تعمیر فن کویل در اصفهان

تعمیر فن کویل در اصفهان

فهرست مطالب

وقتی عبارت تعمیر فن کویل در اصفهان را جستجو کرده و به این مقاله هدایت شده‌اید، حتماً به یک تعمیرکار فن کویل در اصفهان نیاز دارید. اما آیا می‌دانستید که برخی از اشکالاتی که برای این وسیله به وجود می‌آیند، آنقدر تخصصی نیستند که نیازی به کمک گرفتن از تکنسین متخصص باشد؟

تعجب نکنید! شما هم می‌توانید یک تکنسین تعمیر فن کویل در اصفهان باشید و از شر هزینه‌های تعمیرات خلاص شوید؛ به شرطی که مهارت لازم را کسب کنید. می‌پرسید چگونه؟ با ما در این مقاله همراه شوید تا مشکلات رایج فن کویل و راهکارهای ساده برطرف کردن آن‌ها را یاد بگیرید.

تعمیر فن کویل در اصفهان

 

 

 

قطعات فن کویل در اصفهان

بهتر است تا با شناخت قطعات فن کویل شروع کنیم؛ زیرا تا اجزای این وسیله را نشناسید، نمی‌توانید مشکل اصلی را پیدا و حل کنید. قطعات مختلفی که در ساخت فن کویل استفاده شده‌اند، باعث می‌شوند تا فرایندهای سرمایشی و گرمایشی آن به نحو مطلوبی انجام شوند و تأثیر زیادی در یادگیری شیوه تعمیر فن کویل در اصفهان دارند.

ساختار اصلی یک فن کویل به دو بخش مبدل حرارتی و فن تقسیم می‌شود و از دو سیستم گرمایشی و سرمایشی برخوردار است. قطعات اصلی فن کویل در ادامه بررسی شده‌اند.

الکتروموتور

الکتروموتور از اجزای مهم دستگاه در تعمیرات فن کویل در اصفهان است که در راه‌اندازی و کارکرد آن نقش مهمی دارد. این موتورها در انواع تک شفت، دو شفت و شفت کوتاه طراحی می‌شوند. این قطعه معمولاً ۳ دوره است و با دریافت فرمان از ترموستات کار می‌کند و تنظیم سرعت و دمای دستگاه را برعهده دارد.

البته ویژگی‌های الکتروموتور با نوع و مدل دستگاه ارتباط مستقیمی دارد. هزینه تهیه الکتروموتور جهت تعمیر فن کویل در اصفهان ۶۰۰۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰۰ تومان است.

قطعات فن کویل در اصفهان

 

 

 

کویل

کویل‌ها به دو صورت گرمایشی و سرمایشی وجود دارند و معمولاً از فین‌های آلومینیومی یا لوله‌های مسی ساخته می‌شوند. اگر کویل‌های دستگاه شما از لوله‌های مسی ساخته شده باشند، در ۲ یا ۳ ردیف لوله طراحی می‌شوند؛ این امر بستگی به مدل و نوع دستگاه دارد.

کویل به ورودی کلکتور و خروجی اصلی متصل می‌شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که آب سرد از یک لوله و آب گرم از یک ورودی دیگر جریان پیدا می‌کند. قیمت این قطعه برای تعمیر فن کویل در اصفهان از ۲۰۰۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

شیر هواگیری

همان طور که از نام این قطعه می‌توانید متوجه شوید، وظیفه تخلیه هوای لوله‌های کویل و هواگیری دستگاه را برعهده دارد. شیر هواگیری به دو صورت دستی یا اتوماتیک کار می‌کند و روی لوله اصلی کویل سرمایشی و گرمایشی قرار دارد.

این هوا باید خارج شود؛ زیرا موجب ایجاد سروصدا و کاهش راندمان دستگاه می‌گردد. این قطعه در بهبود عملکرد فن کویل بسیار مؤثر است. یک استادکار تعمیر فن کویل در اصفهان باید با این قطعه آشنایی کامل داشته باشد.

ترموستات

ترموستات، دمای هوا را تنظیم، کنترل و مدیریت می‌کند و با شرایط محیطی مطابقت می‌دهد. به این ترتیب میزان هوادهی و خاموش و روشن شدن سیستم توسط ترموستات کنترل می‌شود؛ درنتیجه در مصرف انرژی و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی زیادی می‌شود. قیمت ترموستات این دستگاه ۱۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ تومان است.

ترموستات

 

 

 

بلوور فن

گردش و توزیع هوا در داخل فن کویل توسط فن دمنده یا بلوور فن امکان‌پذیر شده است. الکتروموتور باعث می‌شود تا گردش و چرخش بلوور فن انجام شود. این بلوورها به صورت راست گرد یا چپ گرد موجود هستند و بسته به نوع دستگاه تعیین می‌شوند.

جنس این قطعه از آلومینیوم و پلاستیک است و در یک محفظه مخصوص به نام هوزینگ قرار دارد. هزینه تهیه این قطعه برای تعمیر فن کویل در اصفهان حدوداً ۶۵۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰۰ تومان است.

تشتک تخلیه

آب حاصل از فرایند کندانس باید تخلیه و خارج سازی شود؛ این کار برعهده تشتک تخلیه دستگاه است. استفاده از این قطعه اهمیت زیادی دارد؛ زیرا از سرریزشدن آب و آسیب به محل نصب فن کویل در اصفهان جلوگیری می‌کند.

فیلتر تصفیه هوا

فیلتراسیون یا همان جلوگیری از ورود آلودگی و گردوغبار به درون دستگاه، وظیفه فیلتر تصفیه هوا است. این فیلتر با پاک‌سازی هوا، آن را از هر گونه عوامل بیماری‌زا پاک و هوایی کاملاً تمیز و سالم را برای مصرف‌کننده فراهم می‌کند.

انواع پلاستیکی و فلزی این فیلترها موجود هستند که بر اساس نوع و مدل دستگاه کار گذاشته می‌شوند. فیلترهای هوا را می‌توانید تعویض کنید یا در صورت نیاز تمیز کنید. قیمت این قطعه جهت تعمیر فن کویل در اصفهان از ۲۰۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ تومان است.

فیلتر تصفیه هوا

 

 

 

بدنه فن کویل

بدنه علاوه بر جلوگیری از تخریب اجزای دستگاه، به عنوان یک گیرنده عمل می‌کند. این بدنه از بهترین مواد شیمیایی و طبیعی ساخته می‌شود؛ به همین دلیل آلاینده‌های شیمیایی و جوی نمی‌توانند به درون آن نفوذ کنند.

در حال حاضر تنها با اجزای فن کویل آشنا شده‌اید؛ برای اینکه یک متخصص در این زمینه باشید، باید انواع مختلف این دستگاه را هم بشناسید تا بتوانید در صورت بروز مشکل، آن را رفع کنید. پس خواندن بقیه مقاله را با اندکی استراحت شروع کنید.

تعمیر انواع فن کویل در اصفهان

این روزها ممکن است در مکان‌های عمومی با فن کویل روبرو شده باشید یا خودتان یکی از مصرف‌کنندگان این دستگاه در منزل باشید. حتماً دقت کرده‌اید که یک سری از این دستگاه‌ها روی زمین استفاده می‌شوند و برخی سقفی هستند و… آیا می‌دانید که چند نوع فن کویل در بازار موجود هستند و چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

یک استادکار تعمیرات فن کویل در اصفهان با انواع مختلف این دستگاه و تفاوت‌های آن‌ها آشناست؛ بنابراین شما هم لازم است تا این تفاوت‌ها را بشناسید.

تعمیر انواع فن کویل در اصفهان

 

 

 

تعمیر فن کویل سقفی در اصفهان

احتمالاً از نام این فن کویل حدس زده‌اید که این دستگاه به صورت سقفی نصب می‌شود. این نوع دستگاه به ۳ دسته تقسیم می‌شود: سقفی توکار، سقفی کاستی و سقفی کانالی پرفشار. هر یک از این گروه‌ها، ویژگی‌هایی دارند که در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان باید در نظر داشته باشید.

فن کویل سقفی توکار

این دستگاه در سقف‌های کاذب تعبیه می‌شود و نسبت به انواع دیگر ارزان‌تر است. باوجوداینکه دسترسی به این نوع فن کویل‌ها برای سرویس فن کویل در اصفهان سخت است، اما به دلیل قیمت مناسبی که دارند، روزبه‌روز کاربرد بیشتری پیدا می‌کنند. کانال‌کشی جریان هوای خروجی در این دستگاه سبب می‌شود تا توزیع هوا در ساختمان به راحتی انجام شود.

فن کویل سقفی کاستی

نوع سقفی کاستی با ظرفیت‌های هوادهی و تنوع بالا تولید می‌شود؛ بنابراین برای تعمیر فن کویل در اصفهان باید این نکته را در نظر گرفت. از مزایای این نوع دستگاه می‌توان به ظاهر زیبا، راندمان بالا و نیاز به فضای کم اشاره کرد؛ البته کیفیت فیلتراسیون هوا در این فن کویل کم و هزینه سرویس آن بالا است.

فن کویل سقفی کانالی پرفشار

این نوع دستگاه، ظرفیت‌های هوادهی سنگین را تأمین می‌کند و با این ویژگی، امکان استفاده از هوای تازه فراهم می‌شود. در این دستگاه، مسیر ورود و خروج هوا به صورت کانالی است و ایجاد جریان هوا با فشار بالا به واسطه این فن کویل مهیا می‌گردد؛ به همین دلیل به آن فن کویل سقفی کانالی پرفشار می‌گویند.

تعمیر فن کویل دیواری در اصفهان

فن کویل دیواری به صورت روکار نصب می‌شود و شبیه به کولر گازی طراحی شده است. نصب و سرویس این دستگاه راحت است و فضای کمی را اشغال می‌کند. تقریباً می‌توان گفت که از انواع دیگر فن کویل‌ها گران‌تر است و شما باید هزینه بیشتری را برای تعمیر تخصصی فن کویل در اصفهان بپردازید.

تعمیر فن کویل دیواری در اصفهان

 

 

 

تعمیر فن کویل زمینی در اصفهان

یکی از انواع فن‌هایی که این روزها کاربرد زیادی در منازل و اماکن عمومی پیدا کرده، نوع زمینی است. نصب این دستگاه آسان است و قیمت مناسبی هم دارد؛ بنابراین هزینه تعمیر فن کویل در اصفهان را کاهش می‌دهد. راندمان بالا و سروصدای کم از مزایای دیگر این نوع دستگاه به شمار می‌روند. تنها عیب این فن این است که فضای زیادی را اشغال می‌کند.

بالاخره به بخش اصلی و جذاب مقاله رسیدیم. امیدواریم که تا اینجای کار خسته نشده باشید و ادامه مطلب را با حوصله و دقت بیشتری بخوانید.

مشکلات رایج و عیب‌یابی فن کویل

فن کویل شما ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود و تشخیص آن به مهارت کافی نیاز دارد. شما هم می‌توانید تکنسین تعمیر فن کویل در اصفهان باشید. با مطالعه این بخش از مقاله به راحتی می‌توانید به این هدف برسید. مشکلات رایج فن کویل‌ها در ادامه بررسی شده‌اند.

مشکل کندانس فن کویل در تابستان

وقتی آب سرد از کویل‌ها عبور می‌کند، به دلیل اختلاف دمایی که در این فصل وجود دارد، تقطیر آب رخ می‌دهد و شبنم‌هایی روی کویل‌ها تشکیل می‌شوند. آب حاصل از این تقطیر یا همان کندانس یک امر طبیعی است؛ اما این آب باید از دستگاه خارج شود. خارج نشدن این آب منجر به بروز مشکلات زیر و نیاز به تعمیر فن کویل در اصفهان می‌شود:

 • خراب شدن دیوار اتاق و رنگ آن
 • ایجاد بوی نامطبوع
 • نشت آب و آبریزی
 • کاهش کیفیت هوای محیط
 • زنگ‌زدگی و خوردگی برخی از اجزای دستگاه
 • امکان رشد میکروارگانیسم‌ها
 • به خطر افتادن سلامتی و ایمنی افراد

راهکار اصلی برطرف کردن این مشکل در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان، خارج کردن هر چه سریع‌تر این آب است. این کار از طریق تخلیه ثقلی و همچنین لوله درین انجام می‌شود و دقت و نظارت زیادی را لازم دارد. جهت جمع کردن آب تقطیر شده می‌توانید از سینی درین استفاده و آن را در دستگاه نصب کنید.

با این روش، آب درون سینی مورد نظر جمع می‌شود و به وسیله یک جریان می‌توانید آن را خارج کنید. در برخی از مواقع ممکن است برای تخلیه آب داخل سینی به پمپ احتیاج داشته باشید. این پمپ را باید در کف سینی قرار داده و به لوله‌های درین وصل کنید تا بتواند آب را به محلی برای دفع آن هدایت کند. اگر این کار برای شما سخت است، از سرویس کار تعمیر فن کویل در اصفهان کمک بگیرید.

مشکل گرمایش فن کویل

گاهی امکان دارد که با مشکل گرم نشدن دستگاه روبرو شوید. این ایراد به دلایل متعددی رخ می‌دهد و در مرحله اول باید دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد. ابتدا به این نکته توجه کنید که دستگاه دچار گرفتگی هوا نشده باشد؛ در صورت مشاهده این مشکل، نسبت به هواگیری آن اقدام کنید.

مورد بعدی به خاموش یا غیرفعال بودن دیگ بخار دستگاه مربوط می‌شود؛ این مشکل به سادگی بررسی و حل می‌شود. تنظیمات ترموستات را هم چک کنید؛ شاید مشکل از ترموستات باشد که با تعمیر یا تعویض این ایراد برطرف می‌گردد.

در صورتی که حرارت بالا یا جریان برق قطع شده باشد، باید کنترل کننده دما و ولتاژ را بررسی کنید؛ در برخی از موارد ممکن است تایمر نیاز به تعویض داشته باشد. شاید مشکل از بسته بودن شیر خودکار باشد؛ در این صورت ترانسفور و موتور شیر را هم چک کنید. نکته آخر اینکه باید از سالم بودن پمپ دستگاه مطمئن شوید.

مشکل گرمایش فن کویل

 

 

 

روشن نشدن موتور فن کویل

در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان ممکن است با ایراد موتور و روشن نشدن آن مواجه شوید. توجه داشته باشید که تعمیر موتور فن کویل در اصفهان در برخی از موارد راحت است و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. روشن نشدن موتور دستگاه به دلایل زیر رخ می‌دهد:

 • شاید سیم کشی موتور شل باشد یا یک سری از اتصالات و قطعات آن خراب شده باشند؛ در این حالت باید سیم کشی را مورد بررسی قرار دهید.
 • خاموش بودن سوئیچ‌های مجزا کننده که به خاطر خطای تایمر اتفاق می‌افتد، یکی دیگر از دلایل روشن نشدن موتور دستگاه است که باید بررسی شود.
 • احتمال دارد که این مشکل به علت داغ شدن ترموستات باشد؛ در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان این ایراد را هم چک کنید.
 • سوختن موتور دلیل آخر روشن نشدن آن است که باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

مشکل سرمایش فن کویل

اگر در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان با این مشکل روبرو شدید، ابتدا از قطع نبودن سیستم سرمایشی اطمینان حاصل کنید. البته قطعی برق هم ممکن است به بروز این مشکل منجر شود؛ در این صورت ولتاژ و مدار قطع کننده را چک کنید و از عملکرد صحیح آن‌ها مطمئن شوید.

گرفتگی هوا در دستگاه هم یکی دیگر از دلایل خرابی سیستم سرمایشی است که راه‌حل آن هواگیری است. بسته بودن شیر خودکار، مشکل ترموستات، خرابی تایمر و پمپ معیوب هم از جمله عوامل رایج در بروز این مشکل هستند که باید چک شوند.

اگر آب سرد در داخل کویل‌ها وجود نداشته باشد، احتمال بروز مشکلات برای سیستم سرمایشی بسیار بالا است؛ پس شیرها و دستگاه‌های مربوطه را بررسی کنید. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تعمیر فن کویل در اصفهان می‌توانید با یک تکنسین تماس بگیرید.

مشکل نوسان هوادهی فن کویل

دو‌حالته شدن جریان هوای فن کویل که با نوسان هوادهی هم شناخته می‌شود، یکی از مشکلاتی است که در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان اهمیت دارد. به این معنی که جریان هوا در یک لحظه کم و در لحظه‌ای دیگر زیاد می‌شود و متغیر است.

نوسان هوادهی ممکن است به دلایل دیگر اتفاق بیفتد:

 • نشتی مربوط به فشار سیستم که در این حالت باید نشتی هوا را بررسی کنید.
 • اشکال در تیک آف‌ها و خم‌های دستگاه که این مشکلات باید بررسی و حل شوند.

مشکل نوسان هوادهی فن کویل

 

 

 

مشکل ضعف هوادهی فن کویل

زمانی که میزان هوادهی دستگاه شما نسبت به حالت معمول آن کاهش پیدا می‌کند، باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. این مشکل ممکن است به دلایل زیر رخ بدهد:

 • مشکل چرخش فن که باید هر چه سریع‌تر اصلاح شود.
 • کثیف شدن فیلتر که لازم است تا تعویض شود.
 • وقتی فن دچار چرخش هرز شود، باید اتصالات و موتور را مورد بررسی قرار دهید.
 • مسدود شدن خروجی هوای دستگاه که باید مقاومت هوا را چک کنید.

سرویس فن کویل در اصفهان

سرویس دوره‌ای فن کویل در اصفهان از راه‌های جلوگیری از بروز مشکلات و خرابی زودرس این دستگاه است. با این راهکار می‌توانید در هزینه‌های مربوط به تعمیرات این وسیله هم جلوگیری کرده و طول عمر مفید آن را افزایش دهید. از مزایای دیگر سرویس فن کویل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنظیم میزان خروجی دستگاه به طور دقیق
 • کاهش مصرف انرژی
 • تمیز کردن به موقع فیلترها و افزایش کارایی دستگاه

اکنون ممکن است این سؤال به ذهن شما هم رسیده باشد که سرویس و تعمیر فن کویل در اصفهان شامل چه مواردی می‌شود؟ در ادامه این مطلب با مهم‌ترین کارهایی که برای سرویس این دستگاه انجام می‌شود، آشنا می‌شوید.

سرویس فن کویل در اصفهان

 

 

 

سرویس فیلتر فن کویل

اولین قطعه‌ای که باید در زمان سرویس و تعمیر فن کویل در اصفهان در نظر بگیرید، فیلتر دستگاه است. فیلترها باید تمیز و عاری از هر گونه گردوغبار و کثیفی باشند؛ در غیر این صورت منجر به افت هوادهی، گرفتگی فین‌های کویل و در نتیجه کاهش بازدهی دستگاه می‌شوند.

به همین دلیل لازم است تا این فیلترها هر ماه سرویس شده و مورد بررسی قرار بگیرند. سرویس فیلترها کار سختی نیست و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید.

سرویس کویل فن کویل

انتقال حرارت در دستگاه برعهده کویل‌ها است؛ بنابراین در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان باید بررسی شوند. در صورتی که دستگاه شما گرما یا سرمای کافی نداشته باشد، باید ورودی‌های آب گرم و سرد را چک کنید؛ زیرا ممکن است که آب درون کویل گردش نداشته باشد و یکی از حالت‌های زیر پیش بیاید:

 • گرفتگی کویل اتفاق افتاده و باید با اسیدشویی آن را برطرف کنید.
 • گرفتگی لوله‌های ورودی و خروجی اتفاق افتاده که بهتر است شلنگ‌ها را تعویض کنید.
 • دستگاه هوا دارد و باید هواگیری را در زمان خاموش بودن پمپ‌ها انجام دهید.

اسید شویی فن کویل

اسیدشویی یکی از مراحل سرویس تخصصی فن کویل در اصفهان است که به منظور انتقال حرارت در مبدل‌های حرارتی و افزایش راندمان دستگاه انجام می‌شود. معمولاً برای اسیدشویی از اسید سولفامیک یا اسید هیدروکلریک با غلظت‌های متفاوت استفاده می‌کنند؛ بنابراین اگر خودتان این مرحله را انجام می‌دهید باید ماده مناسبی را استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در زمان اسیدشویی باید شیرهای ورود و خروج کندانسور را ببندید و از گپ کورکن در شیر استفاده کنید. به این ترتیب آسیبی به لوله‌های مدار برج وارد نمی‌شود. با سرویس دوره‌ای و شناخت روش‌های نگهداری فن کویل می‌توانید خود را از شر هزینه‌های زیاد تعمیر فن کویل در اصفهان خلاص کنید.

اسید شویی فن کویل

 

 

 

 

تعمیر انواع فن کویل در اصفهان

برندهای مختلفی در زمینه تولید فن کویل فعالیت می‌کنند که این مسئله، شناخت آن‌ها را برای تعمیر فن کویل در اصفهان مهم‌تر می‌کند. بهترین برندهای فن کویل در اصفهان در ادامه بررسی شده‌اند. بسیاری از نمایندگی‌های این برندها امکان تعمیر در محل فن کویل در اصفهان را فراهم کرده‌اند.

تعمیر فن کویل یکتا در اصفهان

برند یکتا تولیدکننده فن کویل‌های سقفی، زمینی، کاستی و ADF است که هر کدام با نام‌های خاصی در بازار شناخته می‌شوند. در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل، نمایندگی فن کویل یکتا در اصفهان بهترین گزینه برای برطرف کردن آن‌ها است.

تعمیر فن کویل ساراول در اصفهان

سروصدای زیاد فن کویل‌های ساراول از جمله مشکلات متداول این دستگاه‌ها هستند. اگر از این برند استفاده می‌کنید، برای تعمیر فن کویل در اصفهان می‌توانید با نمایندگی فن کویل ساراول در اصفهان تماس حاصل کنید.

تعمیر فن کویل گرین در اصفهان

دستگاه‌های برند گرین دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش هستند؛ بنابراین خیال شما را در زمان خرید راحت می‌کنند. البته هر دستگاهی بعد از مدت زمان طولانی استفاده ممکن است خراب شود. برای سرویس یا تعمیر این دستگاه از نمایندگی فن کویل گرین در اصفهان کمک بگیرید.

تعمیر فن کویل اتمسفر در اصفهان

برند دیگری که در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان با آن مواجه می‌شوید، اتمسفر است. ظرفیت و قدرت موتور این دستگاه بالاست و استفاده‌های صنعتی هم دارد. اگر با مشکلی برای دستگاه خود روبرو شدید، نمایندگی فن کویل اتمسفر در اصفهان راهی مطمئن برای برطرف کردن آن به شمار می‌رود.

تعمیر فن کویل اتمسفر در اصفهان

 

 

 

تعمیر فن کویل CMT در اصفهان

CMT را می‌توان یکی از برندهای خارجی است که هر کارگاه تعمیر فن کویل در اصفهان باید با آن آشنایی داشته باشد. البته بهتر است که اگر از این برند استفاده می‌کنید، رفع ایرادات دستگاه خود را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی فن کویل CMT در اصفهان بسپارید.

تعمیر فن کویل آذر نسیم در اصفهان

برند آذر نسیم، محصولات متنوعی را در زمینه تولید سیستم‌های تهویه باکیفیت ارائه می‌دهد. اگر دستگاه شما دچار مشکل شده و به دنبال بهترین تعمیرکار فن کویل در اصفهان می‌گردید، بهتر است با تکنسین‌های نمایندگی فن کویل آذر نسیم در اصفهان تماس بگیرید.

تعمیر فن کویل تهویه آریا در اصفهان

برند تهویه آریا با تولید فن کویل‌های سقفی و زمینی نقش مهمی را در بازار فروش سیستم‌های تهویه ایفا می‌کند. به همین دلیل شناخت سیستم‌های این برند برای تعمیر فن کویل در اصفهان ضروری است. اگر در این زمینه تخصص کافی را ندارید، از خدمات نمایندگی فن کویل تهویه آریا در اصفهان استفاده کنید.

تعمیر فن کویل میدیا در اصفهان

مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را به متخصصان نمایندگی فن کویل میدیا در اصفهان بسپارید. این متخصصان با ارائه خدمات باکیفیت، راحت‌تر می‌توانند ایرادات را برطرف کنند. پس دیگر لازم نیست تا به دنبال شماره تلفن تعمیرکار فن کویل در اصفهان بگردید.

تعمیر فن کویل میدیا در اصفهان

 

 

 

تعمیر فن کویل سرما آفرین در اصفهان

سرما آفرین از نام‌های پرآوازه در صنعت سیستم‌های تهویه است که چندین سال در این زمینه فعالیت دارد. تکنسین‌های تعمیر فن کویل در اصفهان با این برند آشنایی دارند؛ بهترین مرکز برای دریافت این‌گونه خدمات، نمایندگی فن کویل سرما آفرین در اصفهان است.

تعمیر فن کویل دمیرسان در اصفهان

مجموعه دمیرسان محصولات خود را بر اساس استانداردها تولید می‌کند و جایگاه بسیار خوبی در بازار سیستم‌های تهویه پیدا کرده است. در صورتی که به دنبال بهترین مرکز تعمیر فن کویل در اصفهان هستید، نمایندگی فن کویل دمیرسان در اصفهان را انتخاب کنید تا از خدمات تخصصی آن‌ها بهره‌مند شوید.

تعمیر فن کویل آکس در اصفهان

انواع مختلفی از فن کویل‌های برند آکس تولید می‌شوند؛ دستگاه‌های سقفی، زمینی، دیواری، کاستی، توکار و… از جمله این محصولات هستند. اگر مشکلی برای دستگاه شما پیش آمد، نگران نباشید. نمایندگی فن کویل آکس در اصفهان تمامی خدمات مربوط به سرویس و تعمیر دستگاه شما را انجام می‌دهد.

تعمیر فن کویل ساران در اصفهان

محصولات برند ساران دارای ۱۲ ماه گارانتی هستند؛ بنابراین در صورت مواجه با مشکلات مختلف در رابطه با این دستگاه، بهتر است به نمایندگی فن کویل ساران در اصفهان مراجعه کنید. در برخی از این نمایندگی‌ها امکان دریافت خدمات تعمیر فن کویل به صورت سیار را برای شما فراهم کرده‌اند.

هزینه تعمیر فن کویل در اصفهان

برآورد صحیح از قیمت تعمیر فن کویل در اصفهان می‌تواند در مدیریت بهتر هزینه‌های مربوط به تعمیرات به شما کمک کند. این هزینه‌ها به عوامل مختلفی مانند: نوع و میزان خرابی، برند دستگاه، جایی که خدمات را دریافت می‌کنید و… بستگی دارد. تعرفه تعمیرات فن کویل در اصفهان به صورت زیر است.

خدمت هزینه
سرویس فن کویل ۹۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ تومان
تعمیر فیلتر دستگاه ۵۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ تومان
تعمیر کویل‌های دستگاه ۸۰۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰۰ تومان
اسیدشویی ۹۵۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰۰ تومان

هزینه تعمیر فن کویل در اصفهان

 

 

 

سؤالات متداول

 1. چگونه سروصدای زیاد فن کویل را برطرف کنیم؟

می‌توانید کمک فنرهایی را روی دستگاه قرار دهید تا از ارتعاشاتی که تولید می‌کند، جلوگیری کرده و سروصدای دستگاه را کم کند. همچنین تمیز کردن لوله‌های ورودی و خروجی و بررسی پروانه دستگاه هم می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

 1. بازده کم فن کویل چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

عملکرد فن کویل تا حد زیادی به فیلترهای آن بستگی دارد؛ بنابراین این فیلترها همواره باید تمیز و بررسی شوند تا کیفیت هوای ورودی به محیط کاهش پیدا نکند. تمیز نکردن به موقع فیلترها منجر به خرابی دستگاه و کاهش عمر مفید آن نیز می‌شود.

 1. چرا میزان گرمایش دستگاه کم شده است؟

کاهش گرمای دستگاه ممکن است به دلایلی مانند: پایین بودن دیگ بخار، کاهش قدرت پمپ، ترموستات معیوب یا ایجاد گرفتگی در کویل‌ها و لوله‌ها اتفاق بیفتد. برای بررسی این موارد می‌توانید از یک تکنسین تعمیر فن کویل در اصفهان کمک بگیرید.

 1. سرویس دوره‌ای فن کویل چه اهمیتی دارد؟

با انجام سرویس‌های دوره‌ای می‌توانید از بسیاری از مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می‌آیند، جلوگیری کرده و به افزایش طول عمر آن کمک کنید.

 1. چرا موتور فن کویل روشن اما جریان هوا کم است؟

یکی از دلایل بروز این مشکل در زمان تعمیر فن کویل در اصفهان، شل شدن چرخ است منجر به کاهش قدرت آن برای ایجاد جریان هوا می‌شود. در این حالت لازم است تا چرخ را محکم کنید. همچنین اگر چرخش محور دستگاه با خطا مواجه و قدرت فن برای چرخش کم شود، باید تنظیمات مربوط به چرخش محور را چک کنید.

سؤالات متداول

 

 

شارینو

اگر قصد خانه‌تکانی دارید یا به تازگی به خانه دیگری نقل مکان کرده‌اید، ممکن است به خدمات مختلفی نیاز پیدا کنید. خدماتی مانند: مبل شویی در اصفهان، قالیشویی در اصفهان، نقاش ساختمان در اصفهان، کفسابی در اصفهان و برق‌کار در اصفهان از جمله این خدمات هستند.

برای گذراندن اوقات فراغت خود چه برنامه‌هایی دارید؟ شاید ثبت نام در آموزشگاه آشپزی در اصفهان یا آموزشگاه موسیقی در اصفهان به شما کمک کند تا هم اوقات فراغت خود را سپری کنید و هم بعدها از مهارتی که یاد می‌گیرید، کسب درآمد کنید.

می‌خواهید به اصفهان سفر کنید و برنامه‌ای برای گذراندن اوقات خود در این شهر ندارید؟ آشنایی با مراکز تفریحی اصفهان، مراکز خرید اصفهان و سینماهای اصفهان می‌تواند در تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

اصفهان یکی از شهرهای مهم در زمینه پزشکی است؛ اما شناخت بهترین پزشکان همواره کار سختی است و نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه دارد. شما می‌توانید با مطالعه مقالات پزشک ارتوپد در اصفهان، پزشک زنان در اصفهان، پزشک قلب و عروق در اصفهان، پزشک تغذیه در اصفهان و پزشک مغز و اعصاب در اصفهان به این شناخت برسید.

سخن آخر

مقاله تعمیر فن کویل در اصفهان به اتمام رسید؛ امیدواریم اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم، برای شما مفید باشند. به شما توصیه می‌کنیم که اگر تخصص کافی را در عیب‌یابی و تعمیر فن کویل در اصفهان ندارید، این کار را به متخصصان آن واگذار کنید. این مقاله را ذخیره کنید تا هر وقت به آن نیاز داشتید، از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *