دکوراسیون داخلی در سمنان

دکوراسیون داخلی در سمنان

آیا قصد دارید به کمک متخصصان دکوراسیون داخلی در سمنان خانه خود را به بهترین و زیباترین شکل طراحی کرده و ظاهری جذاب و چشم‌نواز در آن ایجاد کنید؟ دکوراسیون داخلی تلفیقی از هنر و معماری است که به خانه‌های ایرانی فضایی گرم و صمیمی بخشیده و موجب آسایش و راحتی بیشتر ساکنان می‌شود.

امروزه دکوراسیون منزل در سمنان با استفاده از سبک‌های بسیار متنوع و مدرن در بخش‌های مختلف ساختمان اجرا می‌شود و می‌تواند هرآنچه شما از یک خانه زیبا، راحت و شیک انتظار دارید را برآورده سازد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با نکات بسیار مهمی‌ در زمینه دکوراسیون داخلی در سمنان آشنا کنیم.

تعریف دکوراسیون داخلی

در یک تعریف ساده باید بگوییم دکوراسیون داخلی به معنای هماهنگ کردن اثاثیه، رنگ‌ها و سایر اشیا در یک محیط به شکل هنرمندانه و اصولی است. دکوراسیون داخلی هنری است که از سبک و ریزه کاری‌های مختلف برخوردار بوده و بر اساس نیاز و سلیقه‌های متنوع همواره دستخوش تغییر می‌شود.

برای مثال دکوراسیون داخلی در سمنان به دنبال این است که چگونه به کمک نورپردازی در فضا آن را تغییر داده و جلوه خوشایندی ایجاد کند یا به چه روشی می‌توان از یک خانه کوچک حداکثر استفاده را کرد؟ دکوراسیون داخلی در فضا‌های بسیاری برای اهداف مختلفی انجام می‌شود و دانشی است که در هر فضایی کاربرد دارد.

برای مثال دکوراسیون داخلی منازل به‌منظور فراهم کردن محیطی گرم و صمیمی که موجب آسایش و راحتی افراد شود انجام می‌شود. دکوراسیون فضا‌های تجاری برای جذب مشتریان بیشتر و دکوراسیون محیط‌های اداری نیز به‌منظور بالا رفتن بازدهی کارمندان و روند کاری کاربرد دارد.

شاید فکر کنید چیدمان وسایل منزل که کاری ندارد و هرکسی می‌تواند از آن پس بربیاید؛ درست است که بسیاری از ما کار چیدمان منزل یا محل کارمان را خودمان انجام می‌دهیم؛ اما مطمئن باشید همواره کمک گرفتن از طراحان داخلی در کنار آگاهی نسبی خود شما نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.

موضوع مهم دیگر این است که فرقی نمی‌کند خانه شما قدیمی‌ باشد یا نوساز و اینکه کوچک باشد یا بزرگ؛ به‌هرحال دکوراسیون داخلی در سمنان هنری است که در هر فضایی با هر نوع کاربری قابل استفاده است و می‌تواند فضایی مناسب با نیاز‌ها و سلایقتان را برای شما فراهم کند.

سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی را بشناسید

اولین موضوعی که باید در چیدمان منزل یا محل کار خود به آن توجه کنید این است که می‌خواهید فضای موردنظرتان چه سبکی داشته باشد؟ امروزه سبک‌های بسیار متنوعی در دکوراسیون داخلی روی کار آمده‌اند که هریک از ویژگی‌های خاص خود برخوردار هستند و می‌توانند شخصیت جدیدی به منزل شما القا کنند.

درواقع در درجه اول شما باید سبک دکوراسیون را تعیین کنید و سپس بر این اساس از عوامل مختلفی همچون نور، رنگ، گیاه، مبلمان و غیره برای دکور کردن فضا استفاده کنید. اگر سبک‌های اصلی دکوراسیون داخلی را نمی‌شناسید، لازم نیست نگران باشید؛ زیرا ما در ادامه مطلب به مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون ایرانی

دکوراسیون ایرانی دقیقاً همان چیزی است که شما را یاد حوض آبی خانه مادربزرگ، گل‌های شمعدانی کنار پنجره‌ها، فرش‌های پر نقش و نگار  ایرانی و حیاط آجری می‌اندازد. سبک ایرانی آرامش‌بخش‌ترین و زیباترین سبک برای هر ایرانی است و آرامشی که در این سبک جریان دارد را در هیچ سبک دیگری نمی‌توان یافت.

اتاق‌های تو در تو با طاقچه‌های کوچک، پنجره‌های رنگی و فرش ایرانی نمونه کاملی از معماری داخلی به سبک ایرانی است که هنوز هم در بسیاری خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یادآور روز‌های خوش گذشته است.

سبک دکوراسیون کلاسیک

سبک کلاسیک از آن دسته سبک‌هایی است که برای طرف‌داران تقارن، جزئیات، نظم و تعادل بهترین انتخاب است. اغلب فضا‌هایی که با سبک کلاسیک طراحی می‌شوند مجلل بوده و از آن‌ها به عنوان فضا‌های لوکس یاد می‌شود. رنگ‌هایی همچون طلایی، بژ، کرم و رنگ‌های برگرفته از جواهرات به عنوان نمادی از این سبک دکوراسیون داخلی در سمنان شناخته می‌شوند.

معمولاً هریک از ما به هنگام بازدید از موز‌های قدیمی و‌ تاریخی این سبک را دیده‌ایم که نقش و نگار‌های کاغذ دیواری، طرح‌های تزیینی، پرده‌های مجلل و مبل‌های گران قیمت در آن چشم نوازی می‌کنند.

سبک دکوراسیون سنتی یا تردیشنال

سبک سنتی از دیگر سبک‌ها در حوزه دکوراسیون داخلی در سمنان است که شباهت بسیاری به سبک کلاسیک دارد و تنها توان میان این دو این است که سبک سنتی کمتر از سبک کلاسیک جنبه تجملی و سلطنتی دارد. در این سبک تزیینات ساده‌تری به کار می‌روند و کیفیت مواد مورداستفاده نیز پایین‌تر است.

سبک سنتی برای کسانی که به سبک کلاسیک علاقه‌مند هستند؛ اما نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن بربیایند و می‌خواهند خانه‌شان را به سبک کلاسیک دکور کنند، انتخاب بسیار مناسبی است.

از ویژگی‌های بارز سبک سنتی محبوب و پرطرف‌دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریل‌های صندلی
 • ملافه‌های گل‌دوزی شده
 • قالب ریزی
 • تابلو‌های دیواری
 • طاقچه‌های بالای شومینه
 • درب‌های فرانسوی
 • استفاده از وسایل چوبی
 • استفاده از فرش
 • تأکید بر فلزات
 • استفاده از مبلمان ترکیبی
 • رنگ‌های زمینه خنثی

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن همان چیزی است که امروزه در بسیاری از خانه‌ها، محیط‌های اداری، تجاری یا تفریحی شاهد استفاده از آن هستیم. دنیای امروزی همواره به دنبال مدرنیته و ترک عادت‌ها و سبک‌های گذشته است و سبک دکوراسیون مدرن را می‌توان نقطه مقابل سبک‌های سنتی و قدیمی‌ در نظر گرفت.

در سبک‌های مدرن دکوراسیون داخلی سمنان تزیینات رفته‌رفته کمتر می‌شوند و دکوراسیون محیط به سمت کاربردی بودن پیش می‌رود. در سبک مدرن از خطوط ساده، رنگ‌های ملایم و خنثی، مصالحی همچون شیشه، بتن و فولاد، پنجره‌های بزرگ، نور طبیعی زیاد، پرهیز از شلوغی، دیوار‌های ساده و دیگر موارد استفاده می‌شود.

در واقع در این سبک دکوراسیون داخلی در سمنان تمرکز اصلی بر سادگی و عدم شلوغی فضا است و استفاده بهینه از محیط، ایجاد تعادل بین زیبایی و کارایی و سازگاری با محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمالیسم مدرنیته را به بالاترین حد خود رسانده است و هدف اصلی آن استفاده از حداقل چیز‌ها در فضا و خلوت کردن حداکثری محیط است. طراح دکوراسیون داخلی در سمنان در این سبک از رنگ‌های ملایم و خنثی استفاده کرده و از ساده‌ترین چیز‌ها برای دکور کردن فضا‌های مختلف استفاده می‌کند.

سبک مینیمالیسم محیطی یکدست ایجاد می‌کند که در اولین نگاه حس سادگی را در ذهن ما به وجود می‌آورد. این سبک حس آزادی و آرامش، ‌رهایی از آشفتگی و نگرانی را به افراد القا می‌کند و برای کسانی که طرف‌دار شلوغی و تجملات نیستند بهترین انتخاب است.

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک انتقالی یا ترنزیشنال به عنوان پیوندی میان سنت و مدرنیته شناخته می‌شود و به دنبال این است که اغلب افراد با سلیقه‌های مختلف را جذب کند. در این سبک از عناصر طبیعی همچون چوب و سنگ بسیار استفاده می‌شود و در آن می‌توانید رنگ‌های گرم و خنثی را در کنار هم مشاهده کنید.

ماهیت بینابینی این سبک دکوراسیون داخلی در سمنان سبب شده است انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشد و دست شما در طراحی و چیدمان فضا حسابی باز باشد.

سبک دکوراسیون مدیترانه‌ای

از دیگر سبک‌های مورداستفاده در طراحی دکوراسیون داخلی در سمنان می‌توان به سبک مدیترانه‌ای اشاره کرد. در این سبک به جزئیات بسیار دقت می‌شود و تعداد زیادی لوازم غیرضروری و مبلمان مجلل در منزل به کار می‌روند. این سبک به داشتن رنگ‌های تند زیاد و چوب‌هایی با رنگ تیره معروف است. از دیگر عناصر اصلی سبک مدیترانه‌ای می‌توان مواد زیر را نام برد:

 • استفاده از خطوط منحنی
 • بالکن‌های دخلی
 • داشتن سقف بلند
 • دقت در جزئیات و تزیینات مبلمان منزل
 • استفاده از ستون‌های زیاد
 • قوی و طاق در طراحی منزل
 • استفاده از آجر و کاشی
 • الهام گرفتن از زمین
 • پرده‌های چند لایه
 • استفاده از گلدان، شمعدانی و آینه‌های زیاد

سبک دکوراسیون معاصر

سبک امروزی یا معاصر از دیگر سبک‌های دکوراسیون داخلی در سمنان است که نباید آن را با سبک مدرن اشتباه بگیرید. در این سبک همه چیز متناسب با زمان حال مورداستفاده قرار می‌گیرد و ویژگی‌های بارز این سبک شامل موارد زیر هستند:

 • فضا‌های باز
 • استفاده از پارچه و فلزات
 • استفاده از رنگ‌های طبیعی
 • بهره‌گیری از نور طبیعی
 • طرح‌های غیر معمول
 • به‌کارگیری طیف بسیار روشن یا بسیار تیره چوب
 • استفاده از نور برای طراحی دکوراسیون

در سبک معاصر از خطوط نرم و منحنی در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود و این در حالی است که در دکوراسیون مدرن خطوط شکسته و اشکال هندسی کاربرد بیشتری دارند. رنگ‌های غالب این سبک شامل کرم، سفید و قهوه‌ای هستند و بقیه رنگ‌ها نقش چندانی در این سبک ندارند.

سبک دکوراسیون معاصر

عناصر تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی

در این بخش از مطلب لازم است بدانید در دکوراسیون داخلی در سمنان به عناصر بسیاری توجه می‌شود تا محیطی استاندارد و مناسب فراهم شود. هریک از فضا‌هایی که در اطرافتان می‌بینید از اجزای بصری و فیزیکی مختلفی تشکیل می‌شوند و برای داشتن یک محیط ایده‌آل باید تمامی‌ آن‌ها را در نظر گرفت که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

عنصر حیاتی رنگ در دکوراسیون داخلی

زمانی که شما برای نخستین بار وارد یک محیط می‌شوید، اولین چیزی که در نگاه اول توجه شما را جلب می‌کند رنگ‌های به‌کاررفته در آن محیط هستند. انتخاب درست و اصولی رنگ‌ها از مهم‌ترین موضوعات در دکوراسیون داخلی در سمنان است که باید متناسب با سبک دکوراسیون آن فضا تعیین ‌شود.

رنگ‌های موجود در منزل یا محل کار شما نباید به شکل افراطی به کار رفته باشند و آشفتگی بصری و شلوغی در فضا ایجاد کنند. رنگ‌ها نباید افراد را خسته و کسل کرده و احساس بدی به آن‌ها منتقل کنند. بهترین انتخاب برای رنگ دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ‌هایی با تناژ یکسان و سایه‌های مختلف یا رنگ‌های مکمل است.

رنگ‌ها از تأثیر بسیار عمیقی برای حال و هوای محیط و روحیات افراد برخوردار هستند و هر رنگی از احساس خاصی برخوردار است و معنا و مفهوم منحصر به فردی دارد؛ به همین دلیل شما برای انتخاب رنگ دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه باید محتاطانه عمل کرده و حتماً به روان‌شناسی رنگ‌ها توجه داشته باشید.

برای مثال متخصص دکوراسیون داخلی در سمنان پیشنهاد می‌کند برای طراحی محیط آشپزخانه از رنگ‌هایی همچون سفید، صورتی، سبز، کرم، قهوه‌ای، مشکی، طوسی، آبی، زرد و غیره استفاده کند. برای رنگ اتاق خواب‌ها نیز آبی، زرد، سفید، صورتی، خاکستری، طوسی و غیره انتخاب مناسبی هستند.

متخصصان دکوراسیون داخلی در سمنان می‌توانند متناسب با سبک دکوراسیون محیط موردنظر و البته در نظر گرفتن سلایق شما از ترکیب‌های رنگی مناسب آن محیط استفاده کرده و فضایی راحت و دنج را برای شما فراهم کنند.

دکوراسیون داخلی

در جدول زیر می‌توانید از معنا و مفهوم هریک از رنگ‌ها در دکور منازل شناخت کافی پیدا کنید و بهتر تصمیم بگیرید.

رنگ سفید نماد آرامش و پاکی
رنگ سیاه نماد قدرت
رنگ صورتی نماد معصومیت
رنگ سبز نماد تازگی و طراوت
رنگ آبی نماد اعتماد و آرامش
رنگ قرمز نماد عشق و انرژی بالا
رنگ بنفش نماد سلطنت، اشرافی‌گری و تجمل
رنگ نارنجی نماد اعتماد به نفس و انرژی
رنگ زرد نماد هیجان
رنگ خاکستری نماد بی احساسی و بی‌تفاوتی

معجزه نور در دکوراسیون داخلی

عنصر مهم دیگر در دکوراسیون منزل در سمنان استفاده از نور یا به اصلاح نورپردازی در محیط است. امروزه اهمیت بالای نور طبیعی بر هیچ کسی پوشیده نیست و سبک دکوراسیون خانه‌های ایرانی به سمتی پیش می‌رود که تا حد ممکن از نور طبیعی بیشتری در محیط استفاده شود.

از آنجایی که برای تمامی‌ خانه‌ها امکان استفاده از حجم زیادی از نور در تمامی‌ ساعات شبانه‌روز وجود ندارد، لازم است از نورپردازی مصنوعی به شکل اصولی و حرفه‌ای استفاده شود. در دکوراسیون داخلی در سمنان همواره به این موضوع توجه می‌شود که در وهله اول هیچ گونه مانعی برای عبور نور و هوا در محیط وجود نداشته باشد.

برای این کار باید در انتخاب سایه‌بان و پرده دقت کافی به خرج دهید. بهتر است نورپردازی مصنوعی برای هر فضایی به طور اختصاصی طراحی شده و به موضوع تنوع نوری توجه بسیاری شود. سعی کنید نور‌های خطی، نقطه‌ای و گسترده را در کنار یکدیگر به کار ببرید و از رنگ‌های مختلف نوری استفاده کنید.

از مهم‌ترین اصول در نورپردازی دکوراسیون داخلی در سمنان می‌توان به جهت ورود نور طبیعی، زمان حضور نور خورشید و استفاده از نور مصنوعی اشاره کرد. اگر از بهترین مراکز دکوراسیون داخلی در سمنان برای دیزاین منزل یا محل کار خود کمک بگیرید، اصلاً نیازی نیست دغدغه‌ای از بابت نورپردازی اصولی خانه خود داشته باشید و تنها کافی است کار را به کاردان بسپارید.

اثر الگو در دکوراسیون داخلی

یکی از عوامل مؤثر در دکوراسیون داخلی لوکس در سمنان الگو‌هایی است که شما در دکوراسیون منزل خود به کار می‌برید. طرح و نقش دیوار‌ها، فرش، روکش مبلمان و وسایل تزیینی که در فضا استفاده می‌شوند جزو این الگو‌ها هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

در انتخاب الگو‌های دکوراسیون داخلی باید به ۳ موضوع تناسب با سبک دکوراسیون، پیشگیری از آشفتگی و حفظ تعادل دقت داشته باشید و از شلوغ کردن بیش از حد فضا یا سادگی غیراصولی پرهیز کنید. معمولاً الگو‌های ارگانیک و بومی‌ در دکوراسیون داخلی در سمنان طرف‌داران بسیاری دارند.

اثر الگو در دکوراسیون داخلی

مبلمان مهم‌ترین ابزار در دکوراسیون داخلی

مبلمان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عناصر در دکوراسیون داخلی در سمنان هستند که باید متناسب با سبک و نیاز‌هایی که دارید انتخاب شوند. درواقع بزرگ یا کوچک بودن فضا، تقسیم محیط به بخش‌های مختلف، کاربردهای متفاوت، حس و حال فضا و غیره همگی در انتخاب مبلمان تأثیرگذار هستند.

برای مثال در فضا‌های کوچک باید از مبلمانی استفاده کرد که در عین کاربردی بودن فضای کمی‌ را اشغال کنند. در این شرایط می‌توان از مبلمان چندمنظوره استفاده کرد. تکنسین دکوراسیون داخلی در سمنان در ابتدا متراژ فضای موردنظر شما را بررسی می‌کند و سپس متناسب با نیاز‌ها، سلایق و سبک دکوراسیون منزل شما بهترین نحوه چیدمان مبلمان را پیشنهاد می‌دهد.

تأثیر شگفت‌انگیز گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

گل و گیاه از نقش بسیار پررنگی در زندگی انسان‌ها برخوردار هستند و منبع انرژی بوده و می‌توانند شادابی، طراوت و تازگی را در محیط جریان دهند. تقریباً در هر فضایی می‌توان از گل‌ها و گیا‌هان مختلف استفاده کرد که تأثیر فوق‌العاده‌ای روی فضا و روحیه افراد دارند.

توصیه می‌شود تا جایی که سبک موردنظرتان و فضا اجازه می‌دهد از این عنصر مهم در دکوراسیون داخلی در سمنان استفاده کنید. شما از این طریق می‌توانید خلاقیت‌های بسیاری از خود نشان داده و محیطی سرزنده و شاداب بسازید. استفاده از گلدان‌های آویز، دیوار‌های سبز، پاسیو، گل‌های بزرگ و کوچک انتخاب‌های متنوعی در این زمینه به شمار می‌آیند.

طراحی دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در سمنان برای هر یک از بخش‌های خانه از رمز و راز مخصوص خود برخوردار است و در طراحی هر بخش باید به نکات مهمی‌ توجه کرد تا نتیجه کار بی‌نقص و موردپسند باشد. در ادامه مطلب شما را با موضوعات مهمی‌ در زمینه طراحی دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه آشنا خواهیم کرد.

طراحی دکوراسیون پذیرایی در سمنان

طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی از مهم‌ترین خدمات دکوراسیون داخلی در سمنان محسوب می‌شود؛ زیرا پذیرایی از اصلی‌ترین قسمت‌های خانه است و طراحی زیبا و کاربردی آن می‌تواند جلوه فوق‌العاده‌ای به فضای کل خانه بدهد. مبل، فرش و پرده سه عامل بسیار مهم در دکوراسیون پذیرایی هستند که باید از تناسب بسیار خوبی با یکدیگر برخوردار باشند.

در دکوراسیون پذیرایی نباید از رنگ‌های بسیار تند استفاده کرد و طبق جدیدترین قوانین دکوراسیون داخلی در سمنان استفاده از رنگ‌های خنثی و گرم بهترین انتخاب است. نکته مهم دیگر در دکوراسیون داخلی در سمنان برای این بخش از خانه این است که مبلمان خود را به گونه‌ای بچینید که تمامی افراد زاویه مناسبی با تلویزیون داشته باشند و فضا نیز بیش از حد اشغال نشده باشد.

از دیگر نکات مهم در چیدمان پذیرایی می‌توان به فراهم کردن مکان‌های مختلف برای نشستن افراد، چیدمان اصولی میز پذیرایی، استفاده از لوسترهای مناسب سبک پذیرایی، استفاده از رنگ‌های شاد و فرش و قالی اشاره کرد.

طراحی دکوراسیون پذیرایی در سمنان

طراحی دکوراسیون آشپزخانه در سمنان

از دیگر بخش‌های دکوراسیون داخلی در سمنان می‌توان به چیدمان اصولی آشپزخانه یا عبارت دیگر قلب خانه اشاره کرد. طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا اغلب آشپزخانه‌ها از سوی پذیرایی دید دارند و لازم است آشپزخانه از یک طراحی زیبا و مناسب برخوردار باشد.

کابینت‌ها از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر دکوراسیون آشپزخانه هستند و تغییرات کوچک در آن‌ها می‌تواند تأثیرات بسیار قابل‌توجهی روی ظاهر آشپزخانه شما بگذارد. رنگ و مدل کابینت‌ها باید با سبک منزل یا دیگر اجزای آشپزخانه شما کاملاً همخوانی داشته باشد.

جالب است بدانید دکوراسیون مدرن آشپزخانه به المان‌های زیادی نیاز ندارد و نسبت به سبک کلاسیک از هزینه کمتری برخوردار است؛ به همین دلیل امروزه آشپزخانه‌های مدرن بسیار پرطرف‌دار هستند و در کنار هزینه مناسب، زیبایی و سادگی بسیاری به محیط آشپزخانه می‌دهند.

درمورد رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی در سمنان برای آشپزخانه نیز باید بدانید رنگ‌های تیره، خنثی یا رنگ‌های سرد مانند ارغوانی، بنفش، آبی و سبز برای آشپزخانه مناسب نیستند و روی اشتهای افراد تأثیر می‌گذارند. از بهترین رنگ‌های مناسب برای آشپزخانه‌های ایرانی می‌توان به قرمز، قهوه‌ای، سفید، کرم یا زرد روشن، آبی روشن، مشکی، خاکستری و غیره اشاره کرد.

البته از آنجایی که خانم‌ها مدت زمان زیادی را در آشپزخانه می‌گذرانند و در این فضا از برق و گاز استفاده می‌شود، لازم است به مسئله ایمنی نیز در آشپزخانه توجه بسیاری شود. از دیگر نکات مهم در دکوراسیون داخلی در سمنان برای آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدیریت سطوح
 • ترکیب رنگ مناسب
 • استفاده بهینه از فضای آشپزخانه
 • توجه به شکل آشپزخانه
 • نورپردازی صحیح
 • مدیریت برق و گاز
 • دسترسی آسان
 • دیگر موارد

طراحی دکوراسیون اتاق خواب در سمنان

اتاق خواب محلی برای آرامش، استراحت و مطالعه در خانه است و اولین موضوعی که برای طراحی اتاق خواب باید به آن توجه کنید راحتی و آرامش افراد است. برای طراحی این بخش همواره با موضوعات مهم اتاق خواب بزرگسال، نوجوان و کودک روبرو هستیم که هریک اصول خود را دارند.

برای مثال استفاده از رنگ‌هایی همچون قرمز، مشکی یا خاکستری برای اتاق کودک توصیه نمی‌شود و رنگ‌هایی همچون آبی آسمانی، صورتی، زرد، سفید، سبز، بنفش و نارنجی جایگزین بسیار مناسبی هستند. چیدمان سرویس خواب، کمد، میز تحریر، آینه و دیگر اجزای اتاق خواب نیز بسیار پراهمیت هستند و متناسب با سبک اتاق خواب باید در بخش‌های مختلف قرار بگیرند.

علاوه بر توجه به رنگ دکوراسیون اتاق خواب، لازم است به موارد دیگری نیز در طراحی این بخش از خانه توجه داشته باشید که شامل موارد زیر هستند:

 • انتخاب فرش مناسب
 • انتخاب تخت خواب مناسب
 • استفاده از نور طبیعی
 • عدم ایجاد شلوغی و آشفتگی
 • انتخاب کاغذ دیواری با طرح و رنگ ملایم
 • استفاده از میز پاتختی
 • استفاده از گل و گیاه
 • سایر موارد

طراحی دکوراسیون اتاق خواب در سمنان

مهم‌ترین نکاتی که باید در دکوراسیون داخلی به آن‌ها توجه کنید

چیدمان پذیرایی، اتاق خواب یا آشپزخانه آن‌قدر هم که فکر می‌کنید ساده و ابتدایی نیست و اگر می‌خواهید دکور خانه شما بسیار زیبا و مطابق با مد روز باشد، لازم است به نکات بسیار مهمی‌ در دکور منزل خود توجه کنید. اصلی‌ترین قوانین و نکات دکوراسیون داخلی در سمنان شامل موارد زیر هستند:

 • در دکوراسیون داخلی در سمنان باید توجه داشته باشید که نقطه کانونی اتاق پذیرایی را پیدا کنید و آن را با کاغذ دیواری طرح‌دار یا رنگی متفاوت مشخص کنید. نقطه کانونی می‌تواند دیوار شومینه یا دیوار تلویزیون شما باشد.
 • از چسباندن مبلمان خانه به دیوار‌ها خودداری کنید؛ زیرا ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌شود و روی دیوار‌ها خط می‌افتد.
 • تابلو‌ها را طوری روی دیوار‌ها نصب کنید که مرکز آن‌ها در ارتفاع چشم قرار گیرد و نه خیلی بالا و نه خیلی پایین باشد.
 • در دکوراسیون داخلی در سمنان حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که پرده‌ها کوتاه نبوده و حتماً تا روی زمین بیایند.
 • برای نورپردازی منزل خود تنها به لوستر اکتفا نکنید و از نورپردازی نقطه‌ای، آباژور، دیوارکوب و غیره نیز استفاده کنید.
 • از گل و گیاه برای دکور خانه خود بهره بگیرید و آن‌ها را در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید.
 • فضای تماشای تلویزیون را از فضای نشستن و گفت‌وگو جدا کنید.
 • پرده اتاق خواب را تا حد ممکن نازک، سبک و ساده انتخاب کنید تا سبب آرامش و تسلی خاطر شما باشد.
 • به جای استفاده از میز پاتختی در دکوراسیون داخلی در سمنان از شلف دیواری استفاده کنید تا فضای زیادی اشغال نشود.
 • از نورپردازی بیش از اندازه سقف اتاق خواب پرهیز کنید.
 • تخت خواب را طوری قرار دهید که پنجره در سمت راست یا چپ آن باشد. فرش اتاق خواب را اصلاً کج و معوج قرار ندهید و حتماً به شکلی باشد که بعد از پایین آمدن از تخت خواب پا‌هایتان روی آن قرار بگیرند.
 • از رنگ‌های تند و استرس‌آور برای اتاق خواب استفاده نکنید.
 • یک نکته مهم در دکوراسیون داخلی این است که اگر متراژ خانه شما کم است، از چیدمان وسایل غیرضروری پرهیز کرده و از آینه، مبلمان ال شکل، پرده‌های بلند، رنگ‌های روشن کمد دیواری، شلف و غیره استفاده کنید تا فضا بزرگ‌تر نشان داده شود.
 • برای رنگ‌آمیزی اتاق کودک حتماً به روحیات او و روان‌شناسی رنگ‌ها توجه کنید.
 • حتماً در اتاق خواب کودک از موکت یا فرش مناسب استفاده کنید.
 • اصلاً روشنایی را بالای آینه نصب نکنید.
 • از قرار دادن وسایل دکوری شیشه‌ای در سرویس بهداشتی و حمام خودداری کنید.
 • از رنگ‌های تیره در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده نکنید.
 • از گیا‌هان معطر در فضای سرویس بهداشتی استفاده کنید.
 • کمد حوله‌های خود را خارج از حمام قرار دهید.

دفاتر اجرای دکوراسیون داخلی در سمنان

اگر فکر می‌کنید برای چیدمان وسایل خود و طراحی منزلتان به افراد متخصص نیاز دارید، لازم است بهترین و مجرب‌ترین مراکز اجرای دکوراسیون داخلی در سمنان را بشناسید؛ به همین خاطر در جدول زیر لیست کاملی از بهترین شرکت‌های دکوراسیون داخلی در سمنان را برای شما آماده کرده‌ایم.

نام شرکت آدرس شماره تلفن
گروه دکوراسیون داخلی سناتور سمنان، واقع در خیابان مسجدی، پایین‌تر از شیرمال پزی ایمان، کنار سوپر پردیس، پلاک ۲۲۵ ۰۲۳۳۳۳۳۷۰۰۴
دکوراسیون داخلی پدیده سمنان، واقع در میدان مطهری، کوی فلسطین، بلوار دستغیب ۰۲۳۳۳۳۳۹۶۳۲
دکوراسیون داخلی و خارجی پوپلین سمنان، واقع در باغ فردوس، ساختمان میراج، طبقه ۲ ۰۲۳۳۳۳۲۹۱۴۹
دکوراسیون داخلی خانه دکور سمنان، واقع در بلوار شهید صدقی، نبش فرعی هشتم، ساختمان آریا ۰۲۳۳۳۳۴۰۰۹۹
دکوراسیون داخلی اتود سمنان، بلوار استقلال، کنار کوچه ۲۱ ۰۲۳۳۳۴۳۸۳۸۰
دکوراسیون سایه روشن سمنان، شهرک گلستان، میدان شقایق ۰۲۳۳۳۴۶۴۳۴۳
دکوراسیون نما سازان پاسارگاد سمنان، میدان معلم، مقابل اداره مسکن و شهرسازی، مجتمع تجاری معلم ۰۲۳۳۳۳۶۰۸۱۶
دکوراسیون پارسا سمنان، واقع در بلوار معلم، پاساژ معلم، واحد ۴ ۰۲۳۳۳۳۵۰۸۰۴
دکوراسیون آرویین سمنان، واقع در میدان مطهری، بلوار شهید دستغیب، چهارراه فلسطین ۰۲۳۳۳۳۶۳۴۱۵
طراحان دکوراسیون داخلی نار سمنان، واقع در باغ فامیلی، نبش فرعی سوم ۰۲۳۳۳۳۴۹۷۰۸

دکوراسیون داخلی در سمنان

شارینو

اگر می‌خواهید از بهترین خدمات تعمیر لوازم خانگی در سمنان بهره‌مند شوید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالبی همچون تعمیر لپ تاپ در سمنان، تعمیر پرینتر در سمنان، تعمیر کولر آبی در سمنان، تعمیر یخچال در سمنان، تعمیر تلویزیون در سمنان، تعمیر مبل در سمنان و غیره سر بزنید.

اگر قصد گشت‌وگذار و تفریح در شهر زیبای سمنان را دارید، مطالعه مطالبی همچون مراکز تفریحی سمنان، سینما‌های سمنان، رستوران‌های سمنان و غیره می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد. اگر بهترین مراکز لیزر مو‌های زائد در سمنان را نمی‌شناسید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به مقاله مرکز لیزر در سمنان سر زده و اطلاعات مهمی‌ در این زمینه کسب کنید. به‌منظور شناخت بهترین قالیشویی‌ها و مبل شویی‌های شهر سمنان، می‌توانید به وبلاگ شارینو و مطالبی همچون قالیشویی در سمنان و مبل شویی در سمنان سر بزنید.

به جهت پیشرفت کسب‌وکار خود در فضای آنلاین همچون اینستاگرام می‌توانید از اصلی‌ترین خدمات وبلاگ شارینو همچون سئو سایت در سمنان، ادمین اینستاگرام در سمنان، طراحی سایت در سمنان و غیره به بهترین شکل بهره‌مند شده و به افزایش فروش و جذب بیشتر مخاطبان کسب‌وکار خود کمک کنید.

 

سخن پایانی

شاید فکر کنید چیدمان خانه کار بسیاری راحتی است و هرکسی می‌توان به نحو احسن آن را انجام دهد؛ اما باید بدانید دکوراسیون داخلی منزل در سمنان چه برای خانه‌های قدیمی‌ و چه نوساز می‌تواند بهترین انتخاب بوده و به شکل اصولی سبب زیبایی و جذابیت دوچندان محیط‌های مسکونی، تجاری یا اداری شود.

دکوراسیون داخلی در سمنان یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین خدمات در حوزه ساختمان است که به شما کمک می‌کند آنچه در ذهن دارید را در دکوراسیون منزل یا محل کار خود پیاده کرده و محیطی طبق سلیقه و نیاز‌های خود بسازید. ما در این مطلب سعی کردیم هر آنچه لازم است درمورد دکوراسیون داخلی در سمنان بدانید را به شما ارائه کنیم.

 

سؤالات متداول

۱. بهترین رنگ برای اتاق خواب چیست؟

رنگ‌های نقره‌ای، آبی، زرد، نارنجی سفید، سبز و غیره از بهترین رنگ‌های برای دکوراسیون اتاق خواب هستند.

۲. محبوب‌ترین سبک دکوراسیون داخلی کدام است؟

پرطرفدارترین سبک دکوراسیون داخلی در سمنان در حال حاضر سبک مدرن است.

۳. هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

هزینه بازسازی خانه به نوع خدمات، متراژ خانه، میزان بازسازی و دیگر موارد بستگی دارد.

۴. آیا سبک دکوراسیون کلاسیک همان سبک سنتی است؟

خیر این دو سبک با یکدیگر تفاوت دارند و یکی نیستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *