آموزشگاه موسیقی در تبریز

آیا شما هم به دنبال بهترین آموزشگاه موسیقی در تبریز هستید؟ یادگیری موسیقی، زمان نسبتاً طولانی لازم دارد؛ همچنین همراهی یک استاد کاربلد و فراگیری آن در یک بستر مناسب بسیار مهم است.

اگر شما هم می‌خواهید یک ساز جدید یاد بگیرید و نمی‌دانید که کدام ساز را انتخاب کنید و یا به دنبال بهترین مرکز آموزش موسیقی در تبریز برای گرفتن نتیجه عالی هستید، با ما همراه باشید.

ما در این مقاله در تلاش هستیم تا خدمات آموزشگاه، انواع دوره‌های آموزش موسیقی در تبریز، عوامل مؤثر بر هزینه آموزش ساز و لیست آدرس بهترین مؤسسه موسیقی در تبریز را خدمت شما معرفی کنیم.

خدمات آموزشگاه‌های موسیقی در تبریز

اگر در انتخاب درست آموزشگاه موسیقی در تبریز دقت کافی نداشته باشید، ممکن است در همان ابتدای راه دچار دل‌زدگی شوید و انگیزه خود برای ادامه‌دادن یادگیری موسیقی را از دست دهید.

خدمات بهترین مجتمع موسیقی در تبریز شامل موارد زیر هستند:

 • داشتن اساتید حرفه‌ای و مجرب
 • کمک به هنرجویان برای انتخاب درست ساز
 • هدف‌گذاری آموزشگاه روی اهداف هنرجو
 • زمان‌بندی مناسب کلاس
 • توجه به سن هنرجویان
 • داشتن برنامه برای آینده هنرجویان
 • داشتن محیط مناسب برای آموزش
 • ارائه مدرک معتبر به هنرجو در پایان دوره

لیست دوره‌های آموزش موسیقی در تبریز

نواختن موسیقی یکی از باارزش‌ترین فعالیت‌هایی است که شخص می‌تواند یاد بگیرد. نیچه دانشمند بزرگ می‌گوید: «زندگی بدون موسیقی اشتباهی بیش نیست».

برای این که بدانید چه سازی را در آموزشگاه موسیقی در تبریز می‌توانید یاد بگیرید، نیازمند پرس‌و‌جو و کمی اطلاعات درباره انواع ساز هستید. در ادامه لیست برگزاری دوره‌های موسیقی در تبریز را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

آموزش کیبورد (Keyboard) در تبریز

کیبورد یا پیانو الکتریکی یک ساز با یادگیری آسان و انعطاف‌پذیر است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از آهنگ‌ها و صداها را همراه با امکانات جانبی ایجاد کند. این ساز به دلیل یادگیری آسان، در بین کودکان نیز محبوب است. این ساز برای مبتدیان، کاربران خانگی و غیرحرفه‌ای طراحی شده است.

تفاوت‌های اصلی بین کیبورد و پیانو این است که کیبورد قابل ‌حمل است و صداها در آن به صورت الکترونیکی تولید می‌شوند. یادگیری کیبورد در آموزشگاه موسیقی در تبریز، مزایای مشابه با نواختن پیانو دارد و مهارت‌های حافظه، تمرکز و حرکتی را تقویت می‌کند.

آموزش پیانو (Piano) در تبریز

برخی پیانو را مادر سازها می‌نامند. پیانو به صورت کلی از ۸۸ کلید ساخته شده که ۳۶ کلید آن سیاه و ۵۲ کلید آن سفید است. نواختن پیانو غیر از این که موسیقی است، باعث افزایش مهارت‌های ذهنی و فیزیکی می‌شود؛ همچنین برای یادگیری در آموزشگاه موسیقی در تبریز بسیار جذاب و آرامش‌بخش است.

یک پیانو می‌تواند فرکانس‌های بین ۲۰ تا ۵۰۰۰ هرتز تولید کند و صدای آن از برخورد چکش‌های تعبیه شده روی سیم‌ها ایجاد می‌شود. سیم‌های پیانو متصل به صفحه صدای پیانو است و صدای دلخواه شما با برخورد کیبورد به چکش‌ها، تولید می‌شود.

آموزش ویولن (Violin) در تبریز

ویولن یک ساز رشته‌ای است که معمولاً ۴ رشته دارد و با کشیدن کمانی روی رشته‌های آن نواخته می‌شود. ویولن‌‌ها در انواع مختلف ژانرهای موسیقی مثل: کانتری، جاز، راک و پاپ نقش مهمی دارند.

برای موسیقی‌دان‌ها یادگیری ویولن در اولویت سایر سازها قرار دارد. در آموزشگاه موسیقی در تبریز این ساز موجب بهبود تمرکز، هماهنگی و نظم می‌شود. کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب سیم اول تا چهارم شامل: می، لا، ر، سل هستند.

آموزش گیتار کلاسیک (Classical Guitar) در تبریز

گیتار کلاسیک، سازی با تعداد استاندارد ۶ سیم است. گیتار نوعی ساز زهی است که به کمک ارتعاش سیم‌ها توسط انگشتان دست، صدای مورد نظر را تولید می‌کند. یادگیری این ساز موجب رشد اجتماعی و افزایش تمرکز، احساسات و حافظه شما می‌شود.

این ساز در آموزشگاه موسیقی در تبریز در بین جوانان به دلیل قابلیت نواختن انواع آهنگ‌های پاپ محبوبیت بیشتری دارد.

آموزش گیتار بیس (Bass Guitar) در تبریز

گیتار بیس یا گیتار باس یک ساز زهی است که از لحاظ ظاهری شبیه گیتاربرقی است؛ اما مقیاسی طولانی‌تر دارد و دارای چهار تا شش رشته است. اگر از توانایی موسیقی خود مطمئن نیستید، این ساز ابزار مناسبی برای شروع کار است.

در گیتار معمولی نوازندگان باید آکورد را به صورت طولانی حفظ کنند؛ اما در گیتار باس می‌توانید آهنگ‌های زیادی را با نت‌های تکی اجرا کنید که باعث می‌شود تا نوازندگان مبتدی راحت‌تر آن را اجرا کنند.

یکی از مزایای یاد گرفتن گیتار باس در آموزشگاه موسیقی در تبریز، امکان هم‌نوازی با گروه‌های موسیقی است که باعث افزایش جذابیت صدای خروجی گروه موسیقی می‌شود.

آموزش گیتار الکتریک (Electric Guitar) در تبریز

گیتاربرقی یک ساز رشته‌ای است که دارای ۶ رشته است و برخی اوقات تا ۱۲ رشته نیز می‌تواند داشته باشد. گیتارهای الکتریک برای مبتدیان، راحت‌تر از گیتارهای آکوستیک نواخته می‌شوند.

آموزش سنتور در تبریز

سنتور یکی از سازهای سنتی ایرانی در آموزشگاه موسیقی در تبریز است که جزو سازهای کوبه‌ای زهی محسوب می‌شود. سنتور به شکل ذوزنقه و دارای سیم‌های زیاد است که به‌وسیله دو زخمه چوبی نواخته می‌شود. رایج‌ترین مدل سنتور (۹ خرکی) ۷۲ سیم دارد که به دسته‌های ۴تایی و در ۱۸ دسته تقسیم می‌شود.

آموزش دیوان در تبریز

یکی از سازهای مضرابی است که ریشه در تمدن کردی دارد. از دیوان در کشورهای کردنشین به ‌عنوان یک ساز محلی استفاده می‌شود. این ساز سه سایز دارد و شامل  ۴۷ پره و ۷ سیم است.

آموزش تار در تبریز

یکی از محبوب‌ترین سازهای ایرانی در آموزشگاه موسیقی در تبریز است که از یک‌کاسه دوتکه ساخته شده و روی آن با پوست پوشانده شده است. برای نواختن این ساز رسا و دلنشین از قطعه‌ای فلزی به نام مضراب استفاده می‌شود.

تعداد سیم‌های تار ۶ عدد است که به صورت دوتایی جفت شده‌اند. در زمان نواختن تار، دو سیم به صورت هم‌زمان نواخته می‌شود و دلیل صدای رسا و بلند تار نیز به همین دلیل است.

آموزش تنبور در تبریز

تنبور یکی از قدیمی‌ترین سازهای ایرانی در آموزشگاه موسیقی در تبریز است که پایه خلق بسیاری از سازهای دیگری مثل سه‌تار است. تنبور یک ساز مقامی است که در استان‌های مختلف ایران وجود دارد. تنبور با انگشتان دست نواخته می‌شود که دارای ۴ سیم و کاسه بزرگ‌تری نسبت به سه‌تار است.

آموزش سه‌تار در تبریز

سه‌تار یک ساز اصیل ایرانی در آموزشگاه موسیقی در تبریز است که با قرار دادن صحیح انگشتان دودست و ایجاد صدای مناسب و درست از ساز آموزش داده می‌شود.

سه‌تار از ۴ سیم ساخته شده که سیم چهارم برای زیباتر شنیده ‌شدن صدای ساز به‌وسیله مشتاق علی‌شاه به آن افزوده شد. این ساز از یک ‌کاسه کوچک و دسته برای گرفتن پرده‌های ساز ساخته شده است.

آموزش کمانچه در تبریز

کمانچه یک ساز ایرانی در آموزشگاه موسیقی در تبریز است که اجزای این ساز شامل: دسته، سر و شکم است؛ همچنین در انتهای پایین ساز یک ‌پایه دارد که روی زمین یا زانوی نوازنده قرار می‌گیرد.

برای نواختن این ساز از یک کمان یا آرشه استفاده می‌شود و برای هم‌نوازی با سازهای زهی مثل سه‌تار و تار قابلیت خوبی به نوازنده می‌دهد.

آموزش دف در تبریز

دف نوعی ساز کوبه‌ای ایرانی است که به شکل یک دایره بزرگ با رویه پوستی است و با ضربه به آن صدای دلنشینی به وجود می‌آید. پیشرفت هنرجویان در نواختن دف به میزان استعداد و تمرین آن‌ها بستگی دارد.

هزینه دوره‌های آموزشگاه‌های موسیقی در تبریز

هزینه کلاس موسیقی در آموزشگاه موسیقی در تبریز، یکی از مهم‌ترین مواردی است که همواره برای هنرجویان اهمیت دارد؛ پس لازم است بدانید که این هزینه‌ها بر چه اساسی تعیین می‌شوند.

عوامل بسیاری بر قیمت آموزش موسیقی در تبریز تأثیر می‌گذار هستند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • مکان آموزشگاه
 • مدت‌زمان کلاس
 • تعداد جلسات
 • رده سنی هنرجو
 • نوع ساز و دوره آموزشی
 • آنلاین یا حضوری بودن دوره
 • خصوصی یا گروهی بودن کلاس
 • اعتبار آموزشگاه موسیقی
 • مهارت و تجربه استاد موسیقی

لیست آموزشگاه‌های موسیقی در تبریز

کلاس‌های موسیقی تبریز باعث شده تا هر ساله تعداد زیادی از کودکان و جوانان برای آموزش ساز به آموزشگاه‌های تبریز مراجعه کنند.

اگر شما هم به دنبال شماره تماس آموزشگاه موسیقی در تبریز و یا آدرس آموزشگاه موسیقی در تبریز هستید، در جدول زیر لیست بهترین آموزشگاه‌های موسیقی در تبریز را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

نام آموزشگاه آدرس شماره ‌تلفن
  استاد سلیمی تبریز، فلکه باغ گلستان، پاساژ نانو، طبقه فوقانی بانک صادرات، واحد ۱۰۲ ۰۴۱۳۵۵۱۰۱۷۰
  باریش تبریز، سربالایی ولیعصر، جنب پل توانیر شمالی، نبش کوچه آراز، پلاک ۴ ۰۴۱۳۳۲۸۸۹۲۴
  ماهور تبریز، جاده ائل گلی فلکه خیام به سمت فلکه رجایی، روبروی بانک ملی ساختمان تامای، طبقه اول ۰۴۱۳۳۸۱۷۸۶۱
  ارک تبریز، ولیعصر، خیابان سعدی جنوبی، ۱۰ متری مهر، پلاک ۹ ۰۴۱۳۳۲۹۵۹۵۵
  شرق تبریز، مابین چهارراه ابوریحان و آخر شریعتی، جنب سجادیه جنوبی، پلاک ۲، طبقه اول ۰۴۱۳۴۷۶۱۶۵۶
  غزنوی تبریز، نبش چهارراه لاله، ساختمان فروغ، طبقه فوقانی داروخانه دکتر گوهری ۰۹۱۴۴۰۱۷۲۵۳
  ستاری تبریز، بلوار دکتر حسابی (میرداماد)، مابین فلکه شهریار و شبنم، ساختمان شقاق، طبقه ۵ ۰۴۱۳۳۸۰۳۶۸۲
  سلمک تبریز، میدان فهمیده، به‌طرف باغمیشه، پشت پمپ‌بنزین مجید، جنب بانک ملت ۰۴۱۳۶۶۶۶۶۰۱
  سما تبریز، چایکنار، بعد از کوچه کلانتر، اول زیرگذر آب‌رسان ۰۴۱۳۳۳۶۵۷۳۱
  نجوا تبریز، چهارراه آب‌رسان، جنب قنادی تشریفات، ساختمان ۱۱۰، طبقه ۵، واحد ۲۱ ۰۴۱۳۳۳۴۴۰۰۱

شارینو

آیا شما هم به دنبال خدمات زیبایی و لیزر در تبریز هستید؟ شارینو مقالات سالن‌های زیبایی تبریز و مرکز لیزر در تبریز را برای شما آماده کرده است تا علاوه بر اطلاعات لازم جهت انجام زیبایی و لیزر موهای زائد خود، به لیست آدرس بهترین مراکز زیبایی و لیزر نیز دست پیدا کنید.

اگر شما هم به دنبال خدمات مشاوره در تبریز هستید، مقاله شارینو در مورد روانشناس در تبریز به شما کمک می‌کند تا علاوه بر اطلاعات لازم در مورد روانشناسی، به لیست بهترین روانشناسان در تبریز نیز دست پیدا کنید.

اگر شما به دنبال فضایی برای قرار ملاقات دوستانه و یا کاری در تبریز می‌گردید، کافه‌های تبریز و رستوران‌های تبریز بهترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید از آن استفاده کنید؛ همچنین شما می‌توانید جهت سورپرایز عزیزان خود این فضاها را برای چند ساعتی رزرو کنید.

اگر شما هم قصد یادگیری زبان یا یک مهارت جدید را دارید، نگران نباشید؛ زیرا مقالات آموزشگاه زبان در تبریز، آموزشگاه فنی در تبریز و آموزشگاه موسیقی در تبریز علاوه بر نکات مهم جهت یادگیری این مهارت‌ها، بهترین آموزشگاه‌ها را نیز خدمت شما معرفی می‌کنند.

لوازم‌خانگی شما نیز ممکن است به دلایل مختلف دچار خرابی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. شما با مطالعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی در تبریز و تعمیر ماشین ظرفشویی در تبریز می‌توانید مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی و لباسشویی خود را تشخیص دهید و در مدت زمانی اندک نسبت به رفع آن اقدام کنید.

امروزه شستشوی مبل و قالی به روش‌های سنتی در خانه انجام نمی‌شود. بسیاری از افراد برای شستشو، آن‌ها را به مبل‌شویی و قالیشویی می‌دهند.

جهت شستشو مبل و قالی خود در تبریز می‌توانید از مبل شویی در تبریز و قالیشویی در تبریز کمک بگیرید؛ همچنین برای جابه‌جایی و اثاث‌کشی وسایل منزل خود می‌توانید با باربری در تبریز تماس بگیرید.

امداد خودرو تبریز به کمک مکانیک سیار در تبریز و یدک کش در تبریز همواره در تلاش است تا در صورت هرگونه خرابی خودرو شما در جاده‌های منتهی به تبریز، تمام خدمات لازم جهت حل نقص فنی و حمل خودرو شما را انجام دهد.

سخن پایانی

موسیقی هنر بیان احساسات انسان توسط صدا است که از گذشته تا امروزه همدم تمام لحظات شاد و غمگین انسان بوده است. امروزه افراد زیادی با اهداف مختلف به دنبال یادگیری این هنر دلنشین هستند.

ما در این مقاله علاوه بر خدمات آموزشگاه‌ها و دوره‌های برگزاری انواع سازها در تبریز، عوامل مؤثر بر قیمت هزینه آموزشگاه موسیقی در تبریز و آدرس برترین آموزشگاه‌ها را نیز خدمت شما معرفی کرده‌ایم تا در صورت نیاز به یادگیری موسیقی در تبریز به بهترین خدمات و آموزشگاه دست پیدا کنید.

سؤالات متداول

۱. مهم‌ترین ویژگی‌های آموزشگاه‌های موسیقی در تبریز چیست؟

داشتن اساتید مجرب، کمک به هنرجویان برای انتخاب ساز، هدف‌گذاری روی اهداف هنرجو، زمان‌بندی مناسب، داشتن برنامه برای آینده هنرجویان، داشتن محیط مناسب، ارائه مدرک معتبر

۲. کدام ساز مادر همه سازها است؟

پیانو

۳. هزینه آموزشگاه موسیقی در تبریز چقدر است؟

هزینه‌ها بر اساس مکان، مدت‌زمان کلاس، تعداد جلسات، رده سنی، نوع ساز، آنلاین یا حضوری بودن دوره، خصوصی یا گروهی بودن، اعتبار آموزشگاه، مهارت استاد تعیین می‌شوند.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *