همه چیز درمورد نصب و خرید دوربین مداربسته در یزد

فهرست مطالب

آیا قصد نصب دوربین مداربسته در یزد را دارید؟ دوربین مداربسته یکی از اصلی‌ترین سیستم‌های حفظ امنیت است که امروزه تقریباً در هر ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. با توجه به آمار بالای سرقت و موارد ناامنی، حفظ امنیت محل کار یا منزل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هریک از ما تبدیل شده است.

اگر می‌خواهید با کمترین هزینه و به بهترین شکل از امنیت خود و خانواده‌تان آسوده خاطر باشید، نصب دوربین مداربسته در یزد بهترین گزینه است. اگر به دنبال خرید دوربین مداربسته در یزد هستید؛ اما نمی‌دانید کدام مدل برای شما انتخاب بهتری است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه بهترین دوربین مداربسته را در یزد خریداری کنید.

کاربرد‌های دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در یزد یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های امنیتی و نظارتی است که با قرارگیری در مکانی ثابت، می‌تواند اطلاعات و تصاویر را ضبط و ذخیره کند. علت نام‌گذاری این دوربین‌ها به نام مداربسته این است که نحو کار آن‌ها مخفی است و اطلاعات به کمک یک مدار بسته و کاملاً ایمن به دستگاه‌های متصل به دوربین فرستاده می‌شوند.

نکته مهم درمورد دوربین‌های مداربسته این است که برای انتقال اطلاعات حتماً نیازی به سیم ندارند و امروزه می‌توان اطلاعات این سیستم‌ها را بدون سیم نیز دریافت کرد. همچنین این دوربین‌ها الزاماً به یک دستگاه متصل نمی‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را با چندین دستگاه بررسی و کنترل کنید.

حتماً برایتان پیش آمده است زمانی که برای خرید به یک فروشگاه می‌روید یا به‌منظور انجام کار‌های اداری به بانک مراجعه می‌کنید، یک الی چند دوربین مداربسته در دیوار‌های این مکان‌ها ببینید. امروزه تقریباً در هر جایی می‌توان یک دوربین مداربسته مشاهده کرد؛ زیرا با توجه به آمار بالای جرایمی همچون سرقت، نیاز به این نوع سیستم‌های امنیتی بسیار افزایش پیدا کرده است.

مهم‌ترین مکان‌هایی که دوربین مداربسته در آن‌ها نصب می‌شود شامل موارد زیر هستند:

 • بانک‌ها
 • بیمارستان‌ها
 • مؤسسات تجاری و اداری
 • اماکن حفاظتی همچون زندان‌ها
 • فرودگاه‌ها
 • ساختمان‌ها و اردوگاه‌های نظامی‌
 • مجتمع‌های اداری و مسکونی
 • رستوران‌ها
 • معابر عمومی‌ و پررفت‌وآمد
 • طلافروشی‌ها
 • ‌هایپرمارکت‌ها
 • پاساژ‌ها و مراکز خرید

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که دوربین مداربسته دقیقاً چه کاربرد‌هایی دارد و به چه منظور مورداستفاده قرار می‌گیرد؟ در این باره باید بگوییم کاربرد دوربین مداربسته در یزد شامل طیف گسترده‌ای است و باید هر کدام را جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطلب شما را با کاربرد‌های اصلی دوربین مداربسته در یزد آشنا خواهیم کرد.

پیشگیری از ارتکاب جرایم

از مهم‌ترین کاربردهای دوربین مداربسته می‌توان به ممانعت از ارتکاب جرایم و اعمال غیرقانونی اشاره کرد. این موضوع بسیار گسترده است و از جرایم رانندگی گرفته تا جرایم جنایی را پوشش می‌دهد. جالب است بدانید به این منظور استفاده از دوربین‌های نامحسوس بسیار افزایش یافته است.

مثلاً در دستگاه‌های خودپرداز دوربین‌های مخفی جای‌گذاری می‌شوند که برای شناسایی جرم‌هایی همچون وارد کردن رمز کارت به شکل تصادفی کاربرد دارند. تحقیقات آماری در آمریکا و انگلستان نشان داده است که نصب دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌ها حدود ۵۱ درصد، فرودگاه‌ها ۲۳ درصد و سایر مراکز عمومی‌ ۷ درصد سبب کاهش جرایم شده است.

خرید دوربین مداربسته در یزد

کاربرد صنعتی

از دیگر کاربرد‌های مهم نصب سیستم‌های حفاظتی در یزد از نوع دوربین مداربسته می‌توان به استفاده از آن‌ها در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی اشاره کرد. معمولاً در بخش‌هایی از مراحل که حضور افراد می‌تواند خطرناک، دشوار یا حتی امکان‌ناپذیر باشد، از دوربین مداربسته در یزد استفاده می‌شود.

معمولاً در کارخانه‌های صنعتی همچون نیروگاه‌های هسته‌ای و کارخانه‌های شیمیایی از دوربین‌های اسکن خط تولید و انواع دوربین‌های حرارتی استفاده بسیاری می‌شود.

کنترل ورود و خروج افراد

در برخی اماکن همچون مدارس یا ادارات که رفت‌وآمد دانش‌آموزان یا کارمندان از اهمیت بسیاری برخوردار است، استفاده از دوربین مداربسته می‌توان بسیار کمک‌کننده باشد. مسئولان می‌توانند به کمک دوربین ورود و خروج افراد را به همراه ساعت و ثانیه آن مشاهده کرده و در روند نظارت خود بر مجموعه از آن استفاده کنند.

کنترل ترافیک شهری

امروزه در اغلب کشور‌های دنیا به دلیل استفاده روزافزون از خودرو و افزایش ترافیک شهر‌ی، از دوربین‌های مداربسته برای کنترل وسایل نقلیه استفاده می‌شود. این دوربین‌ها در نظارت بر تصادفات و شناسایی جرایم رانندگی بسیار تأثیرگذار هستند و می‌توانند به طور خودکار پلاک خودروها را شناسایی کنند.

حفظ امنیت در حملونقل

از دیگر کاربرد‌های دوربین مداربسته در یزد می‌توان به بالا بردن سطح امنیت حمل‌ونقل عمومی‌ اشاره کرد. در حمل‌ونقل عمومی‌ از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌شود تا وقایعی که ممکن است در بخش‌های خارج از دید اتفاق بیفتند از چشم دور نمانند و از بروز آن‌ها جلوگیری شود.

برای مثال در مترو‌ها از دوربین‌های مداربسته به‌منظور کنترل درب‌های ورود و خروج افراد استفاده می‌شود. همچنین در اتوبوس‌ها و قطار‌های شهری نیز دوربین‌های مداربسته کاربرد بسیاری دارند.

دوربین مداربسته در یزد

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

نصب و اجرای دوربین مداربسته در یزد مزایا و فواید بسیار زیادی در زمینه حفظ امنیت و آسایش در اماکن مختلف دارد. بهتر است پیش از اقدام به تهیه دوربین مداربسته در یزد از فواید نصب این سیستم‌ها آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. فواید استفاده از دوربین مداربسته در مکان‌های مختلف شامل موارد زیر هستند:

 • شما به کمک دوربین مداربسته می‌توانید در محل کار یا منزل خود از سرقت و سایر جرایم جلوگیری کنید؛ زیرا وجود دوربین مداربسته از دغدغه‌های اصلی سارقان است و معمولاً آن‌ها را منصرف می‌کند. در دوربین‌های مداربسته قابلیت زنگ خطر یا هشدار به همین منظور در نظر گرفته شده است.
 • در بسیاری موارد که از منزل یا محل کار شما سرقتی انجام می‌شود یا جرمی‌ در آن‌ صورت می‌گیرد، شما می‌توانید به کمک تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته وقوع جرم را ثابت کرده و در بسیاری موارد مجرم را شناسایی کنید. تصاویر دوربین مداربسته از بهترین مدارک اثبات جرم در مراکز قانونی به شمار می‌آیند.
 • در مواردی که شما سفارش اینترنتی انجام می‌دهید، ممکن است مأمور توزیع سفارش بسته را به آدرس شما برساند؛ اما اگر در منزل حضور نداشته باشد، بسته را پشت در ر‌ها کند. در چنین حالتی اگر بسته شما به سرقت برود، شما می‌توانید از طریق تصاویر دوربین فرد موردنظر را پیدا کنید.
 • شما به کمک دوربین مداربسته می‌توانید هزینه‌های بیمه سرقت منزل را کاهش دهید و به‌جای پرداخت سالانه هزینه بیمه سرقت از خانه، یکبار دوربین مداربسته بخرید و سطح امنیت منزل خود را افزایش دهید.
 • دوربین مداربسته در یزد به‌خوبی می‌تواند با سایر سیستم‌های امنیتی در ساختمان سازگار شده و در حفظ امنیت با آن‌ها همکاری کند. برای مثال دوربین می‌تواند با اعلام خبر ورود افراد به منزل شما از طریق تلفن همراه و سپس تحت کنترل شما قفل‌های هوشمند منزل را باز کرده یا قفل کند.

انواع دوربین مداربسته بر اساس سیگنال

اگر می‌خواهید یک دوربین مداربسته حرفه‌ای و مجهز برای ساختمان خود نصب کنید، در درجه اول باید بدانید که چه نوع دوربین مداربسته‌ای باید تهیه کنید. به همین منظور لازم دیدیم در این بخش از راهنمای خرید دوربین مداربسته در یزد شما را با انواع دوربین مداربسته و ویژگی‌های آن‌ها آشنا کنیم.

در ابتدا لازم است بدانید دوربین‌های مداربسته از نظر سیگنال به دو دسته کلی دوربین‌های آنالوگ و دوربین‌های تحت شبکه یا دیجیتال تقسیم می‌شوند که در ادامه به طور کامل درمورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

انواع دوربین مداربسته

دوربین آنالوگ در یزد

یکی از قدیمی‌ترین انواع دوربین مداربسته در یزد دوربین آنالوگ است که تصاویر ثبت شده را از طریق سیگنال ویدئویی منتقل می‌کند. این دوربین‌ها اولین نسل دوربین‌های مداربسته و رایج‌ترین آن‌ها به شمار می‌آیند. ساختار کلی این دستگاه‌ها شامل بدنه، کابل ارتباطی، برد آنالیز و تولید تصویر و لنز است.

درواقع دوربین مداربسته آنالوگ در یزد تصاویر ضبط شده را به شکل آنالوگ به دستگاه DVR فرستاده و بعد از انجام پردازش، به فرمت دیجیتالی تبدیل می‌شوند. از مهم‌ترین مزایای این دوربین‌ها می‌توان به قیمت کم، راحتی نصب و کوچک بودن آن‌ها اشاره کرد.

درمورد معایب دوربین مداربسته در یزد از نوع آنالوگ باید بدانید که در مقایسه با دیگر دوربین‌ها از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند و قدرت ضبط تصویر در آن‌ها حداکثر تا رزولوشن ۵۸۲*۹۶۰ است. همچنین هزینه زیاد سیم‌کشی و ارتباط با سیم این دستگاه‌ها از دیگر ایرادات آن‌ها است که سبب ناامنی و بی‌کیفیتی می‌شود.

البته شایان ذکر است امروزه نسل جدیدی از دوربین‌های آنالوگ روی کار آمده‌اند که کیفیت HD دارند و در کنار قیمت مناسب کیفیت بالایی در اختیار شما قرار می‌دهند. در واقع در این دوربین‌ها چهره افراد به طور کاملاً واضح مشخص است و در صورت نیاز می‌توان از آن‌ها برای اثبات جرم استفاده کرد. این دوربین‌ها از قابلیت پشتیبانی از رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ برخوردار هستند.

با توجه به اختلاف کم در قیمت و البته کیفیت بسیار بالای دوربین‌های آنالوگ HD این دوربین‌ها نسبت به دوربین‌های آنالوگ معمولی انتخاب بهتری هستند. دوربین‌های HD در ۴ نوع مختلف شامل HD-CVI، AHD، HD-SDI و HD-TVI تولید می‌شوند که برای خرید آن‌ها می‌توانید با تکنسین دوربین مداربسته در یزد مشورت کنید.

این دستگاه‌ها برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی و کسب‌وکارهای کوچک بهترین گزینه هستند. اگر هزینه دوربین مداربسته برای شما اهمیت بسیاری دارد و وضوح و کیفیت تصویر چندان برایتان مهم نیست، بهتر است این نوع دوربین مداربسته را خریداری کنید.

دوربین تحت شبکه در یزد

از جدیدترین و پیشرفته‌ترین انواع دوربین مداربسته در یزد می‌توان به دوربین‌های دیجیتال یا تحت شبکه اشاره کرد. این دوربین‌ها از امواج کاملاً دیجیتالی برای ارسال اطلاعات و داده‌های خود که شامل صدا و تصویر هستند استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها برای راه‌اندازی به سوئیچ شبکه نیاز دارند تا ارتباط میان دوربین و سیستم‌های اتصالی برقرار شود.

درواقع اگر می‌خواهید به شکل آنلاین و از طریق اینترنت مکان موردنظر خود را تماشا کنید، لازم است با تنظیم آدرس IP دوربین، از طریق اینترنت یا شبکه به شکل آنلاین تصاویر ثبت شده دوربین را دریافت کنید. همچنین این دوربین‌ها همانند مدل‌های آنالوگ به یک مودم روتر احتیاج دارند.

اگر در انتخاب دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام یک از آن‌ها برای شما انتخاب بهتری است، باید بگوییم شناخت تفاوت‌های این سیستم‌ها می‌تواند به شما کمک کند. در اولین قدم باید دوربین‌های آنالوگ را دوربین‌هایی ارزان با نصب آسان و کیفیت تصویر پایین یا متوسط معرفی کرد.

همچنین دوربین‌های تحت شبکه نیز به‌عنوان سیستم‌هایی گران قیمت با نصب پیچیده و دشوار و کیفیت تصویر بالا شناخته می‌شوند. علاوه بر این دوربین‌های آنالوگ برای نصب و راه‌اندازی به سیم‌کشی نیاز دارند که هزینه جداگانه‌ای به همراه دارد؛ اما دوربین‌های دیجیتال بدون نیاز به سیم کار می‌کنند.

از دیگر تفاوت‌های این دو سیستم دوربین مداربسته در یزد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که دوربین‌های تحت شبکه بر خلاف آنالوگ بر ای ثبت تصاویر به دستگاه DVR نیاز ندارند و به‌عنوان جایگزین آن از دستگاه NVR استفاده می‌کنند.

 دستگاه NVR سبب برقراری ارتباط شبکه‌ای شده و داده‌های دوربین‌های IP را در خود ذخیره می‌کند. به همین منظور می‌توان گفت NVR نمونه پیشرفته دستگاه DVR به شمار می‌آید. نکته مهم دیگر درمورد تفاوت‌های این دو نوع دوربین مداربسته این است که اگر در دوربین‌های آنالوگ سرور قطع شود، تصاویر ثبت شده از دست می‌روند.

اما در سیستم‌های تحت شبکه به دلیل وجود پورت جانبی حافظه، در صورت قطع سرور تصاویر ذخیره شده و از بین نمی‌روند. به طور کلی امروزه در میان خریداران دوربین مداربسته در یزد کسانی که به دنبال دوربین قیمت مناسب هستند، دوربین‌های آنالوگ و آن‌هایی که کیفیت و وضوح تصاویر و سیستم در بستر شبکه برایشان اهمیت دارد، دوربین‌های تحت شبکه را انتخاب می‌کنند.

درمورد قیمت دوربین مداربسته در یزد نیز باید بدانید قیمت دوربین‌های آنالوگ از ۶۰۰۰۰۰ تومان و دوربین مداربسته تحت شبکه از ۱۲۰۰۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

انواع دوربین مداربسته در یزد

انواع دوربین مداربسته بر اساس شکل ظاهری

بعد از آشنایی با ویژگی‌های دوربین‌های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه، لازم است شما را با انواع مختلف دوربین مداربسته در یزد از لحاظ شکل فیزیکی آشنا کنیم. آشنایی با این دستگاه‌ها کمک می‌کند با شناخت بیشتری نسبت به خرید و راه‌اندازی دوربین‌های مداربسته در اماکن موردنظر خود اقدام کنید.

دوربین مداربسته دام در یزد

دوربین مداربسته دام یکی از پرکاربردترین مدل‌های دوربین مداربسته در یزد است که از بدنه‌ای به شکل نیم دایره برخوردار است. در واقع این دستگاه به‌گونه‌ای طراحی شده است که زاویه دیده آن مخفی باشد. این ویژگی سبب می‌شود افراد نتوانند وجود دوربین‌های دام در مکان را تشخیص دهند و بدانند که دوربین بر چه زاویه‌ای نظارت دارد.

سازندگان در تولید این نوع دوربین مداربسته در یزد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند که به کمک بدنه بتوانند به نوعی دوربین را مخفی نشان دهند؛ اما طبیعتاً از این نوع دوربین‌ها به‌عنوان دوربین مخفی استفاده نمی‌شود.

دوربین مداربسته دام در یزد

دوربین مداربسته‌ AHD در یزد

دوربین مداربسته AHD یا دوربین مداربسته آنالوگ با کیفیت HD نسخه پیشرفته‌تر دوربین‌های آنالوگ است که نسبت به انواع معمولی دوربین‌های آنالوگ کیفیت و وضوح بیشتری در تصاویر فراهم می‌کند. علاوه بر این، این سیستم‌ها نویز کمتری نسبت به مدل‌های قدیمی دارند و از طریق کابل‌های BNC تصاویر را منتقل می‌کنند.

 این نوع دوربین مداربسته در یزد  از قدرت و رزولوشن بالایی برخوردار است و می‌تواند با سرعت بالایی تصاویر را دریافت کند. وضوح تصاویر در این دوربین‌ها با رزولوشن ۷۲۰ و ۱۰۸۰ است.

دوربین مداربسته HD  در یزد

این دوربین‌ها از پرکاربردترین سیستم‌ها در اماکن مهمی‌ همچون بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری هستند. دوربین‌های HD از کیفیت بالای تصاویر و قدرت بسیاری در زوم کردن تصاویر با رزولوشن بالا برخوردار هستند.

دوربین مداربسته صنعتی در یزد

از دیگر انواع دوربین‌های مداربسته می‌توان به دوربین‌های صنعتی یا باکس اشاره کرد. در اغلب موارد شما می‌توانید این دوربین‌ها را در فیلم‌ها و در فضا‌های باز خارج از ساختمان مشاهده کنید. مهم‌ترین نکته درمورد دوربین‌های صنعتی این است که از قابلیت نصب لنز برخوردار هستند و این در حالی است که اکثر دوربین‌های مداربسته این قابلیت را ندارند.

این سیستم‌ها در اماکن مختلف به دو شکل بدون قاب و دارای قاب مورداستفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها می‌توانند از مسافت‌های بیشتر از ۱۳ الی ۱۴ متر تصویربرداری کنند. بدنه این سیستم‌ها از جنس پلاستیک و به شکل مستطیلی است و لنز آن‌ها به شکل جدا به دستگاه وصل می‌شود.

شما می‌توانید به کمک استادکار دوربین مداربسته در یزد از این دوربین‌ها هم برای فضا‌های داخلی و هم فضاهای خارجی و سرباز استفاده کنید.

دوربین مداربسته مخفی در یزد

این دوربین‌ها سایز بسیار کوچک و مینیاتوری دارند و در طراحی آن‌ها سعی شده است که بتوان بدون جلب توجه از آ‌ن‌ها در مکان‌های مختلف برای ثبت فیلم و تصویر استفاده کرد. شما می‌توانید به کمک این ویژگی، از این دوربین‌ها در هرجایی که بخواهید استفاده کنید.

از این سیستم‌ها در مکان‌هایی همچون منازل مسکونی، مدارس، شرکت‌ها، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ، ادارات خصوص و دولتی و غیره استفاده می‌شود. البته باید گفت این دوربین‌ها در منازل مسکونی کاربرد چندانی ندارند و هدف اصلی استفاده از آن‌ها نظارت بر اماکن اداری و ارگان‌های مهم است.

دوربین مداربسته مخفی در یزد

دوربین مداربسته دو‌منظوره در یزد

این نوع دوربین مداربسته در یزد به‌گونه‌ای طراحی شده است که با اتصال یک پورت خروجی شبکه می‌توان از آن به دو صورت آنالوگ و تحت شبکه البته با کیفیت دوربین آنالوگ استفاده کرد. توجه داشته باشید که استفاده از دوربین‌های دومنظوره در مواقعی که می‌خواهید چند دوربین آنالوگ به شکل مستقیم به شبکه متصل باشند توصیه می‌شود.

دوربین مداربسته اسپید دام در یزد

دوربین مداربسته اسپید دام یا PTZ یکی دیگر از مدل‌های دوربین مداربسته در یزد است که به کمک نصاب دوربین مداربسته در یزد می‌توانید آن را در مکان‌های مختلف نصب کنید. این دوربین‌ها از قابلیت چرخش به صورت دستوری یا خودکار و امکان زوم برخوردار هستند و شما می‌توانید هرجایی که به نظارت بیشتر نیاز دارد را به طور کامل تحت کنترل بگیرید.

از دیگر امکانات دوربین‌های مداربسته چرخشی می‌توان به امکان برنامه‌ریزی برای چرخش در مسیر‌های مختلف و خاص اشاره کرد. این سیستم‌ها به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند و همچنین برخورداری از یک موتور، به نسبت دیگر دوربین‌ها قیمت بالاتری دارند.

دوربین مداربسته بی‌سیم در یزد

دوربین مداربسته بی‌سیم یا وایرلس از دیگر سیستم‌های دوربین مداربسته در یزد است که باید مهم‌ترین ویژگی این دوربین را قابلیت انعطاف‌پذیری آن معرفی کنیم. معمولاً دوربین‌های بی‌سیم به کمک تکنولوژی شبکه اطلاعات خود را ارسال می‌کنند؛ اما برخی از مدل‌های این دوربین‌ها نیز تحت کنترل شبکه نیستند.

دوربین مداربسته دید در شب در یزد

دوربین‌های فروسرخ یا دید در شب با بهره‌گیری از تکنولوژی مادون قرمز با قابلیت LED می‌توانند در فضا‌های خارج از ساختمان و بخش‌های دیگر به ثبت تصاویر بپردازند. این دوربین‌های مداربسته می‌توانند به هنگام شب تا فاصله ۱۸۳ متری خود وجود افراد را تشخیص دهند.

دوربین مداربسته دید در شب در یزد

دوربین مداربسته مخصوص روز و شب در یزد

شما می‌توانید از فروشگاه‌های دوربین مداربسته در یزد نوع دیگری از این سیستم‌ها که مخصوص استفاده در روز و شب هستند را خریداری کنید. این دوربین‌ها برخلاف دوربین‌های دید در شب فاقد مادون قرمز هستند و کیفیت بسیار بالایی نیز در وضوح تصاویر دارند.

اصولاً اگر بهترین نصاب دوربین مداربسته در یزد تشخیص دهد که در یک مکان دوربین مادون قرمز عملکرد خوبی ارائه نخواهد داد، این نوع دوربین‌ها را پیشنهاد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این سیستم حفاظتی می‌توان به مقاومت در برابر آفتاب و عملکرد ۲۴ ساعته اشاره کرد.

دوربین مداربسته ضدآب در یزد

دسته دیگری از دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های BULLET یا ضدآب هستند که از بدنه‌ای استوانه‌ای و مخروطی شکل برخوردار هستند. این دوربین‌ها امکان چرخش یا زوم کردن را ندارند و برای فاصله‌های زیاد کاربرد بهتری دارند. شما می‌توانید از این نوع دوربین‌ها چه برای فضای باز و چه بسته استفاده کنید.

همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند در مکان‌های تاریک نیز به تصویربرداری مناسب بپردازند. دوربین‌های بولت به کمک بدنه ضدآبی که دارند در برابر نفوذ آب و خرابی در اثر استفاده در فضا‌های باز در امان هستند.

دوربین مداربسته حرارتی در یزد

دوربین‌های حرارتی یا THERMAL یکی از دوربین‌های خاص در حوزه امنیتی هستند که تصاویر ثبت شده را به شکل حرارتی و گرمایی ارسال می‌کنند. کاربرد اصلی این دوربین‌ها در مکان‌هایی با حساسیت امنیتی بسیار بالا است. درواقع به کمک آن‌ها می‌توان میزان حرارت در بخش‌های مختلف را بررسی کرد.

از طریق این دوربین‌ها می‌توان در شرایط ناخوشایند آب و هوایی حیوان، انسان، خودرو و غیره را شناسایی کرده و مکان دقیق آن‌ها را پیدا کرد. البته این سیستم‌ها از رزولوشن پایینی برخوردار هستند و امکان تشخیص هویت افراد از طریق آن‌ها وجود ندارد. همچنین این دوربین‌ها از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند.

دوربین مداربسته از چه اجزایی ساخته می‌شود؟

در این بخش از راهنمای انتخاب دوربین مداربسته در یزد لازم است شما را با اجزای سازنده دوربین‌های مداربسته آشنا کنیم. اجزای دوربین مداربسته لوازمی‌ هستند که در کنار یکدیگر به عملکرد بهتر این سیستم کمک می‌کنند. قطعات مورداستفاده در دوربین مداربسته در یزد بنا به نوع دوربین با یکدیگر متفاوت هستند که در ادامه مطلب با هریک از آن‌ها آشنا خواهید شد.

دوربین مداربسته در یزد

قطعات دوربین مداربسته آنالوگ در یزد

دوربین مداربسته آنالوگ از قطعات بسیاری تشکیل می‌شود که ما قصد داریم در ادامه شما را با مهم‌ترین آن‌ها و ویژگی‌هایی که دارند آشنا کنیم. قطعات سازنده دوربین‌های مداربسته آنالوگ شامل موارد زیر هستند:

 • دوربین: دوربین بخش اصلی این دستگاه‌ها است که به تصویربرداری از محیط پرداخته و اطلاعات را به دستگاه DVR ارسال می‌کند.
 • دستگاه DVR: دستگاه ضبط DVR در دوربین مداربسته در یزد وظیفه دریافت، آنالیز، ذخیره کردن و فرستادن تصاویر به نمایشگر دستگاه را برعهده دارد.
 • نمایشگر: این بخش تصاویر را از دستگاه DVR دریافت کرده و آن‌ها را نمایش می‌دهد. حال این نمایشگر ممکن است مانیتور یا تلویزیون باشد.
 • منبع تغذیه: منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته در یزد معمولاً ۱۲ ولتی است. در واقع به‌منظور تبدیل برق شهری که ۲۲۰ ولت است به برق ۱۲ ولت لازم است در این دستگاه‌ها از منبع تغذیه با جریان مناسب استفاده کرد.
 • ‌هارد دیسک: این قطعه در دستگاه DVR قرار دارد و قابلیت ثبت تصاویر محیط اطراف را فراهم می‌کند.
 • کابل تصویر RG59: این کابل از انواع کابل‌های کواکسیال است که در انواع دوربین‌های مداربسته به جهت انتقال تصاویر مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • کابل یا سیم برق: از این سیم‌ها برای تغذیه دوربین مداربسته به کمک آداپتور استفاده می‌شوند.
 • فیش و اتصالات: اتصالات یا کانکتور‌ها از دیگر اجزای دوربین مداربسته در یزد هستند که به‌منظور اتصال کابل به پورت‌های ورودی دستگاه DVR استفاده می‌شوند.

قطعات دوربین مداربسته تحت شبکه در یزد

اگر قصد دارید در بین مدل‌های مختلف دوربین مداربسته در یزد، دوربین‌های تحت شبکه را انتخاب کنید، باید بدانید این سیستم‌ها از چه اجزایی ساخته می‌شوند. قطعات سازنده دوربین‌های مداربسته تحت شبکه شامل موارد زیر هستند:

 • دوربین: دوربین تحت شبکه از فضای اطراف تصویربرداری می‌کند و اطلاعات را تحت پروتکل‌های ایمن و استاندارد برای شبکه می‌فرستد.
 • دستگاه ضبط NVR: سرور یا دستگاه NVR هسته اصلی سیستم دوربین مداربسته در یزد به شمار می‌آید که بعد از دریافت تصاویر به کمک دوربین، آن‌ها را ضبط کرده و به نمایش می‌گذارد.
 • نمایشگر: نمایشگر به دستگاه NVR متصل است و تصاویر ثبت شده را روی مانیتور نمایان می‌کند.
 • منبع تغذیه: این قطعه نیز مانند ‌هارددیسک دوربین‌های آنالوگ در داخل NVR نصب شده و وظیفه ضبط تصاویر را برعهده دارد.
 • سوئیچ: سوئیچ در این دوربین‌ها نقش انشعاب در شبکه‌های کامپیوتری را دارد. در دوربین‌های تحت شبکه به طور گسترده از سوئیچ‌ها استفاده می‌شود.
 • کابل شبکه: این کابل وظیفه اتصال دوربین‌ها به سوئیچ و دستگاه NVR را برعهده دارد.
 • سیم برق: سیم یا کابل برق در صورت POE نبودن سیستم شبکه، به‌منظور متصل کردن دوربین‌ها به برق به کار می‌روند.
 • اتصالات: این بخش از دوربین مداربسته در یزد برای اتصال کابل‌های دستگاه به تجهیزات شبکه مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های مهمی‌ که یک دوربین مداربسته باید داشته باشد

از دیگر موضوعاتی که باید پیش از نصب سیستم‌های حفاظتی در یزد از نوع دوربین مداربسته با آن آشنا باشید می‌توان به مشخصه‌های مهم دوربین‌های مداربسته اشاره کرد. درواقع اگر می‌خواهید یک دوربین مداربسته باکیفیت و کاربردی تهیه کنید که نیاز‌های امنیتی شما را به‌خوبی برطرف کند، لازم است به مواردی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت توجه کنید.

نصب سیستم‌های حفاظتی در یزد

دید در شب

قابلیت دید در شب یا Night vision یکی از قابلیت‌هایی است که در اغلب دوربین‌های مداربسته وجود دارد و سبب می‌شود دوربین‌ها به کمک مادون قرمز بتوانند تصاویر مناسبی در مکان‌های تاریک ثبت کنند. البته باید بگوییم کیفیت این‌گونه تصاویر به حسگر تصویر دوربین وابسته است.

فیلم‌هایی که با کمک قابلیت دید در شب ضبط می‌شوند نسبت به فیلم‌های ثبت شده در طول روز از جزئیات کمتری برخوردار هستند و مهم‌ترین مشکل آن‌ها کمبود رنگ است. این ویژگی دوربین مداربسته در یزد برای حفظ امنیت مکان‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است و کمک می‌کند شما بتوانید محیط موردنظر خود را به هنگام شب به‌خوبی تحت کنترل داشته باشید.

وضوح تصویر یا رزولوشن

رزولوشن روشی برای اندازه‌گیری اندازه تصویر در دوربین‌های مداربسته به شمار می‌آید که می‌توان گفت تصاویر با ابعاد کوچک از رزولوشن کمتر و تصاویر بزرگ‌تر از رزولوشن بیشتر یا کیفیت بیشتر برخوردار هستند. درواقع هرچه قدر اندازه تصویر و کیفیت آن بیشتر باشد؛ یعنی دوربین رزولوشن بیشتری دارد.

لازم است بدانید رزولوشن دوربین‌های مداربسته آنالوگ با شاخص TV Line و دوربین‌های جدیدتر به کمک شاخص Pixel تعیین می‌شود.

گسترده بودن میدان دید

از دیگر مشخصه‌های مهم دوربین مداربسته در یزد می‌توان به زاویه دید گسترده دوربین اشاره کرد. معمولاً لنز دوربین‌های مداربسته می‌تواند به ثبت تصاویر ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه‌ای از محیط بپردازد. می‌توان گفت دوربین‌های ۱۸۰ درجه برای پارکینگ‌ها مناسب هستند و می‌توانند به‌عنوان جایگزین ۴ دوربین آنالوگ مورداستفاده قرار بگیرند.

دوربین مداربسته‌ای که از زاویه دید گسترده‌ای برخوردار باشد، طبیعتاً قیمت بالاتری نیز دارد؛ اما باید توجه کنید که این نوع دوربین می‌تواند کار چند دوربین مداربسته معمولی را برای شما انجام بدهد و هزینه نصب و نگهداری یک دوربین مداربسته کمتر از چند دوربین خواهد بود.

اگر درمورد کیفیت و وضوح تصاویر این دوربین‌ها برای شما سؤال پیش آمده است، باید بگوییم لازم نیست نگران باشید؛ زیر تصاویر آن‌ها از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار هستند.

امکان تشخیص حرکت

از دیگر نکاتی که باید پیش از نصب و تعمیر دوربین مداربسته در یزد به آن توجه کنید قابلیت تشخص حرکت در دوربین‌های مداربسته است. فیلم‌های امنیتی ضبط شده حافظه زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و به همین دلیل در اغلب دوربین‌های بی‌سیم به‌جای فیلم‌برداری مداوم، فیلم‌های کوتاه ویدئویی از محیط اطراف تهیه می‌شوند.

این موضوع سبب می‌شود نکات مهم و برجسته به شما نشان داده شوند و دیگر شما دغدغه‌ای درمورد مرتب کردن دستی فیلم‌های طولانی نداشته باشید. جالب است بدانید شما می‌توانید حساسیت تشخیص حرکت را در بیشتر دوربین‌های مداربسته تنظیم کنید تا اعلان‌های مداوم قطع نشوند.

اما در بسیاری دوربین‌ها از مناطق حرکتی به‌منظور محدود کردن مکان‌هایی که دوربین مداربسته به دنبال تشخیص حرکت است استفاده می‌شود. حتی می‌توان گفت معمولاً دوربین‌ها به کمک تشخیص فرد، وسیله نقلیه، حیوان یا صدا می‌توانند از رویداد‌های خاص به شما هشدار دهند.

نصب و تعمیر دوربین مداربسته در یزد

قابلیت کنترل از راه دور

یکی از ویژگی‌های مهم یک دوربین مداربسته خوب این است که بتوان آن را از راه دور به کمک اینترنت و اپلیکیشن تلفن همراه کنترل کرد. این قابلیت به شما کمک می‌کند بتوانید تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته را از هر جایی که هستید تماشا کنید و فعالیت افراد را بدون حضور فیزیکی در مکان تحت نظارت خود داشته باشید.

این ویژگی برای کارفرمایانی که قصد کنترل  رفت‌وآمد کارمندان خود را دارند بسیار مناسب است. این ویژگی برای اماکن اداری، تجاری، صنعتی و غیره بسیار کاربردی است.

داشتن میکروفون

از دیگر ویژگی‌های مهم دوربین مداربسته در یزد می‌توان به برخورداری از سیستم صوتی و میکروفون اشاره کرد. این ویژگی به شما کمک می‌کند بتوانید علاوه بر اطلاعات تصویری به صدا‌های موجود در محیط اطراف دوربین دسترسی داشته باشید. البته این ویژگی از نظر بسیاری افراد آن‌چنان کاربردی نیست؛ اما در برخی مکان‌ها نیاز به آن احساس می‌شود.

انعطاف‌پذیری در عملکرد

به طور معمول یک دوربین مداربسته ثابت می‌تواند تنها از یک نقطه تصویربرداری کند؛ اما امروزه دوربین‌های بسیاری روی کار آمده‌اند که از امکاناتی همچون چرخش، بزرگ‌نمایی و گردش برخوردار هستند. این دوربین‌ها که با نام چرخشی شناخته می‌شوند می‌توانند به شما کمک کنند ابعاد مختلفی از مکان را مشاهده کنید.

اگر فضایی که قصد دارید دوربین را در آن نصب کنید کوچک است، باید بدانید دوربین ثابت گزینه مناسب‌تری است؛ اما اگر محیط موردنظر وسعت زیادی دارد، بهتر است از دوربین‌هایی با قابلیت چرخش استفاده کنید. البته قیمت این دوربین‌ها نسبت به مدل‌های ثابت بیشتر است.

لازم است بدانید بنا به موقعیت نصب دوربین‌های چرخشی، این سیستم‌ها می‌توانند به طور هم‌زمان کار چندین دوربین ثابت را انجام دهند.

قیمت مناسب

یکی از موضوعات بسیار مهمی‌ که باید در خرید دوربین مداربسته در یزد به آن توجه کنید، قیمت دوربین است. البته توجه به کیفیت و قابلیت‌های دوربین نسبت به قیمت در اولویت قرار دارد؛ اما بازهم نمی‌توان از قیمت دوربین مداربسته چشم‌پوشی کرد.

امروزه دوربین‌های مداربسته در بازار در رنج قیمتی گسترده‌ای وجود دارند و شما با بودجه‌های مالی مختلف می‌توانید از دوربین‌های مداربسته بسیار خوب و باکیفیتی استفاده کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که در بسیاری موارد با توجه به اهمیت بالای موضوع امنیت، خرید یک دوربین مداربسته گران قیمت کار منطقی است و مزایای بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت.

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته

بعد از اینکه از فروشگاه دوربین مداربسته در یزد دستگاه موردنظر خود را خریداری کردید باید به کمک یک نصاب باتجربه و ماهر به نصب و راه‌اندازی دوربین بپردازید. البته نصب و راه‌اندازی این سیستم‌ها نیازمند توجه به نکات بسیار مهمی‌ است که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. نکات نصب دوربین‌های مداربسته شامل موارد زیر هستند:

 • حتماً از طریق مشورت با نصاب دوربین مداربسته در یزد دوربین را در مکانی مناسب که زاویه دید خوبی داشته باشد نصب کنید. درواقع همیشه باید دوربین در جایی قرار بگیرد که بتواند به فضا‌های موردنظر به‌خوبی دسترسی داشته باشد.
 • نصب دوربین مداربسته در گوشه‌های ساختمان ممکن است برای دوربین نقاط کور ایجاد کرده و دید آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
 • توجه داشته باشید که ناحیه‌ای که دوربین در آن نصب می‌شود از نور کافی و ثابت برخوردار باشد تا بتواند جزئیات تصاویر همچون ویژگی‌های چهره افراد را به‌خوبی تشخیص دهد. در مواردی که نور کافی در محیط موجود ندارد، می‌توانید از دوربین‌هایی با قابلیت دید در شب استفاده کنید.
 • کابل‌های دوربین را در دسترس قرار ندهید؛ زیرا ممکن است به راحتی پاره شده و آسیب ببینند. شما می‌توانید به کمک نصاب از داکت‌ها برای مخفی کردن سیم‌های دوربین مداربسته کمک بگیرید و دسترسی به آن‌ها را دشوار کنید.
 • از دوربین مداربسته متناسب با کاربرد‌های آن استفاده کنید؛ زیرا هر نوع دوربینی برای هر مکانی مناسب نیست و شما در ابتدا باید ویژگی‌های مکان موردنظر و انتظاراتی که از دوربین مداربسته دارید را مشخص کنید.

فروشگاه دوربین مداربسته در یزد

قیمت نصب دوربین مداربسته در یزد

اگر به دنبال نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته برای محل کار یا ساختمان مسکونی خود هستید، لازم است از هزینه دوربین مداربسته در یزد خبر داشته باشید. این هزینه با توجه به فاکتور‌های متعددی تعیین می‌شود که همگی روی قیمت نهایی نصب دوربین مداربسته در یزد تأثیرگذار هستند. در ادامه شما را با مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت نصب دوربین مداربسته آشنا خواهیم کرد.

تعداد دوربین

اولین موردی که روی قیمت نصب دوربین مداربسته در یزد تأثیر می‌گذارد تعداد دوربین‌هایی است که باید در مکان‌های مختلف نصب شوند. متخصصان نصب دوربین مداربسته در اولین قدم به طراحی یک نقشه کامل از مکان‌های قرارگیری دوربین می‌پردازند و بر این اساس تعداد دوربین‌ها را تعیین می‌کنند.

از جمله مکان‌هایی که به سیستم امنیتی نیاز دارند می‌توان به پارکینگ، تراس، راه‌پله، حیاط و غیره اشاره کرد. هرچقدر تعداد دوربین‌های مداربسته افزایش پیدا کند، طبیعتاً هزینه نصب نیز بیشتر می‌شود.

محل نصب

دومین عاملی که بر هزینه راه‌اندازی دوربین مداربسته در یزد مؤثر است محل نصب و قرارگیری این سیستم‌ها است. درواقع قرارگیری صحیح دوربین‌ها در نقاط مختلف در بالا بردن سطح امنیت ساختمان بسیار تأثیرگذار است و باید به آن توجه بسیاری شود. به طور کلی مبنای نصب این دوربین‌ها در فاصله ۳ متری است و هرچقدر ارتفاع بیشتر شود، هزینه نصب افزایش می‌یابد.

علاوه بر این اگر مکان نصب روی دیوار‌های بلند، لبه پشت‌بام و به طور کلی مکان‌های دور از دسترس باشد، هزینه بیشتر می‌شود. متخصص دوربین مداربسته در یزد بر اساس یک نقشه و طراحی خاص، به بهترین شکل دوربین‌ها را در نقاط مختلف جای‌گذاری می‌کند و هیچ نقطه کوری برای ایجاد ناامنی باقی نمی‌گذارد.

نوع دوربین

امروزه دوربین‌های مداربسته در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند که هریک از ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود برخوردار هستند و باید به شیوه نصب و راه‌اندازی آن‌ها توجه کرد. اینکه شکل ظاهری دوربین موردنظر شما چگونه باشد و دوربین چه ویژگی‌هایی داشته باشد روی دستمزد نصب آن تأثیرگذار خواهد بود.

برای مثال قیمت نصب دوربین‌های آنالوگ در یزد به دلیل راحتی نصب از دوربین‌های تحت شبکه کمتر است.

نوع ساختمان

اینکه ساختمانی که می‌خواهید برای آن دوربین مداربسته نصب کنید مسکونی است یا اداری و صنعتی، روی هزینه نصب دوربین‌های مداربسته تأثیر می‌گذارد؛ زیرا هریک از این ساختمان‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و نصب دوربین در برخی از آن‌ها به زمان و دقت بیشتری نیازمند است.

راه‌اندازی دوربین مداربسته در یزد

موقعیت مکانی ساختمان

مورد دیگری که روی قیمت راه‌اندازی دوربین مداربسته مؤثر است، موقعیت جغرافیایی ساختمان موردنظر است. مثلاً اگر محل نصب خارج از شهر باشد یا در مکان‌های خاصی باشد، دستمزد نصب ممکن است افزایش پیدا کند.

متراژ کابل‌کشی

به هنگام نصب این دسته از سیستم‌های امنیتی باید توجه داشته باشید که هرچقدر دوربین‌های مداربسته از یکدیگر دورتر باشند متراژ موردنیاز برای کابل‌کشی بیشتر می‌شود. درنتیجه، نصاب هزینه بیشتری برای نصب دوربین‌ها دریافت می‌کند. همچنین سختی و نوع مسیر کابل‌کشی نیز بر قیمت نهایی نصب انواع دوربین مداربسته مؤثر هستند.

استفاده از داکت

اگر بخواهید به هنگام اجرای دوربین مداربسته در یزد برای پنهان کردن سیم‌های دوربین از داکت استفاده کنید، این موضوع روی هزینه نصب تأثیرگذار خواهد بود. نصب داکت قیمت کار را افزایش می‌دهد و هرچقدر طول داکت بیشتر باشد، تعرفه نصب نیز بیشتر می‌شود.

 از دیگر موارد تأثیرگذار بر قیمت راه اندازه دوربین مداربسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب دوربین در فضا‌های خارجی و عایق‌بندی دوربین در برابر رطوبت
 • پیشرفته‌تر و بهتر بودن اتصالات و تجهیزات موردنیاز برای نصب
 • وجود قابلیت دید در شب

اگر می‌خواهید از هزینه اجرای دوربین مداربسته در یزد به طور کامل اطلاع داشته باشید، می‌توانید از جدول زیر که شامل دستمزد نصب دوربین مداربسته در یزد در سال ۱۴۰۲ است استفاده کنید.

نوع خدمات قیمت
نصب دوربین مداربسته‌ای HD تا ارتفاع ۳ متر ۱۵۰۰۰۰ تومان
نصب دوربین مداربسته تحت شبکه تا ارتفاع ۳ متر ۲۰۰۰۰۰ تومان
نصب دوربین مداربسته چرخشی و اسپید دام ۵۰۰۰۰۰ تومان
نصب دستگاه ۴ کانال DVR و NVR ۵۰۰۰۰۰ تومان
نصب دستگاه ۱۶ کانال DVR و NVR ۷۰۰۰۰۰ تومان
نصب دستگاه ۳۲ کانال DVR و NVR ۱۰۰۰۰۰۰ تومان
نصب دستگاه ۶۴ کانال DVR و NVR ۱۵۰۰۰۰۰ تومان
نصب میکروفون دوربین مداربسته ۹۰۰۰۰ تومان
انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته ۳۰۰۰۰۰ تومان
کابل‌کشی کابل تصویر (متری) ۸۰۰۰ تومان
کابل‌کشی شبکه (متری) ۸۰۰۰ تومان
نصب داکت (متری) ۱۰۰۰۰ تومان
نصب ترانک و اتصالات (متری) ۲۰۰۰۰ تومان
نصب لوله فلکسی و اتصالات (متری) ۱۵۰۰۰ تومان
نصب لوله گالوانیزه (متری) ۲۰۰۰۰ تومان
نصب جعبه تقسیم پلاستیکی ۵۰۰۰۰ تومان
نصب جعبه تقسیم فلزی ۷۰۰۰۰ تومان
نصب سینی فلزی ۳۰۰۰۰ تومان
نصب کانکتور ۱۰۰۰۰ تومان
نصب رک ایستاده ۳۵۰۰۰۰ تومان
کابل‌کشی برق (متری) ۸۰۰۰ تومان
نصب پریز برق ۲۰۰۰۰ تومان
نصب کلید مینیاتوری ۳۵۰۰۰ تومان
منصب جعبه کلید مینیاتوری به صورت روکار ۵۰۰۰۰ تومان

لیست فروشگاه‌های دوربین مداربسته در یزد

حال که با موضوعات مهمی‌ در زمینه دوربین مداربسته آشنا شده‌اید، وقت آن است که به شما بگوییم بهترین و مجهزترین انواع دوربین مداربسته در یزد را از کجا می‌توانید تهیه کنید. در شهر یزد تعداد زیادی نمایندگی فروش دوربین مداربسته وجود دارد که لازم است پیش از اقدام به خرید آن‌ها را بشناسید. به همین منظور می‌توانید به جدول زیر مراجعه فرمایید.

لیست فروشگاه‌های دوربین مداربسته در یزد

نام فروشگاه آدرس شماره تلفن
سازمان الکترونیک صدر سیستم یزد، واقع در بلوار ۲۲ بهمن، ساختمان ۶۲۲ ۰۳۵۳۳۵۲۵۶۰۱۳
شرکت مهندسی پیشگامان الکترونیک یزد، واقع در میدان معلم، کوچه جوادالائمه، کوچه صاحب‌الزمان، پلاک ۶۲ ۰۳۵۳۵۲۶۰۰۳۶
گروه مهندسی زوم یزد، اول بلوار امام جعفر صادق (ع)، کنار کوچه ۲۸ ۰۳۵۳۶۲۹۷۵۵۹
شرکت نورگستران پیشرو یزد، بلوار دانشجو، کنار دانشگاه علم و هنر یزد ۰۹۱۰۰۳۸۰۴۸۶۶
دوربین مداربسته دید پنهان یزد، واقع در بلوار مشیر، خیابان شهدا، کوچه شهید رجایی ۰۹۱۳۳۲۵۳۵۵۴۲
شرکت ایساتیس الکترونیک یزد، میدان باهنر، اول بلوار پاکنژاد، کنار مبلمان میرجلیلی ۰۹۱۳۳۵۲۵۰۳۰
دوربین مداربسته آلتون یزد، واقع در بلوار جمهوری، سه راه حکیمیان ۰۳۵۳۸۲۸۳۳۴۳
شرکت رامش هوشمند مارال یزد، واقع در بلوار خامنه‌ای ۰۹۱۲۵۹۸۲۰۸۸

شارینو

اگر قصد تعمیر لوازم خانگی خود را دارید؛ اما نمی‌دانید وسایل خود را در چه مراکز و توسط چه تعمیرکارانی تعمیر کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً سری به مطالب تعمیر یخچال در یزد، تعمیر آبگرمکن در یزد، تعمیر شوفاژ در یزد، تعمیر ماشین ظرفشویی در یزد، تعمیر ماشین لباسشویی در یزد و غیره بزنید.

اگر فکر می‌کنید در روابط خانوادگی خود دچار مشکل هستید و می‌خواهید از یک فرد باتجربه و آگاه کمک بگیرید، مراجعه به مشاور خانواده بهترین گزینه است. به همین منظور توصیه می‌کنیم سری به مطلب مشاور خانواده در یزد بزنید.

اگر قصد دارید جلوه تازه‌ای به منزل خود بدهید و دکوراسیون آن را تغییر دهید، مشاوران مجرب کلینیک‌های ساختمانی یزد می‌توانند به شما کمک کنند. به همین جهت توصیه می‌کنیم به مطلب معرفی کلینیک ساختمانی در یزد مراجعه کنید.

در وب‌سایت شارینو می‌توانید از مقالات پزشکی بسیاری به‌منظور شناخت بیشتر پزشکان و مراکز درمانی این شهر استفاده کنید. از این مطالب می‌توان به آزمایشگاه‌های یزد، آمبولانس در یزد، پزشک تغذیه در یزد، پزشک ارتوپد در یزد، بهترین روانشناس‌های یزد و غیره اشاره کرد.

اگر می‌خواهید شهر زیبای یزد را بهتر بشناسید و خاطرات به‌یادماندنی در این شهر برای خود و دوستانتان رقم بزنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به مطالب وبلاگ شارینو با موضوعاتی همچون مراکز تفریحی یزد، کافه‌ های یزد و مراکز خرید یزد سر بزنید.

سخن پایانی

یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد امنیت در منازل و محیط‌های مختلف، نصب و اجرای دوربین مداربسته است. دوربین‌های مداربسته از انواع سیستم حفاظتی در یزد هستند که می‌توانند به کمک ویژگی‌هایی که دارند به‌خوبی محیط اطراف را تحت‌نظر داشته و تصاویر باکیفیتی ضبط کنند.

اگر قصد خرید انواع دوربین مداربسته در یزد را دارید، باید پیش از خرید با ویژگی‌های دوربین مداربسته و مدل‌های مختلف آن آشنایی کافی داشته باشید؛ به همین منظور ما در این مطلب سعی کردیم هرآنچه درمورد نصب و خرید دوربین مداربسته در یزد نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

سؤالات متداول

۱. دوربین مداربسته آنالوگ بهتر است یا تحت شبکه؟

دوربین مداربسته تحت شبکه مزایای بیشتری دارد؛ اما دوربین‌های آنالوگ از راحتی نصب و قیمت کمتر برخوردار هستند.

۲. چرا دوربین مداربسته تصویر ندارد؟

از علل ایجاد این مشکل می‌توان به ایرادات برقی، کیفیت پایین آداپتور، ایراد منبع تغذیه و غیره اشاره کرد.

۳. هزینه نصب دوربین مداربسته چقدر است؟

هزینه نصب دوربین مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما می‌توان گفت از ۱۵۰۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

۴. دوربین مداربسته تا چند روز فیلم نگه می‌دارد؟

حافظه دوربین‌های مداربسته از یک روز تا چند ماه است و به ویژگی‌های دوربین بستگی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *