سفارش انواع نشا گوجه فرنگی از گلخانه معتبر

معرفی ۱۰ مدل نشا گلخانه‌ای با کیفیت

بسیاری از افراد هستند که دوست دارند برخی از محصولات کشاورزی را در باغچه خانه خود یا قطعه زمین کوچکی که دارند، کشت کنند و محصولی کافی برای استفاده روزانه خانواده خود به دست بیاورند. این افراد متخصص یا کشاورز نیستند و در این زمینه مطالعه‌ای نداشته‌اند.

مشاوره گلخانه های صنعتی- کارشناس گلخانه

برخی از این افراد به دلیل ناآگاهی از اصول کشاورزی، تغییرات جوی و بی‌اطلاعی از زمان مناسب هر گیاه نمی‌توانند در امر کاشت و برداشت محصول موفق باشند. برخی دیگر نیز بذر را مستقیماً می‎کارند و زمان زیادی به انتظار جوانه‌زدن آن می‌مانند.

اگر شما نیز با این چالش‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید و نتیجه دلخواه خود را به دست نمی‌آورید، این مقاله را بخوانید تا نکات جدیدی یاد بگیرید و راه حل آن را نیز دریافت کنید.

سفارش انواع نشا از گلخانه با تجربه و ارزان

کاشت گیاهان مختلف با نشا

گیاهچه کوچکی است که از قبل پرورش داده شده و رشد کرده است. می‌توانید آن را در خاک بکارید و در مدت زمان کوتاهی گیاه باروری تحویل بگیرید. با این کار، رشد گیاه شما حتمی است و زودتر نیز محصول به دست می‌آورید.

پرورش دادن نشا گیاهان مختلف امری تخصصی است و در گلخانه آوین تحت نظارت کارشناسان این حوزه انجام می‌شود. این ها در سینی‌های ویژه، دمای مناسب و کنترل شده با خاک غنی شده از کود آلی رشد داده شده‌اند و عاری از هر گونه بیماری و آفات هستند. در ادامه لیستی از آن هایی که قابل سفارش و مشخصات هر کدام آمده است.

نشا گوجه فرنگی

گوجه فرنگی را اغلب در اواسط بهار می‌کارند و برای تابستان آن را برداشت می‌کنند. برای کاشت گوجه فرنگی ابتدا خاک را آماده کرده و با خاک رس، کمپوست، ذغال سنگ نارس و خاک اره آن را غنی کنید. خاک را زهکشی کنید و بین هر دو تای دیگر ۲ سانتی‌متر فاصله ایجاد کنید.

مشاوره گلخانه های صنعتی- کارشناس 24 ساعته گلخانه و پرورش نشا گوجه فرنگی

نشا گوجه فرنگی را به عمق ۱ سانتی‌متر در زمین قرار دهید و دمای ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد را برای آن فراهم کنید. گوجه فرنگی خود را هفته‌ای یکبار اما به مقدار زیاد آبیاری کنید.

مراحل کاشت و مراقبت از نشا گوجه فرنگی گیلاسی نیز بسیار شبیه گوجه فرنگی معمولی بوده و نکته خاص یا تفاوت چندانی ندارد. تنها تفاوت در اندازه است و اینکه گوجه فرنگی گیلاسی طعمی شیرین‌تر دارد.

نوع دیگری از گوجه فرنگی وجود دارد که با نام ۸۳۲۰ شهرت یافته است. نشا گوجه فرنگی ۸۳۲۰ در مناطق گرم و جنوب کشور  پرورش می‌یابد و در دماهای بالا مانند ۳۰ درجه سانتی‌گراد به خوبی رشد می‌کند. این رقم گوجه فرنگی به بیماری‌ها مقاوم است و دارای پوسته‌ای کلفت‌تر نسبت به سایر انواع گوجه فرنگی است.

انواع رقم گوجه فرنگی در گلخانه آوین

انواع نشا گل کلم با کیفیت

حالا نوبت معرفی انواع نشا گل کلم در گلخانه است. گل کلم یکی از سبزیجاتی است که گل آن بیشترین مصرف را دارد.

این گیاه در تهیه ترشیجات و برخی غذاها کاربرد دارد و دارای خاصیت ضد التهابی است. گیاه گل کلم سرشار از ویتامین k  بوده و به گردش خون سالم در بدن کمک می‌کند.

نشا کلم کیل سبز

کلم کیل سبز یکی از اعضا خانواده کلم‌ها با خواص فوق‌العاده است. کلم کیل منبع غنی آنتی اکسیدان بوده و در رنگ‌های سبز، بنفش و سفید موجود است. این گیاه را می‌توانید در هر فصلی از سال حتی زمستان بکارید؛ چراکه یخ‌بندان را به خوبی تحمل می‌کند.

به منظور کاشت نشا کلم کیل سبز ابتدا خاک را آماده و زهکشی کنید. قدم بعدی این است که آنها را با فاصله ۵۰ سانتی‌متر بکارید و آبیاری کنید. نکته مهم در کاشت نشلا کلم کیل سبز این است که آن ها را زیاد عمیق دفن نکنید تا بتوانند رشد کنند.

نشا کلم پیچ

کلم پیچ در واقع نوعی از کلم است که برگ‌های سفید و سبز کم‌رنگ آن به دور مغز کلم پیچیده شده‌اند. شناخته شده‌ترین نوع کلم است و برای تهیه سالاد، دلمه، ترشی و … کاربرد دارد. در هر ۱۰۰ گرم کلم، ۴ گرم پروتئین وجود دارد.

کلم پیچ در سه نوع کلم پیچ قرمز، کلم پیچ سفید و کلم پیچ معمولی کشت می‌شود. برای کشت کلم پیچ ابتدا زمین خود را زهکشی کرده و با کود آلی غنی کنید. پس از این مرحله، آن را با فاصله ۷۰ سانتی‌متر بکارید و آبیاری کنید. بهترین زمان برای اقدام به کاشت نشا کلم پیچ ماه‌های زمستان و اوایل بهار است.

مراحل و نکات کاشت برای نشا کلم پیچ قرمز و نشا کلم پیچ سفید نیز عیناً مانند گونه اول آن است. همان نکات را رعایت کنید و کلم پیچ خود را از آفات و بیماری‌ها دور نگه‌دارید. لازم است که دمای معین و کنترل شده‌ای برای رشد کلم پیچ خود در نظر بگیرید.

کارشناسان گلخانه آوین دمای مناسب برای رشد نشا انواع کلم پیچ را ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد معرفی کرده‌اند. دمای کم‌تر یا بیشتر از این مقدار سبب رشد نامناسب و ترکیدگی کلم‌ها می‌شود.

انواع نشا گوجه فرنگی و کلم پیچ که در گلخانه آوین پرورش داده می‌شوند به شما معرفی شد. علاوه بر آن دو گونه دیگر نشا موجود است که در این دسته‌بندی نمی‌گنجد؛ اما در ادامه به شما معرفی خواهند شد.

بهترین نوع نشا کلم پیج

نشا فیسالیس

فیسیالس یکی از میوه‌های استوایی بوده که مخصوص مناطق گرمسیری است. این میوه شباهت زیادی به گوجه فرنگی دارد با این تفاوت که رنگ آن نارنجی است. طعمی که فیسیالس دارد تقریباً شیرین بوده و مشابه طعم گیلاس و توت فرنگی است.

فیسالیس سرشار از ویتامین‌هایی مانند A,C,E بوده و از ابتلا به بیماری‌های مانند سرطان، سکته قلبی و آلرژی پیشگیری می‌کند. از دم‌نوش برگ‌های فیسالیس برای ناراحتی کبدی، آسم و هپاتیت سود می‌برند. خواص این میوه در کمک به سلامت چشم، شادابی پوست و تقویت قوای جنسی تأیید شده است.

با توجه به خواص این میوه در کمک به طراوت پوست، از میوه فیسالیس در تهیه کرم‌های آرایشی نیز استفاده می‌کنند.

در صورتی که قصد کاشت نشا فیسالیس را دارید، خاک را آماده کنید. زمان مناسب برای کاشت نشا فیسالیس ماه‌های اسفند و فروردین است. برای رشد این میوه پر خاصیت مکانی پر نور در نظر بگیرید تا در طول روز از نور آفتاب سیراب شود.

لازم است هر روز این گیاه را آبیاری کرده و آن را از بیماری و آفات محافظت کنید. فیسالیس را در تابستان برداشت کنید. در نظر بگیرید که پوسته آن سمی بوده و خوراکی نیست.

نشا فلفل

فلفل بسیار پر کاربرد و پر خاصیت است. کاشت آن در منزل نیز امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید در یک گلدان در خانه فلفل بکارید. سه نوع فلفل شیرین، گرم و زینتی وجود دارد. می‌توانید فلفل را پس از رسیدن خشک و پودر کرده و به غذاهای خود به عنوان چاشنی اضافه کنید.

برای کاشت نشا فلفل مکانی گرم و پر نور فراهم کنید. این گیاه عاشق گرما است و به نور زیاد و طولانی نیازمند است. به خاک مورد نظر خود مقداری ماسه اضافه کنید و PH  مناسب ۷ را برای آن در نظر بگیرید؛ زیرا فلفل در PH خنثی بهتر رشد می‌کند.

مشاوره گلخانه های صنعتی- کارشناس 24 ساعته گلخانه

 

سخن پایانی

در این مطلب نکاتی در خصوص کاشت نشا ۱۰ مدل گیاه گلخانه‌ای آمده است. با خواندن این نکات می‌توانید شروع به کاشت کنید و در منزل یا باغ خود گیاه دلخواهتان را پرورش دهید. کاشت یک گیاه از طریق نشا بهتر از کاشت آن از طریق بذر است.

گیاهان معرفی شده در گلخانه آوین موجود است و می‌توانید سفارش دهید. در صورت تمایل امکان بازدید از آنها و دریافت مشاوره از کارشناسان این مجموعه نیز امکان‌پذیر است.

انواع نشا فلفل گلخانه ای

برگرفته از سایت آوین گرین https://avingreen.com/

طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی توسط تیم شارینو 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *