستگاه به دستگاه پرینتر یا چاپگر شباهت بسیاری دارد و به‌منظور چاپ نقشه یا بنر‌‌های بزرگ کاربرد دارد.

پلاتر به دلیل دقت و حساسیت بالا در زمینه ترسیم فایل‌های گرافیکی از قیمت بالاتری نیز به نسبت چاپگر‌ها برخوردار است. پلاتر‌ها در دو نوع مختلف ارائه می‌شوند که شامل نوع درام و تخت است. قلم نوشتن در نوع تخت پلاتر در هر دو محور عمودی و افقی در سراسر سطح کاغذ حرکت می‌کند.

پلاتر نوع تخت از یک سطح صاف برخوردار است و کاغذ به‌صورت ثابت روی آن قرار می‌گیرد و قلم مخصوص در سطوح کاغذ به حرکت درمی‌آید. قلم نوع تخت در اندازه‌‌ها و رنگ‌‌های متنوع وجود دارد. پلاتر نوع درام از یک درام یا یک سطح استوانه‌ای شکل برخوردار است که در محور عمودی چرخش دارد و قلم در محور دیگری به حرکت درمی‌آید و تصویر یا خروجی دیگری را ایجاد می‌کند.

دستگاه پلاتر

 

 

 

دستگاه‌ پرس

یکی از دیگر انواع ماشین‌های اداری در همدان، دستگاه‌های پرس هستند که وظیفه دارند از اسناد و مدارک مهم ادارات و شرکت‌ها محافظت نمایند.

دستگاه فیش پرینتر

یکی دیگر از دستگاه‌های ضروری ادارات و شرکت‌های مختلف، دستگاه فیش پرینتر است که نوعی از دستگاه‌های پرینتر بوده و اطلاعات دریافتی از کامپیوتر را به کمک حرارت یا ریبون‌های دستگاه روی کاغذ چاپ می‌کند. این دستگاه در دو نوع سوزنی و حرارتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فیش پرینتر‌ها از سرعت بالای چاپ و هزینه جانبی پایینی برخوردار هستند و به‌منظور معرفی کرد. در هنگام تهیه این دستگاه‌ها بهتر است مواردی همچون کیفیت چاپ دستگاه، برند سازنده، پورت‌های اتصال، اتوکاتر و غیره در نظر گرفته شوند.

تعمیر ماشین های اداری در همدان به‌ویژه تعمیر فیش پرینتر نیازمند تخصص و امکانات ویژه‌ای است پس بهتر است بهترین و مجرب‌ترین مراکز فعال در این حوزه را به‌منظور تعمیرات تجهیزات گفته‌شده انتخاب نمایید.

دستگاه فیش پرینتر

 

 

 

انواع تعمیرات ماشین‌های اداری

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که تعمیر ماشین های اداری در همدان شامل چه مواردی است و برای تعمیر چه دستگاه‌هایی می‌توان از متخصصان این مراکز کمک گرفت؟

در این باره باید بگوییم منظور از ماشین‌های اداری، تنها دستگاه‌های کپی ساده و یا اسکنر‌ها نیستند؛ بلکه متناسب با نوع خدمات شرکت موردنظر، طیف وسیعی از ماشین‌های اداری وجود دارند. تعمیرات ماشین‌های اداری در همدان شامل موارد زیر است:

 • تعمیرات فتوکپی ساده و رنگی
 • تعمیر انواع پرینتر شامل پرینتر لیزری، پرینتر سوزنی و پرینتر چندکاره
 • تعمیرات دستگاه فکس
 • تعمیرات دستگاه اسکنر
 • تعمیر دستگاه پلاتر
 • تعمیرات بارکد خوان
 • تعمیرات دستگاه پول‌شمار
 • تعمیرات دستگاه برچسب‌زن
 • تعمیرات دستگاه تردد
 • تعمیر دستگاه خودپرداز
 • تعمیرات دستگاه کارت‌خوان
 • تعمیرات کاغذ خردکن
 • تعمیر ریسوگراف
 • تعمیرات دستگاه‌های بنر
 • تعمیر انواع ماشین‌حساب
 • تعمیر صندوق فروشگاهی در همدان
 • تعمیر ویدئو پروژکتور در همدان

انواع تعمیرات ماشین‌های اداری

 

 

 

هزینه تعمیرات ماشین‌های اداری

مسلماً بحث هزینه و تعرفه تعمیر ماشین های اداری در همدان از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در استفاده از خدمات تعمیر است. در این باره باید بگوییم هزینه تعمیرات تخصصی ماشین‌های اداری در همدان، متناسب با نوع دستگاه، میزان مشکلات، نیاز به تعویض قطعه و شرایط دیگر متغیر خواهد بود که در ادامه به طور دقیق‌تر با آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

 

“در مورد سایبان مغازه بیشتر بخوانید”

 

 

 

هزینه تعمیر اسکنر

در بیشتر موارد عیب‌یابی و تعمیر اسکنر در همدان شامل اقدامات فیزیکی است و عوامل متعددی بر هزینه تعمیر یا نصب اسکنر تأثیرگذار هستند. از مهم‌ترین این موارد می‌توان به نوع تعمیرات و قطعات اسکنر که دچار مشکل شده‌اند و هزینه ایاب‌وذهاب فرد متخصص اشاره کرد. انواع مختلف تعمیر اسکنر را می‌توانید به موارد زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • تعمیرات بورد
 • تعمیر و تعویض لامپ
 • تعمیر منبع تغذیه
 • تعمیر لنز
 • تعمیر استبلایزر
 • تعمیرات موتور دستگاه
 • تعویض آینه

به‌طورکلی قیمت تعمیر اسکن در همدان را در بازه‌ای شامل ۶۰۰۰۰ تومان الی ۱۷۰۰۰۰ تومان می‌توان معرفی کرد.

هزینه تعمیر اسکنر

 

 

هزینه تعمیر پرینتر

تعمیر ماشین های اداری در همدان در زمینه پرینتر یکی دیگر از خدمات مهم این حوزه است که از اهمیت بسیاری برخوردار است. در تخمین هزینه تعمیر پرینتر در همدان، برند و مدل دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد و با توجه به نوع پرینتر که از مدل‌های سوزنی باشد یا جوهرافشان و لیزری، رنگی باشد یا سیاه‌وسفید، قیمت تعمیرات متغیر خواهد بود.

 این موضوع که پرینتر موردنظر تنها به‌عنوان چاپگر عمل می‌کند و یا چندکاره و سه‌بعدی است نیز بر قیمت تأثیر می‌گذارد. از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت تعمیر پرینتر در همدان می‌توان به قدیمی‌ یا جدید بودن دستگاه، نوع مشکل، نوع قطعه، هزینه ایاب‌وذهاب و غیره اشاره کرد.

به‌صورت میانگین هزینه تعمیر پرینتر را می‌توان بین ۵۵۰۰۰ تومان الی ۲۴۴۵۰۰۰ تومان عنوان کرد.

هزینه تعمیر پرینتر

 

 

هزینه تعمیر پلاتر

تعیین قیمت تعمیر پلاتر در همدان، به نوع و میزان خدمات ارائه‌شده به‌منظور رفع ایرادات دستگاه پلاتر بستگی دارد. اما به‌طورکلی هزینه تعمیرات پلاتر را می‌توان به طور میانگین از ۵۰۰۰۰ تومان الی ۱۰۰۰۰۰۰ تومان معرفی کرد.

هزینه تعمیر دستگاه کپی

هزینه تعمیر دستگاه کپی در همدان نیز مانند دستگاه پلاتر بسته به نوع و میزان خدمات متغیر است و بعد از بازرسی دقیق کارشناس از دستگاه مشخص می‌شود. تعمیر ماشین های اداری در همدان در زمینه دستگاه کپی با توجه به عوامل زیر صورت می‌گیرد:

 • کارشناسی دقیق مشکل دستگاه و تعیین میزان حجم تعمیر
 • هزینه قطعات تعویضی
 • هزینه ایاب‌وذهاب

به طور میانگین این هزینه بین ۶۰۰۰۰  تومان الی ۹۰۰۰۰۰۰ تومان است.

هزینه تعمیر دستگاه کپی

 

 

لیست مراکز تعمیر ماشین های اداری در همدان

در این بخش می‌توانید به‌منظور آشنایی بیشتر با بهترین و مجرب‌ترین مراکز تعمیر ماشین های اداری در همدان و استفاده از خدمات آن‌ها در زمینه‌هایی همچون آموزش تعمیر ماشین های اداری در همدان، تعمیر انواع ماشین اداری در همدان، سرویس ماشین‌های اداری در همدان و غیره از اطلاعات ارائه‌شده در لیست زیر استفاده نمایید.

تعمیر ماشین‌های اداری مهر همدان

آدرس: همدان، خیابان شریعتی، مجتمع خرید صفویه، طبقه ۲، واحد ۲۷

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۳۴۰۰۴-۰۸۱۳۲۵۳۳۰۲۴

هگمتان تعمیر

آدرس: همدان، خیابان شریعتی، ابتدای خیابان اکبری، پلاک ۱۱۱

شماره تلفن: ۰۹۱۸۵۸۵۵۶۲۶

معین کامپیوتر

شماره تلفن: ۰۹۱۳۱۱۴۰۴۰۹

تعمیر ماشین های اداری در همدان توسط علی غلامی‌

آدرس: همدان، خیابان ایرانشهر جنوبی، بین سمیه و طالقانی، پلاک ۱۱۴

شماره تلفن: ۰۹۹۰۰۱۵۲۲۰۲

تعمیر ماشین های اداری در همدان توسط محمد عزیزی

آدرس: همدان، میدان مفتح، خیابان شهدای شرقی، ساختمان کوثر، واحد دو

شماره تلفن: ۰۹۱۸۲۹۰۰۷۰۴

تعمیر ماشین‌های اداری الوند

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، بالاتر از اداره پست

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۱۳۹۰۰

لیست مراکز تعمیر ماشین های اداری در همدان

 

 

 

شارینو :

اگر قصد دارید هنر محبوب آشپزی را در بهترین و مجهزترین کلاس‌های آشپزی توسط اساتید مجرب و باتجربه حوزه آشپزی یاد بگیرید؛ مطالعه مقاله سایت شارینو با موضوع آموزشگاه آشپزی در همدان می‌تواند به شما کمک کند.

اگر به دنبال یافتن بهترین و مجرب‌ترین آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در همدان هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به مطالب سایت شارینو در زمینه آموزشگاه فنی در همدان بزنید.

به‌منظور آشنایی بیشتر با بهترین آموزشگاه‌های موسیقی همدان و شرکت در برترین کلاس‌های آموزش انواع ساز موسیقی توسط اساتید مطرح، می‌توانید از مقاله آموزشگاه موسیقی در همدان استفاده نمایید.

با مراجعه به بخش خدمات سایت شارینو می‌توانید از بهترین و حرفه‌ای‌ترین خدمات حوزه دیجیتال مارکتینگ در زمینه‌هایی همچون تولید محتوا، سئو وب‌سایت، طراحی سایت در همدان، طراحی تیزر، ادمین اینستاگرام و غیره در راستای پیشرفت پیج یا سایت کاری خود بهره‌مند شوید.

به‌منظور شناخت بیشتر بهترین متخصصان لوله‌کشی ساختمان در همدان و استفاده از بهترین خدمات لوله‌کشی می‌توانید به سایت شارینو و مقاله لوله‌کشی ساختمان در همدان مراجعه فرمایید.

با توجه به تعداد بالای مراکز سونوگرافی در همدان، پیشنهاد می‌کنیم به‌منظور یافتن بهترین و تخصصی‌ترین مراکز سونوگرافی همدان، حتماً از مطالب سایت شارینو در زمینه سونوگرافی در همدان استفاده نمایید.

اگر هنوز با دیدنی‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز خرید همدان آشنا نشده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به مقاله مراکز خرید در همدان بزنید و با لیست کاملی از پاساژ‌ها، بازار‌ها، ساختمان‌های تجاری این شهر آشنا شوید.

سخن پایانی

امروزه استفاده از دستگاه‌های اداری بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت اختلال عملکرد یکی از دستگاه‌ها ممکن است روند کاری کل مجموعه تحت تأثیر قرار بگیرد؛ ازاین‌رو تعمیر ماشین های اداری در همدان به یکی از مهم‌ترین خدمات حوزه تعمیرات دستگاه‌های الکترونیک تبدیل شده است.

در این مطلب به ارائه موضوعات مهمی‌ همچون انواع ماشین‌های اداری، هزینه تعمیر انواع ماشین اداری در همدان، انواع خدمات مراکز تعمیر ماشین های اداری در همدان و غیره پرداختیم.

سخن پایانی

 

 

پزشک زنان در همدان
مراکز تفریحی در همدان
مراکز خرید همدان

۵ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *