سینما‌های همدان

سینما‌های همدان یکی از مکان‌‌های تفریحی فرهنگی بسیار پرطرف‌دار در این شهر هستند که با اکران فیلم‌‌های متنوع و جذاب توانسته‌اند هرروزه تماشاگران بسیاری را با هر نوع سلیقه به سینما بکشانند. اگر قصد آشنایی بیشتر با سینما‌های همدان را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات سینما‌های شهر همدان را به همراه نکات مهم در این زمینه به شما ارائه کنیم.

سینما‌های همدان

 

اهمیت سینما در جامعه

یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه سینما‌های همدان اهمیت آن‌ها جامعه امروزی است. همه ما از این موضوع آگاه هستیم که سینما برگرفته از مسائل جامعه‌شناختی و موضوعاتی است که در دل جامعه وجود دارند. بااین‌وجود این مسئله در دنیا یا دست‌کم در ایران کمتر مورد تحقیق قرار گرفته است. اما بازهم امروزه نقش و تأثیر سینما بر تمامی‌ نهارهای زندگی انسان بر همگان روشن است.

سرمایه، وقت و انرژی که برای تولید فیلم‌‌های مختلف در کشور‌های پیشرفته دنیا صرف می‌‌شود؛ حاکی از آن است که نتیجه قطعی و مهم تأثیر سینما در حوزه‌‌های مختلف زندگی انسان اعم از فرهنگ و سبک زندگی افراد، به اثبات رسیده است. بااین‌وجود، برخی فکر می‌‌کنند رشد صنعت فیلم در ‌هالیوود یا دیگر کشور‌ها تنها به‌واسطه سودآوری مالی قابل‌توجه صنعت سینما است.

اما همان‌طور که می‌دانید بسیاری از گرایش‌‌ها، خواسته‌‌ها و راهبرد‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و تاریخی امروزه جوامع از طریق سینما اعمال می‌‌شود و این نشان می‌‌دهد که برای بسیاری از دست‌اندرکاران و سرمایه‌گذاران حوزه سینما، نقش هدایتگر و راهبردی آن در ایجاد افکار عمومی‌ و بسترسازی فرهنگی ثابت شده است.

اهمیت سینما در جامعه

 

تأثیر سینما بر زندگی مردم

پیش از معرفی سینما‌های همدان لازم دیدیم کمی‌ در مورد تأثیر سینما بر زندگی امروزه افراد صحبت کنیم. همان‌طور که می‌دانید روزانه صد‌ها فیلم در سینما‌های مختلف دنیا روی پرده می‌رود و درنهایت میلیاردها دلار درآمد برای شرکت‌های فیلم‌سازی به دنبال داشته و عاملی برای سرگرمی‌ میلیون‌ها انسان محسوب می‌شود.

دیگر اینکه امروزه فیلم و سینما جزء جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها به‌حساب می‌آیند و تصور دنیایی بدون فیلم و سینما در کشور‌های توسعه‌یافته که مردم برنامه مشخصی برای سینما رفتن و تماشای فیلم دارند و این موضوع از تفریحات اصلی کودکان و بزرگ‌سالان محسوب می‌شود غیرممکن است.

تأثیر سینما بر زندگی مردم

در ایران نیز طبیعتاً سینما مخاطبان خاص خود را دارد و موردتوجه عموم مردم قرار گرفته است؛ اگرچه نسبت به گذشته و همچنین در مقایسه با سایر کشورها تعداد بسیار کمتری از مخاطبان را جذب کرده است اما بازهم  به‌هیچ‌وجه نمی‌توان تأثیر عمیق سینما را بر زندگی مردم و روابط اجتماعی در جامعه امروزی نادیده گرفت.

اگر کمی‌ در اطراف خود دقت کنیم تأثیر سینما را بر زندگی و اجتماع خود خواهیم دید. برای مثال در هنگام اکران فیلم اخراجی‌ها اصطلاحات استفاده‌شده در این فیلم به‌وضوح در کلام افراد جامعه ورود پیدا کرد و رایج شد یا بسیاری از مد‌ها و مدل‌هایی که ابتدا در سینما نمایش داده می‌شوند؛ توسط مردم الگوبرداری شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند.

البته این موضوع تنها مخصوص کشور ما نیست و در همه جای دنیا نشانه‌هایی از این تأثیر گسترده بر فرهنگ مردم دیده می‌شود. از تأثیر انیمیشن‌ها بر افکار و رفتار کودکان نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. انیمیشن‌هایی نظیر شرک، عصر یخ‌بندان و بولت بر روی کودکان تأثیر بسیاری داشته و سبب می‌شود کودکان با الگو قرار دادن شخصیت‌های داستان تمایل داشته باشند مانند آن‌ها زندگی کرده، لباس بپوشند و یا حتی مانند آن‌ها حرف بزنند.

تأثیر سینما بر زندگی مردم

فیلم و سینما به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار‌های ارتباط‌جمعی در زندگی روزمره افراد، دادوستدهای اجتماعی، ساختار زندگی انسان‌ها و حتی افکار هر فرد برای چگونه زیستن به شمار می‌آید. به‌طوری‌که می‌توان گفت افکار و عقاید زندگی انسان‌ها با فیلم شکل می‌گیرد؛ تغییر می‌کند و یا حتی اصلاح یا تخریب می‌شود.

برای مثال زوجی در حال جدایی، با دیدن فیلمی‌ در سینما‌های همدان که در آن یکی از طرفین با گذشت و فداکاری سبب تداوم زندگی مشترک می‌شود؛ یا نمایش عواقب و عوارض طلاق، دوباره به هم برمی‌گردند و آن فیلم و آموزه‌های آن تأثیر اعجاب‌انگیزی بر رفتار‌های آن‌ها می‌تواند داشته باشد و از بسیاری مشکلات جلوگیری کند.

با اندکی تأمل در زندگی روزانه انسان‌ها، می‌توان به‌راحتی نقش فیلم در سلیقه سازی و پرورش افکار عمومی‌ را مشاهده کرد و به این موضوع پی برد که از طریق سینما اندیشه‌ها و سلیقه‌های نو در جامعه شکل گرفته و حتی در رفتار و سلوک مردم نیز نمایش داده می‌شود. فیلم‌ساز با استفاده از فنون سینمایی و به‌کارگیری موضوعات خاص و موردتوجه عموم مردم، می‌تواند جامعه را به‌ مراتب عالی انسانی هدایت کند و تغییرات مهمی‌ در آن ایجاد کند.

تأثیر سینما بر زندگی مردم

ویژگی‌های یک سینمای خوب

از گذشته تماشای فیلم در میان عموم مردم محبوبیت بسیار زیادی داشته است و افراد فیلم‌‌های متنوعی را طبق سلیقه خود انتخاب کرده و به سینما‌های همدان مراجعه می‌کردند. اما در این میان این موضوع که سینما چه ویژگی‌های مهمی‌ باید داشته باشد تا تماشاگران زیادی را جذب کند اهمیت بسیار زیادی دارد.

درواقع لازم است بدانید امروزه سینما دوستان جهت انتخاب یک سینمای خوب بی‌شک سینمایی را انتخاب می‌کنند که از امکانات پیشرفته‌ای برخوردار بوده و سیستم نورپردازی مناسب، صندلی‌های راحت و استاندارد، پرسنل خوب و دیگر موارد در آن وجود داشته باشند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که شما در زمان انتخاب سینما باید به آن دقت داشته باشید عبارت‌اند از:

ویژگی‌های یک سینمای خوب

سیستم نورپردازی اصولی و مناسب

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مواردی که زمان انتخاب سینما‌های همدان باید به آن توجه داشته باشید این است که به سیستم نورپردازی سینما توجه کنید. پیش از اینکه فیلم اکران شود باید کلیه چراغ‌های سالن روشن باشد تا افراد بتوانند به‌راحتی صندلی خود را پیدا کنند و در زمان شروع فیلم نیز باید نور سالن خاموش باشد تا از این طریق تن‌ها صفحه و یا همان پرده اصلی سینما قابل‌رؤیت باشد.

در برخی از موارد شما مجبور می‌شوید در میان پخش فیلم از سالن خارج شوید که در این صورت باید چراغ‌های کم‌نور و بسیار محوی در سالن روشن باشد تا شما بتوانید بدون مشکل از سالن خارج شوید و راه را پیدا کنید. تنظیم سیستم روشنایی به بهترین نحو ممکن توسط کسی که کنترل سالن را بر عهده دارد انجام می‌شود.

ویژگی های یک سینمای خوب-سیستم نورپردازی اصولی و مناسب

صندلی

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب بهترین سینما‌های همدان این است که صندلی‌های سالن را مورد بررسی قرار دهید و از راحتی آن‌ها اطمینان حاصل کنید. درواقع اگر شما روی صندلی سینما آرامش نداشته باشید و یا اینکه صندلی صدا بدهد بی‌شک دیگر به آن سینما مراجعه نمی‌کنید.

یک سینمای خوب در بین سینماهای همدان سینما باید از بهترین و باکیفیت‌ترین صندلی‌ها برخوردار باشد تا افراد در نهایت آرامش روی آن‌ها بنشینند و از تماشای فیلم لذت ببرند. هر یک از صندلی‌هایی که برای سینما طراحی می‌شوند باید دارای دسته جداگانه باشند و اگر دارای جای لیوان، خوراکی و غیره باشند سبب افزایش رضایت تماشاگران خواهد شد.

ویژگی‌های یک سینمای خوب-صندلی

پرده سینما

از دیگر نکاتی که در انتخاب سینما‌های همدان حائز اهمیت است کیفیت پرده سینما است. نوری که در این پرده طراحی می‌شود باید به گونه‌ای باشد که سبب آزار و اذیت چشم مخاطب نشود. این نور به‌وسیله پروژکتور‌های مخصوصی روی پرده انداخته می‌شود که در مورد انتخاب این پروژکتور‌ها مسئولان سینما باید دقت و حساسیت بسیار زیادی داشته باشد.

اگر فیلم موردنظر شما روی پرده سینما از کیفیت لازم برخوردار نباشد؛ یقیناً شما دیگر آن سینما را برای تماشای فیلم انتخاب نمی‌کنید. هر یک از سیستم‌هایی که جهت بهتر نشان دادن فیلم روی پرده سینما به کار می‌روند؛ ازجمله مهم‌ترین نکاتی هستند که زمان انتخاب بهترین سینما‌های همدان باید به آن‌ها توجه شود.

ویژگی های یک سینمای خوب -پرده سینما

سیستم صوتی

شما زمانی که قصد دارید جهت تماشای فیلم به سینما مراجعه کنید به نکته دیگری نیز جهت سنجش کیفیت سینما توجه می‌کنید و آن‌هم سیستم صوتی سینما موردنظر است. اگر سیستم صوتی به‌کاررفته در سینما گوش‌خراش باشد؛ بدون شک شما از تماشای آن فیلم لذت نخواهید برد و دیگر مایل نیستید که به مشاهده ادامه فیلم بپردازید.

یکی از مهم‌ترین نکات در تعیین کیفیت سیستم صوتی سینما این است که شما باید از همان ابتدا متوجه شوید که صدای سیستم صوتی به‌اندازه کافی بلند است. بلند بودن سیستم صوتی در سینما زمانی که فیلم آغاز می‌شود موجب عادت گوش شما به آن صدا خواهد شد.

اما اگر متوجه شدید بلند بودن آن صدا موجب آزار و اذیت شما می‌شود باید اطمینان حاصل کنید که ایرادی در سیستم صوتی وجود دارد و این سینما کیفیت لازم را جهت ارائه خدمات به مخاطبان سینما ندارد.

تمامی‌ نکاتی که برای انتخاب بهترین سینما‌های همدان معرفی کردیم به شما کمک می‌کند که انتخاب مناسبی در این زمینه داشته باشید و بتوانید از تماشای فیلم موردعلاقه خود در سینمایی باکیفیت و مناسب لذت ببرید و اوقات خوشی را تجربه کنید.

ویژگی های یک سینمای خوب- سیستم صوتی

نرخ بلیت سینما‌های همدان

قیمت بلیت سینما‌های همدان طبق مصوبه سازمان سینمایی با لحاظ کردن مالیات بر ارزش‌افزوده در سال ۱۴۰۱ اعلام شده است. بهای بلیت در کلیه سینما‌های کشور در سایت سینما تیکت بر اساس نوع سینما‌ها به شرح زیر اعمال شده است:

سینما‌های مدرن در روز‌های تمام بها با قیمت بلیت ۴۵ هزار تومان و در روز‌های نیم بها با قیمت بلیت ۲۲۵۰۰ هزار تومان فعالیت می‌کنند و سینما‌هایی با درجه ممتاز در روز‌های تمام بها با قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان و در روز‌های نیم بها با قیمت بلیت ۱۷۵۰۰ هزار تومان به ارائه خدمات می‌پردازند. قیمت بلیت در سینما‌هایی با درجه یک و دو نیز در روز‌های تمام بها ۲۵ هزار تومان و در روز‌های نیم بها ۱۲۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

نرخ بلیت سینما‌های همدان

 

لیست سینما‌های همدان

در ادامه لیست کاملی از کلیه سینما‌های فعال در سطح شهر همدان را به همراه اطلاعات آدرس و شماره تلفن ارائه خواهیم کرد تا بتوانید مناسب‌ترین آن‌ها را جهت گذراندن اوقات فرح‌بخش کنار دوستان و خانواده انتخاب نمایید.

لیست سینما‌های همدان

سینما فلسطین همدان

سینما فلسطین همدان از سینما‌های بسیار معروف همدان است که متعلق به حوزه هنری بهمن سبز بوده و این سینما در سال ۱۳۱۰ ابتدا با نام سینما الوند افتتاح شد و در سال ۱۳۹۴ طی بازسازی و نوسازی یک سالن دیگر به این سینما اضافه شد و در نهایت فعالیت خود را به‌صورت رسمی‌ آغاز کرد.

آدرس: میدان امام خمینی، جنب پاساژ قائم

شماره تلفن: ۰۸۱۳۲۵۲۲۳۴۴

سینما فلسطین همدان

سینما قدس همدان

هم‌اکنون می‌توان سینما قدس همدان را به‌عنوان فعال‌ترین سینما همدان معرفی نمود که به اکران کلیه فیلم‌‌های ژانر‌های مختلف می‌‌پردازد و در صورت حمایت شهرداری همدان، مانند سینما آزادی تهران به یک مجتمع فرهنگی تجاری تبدیل خواهد شد.

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، نرسیده به آرامگاه بوعلی، ۱۰۰ متر تا آرامگاه بوعلی

شماره تلفن: ۰۸۱۱۲۵۲۴۷۰۰

سینما قدس همدان

سینما کانون همدان

از دیگر سینما‌های همدان می‌توان به سینما کانون همدان  اشاره کرد که یک سینمای پیشرفته با ظرفیتی معادل ۲۱۰ نفر است و از تعلقات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان‌ همدان محسوب می‌شود. سینما کانون همدان یکی از سینما‌های محبوب در سطح شهر همدان بوده که کیفیت بالای خدمات آن کانون سبب شهرت و محبوبیت زیاد این سینما شده است. سینما کانون همدان از یک سالن نمایش برخوردار است و مدیریت آن بر عهده آقای علی خارایی است.

آدرس: میدان باباطاهر، جنب هتل باباطاهر، ایستگاه اتوبوس حصار امام

شماره تلفن: ۰۸۱۳۴۲۲۳۴۱۱

سینما کانون همدان

سینما شهید آوینی همدان

آدرس: بلوار بعثت، نبش پرستار، مجتمع شهید آوینی

جهت مشاهده برنامه سینما‌های همدان و همچنین رزرو بلیت سینما‌های همدان می‌توانید به سایت سینما تیکت به آدرس https://cinematicket.org مراجعه نمایید.

اگر قصد مراجعه به پزشکان شهر همدان را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با بهترین پزشکان زمینه‌های مختلف درمانی به مطالب سایت شارینو با موضوعات پزشک زنان در همدان، پزشکان قلب و عروق در همدان، پزشک تغذیه در همدان و غیره مراجعه فرمایید.

انتخاب یک سالن زیبایی حرفه‌ای با کادری مجرب از مهم‌ترین دغدغه‌های بانوان‌ همدانی جهت استفاده از خدمات زیبایی است که در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم از مطالب سایت شارینو در باب سالن‌های زیبایی همدان دیدن کنید.

اگر صاحب کسب‌وکار هستید و قصد پیشرفت در حوزه کاری خود را دارید؛ تیم تخصصی طراحان شارینو با برخورداری از سال‌ها تجربه و رزومه کاری بسیار موفق می‌توانند در حوزه‌هایی همچون طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی تیزر و غیره بهترین نتایج را به شما ارائه کرده و به پیشرفت و گسترش بیشتر کسب‌وکار شما کمک کنند.

با توجه به اینکه شهر همدان یکی از مهم‌ترین قطب‌های پزشکی و درمانی کشور محسوب می‌شود؛ بیمارستان‌های بسیار پیشرفته و تخصصی در این شهر دایر هستند که با توجه به تنوع بالای آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم پیش از مراجعه به مطالب بیمارستان‌های همدان در سایت شارینو سری بزنید.

جهت شناخت بهترین تعمیرکاران لوازم‌خانگی مطالعه مطالبی همچون تعمیر مبل در همدان، تعمیر لباسشویی در همدان، تعمیر یخچال در همدان و غیره می‌تواند برای شما سودمند باشد.

آژانس هواپیمایی در همدان
پزشک مغز و اعصاب در همدان
سونوگرافی در همدان

 

سخن پایانی

با توجه به اینکه سینما‌ها یکی از بهترین مکان‌‌های تفریحی و مناسب‌ترین گزینه‌های برای گذراندن اوقات فراغت در کنار خانواده و دوستان هستند؛ شناخت سینما‌های همدان و ویژگی‌های بهترین سینما‌ها در این زمینه می‌تواند در انتخاب یک مکان مناسب جهت تماشای فیلم بسیار مفید واقع شود که در این مطلب به طور کامل به این موضوعات پرداختیم.

سخن پایانی

۱۸ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *