مشاوره تحصیلی در یزد

بهترین مراکز مشاوره تحصیلی در یزد

مشاوره تحصیلی در یزد یکی از مهم‌ترین خدمات آموزشی است که به دانش آموزان در مسیر رسیدن به موفقیت تحصیلی و شغلی کمک می‌کند. اگر فکر می‌کنید در برنامه ریزی درسی خود دچار مشکل هستید یا نمی‌دانید بهترین روش برای یادگیری مطالب چیست، مشاور تحصیلی در یزد می‌تواند به شما کمک بزرگی کند.

مشاوران تحصیلی یزد با برخورداری از دانش و آگاهی کافی می‌توانند به شما در حوزه برنامه ریزی، مدیریت زمان و حفظ انگیزه برای ادامه تحصیل کمک کرده و تا انتهای مسیر به‌عنوان یک دوست آگاه همراه شما باشند. اگر درمورد مشاوره تحصیلی در یزد اطلاع چندانی ندارید و نمی‌دانید این خدمات برای شما مفید هستند یا خیر، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مشاور تحصیلی کیست؟

شاید برایتان این سؤال پیش آمده باشد که اصلاً مشاور تحصیلی کیست و چرا باید از او کمک بگیریم؟ در این باره بگوییم مشاور تحصیلی کسی است که برای دانش آموزان یک برنامه درست و اصولی تدارک می‌بیند و در درجه اول به تناسب برنامه با شرایط زندگی و منابع دانش آموز توجه می‌کند.

در درجات بعد مشاوره تحصیلی در یزد به این سمت هدایت می‌شود که مشاور بتواند در زمان مشخص دانش آموز را به نتیجه دلخواه برساند و در مسیر تحصیلی به او کمک کند. مشاوره تحصیلی در یزد تنها مختص دانش آموزان کنکوری نیست و دانش آموزان می‌توانند در مقاطع پایین‌تر همچون ابتدایی و دوره اول متوسطه نیز از این خدمات بهره‌مند شوند.

مشاوره تحصیلی در یزد برای افرادی که دچار اختلالات تمرکز، اهمال کاری، عدم توانایی در برنامه ریزی، افسردگی، ناتوانی یادگیری، اضطراب، بیش‌فعالی، مشکلات خانوادگی و غیره هستند بهترین انتخاب است. در این شرایط متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی در یزد می‌توانند وضعیت شخص را بررسی کرده و به او آموزش دهند چگونه با وجود موانع به موفقیت دست پیدا کند.

در واقع مشاور مانند یک دوست آگاه و دلسوز شما در مسیر تحصیلی تا قله‌های موفقیت هدایت کرده و در هر مرحله به شما یاد می‌دهد چگونه با چالش‌ها مواجه شده و با مدیریت آن‌ها به مسیر خود ادامه دهید. اگر در زمینه درس و تحصیل دچار سردرگمی‌ هستید و می‌خواهید یک شخص باتجربه را در کنار خود داشته باشید، مشاور تحصیلی بهترین انتخاب است.

وظایف مشاور تحصیلی چیست؟

اگر قصد دارید از خدمات مشاوره تحصیلی در یزد برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت‌های تحصیلی استفاده کنید، در اولین قدم باید بدانید مشاور در چه زمینه‌هایی به شما کمک می‌کند. در این باره باید بگوییم وظایف مشاور تحصیلی یا مشاور کنکور در یزد به دو دسته رفع مشکلات درسی و مشکلات غیر درسی تقسیم می‌شود.

در واقع تنها وظیفه مشاور کمک به شما برای مطالعه بهتر و برنامه ریزی تحصیلی نیست، بلکه مشاوره تحصیلی به این منظور انجام می‌شود که مشاور به فرد کمک کند در کنار مطالعه مناسب بتواند با موانعی که سر راه او قرار دارند مقابله کند.

درمورد رفع مشکلات درسی باید بگوییم مشاوران تحصیلی به دانش آموزان کمک می‌کنند انگیزه بیشتری برای ادامه دادن راه داشته باشند و آن‌ها را برای مطالعه تشویق می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند مشکلات درسی و شخصی دانش آموزان را مدیریت کرده و به آن‌ها در رفع این مشکلات یاری برسانند.

اغلب مشاوران تحصیلی در مدارس و دبیرستان‌ها فعالیت دارند و مسئولان مدرسه، معلمان و والدین می‌توانند با آن‌ها ارتباط داشته باشند و از نظرات آن‌ها برای پیشرفت وضعیت دانش آموزان استفاده کنند. در بسیاری موارد مشاور مدرسه با تشخیص یک مشکل جدی در وضعیت روحی دانش آموز او را به روان‌شناس ارجاع می‌دهد تا مشکل از ریشه حل شود.

به طور کلی یک مشاور تحصیلی خوب به شما در یک برنامه ریزی اصولی کمک کرده، راه‌های مقابله با نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت را به شما نشان می‌دهد و کمک می‌کند اضطراب خود را کنترل کنید. کمک به حفظ انگیزه و روحیه دانش آموز نیز از دیگر وظایف مشاوران در جلسه مشاوره تحصیلی در یزد است.

درمورد مدیریت مشکلات غیر درسی توسط مشاوران تحصیلی یزد نیز باید بگوییم در بسیاری موارد مشاور برای پیشرفت دانش آموز لازم است از دیگر مشکلات او نیز مطلع شده و برای رفع آن‌ها دخالت مستقیم یا غیر مستقیم داشته باشید. از رایج‌ترین این مشکلات می‌توان به تعارضات خانوادگی و مشکلات عاطفی دانش آموز اشاره کرد.

مراکز مشاوره تحصیلی در یزد

درنتیجه، مشاور باید در بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموز دید وسیعی داشته باشد و از توانایی درک بسیاری از مسائل و مشکلات برخوردار باشد. معمولاً مشاوران تحصیلی با مشکلات زیر مواجه می‌شوند:

 • خشم و دعوا میان دانش آموزان
 • مشکلات خانوادگی
 • مشکلات رشدی و شخصی
 • مشکلات مربوط به بلوغ و نوجوانی
 • مورد تمسخر واقع شدن دانش آموز
 • بی‌انگیزگی و ناامیدی فرد
 • مشکلات دانش آموز با معلمان
 • مشکلات حمل‌ونقل دانش آموزان
 • مشکلات پایه‌ای و درسی
 • استرس و اضطراب شدید دانش آموز
 • عوامل استرس‌زا در محیط زندگی، کلاس یا مدرسه
 • اختلالات تمرکز
 • اختلالات اضطراب و استرس
 • بیش‌فعالی

مشاوره تحصیلی در یزد چه مزایایی دارد؟

برخی از خانواده‌ها و دانش آموزان معتقدند مشاوره تحصیلی در یزد امری مهم و ضروری نیست و خود دانش آموزان می‌توانند به‌خوبی از پس چالش‌های تحصیلی و برنامه ریزی برای مطالعه بربیایند. در این باره باید بگوییم این دیدگاه منسوخ شده است و امروزه افراد باتجربه در زمینه تحصیلی همواره حضور یک مشاور کاربلد را برای هر دانش آموز پیشنهاد می‌کنند.

برخی به‌اشتباه فکر می‌کنند کار مشاور این است که دانش آموز را مجبور به درس خواندن کند و دائماً به او امید و انگیزه بدهد؛ اما در واقعیت چنین نیست و جلسات مشاوره تحصیلی در یزد با اهداف گسترده‌ای برگزار می‌شوند و می‌توانند در زمینه‌های بسیاری مؤثر واقع شوند. در ادامه شما را با اصلی‌ترین مزایای مشاوره تحصیلی در یزد آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با تکنیک‌ها و روش‌های اصولی مطالعه

دانش آموزان با شرکت در جلسات مشاوره بهترین مراکز مشاوره کنکور در یزد می‌توانند با انواع روش‌ها و تکنیک‌های مطالعه صحیح نظیر حاشیه نویسی، خلاصه نویسی، تصویر سازی، نمودار درختی و غیره به طور دقیق آشنا شوند. بعد از آشنایی با این تکنیک‌ها مشاور چند تکنیکی که به شخصیت فرد نزدیک‌تر هستند و او را خسته نمی‌کنند برای او شرح می‌دهد.

درنهایت دانش آموز با توجه به شناختی که درمورد این روش‌ها پیدا کرده است، می‌تواند مناسب‌ترین آن‌ها را برای مطالعه خود انتخاب کند.

مشاوره تحصیلی در یزد

برنامه ریزی صحیح

اغلب دانش آموزان از توانایی کافی برای یک برنامه ریزی درست و اصولی برخوردار نیستند و نمی‌توانند زمان خود را به درستی برای مطالعه هر درس مدیریت کنند. در واقع در بسیاری موارد شاهد آن هستیم که دانش آموز بدون توجه به توانایی‌ها، شرایط زندگی و ظرفیت مطالعه خود تنها با تقلید از دیگران یک برنامه مطالعاتی بسیار سنگین برای خود طراحی می‌کند.

برای مثال برخی از دانش آموزان کنکوری یک برنامه ریزی دشوار با ساعت مطالعه ۱۰ الی ۱۲ ساعته برای خود در نظر می‌گیرند و این در حالی است که در طولانی مدت این برنامه تنها آن‌ها را دل‌زده و خسته خواهد کرد. برخی به‌اشتباه فکر می‌کنند برنامه صحیح یعنی درس خواندن با ساعات بسیار زیاد و طولانی.

در این باره لازم است بدانید برنامه ریزی نامناسب نه تنها شما را به نتیجه دلخواهتان نمی‌رساند، بلکه به دلیل تحمل سطح بالایی از استرس، آسیب‌های روحی و جسمی‌ بسیاری به شما وارد می‌کند. مشاوره تحصیلی در یزد در این زمینه به کمک شما می‌آید و به شما یاد می‌دهد چگونه متناسب با شرایط خود یک برنامه اصولی برای مطالعه داشته باشید.

همچنین مشاور به شما آموزش می‌دهد زمانی که نتوانستید به‌خوبی برنامه را پیش ببرید، چگونه این موضوع را مدیریت کنید و به جبران کم کاری خود بپردازید.

تقویت حافظه و ظرفیت مطالعه

هر دانش آموز یک ظرفیت مطالعه معین دارد و به آن ظرفیت مطالعه خام گفته می‌شود؛ برای مثال یک شخص بعد از ۲ ساعت مطالعه، بسیار خسته می‌شود و دیگر کشش ادامه مطالعه را ندارد و احساس می‌کند تمرکز خود را از دست داده است. در این شرایط آن ۲ ساعت ظرفیت مطالعه خام آن فرد است.

در این شرایط فرد به کمک جلسات مشاوره تحصیلی در یزد می‌تواند به‌مرورزمان ساعات مطالعه خود را افزایش دهد و بابت این افزایش مطالعه خسته و آزرده نشود و از درس تنفر پیدا نکند. در واقع از مهم‌ترین مزایای مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که متخصص به فرد کمک می‌کند تا به‌مرور و به شکل صحیح زمان مطالعه خود را افزایش دهد.

علاوه بر این مشاور می‌تواند با بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموز به او راهکار‌های سالم و امنی به‌منظور تقویت حافظه و بهبود یادگیری ارائه دهد. در این حالت مشاور پیشنهادهایی در زمینه تغذیه، فعالیت بدنی، میزان تفریح، شرایط محل مطالعه و غیره به فرد معرفی می‌کند.

راهنمای انتخاب رشته و شغل آینده

از مهم‌ترین مزایای مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مشاوران دانش آموز را به مسیری درست برای انتخاب رشته تحصیلی و شغل هدایت می‌کنند. البته در این زمینه مشاور در ابتدا شخصیت، هوش، استعداد‌ها، معیار‌ها، علایق و شرایط زندگی فرد را بررسی می‌کند و رشته‌های تحصیلی مناسب او را پیشنهاد می‌دهد.

ممکن است دانش آموز درمورد رشته‌ها تحصیلی و مشاغل مختلف اطلاعات کافی نداشته باشد که در این شرایط مشاور تحصیلی به‌خوبی او را با رشته‌های مختلف و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌کند. مشاور نگرانی‌های دانش آموز درمورد آینده تحصیلی و شغلی را به‌خوبی درک می‌کند و به او آموزش می‌دهد که چگونه بهترین آینده را برای خود رقم بزند.

مشاوره تحصیلی در یزد

کمک به حل مشکلات روحی و روانی

علاوه بر مشکلات درسی و عدم توانایی در برنامه ریزی، دانش آموز ممکن است به دلایل دیگری نیز در مسیر تحصیلی خود موفق عمل نکند. یک مشاور تحصیلی خوب باید بتواند این مشکلات را شناسایی کرده و در رفع و مدیریت آن‌ها به دانش آموز کمک کند. این مشکلات روحی مؤثر در وضعیت تحصیلی دانش آموز شامل موارد زیر هستند:

 • مورد زورگویی قرار گرفتن در محیط مدرسه
 • افسردگی
 • اهمال کاری
 • بی‌انگیزگی
 • استرس و اضطراب
 • کمال‌گرایی
 • مصرف مواد مخدر
 • اختلال نقص توجه یا بیش‌فعالی
 • برخی بیماری‌های جسمانی
 • مصرف دارو‌های خاص
 • اختلالات یادگیری
 • بی‌انگیزه بودن برای ادامه تحصیل
 • بحران هویت
 • مشکلات خانوادگی
 • کمبود اعتمادبه‌نفس
 • مشکلات روحی و روانی ناشی از بلوغ

در واقع یک دانش آموز زمانی می‌تواند در درس و تحصیل به‌خوبی عمل کند که روانی آرام داشته باشد و بتواند اولویت زندگی خود را بر مبنای درس و مطالعه قرار دهد. در مشاوره تحصیلی در یزد باید راهکار‌هایی برای حل مسائلی که روح و روان دانش آموز را تحت تأثیر قرار می‌دهند ارائه شوند و به رفع آن‌ها کمک کنند.

ارتباط با والدین و معلمان

درست است که در زمینه مشاوره چه فردی باشد، چه خانوادگی یا حتی تحصیلی، رازداری و حفظ اسرار فرد حرف اول را می‌زند؛ اما در بسیاری موارد دانش آموز درگیر مسائل و مشکلاتی است که لازم است مشاور آن‌ها را با معلمان و خانواده او در میان بگذارد.

برای مثال دانش آموزی که با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کند، بدون حمایت خانواده نمی‌تواند مشکل خود را مدیریت کرده و برای درمان آن اقدام کند. علاوه بر این در مواردی که دانش آموز نیاز به حس ارزشمند بودن دارد؛ اما از سوی مدرسه یا خانواده مورد انتقاد فراوان قرار می‌گیرد، لازم است مشاور آثار مخرب این رفتار‌ها را به اطلاع معلمان و خانواده برساند.

مشاوره تحصیلی در یزد اگر با حمایت و توجه معلمان و خانواده دانش آموز همراه باشد، می‌تواند بسیار مؤثر واقع شده و بیشتر به موفقیت تحصیلی دانش آموز کمک کند.

انواع مشاور تحصیلی را بشناسید

در مراکز مشاوره تحصیلی در یزد خدمات مشاوره با اهداف مختلفی برگزار می‌شوند و در هر حوزه مشاوران بسیاری مشغول فعالیت هستند. اگر می‌خواهید برای موفقیت تحصیلی خود گام بردارید یا نگران افت تحصیلی فرزندتان هستید، لازم است حتماً با انواع مشاور تحصیلی در استان یزد آشنا باشید.

بهترین مراکز مشاوره یزد

هدایت تحصیلی و شغلی در یزد

از مهم‌ترین مشاوران تحصیلی در بهترین مراکز مشاوره یزد می‌توان به افرادی اشاره کرد که در زمینه برنامه ریزی درسی، آمادگی برای کنکور، انتخاب رشته، روش‌های یادگیری و غیره به دانش آموزان کمک می‌کنند. از اصلی‌ترین وظایف این دسته از مشاوران در حوزه مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی توانایی‌ها و استعداد‌های دانش آموز
 • کمک به انتخاب رشته در پایه نهم و انتخاب رشته برای دانشگاه
 • معرفی منابع درسی
 • بررسی علل افت تحصیلی
 • ارائه برنامه ریزی صحیح به شکل هفتگی
 • تشخیص مشکلات روحی و اجتماعی دانش آموز
 • ارتباط با خانواده دانش آموز
 • معرفی معلم خصوصی به دانش ‌آموزانی با پایه ضعیف
 • سایر موارد

مشاور کنکور در یزد

در مرکز مشاوره کنکور در یزد شما می‌توانید به مشاوران باتجربه‌ای که سال‌ها در حوزه کنکور فعالیت دارند دسترسی داشته باشید و برای موفقیت در کنکور سراسری از آن‌ها کمک بگیرید. معمولاً مشاوران در این زمینه دارای تحصیلات مشاوره و روان‌شناسی نیستند و برحسب تجربه‌ای که در این زمینه دارند به کنکوری‌ها کمک می‌کنند.

وظایف اصلی مشاور کنکور در یزد به شرح زیر است:

 • آگاه کردن دانش آموز و خانواده او در زمینه تغییرات هر ساله کنکور
 • ارائه مهم‌ترین و جدیدترین نکات در زمینه مطالعه و تست‌زنی
 • برنامه ریزی دقیق و اصولی برای مطالعه
 • ارائه برنامه برای مرور و جمع‌بندی
 • معرفی اساتید برجسته
 • معرفی منابع درسی مفید
 • معرفی آزمون‌های آزمایشی
 • پیگیری وضعیت آزمون‌های دانش آموز
 • کمک به حفظ انگیزه و روحیه فرد
 • انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج
 • سایر موارد

مشاور تحصیلی روان‌شناختی در یزد

از دیگر افراد فعال در حوزه مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به مشاورانی اشاره کرد که بیشتر در زمینه روان‌شناختی مانند رفع استرس‌ امتحان، کار با کودکان بیش‌فعال، نحوه ارتباط با دیگران و غیره فعالیت دارند. این مشاوران وظیفه دارند متناسب با مشکلی که دانش آموز با آن درگیر است راهکار‌های روان‌شناسی مناسب و کارآمد را معرفی کنند.

مشاور معلم در یزد

مشاور معلم کسی است که خود معلم است و در یک یا چند درس تخصص کافی دارد. این فرد می‌تواند به شما در زمینه مطالعه یک درس مشخص یا سایر حوزه‌ها و حتی کنکور کمک کند. در واقع وظیفه اصلی پشتیبان معلم یا مشاور معلم راهنمایی دانش آموزان در دروسی است که خود بر آن‌ها تسلط کافی دارد.

مرکز مشاوره کنکور در یزد

ویژگی‌های بهترین مشاور تحصیلی چیست؟

اگر تا به اینجای مطلب تصمیم گرفته‌اید که از خدمات مشاوره تحصیلی در یزد برای موفقیت خود استفاده کنید، باید حتماً با ویژگی‌های بهترین مشاوران تحصیلی در یزد آشنا باشید. در ادامه مطلب شما را با ویژگی‌های اصلی یک مشاور خوب آشنا خواهیم کرد.

تسلط روی مباحث مربوطه

فرقی نمی‌کند شما از کدام یک از مشاوران گفته شده کمک بگیرید، به‌هرحال متخصص مشاوره تحصیلی در یزد باید روی حوزه مربوط به خود تسلط کافی داشته باشد و بتواند بدون کم و کاست دانش آموز را راهنمایی کند. برای مثال یک مشاور کنکور خوب کسی است که درمورد آخرین تغییرات منابع درسی و روند کنکور آشنایی کافی داشته باشد.

علاوه بر این یک مشاور معلم باید بتواند طبق آخرین تغییرات کتاب درسی و نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان را راهنمایی کند.

توانایی برقراری ارتباط با دیگران

از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور تحصیلی باید به این مورد اشاره کنیم که فردی که در حوزه مشاوره تحصیلی در یزد فعالیت دارد باید بتواند به بهترین نحو با دانش آموز ارتباط برقرار کرده و احساسات و عواطف او را درک کند. برای این کار لازم است در درجه اول مشاور تحصیلی از مهارت خوب گوش دادن برخوردار باشد.

این مهارت کمک می‌کند مشاور به طور کامل به حرف‌های مراجع گوش کرده و سپس با تجزیه و تحلیل آن‌ها به رفع مشکل کمک کند. در واقع مشاور نباید این احساس را به دانش آموز منتقل کند که بدون خوب گوش دادن به حرف‌هایش مورد قضاوت قرار گرفته است.

توانایی سخن وری و خوب صحبت کردن از دیگر مهارت‌های ارتباطی متخصصان مشاوره تحصیلی در یزد است. اگر یک مشاور نتواند خوب و درست صحبت کند و با کمک کلمات و جملات صحیح مفهوم سخنان خود را به دانش آموز برساند، ارتباط و تعامل صحیحی بین دانش آموز و مشاور برقرار نمی‌شود.

موضوع مهم دیگری که در ارتباطات دانش آموزان و مشاوران مطرح است صمیمیت بیش از اندازه است. درست است که مشاور تحصیلی باید با دانش آموز ارتباط خوب و نزدیکی داشته باشد و به‌خوبی او را درک کند؛ اما این ارتباط نباید آن‌قدر صمیمی باشد که دانش آموز هیچ حرف شنوی از مشاور خود نداشته باشد و در اجرای برنامه خود به او توجه نکند.

آراستگی ظاهری

از دیگر ویژگی‌هایی که باید در جلسات مشاوره تحصیلی در یزد به آن‌ها توجه کنید می‌توان به ظاهر آراسته و منظم مشاور اشاره کرد. به طور کلی یک مشاور خوب به دلیل احترام به مراجعین به ظاهر خود توجه می‌کند و با ظاهری تمیز، رسمی‌ و منظم و همچنین خوش‌بو در جلسات حاضر می‌شود.

مشاوره تحصیلی در یزد

آشنایی کافی به موضوعات روان‌شناسی

یک مشاور خوب از تیپ‌های مختلف شخصیتی کاملاً آگاهی دارد و می‌تواند تشخیص دهد برای هر دانش آموزی با هر مدل شخصیتی چه سبک مطالعه و برنامه ریزی مناسب است. علاوه بر این مشاور خوب می‌داند که داشتن حس بی‌انگیزگی، ناامیدی و دیگر احساسات منفی برای انسان طبیعی است و باید به شیوه صحیح مدیریت شوند.

مشاوران موفق و کارآمد جدیدترین مطالب را در زمینه سبک‌های یادگیری، افت تحصیلی، اختلالات تمرکز و غیره را از دیدگاه روان‌شناسی بررسی کرده و آن‌ها را به‌خوبی روی دانش آموزان پیاده می‌کنند.

درک مناسب از شرایط دانش آموز

مشاوره تحصیلی در یزد آن زمانی مؤثر واقع می‌شود که مشاور علاوه بر بررسی وضعیت درسی دانش آموز بتواند شرایط روحی، خانوادگی و توانایی‌های هر شخص را به‌خوبی درک کرده و راهنمایی‌های خود را متناسب با آن‌ها ارائه دهد. در واقع مشاور باید بتواند مهارت رویارویی با موانع سر راه دانش آموز را به درستی در او پرورش دهد.

هزینه مشاوره تحصیلی در یزد

حال که با ویژگی‌ها و مزایای مشاوره تحصیلی در یزد آشنا شده‌اید، وقت آن است شما را با موضوع مهم دیگری در این زمینه که هزینه مشاوره تحصیلی است آشنا کنیم. قیمت جلسات مشاوره تحصیلی در یزد تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در کنار یکدیگر هزینه کلی مشاوره را مشخص می‌کنند.

تجربه مشاور تحصیلی

از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به تجربه مشاور تحصیلی یزد اشاره کرد. در این باره لازم است بدانید مشاورانی که از سابقه بالایی در زمینه مشاوره برخوردار هستند، به‌خوبی با زیروبم چالش‌های دانش آموزان و راهکار‌های کنترل آن‌ها آشنا هستند و می‌توانند به بهترین شکل دانش آموزان را راهنمایی کنند.

در واقع تجربه بالای یک مشاور تا حد زیادی می‌تواند روشنی راه شما باشد و شما را به‌سوی موفقیت و پیشرفت هدایت کند. در این حالت طبیعی است که مشاوران باتجربه‌تر هزینه بیشتری دریافت کنند.

هزینه مشاوره تحصیلی در یزد

زمان جلسه مشاوره

جلسات مشاوره تحصیلی در یزد بنا به موضوع آن از نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشند. درمورد تعداد جلسات نیز باید بگوییم به شرایط تحصیلی فرد بستگی دارد و ممکن است برای برخی کم و برخی تعداد زیادی باشد. معمولاً توصیه می‌شود از پکیج‌های سالانه مشاوره تحصیلی در یزد استفاده کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

نحوه برگزاری جلسات

مورد دیگری که بر قیمت مشاوره تحصیلی در یزد تأثیر می‌گذارد آنلاین یا حضوری بودن جلسات است. در جلسات حضوری امکان دارد مشاور به منزل دانش آموز مراجعه کند یا جلسه در دفتر مشاوره برگزار شود. معمولاً جلسات حضوری از هزینه بیشتری نسبت به جلسات آنلاین برخوردار هستند و برخی به دلیل ارتباط بیشتر با مشاور این جلسات را ترجیح می‌دهند.

نوع خدمات مشاوره

شما در ابتدا باید با مشاور خود به توافق برسید و به او بگویید که از جلسات مشاوره چه انتظاراتی دارید. در واقع نوع خدمات در مشاوره تحصیلی در یزد همچون برنامه ریزی، مشاوره انگیزشی، پیگیری نتایج امتحانات و آزمون‌ها و غیره می‌تواند روی دستمزد مشاور در یزد تأثیر بگذارد.

مقطع تحصیلی

از دیگر عوامل مؤثر بر هزینه جلسات مشاوره تحصیلی در یزد می‌توان به مقطع تحصیلی دانش آموز اشاره کرد. معمولاً مشاوران برای مقاطع بالاتر همچون پایه دوازدهم و کنکور هزینه بیشتری دریافت می‌کنند؛ زیرا دانش آموزان در این مرحله با آزمون بسیار مهم و پرچالش کنکور روبرو هستند و گذر موفقیت‌آمیز از این مرحله به برنامه ریزی اصولی و مدیریت زمان نیازمند است.

از این رو مشاور باید وقت بیشتری برای دانش آموز کنکوری اختصاص دهد و او را با منابع موردنیاز، روش‌های صحیح مطالعه، تست‌زنی، تحلیل آزمون‌ها و دیگر موارد آشنا کند.

برای آگاهی دقیق از قیمت جلسات مشاوره تحصیلی در یزد باید با مشاور یا مرکز مشاوره در یزد تماس حاصل کنید؛ اما در جدول زیر می‌توانید دید کلی نسبت به هزینه‌های مشاوره تحصیلی پیدا کنید.

نوع خدمات هزینه (ما‌هانه)
پکیج آنلاین دوره اول متوسطه ۵۰۰۰۰۰ تومان
پکیج آنلاین پایه دهم ۷۰۰۰۰۰ تومان
پکیج آنلاین پایه یازدهم ۸۰۰۰۰۰ تومان
پکیج آنلاین پایه دوازدهم و کنکور ۹۰۰۰۰۰ تومان
پکیج حضوری دوره اول متوسطه ۱۰۰۰۰۰۰ تومان
پکیج حضوری پایه دهم و یازدهم ۱۲۵۰۰۰۰ تومان
پکیج حضوری دوازدهم و کنکور ۱۵۰۰۰۰۰ تومان

لیست مشاوران تحصیلی یزد

فرقی نمی‌کند به دنبال مشاور خانم در یزد باشید یا مشاور آقا در یزد را برای مشاوره تحصیلی ترجیح دهید؛ به هر حال لازم است بهترین مراکز مشاوره یزد و مشاوران تحصیلی این شهر را بشناسید. به همین خاطر ما در ادامه مطلب لیست کاملی از مشاوران تحصیلی و مراکز مشاوره تحصیلی در یزد برای شما آماده کرده‌ایم.

نام مشاور یا مرکز مشاوره آدرس شماره تلفن
سید ابوالفضل طباطبایی یزد، واقع در بلوار شهید دشتی، مقابل بنیاد شهید، مرکز مشاوره امام حسین (ع) ۰۳۵۳۷۲۴۰۰۵۰
دکتر یوسف صباغ یزد، واقع در محوطه باغ هتل صفاییه ۰۳۵۳۸۲۷۸۰۴۳
نورسته سمسار دهجی یزد، سه‌راه شحنه، میدان معلم، بلوار ۲۲ بهمن، کنار مجتمع کالج، مرکز مشاوره و روان‌شناسی رهیاب حقیقت ۰۹۹۲۰۶۹۴۴۷۳
حبیب حیدری یزد، واقع در بلوار شهید دشتی، مقابل بنیاد شهید، مرکز مشاوره و روان‌شناسی امام حسین (ع) ۰۳۵۳۷۲۴۰۰۵۰
مژگان صلاحی یزد، بلوار شهید دشتی، روبروی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مرکز مشاوره امام حسین (ع) ۰۳۵۳۷۲۴۰۰۵۰
مرکز مشاوره تحصیلی آرامش گستر یزد، واقع در خیابان آیت الله کاشانی، کوچه کنار مجتمع شهاب، چهارراه اول سمت چپ، مقابل دبیرستان زینبیه ۰۳۵۳۶۲۸۳۰۱۹
مرکز مشاوره سگال یزد، بلوار آیت الله طالقانی، خیابان فتوحی، خیابان نمونه ۰۳۵۳۶۲۶۲۷۵۷
مرکز مشاوره عمومی‌ صبح امید یزد، واقع در خیابان شهدای گمنام
مرکز مشاوره عمومی‌ معین یزد، شهرک ولیعصر، خیابان قائم، خیابان بیست و نهم قائم، واقع در کوچه بوستان ۰۳۵۳۷۲۲۰۲۴۱
مرکز مشاوره شغلی و حرفه‌ای یزد، واقع در شهرک گلستان، بلوار شهیدان اشرف ۰۹۱۲۰۰۴۸۱۲۴

مشاوران تحصیلی یزد

شارینو

اگر می‌خواهید از دیگر خدمات حوزه مشاوره همچون مشاوره خانواده کمک بگیرید و برای حل تعارضات خانوادگی خود اقدام کنید، مطلب مشاور خانواده در یزد می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

اگر بهترین روان‌شناس‌های یزد را نمی‌شناسید و می‌خواهید از حرفه‌ای‌ترین خدمات مشاوره و روان‌شناسی بهره‌مند شوید، می‌توانید سری به مقاله بهترین روانشناس‌های یزد بزنید.

اگر قصد تعمیرات لوازم خانگی خود همچون تلویزیون، ماشین لباسشویی، کولر و غیره دارید، پیشنهاد می‌کنیم به جهت شناخت بهترین تعمیرکاران یزد سری به مطالب تعمیر یخچال در یزد، تعمیر تلویزیون در یزد، تعمیر ماشین لباسشویی در یزد، تعمیر کولر آبی در یزد، تعمیر سرخ کن در یزد و غیره بزنید.

به جهت آشنایی بیشتر با دیدنی‌ها و مراکز تفریحی شهر یزد، پیشنهاد می‌کنیم سری به مطالب مراکز تفریحی یزد، سینما‌های یزد و مراکز خرید یزد بزنید.

علاوه بر مطالب گفته شده، می‌توانید در وبلاگ شارینو اطلاعات جامع و ارزشمندی در زمینه معرفی بهترین مراکز درمانی و پزشکان شهر یزد کسب کنید. از این مطالب می‌توان به پزشک تغذیه در یزد، کلینیک دندانپزشکی در یزد، پزشک زنان در یزد، پزشک ارتوپد در یزد، فیزیوتراپی در یزد و غیره اشاره کرد.

سخن پایانی

اگر در مطالعه درس‌های خود و موفقیت در امتحانات دچار مشکل هستید و احساس می‌کنید در مسیر تحصیلی خود سردرگم شده‌اید، خدمات مشاوره تحصیلی در یزد می‌تواند مناسب‌ترین راه را به شما نشان داده و شما را به‌سوی قله‌های موفقیت و افتخار هدایت کند.

مشاوران تحصیلی در یزد با یک برنامه ریزی درست و اصولی به شما کمک می‌کنند درس‌های خود را پیش ببرید و دچار ناامیدی و بی‌انگیزگی نشوید. اگر می‌خواهید برای موفقیت در کنکور و دیگر مقاطع تحصیلی از یک فرد باتجربه و حرفه‌ای کمک بگیرید، مشاور تحصیلی در یزد بهترین انتخاب است. ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعات خوبی در این زمینه به شما ارائه کنیم.

سؤالات متداول

۱. آیا مشاوره تحصیلی مفید است؟

بله اگر از مشاوران باتجربه و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید، مشاوره تحصیلی بسیار مؤثر خواهد بود.

۲. هزینه مشاوره تحصیلی چقدر است؟

این هزینه به تجربه مشاور، مقطع تحصیلی، مدت زمان جلسه مشاوره و عوامل دیگر بستگی دارد.

۳. آیا مشاوره تحصیلی برای همه ضروری است؟

مشاوره تحصیلی برای کسانی که برنامه ریزی درستی ندارد و از روش‌های صحیح مطالعه آگاهی ندارند ضروری است.

۴. از مشاوره تحصیلی می‌توان در چه مقاطعی استفاده کرد؟

مشاوره تحصیلی در یزد از مقطع دبستان تا کنکور می‌تواند همراه دانش آموزان باشد و به آن‌ها کمک کند.

۱ دیدگاه

 • سلام ممنون از سایت خوبتون
  من مرکز مشاوره آرامش گستر رفتم که مشاور تحصیلی شون آقای باقرپور هست و بسیار عالین
  فقط میخواستم بگم آدرس شون یه خورده تغییر کرده: خیابان کاشانی، کوچه حافظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *