پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج


پزشک قلب و عروق در سنندج

قلب اساسی‌ترین و مهمترین عضو در بدن همه موجودات زنده است، این عضو مهم در دوران جنینی طول سه ماهه اول در بدن شکل می‌گیرد. از آنجا که سلامت قلب همواره می‌تواند بر روی سلامت تمام بدن تأثیر گذار باشد، رعایت نکات مهم و محافظت از ین عضو در سلامتی شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

 

قلب شگفت انگیزترین و قوی‌ترین عضو بدن است که حدوداً ۲۲ روز پس از لقاح شروع به تپیدن می‌کند و خون را در سرتاسر بدن پمپاژ می‌کند. جالب است بدانید که قلب شما در طول روز حدوداً ۱۰ هزار بار می‌زند به این معنا که حدود ۲ هزار گالن خون را پمپاژ می‌کند.

در صورتیکه عملکرد قلب دچار اختلال شود و نهایتاً ضربان قلب متوقف شود پس از ۴ تا ۶ دقیقه سلولهای مغزی شروع به مرگ خواهند کرد و پس از ۱۰ دقیقه بدون حضور جریان خون در مغز، تمامی سلولهای مغزی از کار می‌افتند و فرد می‌میرد.

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

وجود متخصصین بسیار زبده و باتجربه در زمینه قلب و عروق در شهر سنندج باعث شده تا افراد بیشتری از شهرهای اطراف برای درمان به سنندج مراجعه کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با متخصصین قلب و عروق شهر سنندج بیشتر آشنا شوید.

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

 

“در مورد آوسبیلدونگ آلمان ۲۰۲۳ بیشتر بخوانید”

 

 

انواع بیماری‌های قلب و عروق

در هنگام مراجعه به پزشک قلب و عروق در سنندج ممکن است با انواع بیماری‌های قلبی و عروقی مواجه شوید. برخی از این بیماری‌ها ژنتیکی هستند و بعضی دیگر از آن‌ها در طول زندگی فرد و به دلایل مختلف بروز می‌کنند. تعدادی از بیماری‌های شایع قلبی و عروقی در ادامه بررسی شده‌اند.

بیماری آریتمی

بیماری قلبی آریتمی (Arrythmia)  به تپش نامنظم قلب مربوط می‌شود. این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که پالس‌های الکتریکی تنظیم کننده ضربان قلب به درستی عمل نمی‌کنند. تپش نامنظم قلب را هر کسی در زندگی تجربه می‌کند؛ اما برای برخی از افراد این تپش‌های نامنظم همیشگی است.

ضعف قلب یا آسیب‌دیدگی قلب می‌تواند در بروز این بیماری مؤثر باشد و در صورت عدم توجه و درمان به موقع، فرد را به کام مرگ بکشد. پس لزوم مراجعه به پزشک قلب و عروق در سنندج در زمانی که ضربان قلب تند و نامنظم باشند، ضروری است.

عروق کرونر

عروق کرونر وظیفه رساندن اکسیژن، مواد غذایی و خون را به ماهیچه‌های قلب دارند. وقتی کلسترول در آن‌ها جمع می‌شود، بیمار می‌شوند یا آسیب می‌بینند. در این حالت این لایه‌های کلسترولی منجر به نازک شدن رگ‌ها شده و اجازه نمی‌دهند تا خون، مواد غذایی و اکسیژن به ماهیچه‌ها برسد. این بیماری خطر حمله قلبی را هم افزایش می‌دهد.

حمله قلبی

حمله یا سکته قلبی را همه شما شنیده‌اید و می‌دانید تا چه اندازه شایع است. حمله قلبی به دلیل بسته شدن یکی از عروق کرونر با لخته خون رخ می‌دهد. این اتفاق منجر به کمبود خود در قسمتی از قلب می‌شود و آن بخش از قلب را از کار می‌اندازد. با مشاهده این علائم در خود یا نزدیکانتان سریعاً به یک پزشک قلب و عروق در سنندج مراجعه کنید:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • تپش قلب تند یا نامنظم
 • تهوع و استفراغ
 • درد در نواحی گردن، فک و دست‌ها

بیماری کاردیومیوپاتی

وقتی تغییراتی در ماهیچه‌های قلب به وجود می‌آیند، فرد به کاردیومیوپاتی (Cardiomyopathy) مبتلا شده است. این تغییرات منجر به کاهش توانایی قلب در پمپاژ خون می‌شوند. این بیماری ممکن است همراه با فشار خون بالا یا بیماری دریچه قلب اتفاق بیفتد. در هر صورت باید تحت نظر پزشک قلب و عروق در سنندج باشید.

نارسایی میترال

نارسایی دریچه میترال که گاهی با نام بی‌کفایتی میترال هم شناخته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که این دریچه به خوبی بسته نمی‌شود و سبب می‌شود تا خون برگشت پیدا کند. به این ترتیب خون در بدن پخش نمی‌شود و فرد همواره احساس خستگی می‌کند و تنگی نفس دارد.

نارسایی قلبی

نارسایی قلبی که به آن نارسایی قلبی احتقانی هم گفته می‌شود، زمانی اتفاق می‌افتد که قلب نتواند به طور مؤثر پمپاژ خون را انجام بدهد. این بیماری طرف چپ یا راست یا هر دو طرف بدن را درگیر می‌کند. از علل اصلی بروز این بیماری می‌توان به عروق کرونر و فشار خون بالا اشاره کرد. در صورت داشتن این بیماری‌ها باید تحت نظر یک پزشک قلب و عروق در سنندج باشید.

بیماری آنژین

وقتی اکسیژن کافی به قلب نرسد، فرد به بیماری آنژین (Angina) یا آنژین صدری مبتلا شده است. آنژین به خودی خود یک بیماری محسوب نمی‌شود، بلکه یکی از نشانه‌های ابتلا به عروق کرونر است؛ زیرا کمبود اکسیژن در اثر بسته شدن عروق کرونر به وجود می‌آید. به همین دلیل باید توسط پزشک قلب و عروق در سنندج بررسی شود.

نقص مادرزادی قلب

نقص‌های مادرزادی به طور مستقیم بر عملکرد قلب تأثیر می‌گذارند و باید مورد توجه قرار بگیرند. این نقص‌ها انواع مختلفی دارند؛ از جمله:

 • نقص انسداد: زمانی که جریان خود در دهلیزها بسته شود، نقص انسداد قلب اتفاق می‌افتد.
 • نقص دیواره قلبی: وقتی بین بتن‌های قلب، حفره‌ای وجود داشته باشد، به آن نقص دیواره قلبی یا سوراخ در قلب می‌گویند.
 • بیماری سیانوتیک: هرگاه در قلب چند نقص وجود داشته باشد، اکسیژن کافی در بدن پمپاژ نخواهد شد و به این بیماری سیانوتیک می‌گویند.

کاندیداهای بیماری‌های قلبی چه کسانی هستند؟

هر چند که این بیماری ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید، اما برخی از افراد به دلیل سابقه ژنتیکی یا سبک زندگی ناسالم، بیشتر در معرض خطر قرار دارند. این بیماری‌ها جنسیت خاصی را نمی‌شناسند و مردان و زنان را به یک اندازه درگیر می‌کنند.

پزشک قلب و عروق در سنندج با بررسی علائم، سبک زندگی و سابقه ژنتیکی شما می‌تواند نوع بیماری را تشخیص بدهد. عوامل خطرزایی که به بیماری‌های قلبی و عروقی کمک می‌کنند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • فعالیت بدنی کم
 • دیابت
 • کلسترول خون بالا
 • فشارخون بالا
 • سیگار کشیدن
 • چاقی

 

 

متخصص قلب کیست و چه کار می‌کند؟

در صورتی که دچار مشکلات قلبی و عروقی شدید باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. متخصص قلب در یافتن، پیشگیری و درمان بیماریهای قلب و عروق خونی تخصص دارد و به شما کمک خواهد کرد. از جمله مشکلات و اختلالات قلبی که توسط متخصص قلب تشخیص و درمان خواهند شد، می‌توان به حمله قلبی، نارسایی قلبی، فشار خون بالا، آریتمی (اختلالات ریتم قلب)، مشکلات دریچه قلبی، عفونتهای قلب و … اشاره کرد.

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

با مراجعه به پزشک متخصص قلب و عروق معاینات فیزیکی به صورت تخصصی برای قلب شما جهت تشخیص و درمان انجام می‌گیرند. از جمله ابزارها و روشهای تشخیص بیماریهای قلبی توسط متخصصین قلب می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • اکو کاردیوگرافی: اکو روشی است که در آن با شنیدن صدای تپشهای قلب از وضعیت صحیح پمپاژ قلب و دریچه‌های آن مطلع می‌شوند.
 • الکتروکاردیوگرافی: یا نوار قلب که با استفاده از امواج الکتریکی فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می‌کنند که در آن نحوه عملکرد قلب مشخص می‌گردد.
 • تست ورزش: در این نوع تست نیز همانند نوار قلب از عملکرد قلب آگاه می‌شوند با این تفاوت که روی یک دستگاه تردمیل و در حال فعالیت باید وضعیت شما ثبت شود.
 • آنژیوگرافی: از روشهای تخصصی‌تر برای تشخیص اختلالات عروق و حفره‌های قلبی است که با استفاده از ارسال کاتترهای نازک از شریان کشاله ران به سمت قلب مشخص می‌گردد.
پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

افتخارات شهر سنندج در تخصص قلب و عروق

از جمله مهمترین افتخارات شهر سنندج وجود دکترهای متخصص و فوق تخصص قلب است که با برخورداری از تجهیزات کامل و تخصص به روز هر روزه صدها نفر از شهرها و حتی کشورهای همجوار نیز برای درمان به آنها مراجعه می‌کنند. در بیمارستان تخصصی قلب و عروق شهید بروجردی سنندج به طور میانگین در طول هفته ۴ تا ۶ عمل قلب انجام می‌گیرد.

 

 

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

 

از جمله اعمالی که در این زمینه در این مرکز انجام می‌گیرد می‌توان به ترمیم و تعویض دریچه‌های قلبی، بای پس قلبی، ترمیم نقص دیواره بین بطنی و دهلیزی قلب و بسیاری اعمال دیگر برای درمان آنها انجام می‌گیرد.

برای نمونه از دیگر افتخارات و موفقیتهای موجود در این بیمارستان انجام اولین عمل باز قلب در غرب کشور بدون نیاز به بیهوشی (با بی حسی)، جراحی عمل باز و تعویض دریچه آئورت نیز می‌توان نام برد.

پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

معرفی بیش از ۱۰ پزشک قلب و عروق در سنندج

در زیر لیستی از تمامی پزشکان قلب و عروق سنندج به همراه شماره تلفنهای آنان برای شما جمع آوره شده است تا درصورت نیاز به آنها به راحتی پزشک مورد نظر را بیابید.

 

 • دکتر رضا لطفی: فوق تخصص قلب. واقع در خیابان صفری، کوچه پیتزا شهروند. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۲۶۲۰۷
 • دکتر نوشین هادی زاده: متخصص قلب و عروق. واقع در چهار راه صفری، کوچه کوکب، ساختمان ژین. انجام فلوشیب، اکو کاردیوگرافی، تست ورزش، نوار قلب و هولترمانیترینگ در مطب. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۴۷۹۹۹
 • دکتر صادق مجیدی: متخصص قلب و عروق. واقع در خیابان شهید تعریف، جنب پزشکی قانونی، پلاک یک. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۳۲۴۳۲۵
 • دکتر سینا مطلبی: جراح و متخصص قلب و عروق. واقع در بلوار گریاشان، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی توحید سنندج. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۸۶۱۱۲-۵
پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

 • دکتر فاطمه شیوخی: متخصص قلب و عروق. واقع در شهرک بهاران، بیمارستان خصوص آریا
 • دکتر حسام الدین اسدی: متخصص قلب و عروق. واقع در خیابان صفری، روبروی پیتزا شهروند، ساختمان ۵۰۰
 • دکتر شفیع منبری: متخصص قلب و عروق. واقع در خیابان مولوی کرد، ساختمان پزشکان مولوی، طبقه ۴. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۳۳۱۵۲
 • دکتر دارا احمدی: متخصص قلب و عروق. انجام اکوکاردیوگرافی، نوار قلب و تست ورزش در مطب. واقع در خیابان پاسداران، کوچه نیکان، ساختمان پزشکان نیکان، طبقه ۲. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۳۶۹۶۶
 • دکتر ابراهیم ولیدی: متخصص قلب و عروق. انجام اکوکاردیوگرافی، داپلر رنگی، تست ورزش و نوار قلب در مطب. واقع در خیابان پاسداران، کوچه یغموری، ساختمان پزشکان باران ۲۳، طبقه ۲. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۴۹۵۶۰
 • دکتر کژال کریمی: جراح و متخصص قلب و عروق. انجام اکوکاردیوگرافی، داپلر رنگی، تست ورزش، استرس اکو، اکو کاردیوگرافی حلق، آنژیوگرافی و کاتتریسم قلب در مطب. واقع در خیابان کشاورز، ساختمان پزشکان رازی، طبقه ۴. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۳۰۵۲۷
 • دکتر سیامک واحدی: متخصص قلب و عروق. انجام تست ورزش، اکوکاردیوگرافی و نوار قلب در مطب. واقع در بلوار شبلی، جنب بنیاد جانبازان، ساختمان پزشکان. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۳۸۴۹۸
 • دکتر محمد نقشبندی: متخصص جراحی عمومی، فوق تخصص جراحی قلب و عروق. واقع در خیابان پاسداران، مجتمع تجاری صدف، طبقه ۲. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۸۷۴۸۸
 • دکتر امید محمدی: متخصص قلب و عروق. واقع در خیابان مولوی کرد، ساختمان پزشکان
 • دکتر فخرالدین صابونیها: متخصص قلب و عروق (کاردیولوژیست). واقع در بلوار گریاشان،بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی توحید. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۸۶۱۱۲-۵
 • دکتر مهسا یرجی موخر: متخصص قلب و عروق. واقع در بلوار گریاشان،بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی توحید.
پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

متخصصین قلب و عروق کودکان در شهر سنندج

 • دکتر محسن شهیدی: جراح و متخصص قلب و عروق. انجام اکوکاردیوگرفی، نوار قلب و تست ورزش در مطب. واقع در خیابان صفری، انتهای کوچه گلبرگ، ساختمان ژین. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۳۰۲۸۷
 • دکتر محمد قادری: متخصص قلب و عرو کودکان. واقع در خیابان مولوی، ساختمان پزشکان مولوی، طبقه ۶. شماره تلفن: ۰۸۷۳۳۲۴۵۲۱۸
پزشک قلب و عروق در سنندج

پزشک قلب و عروق در سنندج

مکان یابی سنندج

پیدا کردن مطب تمامی پزشکان در سنندج حتی برای همشهریان سنندجی نیز کاری بسیار دشوار و زمانبر است. اما خوشبختانه با وجود اپلیکیشن شارینو این امکان فراهم شده تا شما با استفاده از آن بتوانید در کمترین زمان ممکن، مکان مورد نظر خود را بیابید. در این اپلیکیشن مشخصات و مکان تمامی مشاغل و هر آن چیزی را که بخواهید در این شهر بیابید را خواهید یافت.

اپلیکیشن خدمات شهری شارینو

اپلیکیشن خدمات شهری شارینو

مقاله پیشنهادی:

لیست بیمارستان های سنندج در سال ۱۴۰۱+ادرس و شماره تماس

مقاله پیشنهادی:

بهترین روانشناس‌های سنندج را با ما بشناسید

مقاله پیشنهادی:

کلینیک‌‌های دندان پزشکی در سنندج

مقاله پیشنهادی:

معرفی پزشکان تغذیه در سنندج

مقاله پیشنهادی:

بهترین پزشک زنان در سنندج سال ۱۴۰۱+ادرس پزشک زن

 

 

سایر خدمات شارینو:😊

طراحی سایت

طراحی اپلیکیشن

سئو در سنندج

تولید محتوا

پشتیبانی اینستاگرام

طراحی و ساخت تیزر

طراحی پوستر

طراحی لوگو

 

فرش سنندج

تعمیر لپ تاپ در سنندج

مکانیک سیار در سنندج

۱۹ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *