بهترین روانشناس های یزد

بهترین روانشناس های یزد


بهترین روانشناس های یزد

فهرست مطالب

آیا بهترین روانشناس های یزد را می‌شناسید؟ اگر با مشکلاتی همچون اختلاف با خانواده و فرزندان، افسردگی، اختلالات روانی، اضطراب و غیره درگیر هستید، یک روان‌شناس خوب در یزد می‌تواند به شما در مدیریت چالش‌های زندگی کمک کرده و یک راه‌حل مناسب برای حل آن‌ها به شما پیشنهاد دهد.

از آنجایی توجه به سلامت روان دقیقاً به اندازه مراقبت از سلامت جسمانی حائز اهمیت است، لازم است پیش از مراجعه به روان‌شناس، از موضوعات مهمی‌ در این زمینه آگاه باشید و به بهترین روان‌شناسان یزد مراجعه کنید.

به همین دلیل از شما دعوت می‌کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با روان‌شناس‌های معروف یزد آشنا کنیم و اطلاعات خوبی در این زمینه به شما ارائه دهیم.

بهترین روانشناس های یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

روان‌شناس کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

یکی از سؤالات افراد پیش از مراجعه به بهترین روانشناس های یزد این است که روان‌شناس کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ روان‌شناس یا روان درمانگر به متخصصان بهداشت روان گفته می‌شود که با داشتن صلاحیت و مجوز رسمی‌ در زمینه درمان بیماری‌ها و اختلالات روانی، توسعه مهارت‌های شناختی و عاطفی و رویارویی با چالش‌های زندگی به مراجعین کمک می‌کنند.

در واقع روان‌شناس فردی است دارای صلاحیت، همدل، قابل اعتماد، محرم و بی‌طرف که توانایی این را دارد در کنار حمایت از مراجعین به آن‌ها راهنمایی‌های لازم را بدون قضاوت ارائه کند. روان‌شناس به افراد کمک می‌کند در هر زمینه‌ای که حس ناتوانی یا ضعف دارند بهترین تصمیم را گرفته و با آن مشکل روبرو شوند.

بهترین روانشناس های یزد کسانی هستند که با قلبی دلسوز و گوشی شنوا به تمامی‌ احساسات، عواطف و باور‌های مراجع توجه کرده و سعی می‌کنند متناسب با شرایط فرد بهترین راهنمایی را برای کنترل دغدغه‌های فرد به او ارائه دهند.

در برخی موارد که افراد دچار بیماری‌های روانی همچون اسکیزوفرنی، دوقطبی، افسردگی شدید و غیره هستند لازم است روان‌شناس در کنار یک روانپزشک حاذق به کنترل و بهبود وضعیت بیمار کمک کند. در بسیاری از کشور‌های جهان در هر بیمارستان و مرکز درمانی همراه پزشک معالج یک روان‌شناس به بیمار و خانواده‌اش برای سپری کردن مراحل سخت درمان کمک می‌کند.

برای درمان اختلالات روانی علاوه بر مصرف دارو، لازم است روان‌شناس با فرد صحبت کرده و سعی کند و از طریق مشاوره فرد را به زندگی عادی برگردانده و در مسیر بهبود بیماری یارویاور او باشد. به طور کلی بهترین روانشناس های یزد می‌توانند در زمینه بهبود و کنترل کلیه مشکلات مربوط به حوزه روان و اختلالات روانی به افراد جامعه کمک کند.

اگر در زمینه‌هایی همچون اعتمادبه‌نفس، اضطراب و استرس،  توانایی ارتباط با دیگران و اعضای خانواده و موارد دیگر دچار مشکل شده‌اید، مطمئن باشید صحبت با یک روان‌شناس مجرب و دلسوز می‌تواند دغدغه‌های شما را کاهش داده و پنجره تازه‌ای برای حل آن مشکل در زندگی شما باز کند.

تفاوت روان‌شناس و روانپزشک چیست؟

از دیگر سؤالات رایج مراجعین که از گذشته تابه‌حال در حوزه بهداشت روان مطرح است می‌توان به تفاوت روان‌شناس و روانپزشک اشاره کرد. در این باره باید بگوییم هر دو گروه در زمینه کنترل و درمان اختلالات روحی و روانی تخصص دارند؛ اما تفاوت‌های بارزی نیز در حیطه تخصصی آن‌ها وجود دارد.

روانپزشک در یزد پزشکی است که بعد از گذراندن ۷ سال دوره عمومی‌ در مقطع تخصص روانپزشکی را انتخاب کرده و به تحصیل در این حوزه پرداخته است؛ اما بهترین روانشناس های یزد لیسانس خود را در رشته روان‌شناسی دریافت کرده و بعد‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به ادامه تحصیل می‌پردازند و گرایش خود را انتخاب می‌کنند.

تفاوت دیگر روان‌شناس و روانپزشک‌های یزد این است که روان‌شناسان اجازه تجویز دارو ندارند؛ البته در برخی کشور‌ها این اجازه به برخی روان‌شناس داده می‌شود؛ اما در اغلب کشور‌های دنیا از جمله ایران روان‌شناس‌ها این اختیار را ندارند. روش اصلی بهترین روانشناس های یزد روان درمانی با کمک صحبت و گفتگو و استفاده از آزمون‌های روان‌شناسی است.

در واقع بهترین روانشناس های یزد از طریق آگاهی و شناختی که درمورد انواع تیپ شخصیتی، افکار و عواطف انسانی دارند می‌توانند ذهن پیچیده افراد را بررسی کرده و با گفتگو و مشاوره آن‌ها را برای حل مشکلات خود راهنمایی کنند. امروزه در تمام دنیا ترکیب روش‌های دارو درمانی و روان درمانی به‌عنوان بهترین تکنیک برای رفع مشکلات و اختلالات روانی شناخته می‌شود.

تفاوت روان‌شناس و روانپزشک چیست؟

بهترین روانشناس های یزد

 

 

انواع روان‌شناس در یزد

اگر قصد مراجعه به بهترین روانشناس های یزد را دارید، لازم است در ابتدا با تخصص‌های مختلف حوزه روان‌شناسی آشنایی داشته باشید. گسترش و پیشرفت علم روان‌شناسی سبب شده است، هم اکنون تعداد زیادی روان‌شناس در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت و ارائه خدمات باشند. در ادامه شما را با انواع روان‌شناس در یزد آشنا خواهیم کرد.

روان‌شناس تجربی در یزد

یکی از مهم‌ترین شاخه‌های علم روان‌شناسی، روان‌شناسی تجربی است که در آن فرد متخصص به انجام آزمایش‌ها و پژوهش‌های مختلف در زمینه دسترسی به دانش بیشتر در روان‌شناسی می‌پردازد. بهترین روانشناس های یزد در این حوزه برای تحقیق روی موضوعات مختلف آموزش‌ دیده‌اند و معمولاً در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها فعالیت دارند.

در این حوزه روان‌شناسی ممکن است روان‌شناس در زمینه‌ای خاص تخصص داشته باشد و با توجه به دانش و تجربیات خود کار‌های تحقیقاتی نیز انجام دهد. علاوه بر این امکان دارد بهترین روان‌شناس یزد در حوزه درمان فعالیت داشته و در کنار آن امور تحقیقاتی را نیز پیش ببرد.

در بسیاری موارد مراکز و شرکت‌ها هزینه مالی این پروژه‌ها را بر عهده می‌گیرند و در پایان نتایج به دست آمده در آن سازمان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

روان‌شناس تجربی در یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

روان‌شناس بالینی در یزد

یکی از مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت بهترین روانشناس های یزد حوزه بالینی است که توسط داوطلبان کنکور روان‌شناسی طرف‌داران بسیاری دارد. درمانگر بالینی متخصصی است که وظیفه ارزیابی و مداخله در درمان بسیاری از اختلالات روانی را برعهده دارد.

روان‌شناس‌های بالینی در یزد در مسیر درک چگونگی ایجاد یک اختلال روانی، نحوه آغاز و درمان آن قدم برمی‌دارند. تراپیست بالینی بعد از ارزیابی‌های لازم به اجرای برنامه‌های درمانی اقدام می‌کند. در این حوزه روان‌شناسی ممکن است با تخصص‌هایی همچون اختلالات رفتاری، اختلال در خوردن، اعتیاد و غیره روبرو شوید.

در واقع بهترین روانشناس های یزد در حوزه بالینی می‌توانند طیف وسیعی از اختلالات و بیماری‌های روانی را تشخیص داده و درمان کنند. این رشته بسیار پرکاربرد است و امروزه این روان‌شناسان در مراکزی همچون کلینیک‌های سلامت روان، بیمارستان‌ها و مطب‌های شخصی فعالیت می‌کنند.

روان‌شناس عمومی‌ در یزد

از دیگر تخصص‌های بهترین روانشناس های یزد می‌توان به روان‌شناسی عمومی‌ اشاره کرد. روان‌شناسی عمومی‌ پایه و اساس دانش روان‌شناسی در جهان است. در این رشته به اصول اساسی رشد انسان، انگیزه، یادگیری، حافظه، احساسات، تفکر، ادراک، هوش و غیره پرداخته می‌شود.

روان‌شناس عمومی‌ در یزد درمورد شناخت شخصیت انسان‌، فرایند‌های تفکر، آزمایش‌های روان‌شناختی، اختلالات رفتاری و سلامت روان اطلاعات کافی دارد و می‌تواند در تمامی‌ حوزه‌های گفته شده به بیماران کمک کند.

روان‌شناس کودک در یزد

از دیگر روان‌شناسان یزد می‌توان به روان‌شناس کودک اشاره کرد. روان‌شناسی کودک به‌عنوان تلفیقی از روان‌شناسی و پزشکی شناخته می‌شود. هدف این رشته افزایش سطح سلامت رشد و رفاه خانواده و کودکان است. معمولاً بهترین روانشناس های یزد در این زمینه با توجه به شواهد عینی که از رفتار و صحبت‌های کودک به دست می‌آید به تشخیص و درمان مشکلات وی می‌پردازند.

روان‌شناس کودک در یزد در حوزه‌های مختلف روانی، اجتماعی، زمینه‌ای و تکاملی به بررسی و درمان مشکلات جسمی‌ و روانی کودکان اقدام می‌کند. یکی از اصلی‌ترین اهداف روان‌شناس‌های این حوزه بررسی و کنترل وضعیت کودکانی است که با اختلالات یادگیری و رشد درگیر هستند.

بهترین روانشناس های یزد در شاخه کودکان روی الگو‌های رفتاری کودکان تحقیق کرده و به کودک و خانواده‌اش کمک می‌کنند سطح سلامت روان خود را افزایش داده و از بروز آسیب‌های جدی در روان کودک جلوگیری کنند.

روان‌شناس نوجوانان در یزد

نوجوانی یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مراحل زندگی هر انسانی است که در آن فرد نوجوان با دغدغه‌ها و چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود که نیاز او به همراهی یک فرد آگاه و باتجربه افزایش می‌یابد. هدف اصلی بهترین روانشناس های یزد در حوزه نوجوانان درک موضوعات مربوط به رشد فرد، تأثیرات سن بلوغ و تأثیرات اجتماعی و فرهنگی روی روان نوجوان است.

شرایط خانوادگی و محیطی در کنار تغییرات جسمی‌ دوران نوجوانی می‌توانند فرد را بسیار تحت تأثیر قرار داده و آسیب‌پذیر کنند. در این زمینه روان‌شناس نوجوان در یزد می‌تواند به افراد ۱۲ الی ۱۸ سال کمک کرده تا به خوبی سختی‌ها و چالش‌های این دوره از زندگی را پشت سر بگذارند.

معمولاً بهترین روانشناس های یزد در زمینه نوجوان روی مشکلات رایج در دوران رشد تمرکز می‌کنند و سعی می‌کنند مسائل عاطفی و اجتماعی، آسیب‌پذیری‌های جسمی،‌ ایرادات شناختی و استرس حاصل از تغییرات رشد نوجوان را کنترل کرده و درمان کنند.

علاوه بر این روان‌شناسان در این حوزه مسائل مربوط به بهداشت روان نظیر اختلالات شخصیتی، روان‌پریشی، روان‌رنجوری و غیره را ارزیابی کرده و درمان آن‌ها را از این سن آغاز می‌کنند. لازم است بدانید برخی از بهترین روانشناس های یزد به طور اختصاصی روی گروه‌های ویژه‌ای همچون کودکان مبتلا به اوتیسم، نوجوانان دارای کمبود‌های عاطفی و افراد قربانی سوءاستفاده فعالیت می‌کنند.

روان‌شناس ازدواج در یزد

ازدواج یکی از اصلی‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هریک از ما برای زندگی و آینده خود می‌گیریم. پیش از ازدواج لازم است شناخت دوطرفه زوجین از یکدیگر کامل باشد تا سازگاری و توافق در زندگی دونفره به راحتی صورت بگیرد. مشاوران ازدواج افرادی هستند که در این زمینه به زوجین کمک کرده و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.

در جلسات مشاوره ازدواج مشکلات و درگیری‌های اصلی زن و مرد مشخص می‌شود و روان‌شناس به آن‌ها کمک می‌کند تصمیم درستی درمورد این مشکلات بگیرند. وظیفه اصلی بهترین روانشناس های یزد در زمینه ازدواج شامل خدماتی همچون مشاوره فردی برای هریک از افراد، مشاوره زوجین با یکدیگر و مشاوره با خانواده‌ها است.

در این جلسات ممکن است روان‌شناس از زوجین به جهت شناخت بیشتر تست شخصیت شناسی بگیرد تا بتواند به آن‌ها کمک کند ازدواج موفق‌تری را تجربه کنند. برخی از مشاوران ازدواج به طور ویژه در زمینه کمک به زوج‌های درگیر خشونت خانگی، مواد یا الکل فعالیت دارند.

مراجعه به مشاور ازدواج در یزد یکی از بهترین اقداماتی است که پیش از ازدواج به افراد توصیه می‌شود. شما در این جلسات می‌توانید بسیاری از مشکلات و مسائل خود را شناخته و نسبت به کنترل و بهبود آن‌ها اقدام کنید.

روان‌شناس خانواده در یزد

روان‌شناس خانواده یا خانواده درمانگر متخصصی است که در زمینه بهبود ارتباطات بین اعضای خانواده، کمک به اعضا و حل تعارضات میان آن‌ها فعالیت می‌کند. بهترین روانشناس های یزد در این زمینه با اعضای خانواده صحبت می‌کنند و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند که چگونه ارتباط و تعامل بهتری در کانون خانواده داشته باشند.

در بسیاری موارد فرزندان یک خانواده با والدین سازگاری ندارند یا پدر و مادر نمی‌توانند نیاز‌های عاطفی فرزندانشان را برطرف کنند. در چنین شرایطی مشاور خانواده در یزد می‌تواند با ارزیابی تعاملات بین زوجین و والدین و فرزندان، الگو‌های رفتاری جدیدی پیشنهاد کند تا سطح ناسازگاری‌ها کاهش پیدا کرده و محیط خانواده به فضایی آرام و کارآمد تبدیل شود.

علاوه بر این در مواقعی که یکی از اعضای خانواده دچار مشکلات روحی یا جسمی‌ است، بهترین روانشناس های یزد می‌توانند به دیگر اعضای خانواده کمک کرده تا این موقعیت را مدیریت کرده و به فرد بیمار کنند. لازم است بدانید مسائل مربوط به کودک آزاری و بی توجهی نیز در حیطه کاری این روان‌شناسان قرار دارد.

همچنین خانواده درمانگر در حوزه‌هایی همچون طلاق، پایان رابطه، ازدواج مجدد، خانواده‌هایی با نامادری یا ناپدری و دیگر موارد می‌توانند راهنمایی لازم را در اختیار افراد قرار دهد تا موقعیت‌های گفته شده را به خوبی سپری کنند. مشورت با مشاور خانواده برای کسانی که یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند نیز گزینه بسیار خوبی است.

روان درمانگر در یزد

این دسته از روان‌شناسان مانند تراپیست‌های بالینی فعالیت می‌کنند و هدف اصلی آن‌ها کمک به افرادی است که برای حل مشکلات زندگی خود به مشورت احتیاج دارند. بهترین روانشناس های یزد در این حوزه از تکنیک‌های مختلفی برای بهبود کیفیت زندگی مراجعین استفاده می‌کنند.

درواقع روان درمانگر در حوزه بهبود روابط انسانی و چالش‌های عاطفی فعالیت می‌کند و با اختلالات شدید روانی مواجه نیست. روان‌شناس بالینی و روان درمانگر می‌توانند در کنار یکدیگر به بیماران کمک کنند و برای یک زندگی بهتر در کنار آن‌ها باشند.

روان درمانگر در یزد می‌تواند از رویکرد‌های مختلفی همچون روانکاوی، درمان رفتاری شناختی و اومانیسم برای مراجعین خود استفاده کند.

روان درمانگر در یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

روانکاو در یزد

در ابتدا لازم است شما را با معنا و مفهوم روانکاوی آشنا کنیم. روانکاوی مجموعه‌ای از نظریه‌های روان‌شناسی در کنار تکنیک‌های درمانی است که منشأ اصلی بسیاری از آن‌ها به نظریه‌های روان‌شناس بزرگ جناب فروید برمی‌گردد. اساس این شاخه از روان‌شناسی بر این است که تمامی‌ انسان‌ها از افکار ناخودآگاه، خواسته‌ها، احساسات و خاطرات برخوردار هستند.

در روانکاوی افراد محتوای ضمیر ناخودآگاه خود را به ضمیر خودآگاه وارد کرده و به کمک آن از پریشانی روح و روان نجات پیدا می‌کنند. در واقع در این تخصص بهترین روانشناس های یزد معتقدند که افراد تحت تأثیر انگیزه‌های ناخودآگاهشان رفتار می‌کنند.

متخصصان این حوزه با استفاده از استراتژی‌های مخصوص همچون تجزیه و تحلیل خواب‌های انسان به مراجعین کمک می‌کنند افکار ناخودآگاه خود را بیان کرده و با مشکلات روحی و روانی خود آشنا شوند.

روان‌شناس جنسی در یزد

مشاور و روان‌شناس در یزد می‌تواند در زمینه مسائل و مشکلات جنسی نیز به افراد کمک کند. روان درمانگر جنسی یا سکس تراپیست روان‌شناسی است که از دانش و تخصص کافی درمورد اختلالات جنسی زنان و مردان برخوردار است و می‌تواند به بهبود روابط جنسی زوجین کمک کند.

البته لازم است بدانید این شاخه از علم روان‌شناسی تنها به تشخیص و درمان مشکلات جنسی اختصاص ندارد؛ بلکه این افراد می‌توانند در حوزه آموزش‌های جنسی نیز بسیار مؤثر بوده و به سلامت جنسی افراد در آینده کمک کند.

روان‌شناس رشد در یزد

از دیگر حوزه‌هایی که بهترین روانشناس های یزد در آن به فعالیت می‌پردازند می‌توان به روان‌شناسی رشد یا تحولی اشاره کرد. روان‌شناس رشد تغییرات مراجع را در سنین تکامل مورد بررسی قرار می‌دهد و مطمئن می‌شود که فرد از لحاظ رشد در جایگاه نرمالی قرار دارد.

در واقع روان‌شناسی رشد روی موضوعاتی همچون زبان‌ها، رفتار‌ها و معلولیت‌های انسان در بخش‌های مختلف زندگی تمرکز می‌کند. این روان‌شناسان سعی می‌کنند بفهمند انسان در طول عمر خود چگونه رشد می‌کند و در هر سنی با چه تحولاتی روبرو می‌شود.

بهترین روانشناس های یزد در حوزه رشد با مراجعینی از هر رده سنی کودکی، نوجوانی یا حتی سالمندی مواجه هستند و در دانشگاه‌ها، بهزیستی و خانه سالمندان می‌توانند فعالیت کنند.

روان‌شناس رشد در یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

روان‌شناس عصبی در یزد

از دیگر شاخه‌های فعالیت بهترین روانشناس های یزد می‌توان به روان‌شناسی عصبی و عصب شناسی اشاره کرد. روان‌شناسان این حوزه روی آسیب‌های روانی که سبب اختلال در عملکرد‌های عصبی مغز می‌شوند کار می‌کنند. در واقع زمانی که بروز آسیبی در مغز سبب ایجاد اختلالات روانی می‌شود، این روان‌شناسان وارد عمل می‌شوند.

مثلاً روان‌شناس عصبی در یزد می‌تواند به افرادی که دچار آسیب مغزی، سکته مغزی یا زوال عقل شده‌اند کمک کند تا وضعیت خود را بهبود دهند. در این شرایط تراپیست بیمار را ارزیابی می‌کند و تشخیص می‌دهد که آسیب وارده به مغز چگونه روی رفتار شخص تأثیرگذار بوده است.

روان‌شناس تربیتی در یزد

همان‌طور از نام این رشته مشخص است، روان‌شناس تربیتی در یزد فردی است که در زمینه آموزش در مدارس و مؤسسات آموزشی فعالیت می‌کند. بهترین روانشناس های یزد در حوزه تربیتی به بررسی فرایند‌های یادگیری و مسائل مرتبط با آن همچون اختلالات یادگیری فعالیت می‌کنند.

همچنین این افراد بررسی می‌کنند که محیط برای افزایش یادگیری و عملکرد دانش‌آموزان مناسب است یا خیر. برخی از این روان‌شناسان کار مشاوره نیز انجام می‌دهند. این متخصصان می‌توانند به دانش‌آموزان در کنترل و مدیریت مشکلات مختلف همچون استرس کمک کرده و درمان‌های مؤثری به آن‌ها ارائه دهند.

روان‌شناس شخصیت در یزد

روان‌شناسی شخصیت از دیگر زمینه‌های تخصصی بهترین روانشناس های یزد است که به مطالعه شخصیت انسان‌ها و چگونگی تأثیر شخصیت روی رفتار افراد مربوط می‌شود. این روان‌شناسان به بررسی عواملی که روی شخصیت انسان‌ها تأثیرگذار هستند می‌پردازند. علاوه بر این روی تأثیر شخصیت بر تصمیمات افراد و ویژگی‌های شخصیتی که با اختلالات مختلف در ارتباط هستند نیز می‌پردازند.

از دیگر انواع روان‌شناس که در حوزه‌های مختلف به بهبود سلامت روان و عملکرد افراد جامعه کمک می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روان‌شناس جنایی در یزد
 • روان‌شناس بازاریابی در یزد
 • روان‌شناس سلامت در یزد
 • روان‌شناس ورزشی در یزد
 • روان‌شناس اجتماعی در یزد
 • روان‌شناس سازمانی در یزد
 • روان‌شناس رفتاری در یزد
 • روان‌شناس مقایسه‌ای در یزد
 • سایر موارد

 

 

“در مورد سایبان برقی بیشتر بخوانید”

 

 

چه زمانی باید به روان‌شناس مراجعه کنیم؟

شرایط روحی و روانی تأثیر بسیار گسترده‌ای روی ابعاد مختلف زندگی ما دارند و بروز یک اتفاق ناگوار یا یک اختلال روانی می‌تواند کل زندگی انسان را تحت تأثیر قرار دهد. بهترین روانشناس های یزد در زمینه تشخیص و بهبود بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها فعالیت دارند که بهتر است پیش از اقدام در این زمینه آن‌ها را بشناسید.

مرگ عزیزان

از دست دادن اعضای خانواده یا فردی که بسیار برای ما ارزشمند است از تلخ‌ترین رویداد‌های زندگی هر انسانی به شمار می‌آید و می‌تواند روح و روان ما را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد. در برخی موارد ممکن است فرد آن‌قدر تحت تأثیر یک حادثه دلخراش و از دست دادن عزیزان خود قرار گیرد که دچار افسردگی یا دیگر اختلالات روانی شود.

بسیاری افراد بعد از مدتی با غم خود سازگار شده و به زندگی ادامه می‌دهند؛ اما دسته دیگری از انسان‌ها ممکن است تا مدت‌ها با این درد و رنج سر کرده و روزبه‌روز آسیب‌پذیرتر و حساس‌تر شوند. در چنین شرایطی کمک گرفتن از بهترین روانشناس های یزد می‌تواند بهترین گزینه باشد.

روان‌شناس برای جلوگیری از اختلالات روحی و افسردگی به شما کمک کرده و به خوبی غم و اندوه شما را درک می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند از مراحل سازگاری با غم و اندوه به خوبی عبور کرده و بعد از مدتی بتوانید به روتین معمولی زندگی خود برگردید.

اختلالات روانی

در برخی موارد بروز نشانه‌های مختلف حاکی از وجود یک مشکل جدی‌تری است که باید حتماً به آن رسیدگی شود. تشخیص و درمان اختلالات روانی از دیگر وظایف بهترین روانشناس های یزد است. این اختلالات شامل تعداد زیادی از مشکلات روحی و روانی هستند که می‌توانند روی ارتباطات فرد با اطرافیان و محیط بسیار تأثیرگذار باشند. رایج‌ترین اختلالات روانی عبارت‌اند از:

 • کم توانی ذهنی
 • تأخیر در رشد
 • بیش فعالی یا ADHA
 • اختلال اوتیسم
 • شیدایی
 • انواع مختلف افسردگی
 • اختلالات اضطرابی
 • انواع فوبیا‌های مختلف
 • اختلال اضطراب اجتماعی
 • پانیک
 • اضطراب جدایی
 • اختلال استرس پس از سانحه
 • بی اشتهایی عصبی
 • پر اشتهایی عصبی
 • اختلال نشخوار
 • اختلال دوقطبی
 • اختلال پارانویا
 • اختلالات خواب
 • اختلال وسواس فکری و عملی (OCD)
 • موارد دیگر

این اختلالات از مهم‌ترین مشکلات روانی هستند که در اثر عوامل مختلف می‌توانند در زندگی انسان به وجود بیایند. بهترین روانشناس های یزد با بهره‌گیری از دانش و مهارت خود در کنار مشاهده رفتار‌های بیمار، نوع اختلال را تشخیص داده و با استفاده از تکنیک‌های مختلف به کنترل و درمان آن کمک می‌کند.

اختلالات روانی

بهترین روانشناس های یزد

 

 

ارتقای عملکرد

یک دکتر روان‌شناس معروف در یزد می‌تواند به شما کمک کند در زمینه‌های تحصیلی، شغلی ورزشی و غیره به بهترین جایگاه خود رسیده و عملکرد خود را بهبود دهید. امروزه بسیاری از افرادی که به دنبال پیشرفت در شغل خود هستند به طور منظم در جلسات روان‌شناسی شرکت می‌کنند و با کمک تراپیست دغدغه‌ها و مشکلاتی که سد راه آن‌ها هستند را پشت سر می‌گذارند.

استرس و اضطراب

اگر در بخش‌های مختلف زندگی خود دچار استرس و اضطراب فراوان می‌شوید و نمی‌توانید چالش‌های زندگی خود را به دلیل وجود استرس مدیریت کنید، زمان آن رسیده است تا به یک روان‌شناس خوب در یزد مراجعه کنید. بهترین روانشناس های یزد با برخورداری از شناخت کامل از سطوح مختلف استرس می‌توانند بهترین راهکار برای مقابله با آن را به شما پیشنهاد کنند.

استرس و اضطراب اگر کنترل نشود، می‌تواند به افسردگی، انزوای اجتماعی و بروز بسیاری بیماری‌های جسمانی منجر شود؛ پس باید نسبت به مدیریت آن با کمک روان‌شناس اقدام کنید.

افسردگی

افسردگی رایج‌ترین اختلال روانی است که به بیماری قرن شهرت دارد. این مشکل ممکن است در اثر وقایع و رویداد‌های مختلف زندگی ایجاد شده و در انواع مختلف خود را نشان دهد. این اختلال خلقی روی رفتار‌ها، تفکرات و عواطف فرد مؤثر بوده و می‌تواند به انواع مشکلات عاطفی و جسمی‌ منجر شود.

افراد درگیر افسردگی دیگر مانند قبل به فعالیت‌های روزانه خود نمی‌پردازند و در برخی مواقع حس می‌کنند ارزش زندگی کردن و بقا را ندارند. آن‌ها غم و اندوه بسیاری را تجربه می‌کنند و همواره احساس خستگی یا کمبود انرژی دارند. از دیگر نشانه‌های رایج افسردگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ناامیدی
 • بدبینی
 • خواب بیش از حد
 • کم‌خوابی
 • لذت نبردن از فعالیت‌های روزانه
 • احساس بی‌قراری
 • کاهش یا افزایش وزن
 • فکر به خودکشی
 • سایر موارد

بهترین روانشناس های یزد در کنار روانپزشک می‌توانند با روان درمانی به فرد کمک کرده تا این دوره را پشت سر گذاشته و کم‌کم به زندگی باز گردد. در برخی موارد لازم است با تجویز روانپزشک فرد دارو نیز مصرف کنند. به طور کلی درمان افسردگی در کنار روان درمانی به دارو درمانی و مراقبت نیاز دارد.

افراد دچار افسردگی بسیار آسیب‌پذیر هستند و لازم است در این مرحله از زندگی یک فرد آگاه آن‌ها را همراهی کند تا بتوانند با این احساس غم عمیق مبارزه کرده و نجات پیدا کنند. اگر درگیر این مشکل هستید، بهترین روانشناس های یزد برای درمان افسردگی در کنار شما هستند تا باز هم شور و اشتیاق زندگی در شما به وجود آمده و به روال طبیعی برگردید.

کنترل خشم

هریک از ما در زندگی ممکن است با موقعیت‌هایی روبرو شویم که سبب برانگیختن خشم و عصبانیت ما شوند. خشم از دیگر احساسات طبیعی انسان مانند خوشحالی، ناراحتی، استرس و غیره است که بروز آن در رفتار‌های شما موضوع غیر طبیعی نیست.

زمانی این احساس به شکل غیر طبیعی شناخته می‌شود که میزان خشم و عصبانیت با آن موقعیت تناسب نداشته باشد و فرد در این شرایط بیش از حد پرخاشگر شده و به خود یا دیگران آسیب برساند. هریک از ما لازم است مهارت کنترل هیجان را یاد گرفته و سعی کنیم در موقعیت‌هایی که سبب بروز خشم می‌شوند، خود را کنترل کرده و مناسب‌ترین واکنش را نشان دهیم.

اگر فکر می‌کنید در زمینه کنترل خشم و هیجانات حاصل از آن دچار مشکل شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با بهترین روانشناس های یزد مشورت کنید.

ناامیدی و بی‌انگیزگی

اینکه احساس می‌کنید دیگر امیدی به زندگی و آینده ندارید، می‌تواند یک نشانه مهم از بسیاری از بیماری‌های روانی یا افسردگی باشد. اگر این احساس به‌ندرت و بعد از سپری کردن یک اتفاق تلخ و دشوار به وجود بیاید، طبیعی است؛ اما چنانچه مدت‌ها ادامه پیدا کند، می‌تواند به ایجاد افکار مربوط به خودکشی منجر شود.

پس لازم است نسبت به این احساسات بی‌تفاوت نبوده و سعی کنید برای کنترل و درمان آن‌ها اقدام کنید. بهترین کار در این شرایط صحبت با بهترین روانشناس های یزد و بازگو کردن تمامی‌ احساسات و تجربیاتی است که حس ناامیدی در وجود شما ایجاد کرده‌اند.

انزوای اجتماعی

اگر حس می‌کنید که دیگر به حضور در اجتماع و جمع‌های دوستانه علاقه‌ای ندارید و تنهایی را ترجیح می‌دهید، شاید بهتر باشد این مشکل را کنترل کرده و به بهترین روانشناس های یزد مراجعه کنید. معمولاً افراد درون‌گرا به شکل طبیعی تنهایی را بیشتر از حضور در جمع ترجیح می‌دهند و این موضوع به‌خاطر شخصیت ذاتی آن‌ها است.

اما در بسیاری موارد اگر این موضوع شدت یابد، دیگر فرد نمی‌تواند به موفقیت‌های اجتماعی مناسب دست پیدا کرده و خود را به اطرافیان یا جامعه ثابت کنید. برای حل این مشکل مراجعه به مشاور و روان‌شناس در یزد می‌تواند بسیار سودمند واقع شود.

مشکلات خانوادگی

در بسیاری خانواده‌ها ممکن است پیش بیاید که بین زوجین یا والدین و فرزندان تعارضاتی به وجود آمده که زندگی تمام اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار دهند. این مشکلات به‌ویژه در زمانی که فرزندان به سن بلوغ پا می‌گذارند افزایش پیدا می‌کنند.

معمولاً دلیل اصلی این مشکل عدم شناخت کافی از راه‌های مدیریت هیجان و حل مسئله است که در این زمینه بهترین روانشناس های یزد می‌توانند با ارائه خدمات مشاوره به حل آن‌ها کمک کنند. علاوه بر این در برخی موارد این مشکلات بین زوجین می‌تواند سبب افزایش احتمال طلاق و جدایی شود.

در این شرایط مشورت با روان‌شناس می‌تواند بسیار کمک‌کننده بوده و در حفظ بنیان خانواده و تلاش برای بهبود آن تأثیرگذار باشد. اگر در کانون خانواده شما مشکلاتی به وجود آمده که حس می‌کنید مدیریت و رفع آن‌ها از عهده شما خارج است، مشورت با بهترین روانشناس های یزد می‌تواند بسیار مفید بوده و به حل بسیاری از دغدغه‌های شما منجر شود.

توجه داشته باشید بهترین روانشناس های یزد بدون قضاوت و برچسب‌زنی به شما و خانواده می‌توانند، مشکلات را درک کرده و شما برای مدیریت آن‌ها راهنمایی کنند؛ پس به‌جای صحبت با دیگر افراد درمورد مشکلات خانوادگی، از روان‌شناس کمک بخواهید.

مشکلات خانوادگی

بهترین روانشناس های یزد

 

 

ترک عادت‌های ناسالم و اعتیاد

عادت‌های مضر و ناسالمی‌ همچون مصرف مشروبات الکی، استعمال دخانیات و دیگر مواد مخدر، قلیان و غیره در اغلب موارد به دلیل خوددرمانی و فرار از مشکلات زیر بنایی زندگی ایجاد می‌شوند و می‌توانند تا سال‌ها زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهند.

مراجعه به بهترین روانشناس های یزد یکی از شیوه‌های علمی‌ و تخصص ترک این عادات آسیب‌زا است. مشاور در این زمینه آموزش‌های لازم را در اختیار شما می‌گذارد و در کل مسیر ترک عادت در کنار شما است تا از مسیر منحرف نشوید.

موارد گفته شده تنها گوشه‌ای از مشکلات و اختلالاتی است که به کمک بهترین روانشناس های یزد مدیریت و درمان می‌شوند. روان‌شناسان در حوزه‌های مختلف به ارتقای سطح سلامت روان افراد و کمک به آن‌ها در داشتن یک زندگی آرام و راحت می‌پردازند.

روش‌های مشاوره روان‌شناسی در یزد

امروزه بهترین روانشناس های یزد از روش‌های مختلفی برای ارائه خدمات مشاوره به مراجعین استفاده می‌کنند. شما متناسب با شرایط و صلاحدید خود می‌توانید از هریک از این روش‌ها استفاده کرده و با روان‌شناس موردنظر خود ارتباط بگیرید. در ادامه درمورد هریک از شیوه‌های مشاوره بهترین روانشناس های یزد صحبت خواهیم کرد.

مشاوره روان‌شناسی حضوری در یزد

مشاوره حضوری مؤثرترین روش مشاوره است که در آن می‌توانید به صورت رو در رو با دکتر روان‌شناس در یزد صحبت کرده و عواطف و تجربیات خود را با او در میان بگذارید. برای استفاده از این روش لازم است با مطب یا کلینیک روان‌شناسی و مشاوره در یزد تماس گرفته و از قبل وقت بگیرید.

جالب است بدانید بهترین روانشناس های یزد در صورتی که مراجع مایل باشد می‌توانند به صورت فردی یا گروهی نیز جلسات مشاوره را برگزار کنند. برخی افراد ترجیح می‌دهند اسرار خصوصی آن‌ها مخفی مانده و تنها در حضور روان‌شناس درمورد مشکلات و دغدغه‌های خود صحبت کنند؛ در عین حال امکان برگزاری جلسات مشاوره و روان‌شناسی به صورت جمعی نیز وجود دارد.

در طی این جلسات افراد به شکل گروهی دغدغه‌ها و چالش‌های خود را با دیگر افراد در میان گذاشته و با یکدیگر همدلی می‌کنند. این شیوه برای بسیاری از مراجعین خوشایندتر بوده و حس عدم تنهایی و  درک شدن بیشتر را در آن‌ها ایجاد می‌کند. در این شرایط بهترین روانشناس های یزد در کنار دیگر افراد گروه می‌توانند راهکار‌های بسیاری به فرد پیشنهاد دهند.

مشاوره روان‌شناسی حضوری در یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

مشاوره روان‌شناسی تلفنی در یزد

روش دیگری که امروزه بسیاری از بهترین روانشناس های یزد از آن استفاده می‌کنند مشاوره تلفنی است. این روش راحت‌ترین شیوه مشاوره به شمار می‌آید و سبب صرفه جویی در وقت و انرژی مراجعین می‌شود. این جلسات مشاوره برای افرادی که شاغل هستند یا به هر دلیلی امکان مراجعه حضوری به تراپیست در یزد را ندارند بهترین گزینه است.

در برخی موارد نیز ممکن است شما از بیان احساسات و مشکلات خود به شکل حضوری خجالت بکشید یا به طور کلی برایتان دشوار باشد درمورد چنین موضوعاتی صحبت کنید؛ در این شرایط مشاوره غیر حضوری و تلفنی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

مشاوره روان‌شناسی آنلاین در یزد

مشاوره آنلاین از جدید‌ترین روش‌های بهترین روانشناس های یزد برای ارائه خدمات مشاوره است که توانسته است طرف‌داران بسیاری پیدا کند. در این روش شما می‌توانید به صورت تصویری با روان‌شناس خود جلسه مشاوره داشته باشید. درواقع مشاوره آنلاین تمام مزایای مشاوره حضوری و تلفنی را با هم دارد.

این شیوه مشاوره برای افرادی که فاصله دوری از روان‌شناس خود دارند یا خارج از کشور هستند انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود. این شیوه در تمام حوزه‌های روان‌شناسی می‌تواند مؤثر باشد؛ به‌ویژه در زمینه‌هایی همچون اختلالات شخصی یا مشکلات زناشویی که فرد از بیان آن‌ها شرم دارد، درمانگر می‌تواند به صورت آنلاین با مراجع صحبت کند.

۴ باور غلط درمورد مراجعه به روان‌شناس

از آنجایی که علم روان‌شناسی در بین دیگر علوم سابقه کمتری دارد و تقریباً می‌توان گفت نسبت به آن‌ها جوان‌تر است، برخی افراد همچنان نسبت به آن جبهه داشته و باور‌های غلطی درمورد روان‌شناسی دارند. البته در سال‌های اخیر میزان این باور‌های غلط بسیار کاهش پیدا کرده و امروزه بسیاری از افراد مراجعه به روان‌شناس در شرایط مختلف را یک ضرورت می‌دانند.

شناخت این باور‌های غلط کمک می‌کند شما با خیال راحت‌تر به بهترین روانشناس های یزد مراجعه کرده و برای مدیریت و رفع مشکلات و دغدغه‌های زندگی خود گام بردارید. در ادامه شما را با ۴ مورد از باور‌های نادرست در زمینه مراجعه به روان‌شناس آشنا خواهیم کرد.

مراجعه به روان‌شناس فایده‌ای ندارد

بسیاری افراد فکر می‌کنند مراجعه به بهترین روانشناس های یزد برای آن‌ها هیچ فایده‌ای ندارد و تنها باعث صرف هزینه و اتلاف وقت می‌شود. حتی برخی بر این باورند که مراجعه به روان‌شناس مخصوص انسان‌های ثروتمند است که به تراپیست پول می‌دهند تا حرف‌های آن‌ها را گوش کند و درنهایت نیز تغییری در زندگی آن‌ها رخ نمی‌دهد.

اما لازم است بدانید در سال‌های اخیر تحقیقات بسیاری نشان داده‌اند که جلسات مشاوره می‌توانند تا حد زیادی روی روند درمانی اختلالات روانی مختلف، مسائل خانوادگی، کنترل هیجانات، توسعه فردی و غیره مؤثر باشند. جالب است بدانید مصرف دارو برای حل مشکلات روانی موقتی است؛ اما مهارت‌هایی که روان‌شناس به شما یاد می‌دهد تا آخر عمر در ذهن شما ماندگار می‌شوند.

پس این باور غلط را دور بریزید؛ زیرا امروزه در کشور‌های توسعه یافته جهان مراجعه به روان‌شناس به‌عنوان یک نیاز اصلی در تمام مقاطع سنی شناخته شده و روزبه‌روز به پیشرفت‌های دانش روان‌شناسی در حوزه‌های مختلف افزوده می‌شود.

مراجعه به روان‌شناس فایده‌ای ندارد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

خودم می‌توانم مشکلاتم را حل کنم و به روان‌شناس نیازی ندارم

بسیاری افراد فکر می‌کنند که برای حل چالش‌ها و مشکلاتی که در زندگی با آن‌ها روبرو می‌شوند، نیازی به کمک دیگران ندارند و به تنهایی می‌توانند از پس آن مشکلات بربیایند؛ اما لازم است بگوییم در بسیاری موارد ما از مهارت رویارویی با احساساتی همچون غم، ناراحتی، خشم و غیره به اندازه کافی برخوردار نیستیم و این موضوع می‌تواند روی زندگی ما تأثیر بگذارد.

در بسیاری موارد حل مشکل از آنچه که فکر می‌کنیم دشوارتر و پیچیده‌تر است و ما چون تجربه‌ای در آن نداریم نمی‌توانیم به خوبی آن مشکل را مدیریت کنیم. علاوه بر این مراجعه به بهترین روانشناس های یزد به شما کمک می‌کند ریشه اصلی مشکل را یافته و در سریع‌ترین زمان آن را حل کنید.

فقط دیوانه‌ها به روان‌شناس مراجعه می‌کنند

این باور از قدیمی‌‌ترین دیدگاه‌هایی است که درمورد روان‌شناسی وجود دارد و خوشبختانه امروزه می‌توان گفت منسوخ شده است. برخی افراد زمانی که به آن‌ها پیشنهاد می‌شود که به روان‌شناس مراجعه کنند می‌گویند مگر من دیوانه‌ام. این افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند تنها افرادی که درگیر اختلالات شدید روانی همچون اسکیزوفرنی هستند باید به تراپیست مراجعه کنند.

اما امروزه این باور بسیار کم‌رنگ شده است و افراد جامعه به این نتیجه رسیده‌اند که مراجعه به روان‌شناس تنها برای درمان بیماری‌های روانی کاربرد ندارد و یک روان‌شناس خوب می‌تواند برای حل بسیاری از مشکلات روحی و روانی در کنار افراد بوده و برای یک زندگی بهتر به آن‌ها کمک کند.

وقتی یکبار به روان‌شناس مراجعه کنم باید تا آخر عمر این کار را ادامه بدهم

روان درمانی یک پروسه هدفمند و دارای محدودیت زمانی است و اصلاً لازم نیست شما تا آخر عمرتان برای حل مشکلات به روان‌شناس مراجعه کنید. معمولاً تعداد جلسات مراجعه به بهترین روانشناس های یزد برای اغلب اختلالات کمتر از ۲۰ جلسه است و برای اختلالات خاص و ویژه بیش از ۲۰ جلسه در نظر گرفته می‌شود.

پس این باور غلط را فراموش کنید و اگر احساس می‌کنید با چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنید که مقابله با آن‌ها از توان شما خارج است یا راه‌حلی برای آن‌ها پیدا نمی‌کنید، حتماً از مجرب‌ترین و بهترین روانشناس های یزد کمک بگیرید.

هزینه مشاوره روان‌شناسی در یزد

آیا از هزینه ویزیت بهترین روانشناس های یزد خبر دارید؟ هرساله سازمان نظام روان‌شناسی ایران اطلاعیه‌ای مبنی بر هزینه خدمات مشاوره و روان‌شناسی ارائه می‌کند. بهتر است پیش از مراجعه به روان‌شناس در یزد درمورد هزینه ویزیت روان‌شناس‌های یزد اطلاع کافی داشته باشید. در جدول زیر می‌توانید لیست کامل هزینه خدمات روان‌شناسی و مشاوره در یزد را مشاهده کنید.

عنوان خدمات هزینه ویزیت
جلسه مشاوره با کارشناسی ارشد روان‌شناسی ۲۳۰۰۰۰ تومان
جلسه مشاوره با دکترای روان‌شناسی ۲۷۰۰۰۰ تومان
مشاوره پیش از ازدواج (کارشناسی ارشد) ۲۴۰۰۰۰ تومان
مشاوره پیش از ازدواج (دکترا) ۲۵۰۰۰۰ تومان
روان درمانی فردی (کارشناسی ارشد) ۲۵۰۰۰۰ تومان
روان درمانی فردی (دکترا) ۳۰۰۰۰۰ تومان
زوج درمانی (کارشناسی ارشد) ۲۷۰۰۰۰ تومان
زوج درمانی (دکترا) ۳۰۰۰۰۰ تومان

توجه داشته باشید هزینه‌های ذکر شده برای هر جلسه ۴۵ دقیقه‌ای با بهترین روانشناس های یزد است.

هزینه مشاوره روان‌شناسی در یزد

بهترین روانشناس های یزد

 

 

لیست بهترین روانشناس های یزد

فرقی نمی‌کند بخواهید از روان‌شناس خانم در یزد کمک بگیرید یا ترجیح بدهید به روان‌شناس آقا مراجعه کنید؛ به‌هرحال لازم است بهترین و معروف‌ترین روان‌شناس‌های یزد را بشناسید تا در زمینه حل مشکلات و بحران‌های روحی به بهترین نحو عمل کنید.

در ادامه مطلب لیست کاملی از بهترین روانشناس های یزد را به همراه آدرس و شماره تلفن در اختیار شما قرار داده‌ایم.

نام روان‌شناس آدرس شماره تلفن
دکتر فضل الله دهقان اشکذری یزد، تقاطع بلوار امام جعفر صادق و بلوار کاشانی، خیابان خاتم یزدی، مقابل حسینیه حجت، نزدیک میدان قرآن، سمت چپ ۰۳۵۳۶۲۹۴۶۳۶
دکتر فریبا طبخی یزد، بلوار منتظر قائم، کوچه نقیب زاده، نبش نقیب زاده ۵، مرکز مشاوره تخصصی ازدواج مدرسه زندگ ۰۳۵۳۶۲۷۳۱۲۶
دکتر زهرا مرتضوی یزد، خیابان دانشگاه، مجتمع کالج، طبقه ۱، مرکز مشاوره پرند ۰۹۹۳۳۷۷۶۲۷۱
دکتر نسترن احمدی یزد، محله صفائیه، بلوار دانشگاه، مجتمع کالج، طبقه دوم، واحد ۹، کلینیک مشاوره ذهن برتر ۰۳۵۳۸۲۶۷۴۶۷
دکتر مریم علاقبند یزد، خیابان آیت الله کاشانی، بیمارستان بهمن، کلینیک مغز و اعصاب و روان ۰۳۵۳۶۲۹۲۳۰۰
دکتر زرین حبیبیان یزد، خیابان تیمسار فلاحی، مقابل پارک آزادگان، کوچه بهار، ساختمان حافظ، طبقه ۲، کلینیک روان‌شناسی رست ۰۹۱۶۲۱۶۴۲۰۰
دکتر جلیل کهدویی یزد، میدان عالم، بلوار دانشگاه آزاد، مقابل سازمان جهاد دانشگاهی، مرکز مشاوره و روان‌شناسی صبح امید ۰۳۵۳۸۲۰۷۰۷۳
دکتر حبیب حیدری یزد، بلوار شهید دشتی، مقابل بنیاد شهید، مرکز مشاوره امام حسین ۰۳۵۳۷۲۴۰۰۵۰
دکتر نسیم پاک نیا یزد، خیابان آیت الله طالقانی، کوچه مجاهد، اولین بن بست، مرکز مشاوره نوژین ۰۳۵۳۷۲۵۳۳۹۶
دکتر بهاره بیطرف یزد، بلوار دانشگاه، مجتمع کالج، مرکز مشاوره پرند ۰۹۹۳۳۷۷۶۲۷۱
دکتر لیلا حبیبی یزد، بلوار دانشگاه، ساختمان کالج، مرکز مشاوره و روان‌شناسی پرند ۰۹۹۳۳۷۷۶۲۷۱
دکتر اکرم السادات حسینی یزد، میدان عالم، به سمت نعل اسبی، مرکز مشاوره هوشیار ۰۹۹۳۷۷۴۳۳۸۰
دکتر حسن زارع یزد، واقع در خیابان امام جعفر صادق، کوچه ۴۳ ۰۳۵۳۸۳۴۷۸۴۱
دکتر اعظم حسینی یزد، واقع در میدان معلم، بلوار ۲۲ بهمن، کنار مجتمع کالج، مرکز مشاوره رهیاب حقیقت ۰۹۹۰۱۷۷۳۴۶۱
دکتر مهدی خان آبادی یزد، بلوار منتظر قائم، نزدیک میدان مهدیه، کوچه نقیب زاده، نبش کوچه نقیب زاده ۵، مرکز مشاوره مدرسه زندگی ۰۹۰۱۹۶۶۸۶۸۰
دکتر سید جلیل جبلی یزد، بلوار امام جعفر صادق، کوچه ۴۳، نبش نسیم ۲، طبقه دوم، کلینیک روان‌شناسی اکسیر ۰۹۳۶۴۸۱۳۸۲۳
دکتر کیدخت حسینی فیروز آبادی یزد، واقع در بلوار ۲۲ بهمن، کنار مجتمع کالج، مرکز مشاوره رهیاب حقیقت ۰۹۱۳۲۵۱۸۲۴۰
دکتر محمد بلوچی یزد، خیابان فرخی یزدی، کوچه اورژانس کلانتری، مرکز مشاوره و روان‌شناسی سگال ۰۹۹۰۰۹۹۲۷۵۸
دکتر عاطفه محمدی فیض آبادی یزد، میدان آزادی، اول بلوار شهید صدوقی، کنار پارک باغ ملی، مرکز مشاوره اتاق آبی ۰۹۰۲۷۴۷۲۵۲۴
دکتر نورسته سمسار دهجی یزد، میدان معلم، بلوار ۲۲ بهمن، کنار مجتمع کالج، مرکز مشاوره و روان‌شناسی رهیاب حقیقت ۰۹۹۲۰۶۹۴۴۷۳
دکتر یوسف صباغ یزد، واقع در محوطه باغ هتل صفائیه ۰۳۵۳۸۲۷۸۰۴۳
دکتر زهرا پور کمالی یزد، میدان باغ ملی، اولین ساختمان بعد از پارک، طبقه دوم، مرکز مشاوره اتاق آبی ۰۳۵۳۷۲۶۶۸۷۳
دکتر اعظم جوکار یزد، واقع در میدان عالم، به سوی نعل اسبی، مرکز مشاوره و روان‌شناسی هوشیار ۰۹۱۳۵۱۶۰۰۵۸
دکتر روح الله میرزایی یزد، میدان معلم، اول بلوار پاک‌نژاد، کوچه ۳۳، مرکز مشاوره و روان‌شناسی اندیشه ۰۳۵۳۶۲۶۶۶۶۵
دکتر زهره صادق پور یزد، آزادشهر، بلوار گلستان غربی، خیابان ‌هادی، واقع در کوچه بوستان، مرکز مشاوره معین ۰۳۵۳۷۲۲۰۲۴۱
دکتر مهدی بهزادی یزد، بلوار   طالقانی، کوچه شهید دائی، جنب مرکز توانبخشی حکیم ۰۳۵۳۶۲۳۴۹۳۹

سؤالات متداول

۱. هزینه مشاوره روان‌شناسی در یزد چقدر است؟

هزینه ویزیت روان‌شناس با مدرک دکتری ۲۷۰ هزار تومان و کارشناسی ارشد ۲۳۰ هزار تومان است.

۲. آیا روان‌شناس می‌تواند دارو تجویز کند؟

خیر روان‌شناس اجازه تجویز دارو ندارد و این کار بر عهده روانپزشک است.

۳. آیا روان‌شناس بالینی پزشک است؟

خیر یک روان‌شناس بالینی به‌عنوان پزشک شناخته نمی‌شود و تنها در حوزه بالینی فعالیت دارد.

۴. به روان‌شناس مراجعه کنیم یا دکتر روانپزشک؟

اگر دچار اختلالات روانی شدید هستید، باید به روانپزشک مراجعه کنید و در غیر این صورت بهتر است روان‌شناس را در اولویت قرار دهید.

شارینو‍

اگر می‌خواهید در دیگر زمینه‌های درمانی بهترین پزشکان و متخصصان استان یزد را بشناسید، پیشنهاد ما به شما مطالعه مطالب وبلاگ شارینو با موضوعاتی همچون پزشک پوست و مو و زیبایی در یزد، پزشک تغذیه در یزد، پزشک ارتوپد در یزد، کلینیک دندانپزشکی در یزد، پزشکان قلب و عروق در یزد و غیره است.

اگر قصد نوسازی یا ترمیم منزل یا محل کار خود را دارید، لازم است از بهترین خدمات حوزه ساختمانی استفاده کنید. به این منظور می‌توانید از مطالبی همچون گچ کار ساختمان در یزد، نصب سقف کاذب در یزد، لوله کشی ساختمان در یزد، نماشویی ساختمان در یزد، نقاش ساختمان در یزد، استادکار کابینت در یزد، روشنایی و نورپردازی در یزد اطلاعات بسیار خوبی به دست بیاورید.

در وب‌سایت شارینو می‌توانید علاوه بر مقالات حوزه خدمات و پزشکی، اطلاعات بسیار خوبی درمورد اماکن مهم و تفریحی شهر یزد به دست بیاورید. از این رو مطالبی همچون معرفی مراکز خرید یزد، سینما‌ های یزد، کافه‌ های یزد و غیره را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سخن پایانی

همه ما در طول زندگی با چالش‌ها و مشکلات مختلفی مواجه می‌شویم که برای کنترل بسیاری از آن‌ها لازم است از یک فرد آگاه کمک بگیریم که احساسات ما را درک کرده و به خوبی از مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم شناخت داشته باشد. در این شرایط هیچ کس بهتر از یک روان‌شناس دلسوز و باتجربه نمی‌تواند به ما کمک کند.

اما پیش از مراجعه به روان‌شناس‌های یزد لازم است درمورد تخصص‌های مختلف حوزه روان‌شناسی و خدماتی که روان‌شناسان ارائه می‌دهند اطلاعات کافی داشته باشید. ما در این مطلب سعی کردیم علاوه بر معرفی بهترین روانشناس های یزد مطالب کاربردی و مهمی‌ را در این زمینه به شما ارائه دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *