مشاوره تحصیلی در اصفهان

فهرست مطالب

امروزه استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی در اصفهان با استقبال بسیاری از سوی دانش‌آموزان و به ویژه کنکوری‌ها مواجه شده است. در صورتی که شما یا یکی از اعضاء خانواده‌تان به دریافت چنین خدماتی نیاز دارید، حتماً به بهترین مراکز مشاوره تحصیلی مراجعه کنید.

مشاوران بر اساس تجربه و سواد خود، کمک‌های زیادی در زمینه افزایش توان تحصیلی دانش‌آموزان می‌کنند. مطمئناً داشتن اطلاعات در زمینه تکنیک‌ها و ویژگی‌های مشاوره تحصیلی در اصفهان می‌تواند در دریافت خدمات بهتر به شما کمک کند. تا انتها همراه ما باشید تا با نکات مهم درباره مشاوره تحصیلی آشنا شوید.

تعریفی از مشاوره تحصیلی و کاربرد آن

مشاوره خانم در اصفهان یا مشاورهای آقا بر اساس تجربه و تحصیلات خود، به دانش‌آموزان برای افزایش سطح علمی آن‌ها کمک می‌کند. مشاوره آقا در اصفهان یا مشاورهای خانم به کمک راهکاری‌های واقع‌بینانه به افراد، کمک می‌کند تا دانش‌آموزان یا دانشجویان زمان، استعداد و هزینه خود را به بهترین شکل استفاده کنند.

مشاور تحصیلی در اصفهان یک برنامه‌ریزی دقیق را مطابق با شرایط زندگی و منابع دانش‌آموز انجام می‌دهد. سپس در راه رسیدن به موفقیت و پیشرفت، به او کمک می‌کند تا در رشته دلخواه و دانشگاه معتبر پذیرفته شود. اگر توان پرداخت هزینه بیشتری را دارید، می‌توانید از مشاوران تقاضای برنامه‌ریزی اختصاصی کنید.

مطمئناً در صورتی که قصد دریافت برنامه‌ریزی‌های اختصاصی هستید، حتماً از دانش‌آموزان موفق سؤال بپرسید تا بهترین مراکز مشاوره کنکور را به شما معرفی کنند. البته در طول چند سال اخیر تعداد مراکز مشاوره‌ای بسیار شده است.

بدون تردید تعدادی از آن‌ها بی‌سابقه هستند؛ بنابراین در زمان انتخاب مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان تحقیق بسیار کنید. زیرا در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر، مطمئناً هزینه، زمان و استعداد شما از بین می‌رود. البته در برخی از مراکز مشاوره‌ای، دانش‌آموزان موفقی هستند که خود به تازگی سد کنکور را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

مطمئناً شما با دریافت تجربیات آن‌ها و همچنین مشاوره‌های لازم، می‌توانید در آزمون کنکور موفق شوید. البته توجه به این نکته ضروری است که مشاوران تحصیلی در کنار تجربه، اطلاعات لازم و دانش کافی در زمینه مشاوره تحصیلی در اصفهان داشته باشند.

بنابراین اگر به مرکزی مراجعه کردید که این افراد در آن‌ها به فعالیت مشغول هستند، حتماً از آن‌ها گواهی نامه اتمام دوره مشاوره تحصیلی را درخواست کنید. زیرا اطلاعات و دانش در زمینه مشاوره تحصیلی به اندازه تجربه آن‌ها، می‌تواند در پشت سر گذاشتن سد کنکور شما کمک‌کننده باشد.

تعریفی از مشاوره تحصیلی و کاربرد آن

 

 

 

مشاوره تحصیلی در اصفهان چه اهمیتی دارد؟

امروزه با توجه به میزان رقابت کنکور و تأثیر این آزمون بر آینده شغلی شما و دیگر دانش‌آموزان، حضور در مراکز مشاوره‌ای لازم است. مشاوران این مراکز برای حضور در آن دلایل بسیاری را برشمرده‌اند که در ادامه به بیان توضیحاتی درباره برخی از آن اشاره شده است.

برنامه‌ریزی حرفه‌ای

بدون تردید هنگام شروع برای حضور در کنکور، گیج می‌شوید. نمی‌دانید از چه کتابی یا از چه تاریخی شروع کنید. در چنین شرایطی بهترین کار، حضور در مراکز مشاوره‌ تحصیلی در اصفهان است تا مشاوران حاضر در این مراکز با ارائه راهکار‌ها به شما کمک کنند.

آن‌ها بر اساس شرایط زندگی و نوع علاقه شما، یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای انجام می‌دهند. مطمئناً عمل کردن به این برنامه‌ریزی، شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهند.

آشنایی به تکنیک‌ها صحیح مطالعه

با حضور یک مشاور تحصیلی با تجربه در کنار شما، می‌توانید در آزمون‌های مانند کنکور موفق شوید؛ زیرا این عزیزان به شما تکنیک‌های درست و صحیح مطالعه را می‌آموزند تا با استفاده از آن‌ها مطالب را بهتر و درست‌تر یاد بگیرید.

انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته دانشگاهی بر اساس علاقه و همچنین رتبه کنکور، کار آسانی نیست. انتخاب اشتباه در این زمان می‌تواند آینده شما را تحت تأثیر خود قرار دهد. بهترین کار در چنین شرایطی، مراجعه به مراکز مشاوره‌ تحصیلی در اصفهان است تا به کمک مشاوران حاضر در این مراکز، انتخاب رشته ایده‌آلی داشته باشید.

مشاوره تحصیلی در اصفهان چه اهمیتی دارد؟

 

 

 

ارزیابی عملکرد دانش‌آموز

مشاوران عالی عملکرد شما را در آزمون‌های مختلف به خوبی ارزیابی می‌کنند تا میزان پیشرفت یا افت شما را بسنجند. سپس بر اساس داده‌ها کسب کرده از ارزیابی عملکرد شما، نقطه‌های ضعف و قوت را شناسایی ‌کرده و بعد با بیان چند شیوه دقیق، در جهت رفع نقاط ضعف یا افزایش نقاط قوت به شما کمک می‌کنند.

ایجاد انگیزه در دانش‌آموز

برخی از دانش‌آموزان به دلایل بسیاری مانند مشکلات اقتصادی یا خانوادگی، دچار افسردگی و بی‌انگیزگی می‌شوند. در چنین موقعیت مشاور با ارائه راهکار‌های به او، انگیزه و اعتماد به نفس شخص را افزایش می‌دهد. در نتیجه دانش‌آموز در مسیر موفقیت تحصیلی قرار می‌گیرد.

کنترل استرس دانش‌آموز

مشاوره‌ها ابتدا دلایل افت تحصیلی دانش‌آموزان مانند شما را بررسی می‌کنند. بدون تردید یکی از اصلی‌ترین دلایل افت تحصیلی، استرس قبل از آزمون است؛ بنابراین او با ارائه چند تکنیک ساده و مهم به شما از استرس شما سر جلسه امتحان کم می‌کند تا نتیجه بهتری با تمرکز بیشتر به دست ‌آورید.

مشاوره تحصیلی در اصفهان و انتخاب رشته

در صورتی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه را دارید، می‌توانید به مشاوره تحصیلی در اصفهان مراجعه کنید تا این عزیزان با توجه به شرایط و قابلیت‌های شما، انتخاب عالی جهت ادامه تحصیل اتخاذ کنند. البته مشاور تحصیلی اصفهان می‌تواند در زمان انتخاب رشته تحصیلی در دوره متوسطه نیز به شما خدمات ارائه دهد.

شخص مشاور در مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان اطلاعات لازم درباره ویژگی‌ها یا مقررات هر دوره تحصیلی دبیرستان یا دانشگاه دارد. او با توجه به استعداد، هوش، علایق شخصی و همچنین شرایط روزگار راهنمایی‌های لازم را به شما می‌کند تا آینده شغلی شما، تضمین شود.

از اصلی‌ترین ویژگی‌های که مشاور در دانش‌آموز مورد توجه قرار می‌دهد، شامل لیست زیر می‌شود:

 • نمره‌های تحصیلی
 • ارزیابی علایق و سلیقه‌های دانش‌آموز
 • توجه به نقطه‌های ضعف یا قوت درسی او
 • میزان هوش

مشاوره کنکور اصفهان در مرکز مشاوره کنکور اصفهان جهت دستیابی به ویژگی‌ها دانش‌آموز، آزمون‌های مختلفی را از او می‌گیرد. یکی از اصلی‌ترین این آزمون‌ها، تست هوش یا آزمون سنجش استعداد است.

مشاوره تحصیلی در اصفهان و انتخاب رشته

 

 

 

مشاوره تحصیلی در اصفهان و ارزیابی افت تحصیلی

امروزه یکی از اصلی‌ترین کار‌های مشاوران مشاوره تحصیلی در اصفهان، بررسی و ارزیابی افت تحصیلی دانش‌آموزان است؛ بنابراین در صورتی که شما یا یکی از اعضا خانواده، دچار افت تحصیلی شدید؛ می‌توانید به مراکز مشاوره‌های تحصیلی مراجعه کنید تا آن‌ها دلایل افت تحصیلی شما را بررسی کنید.

در صورتی که دلیل افت تحصیلی دانش‌آموز خانواده تشخیص داده شود، مشاوره تحصیلی در اصفهان از خانواده درخواست کمک می‌کند. همچنین او سلامت جسم و روح دانش‌آموز را بررسی می‌کند تا در صورت وجود مشکل، در جهت رفع آن مشکل کمک کند.

البته مشاوره تحصیلی در اصفهان برای بررسی دلایل افت تحصیلی، چند گام بر می‌دارند. در گام اول آن‌ها، علل افت تحصیلی را پیدا می‌کنند. در مرحله بعد پس از پیدا کردن علل افت تحصیلی با کمک خانواده و مدیران مدرسه، به دانش‌آموز کمک می‌کنند تا روند تحصیلی او پیشرفت کند.

مشاوران برای اینکه راهنمایی آن‌ها تأثیر‌گذار باشد، از مسائل مختلفی بهره می‌برند که اصلی‌ترین آن‌ها، عبارت هستند از:

 • ارائه آموزش‌های صحیح مطالعه درس‌ها
 • ایجاد انگیزه و افزایش آن
 • آموزش راهکار‌های برای مواجه با تغییرات اساسی

مشاوره تحصیلی در اصفهان و شیوه‌های درست مطالعه

مشاوران تحصیلی مشهور و معتبر بیان می‌کنند که دانش‌آموزان نیاز‌مند به مشاوره تحصیلی در اصفهان، حتماً نباید دارای افت تحصیلی باشند. آن گروه از دانش‌آموزانی که شیوه درست مطالعه را نمی‌دانند یا از راهکار‌های بهسازی حافظه اطلاعات مناسبی ندارند نیز، باید از مشاوره مشاوران بهره‌مند شوند.

مشاوران حاضر در مراکز مشاوره‌های با ارائه روش‌های مناسب، کمک بسیاری در جهت جلوگیری از ایجاد اتلاف زمان دانش‌آموزان و همچنین بهبود بهره‌وری در آن‌ها می‌کنند. این مشاوران ابتدا یک برنامه‌ریزی دقیق بر اساس شرایط زندگی دانش برای مطالعه ارائه می‌کنند.

همچنین مشاوران در مشاوره تحصیلی در اصفهان خدماتی مانند رعایت تمام اصول یادگیری و ویژگی‌های حافظه کوتاه مدت یا بلند مدت را ارائه می‌دهند.

مشاوره تحصیلی در اصفهان و شیوه‌های درست مطالعه

 

 

مشاوره تحصیلی در اصفهان و کاهش اضطراب

شاید شما جزو گروهی هستید که در سر جلسه امتحان و آزمان، دچار اضطراب و استرس می‌شوند. بدون تردید کمی اضطراب در سر جلسه امتحان، امر عادی است. اما اضطرابی که بیش از اندازه باشد، باعث ایجاد اختلال در عملکرد شما می‌شود.

در نهایت شما یا هر کس دیگر با این میزان از اضطراب زیاد، آزمون را خراب می‌کنند. مشاوران موجود در مشاوره تحصیلی در اصفهان تکنیک‌های درست مطالعه، راه‌های مناسب از زمان و همچنین بهبود کارایی حافظه ارائه می‌دهند.

بدون تردید دانش‌آموزان و شما با استفاده از این شیوه‌ها و به‌کارگیری راهکار‌های مشاوره تحصیلی در اصفهان، میزان استرس سر جلسه امتحان را کم می‌کنید. زیرا به واسطه استفاده از تکنیک‌ها، اعتماد به نفس شما و دیگر دانش‌آموزان افزایش پیدا می‌کند.

دانش‌آموزانی که دچار اضطراب می‌شوند، معمولاً جمله‌های مانند خوب نخواندم یا نمره کمی می‌گیرم استفاده می‌کنند. مشاوران با ارائه راهکار‌های درست و اصولی اعتماد به نفس را به شما بر می‌گرداند. همچنین باعث ایجاد آرامش در شما، سر جلسه امتحان می‌شود.

خانواده دانش‌آموز و مشاوره تحصیلی در اصفهان

مطمئناً کار‌ها و راهکار‌های مشاوران در مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان بدون حمایت خانواده، تأثیر‌گذار نیست. مشاوران در زمان نیاز شما یا دانش‌آموز به مشاوره، حتماً با خانواده صحبت می‌کند تا در کنار حمایت آن‌ها، راهکار‌های مشاوران اثربخش شوند.

مشاوران در چنین موقعیتی اعلام می‌کنند که خانواده‌ها می‌توانند دلیل افت تحصیلی یا استرس شما و دیگر دانش‌آموز باشند؛ بنابراین حضور آن‌ها در جریان مشاوره، لازم و با اهمیت است. دقیقاً خانواده‌ها به اندازه دلیل افت، عاملی برای افزایش سرعت موفقیت دانش‌آموزان در عرصه تحصیلی هستند.

مطمئناً خانواده بدون انگیزه و غیر فعال، در از بین بردن استعداد و هوش دانش‌آموز مؤثر هستند. مشاوران با بیان استعداد‌ها و ویژگی‌های دانش‌آموزان به خانواده، آن‌ها را از قابلیت‌های شما آگاه می‌کنند. همچنین در صورت وجود مشکلات خانوادگی، مشاوره کمک می‌کند تا با رفع آن مشکل، افت تحصیلی شما خیلی زود برطرف می‌شود.

خانواده دانش‌آموز و مشاوره تحصیلی در اصفهان

 

 

اصلی‌ترین وظایف مشاور تحصیلی در اصفهان

مشاوران تحصیلی دارای وظایف بسیاری هستند. هر یک از این وظایف در نوع خود مهم بوده و در صورت اهمال کاری درباره آن‌ها، باید منتظر نشانه آن روی دانش‌آموزانی مانند شما بود. البته قبل از انجام هر کاری، مشاور باید با رفتار خود اعتماد شما را جلب کند.

مطمئناً پس از جلب اعتماد شما، خیلی راحت می‌توانید از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید. اما از اصلی‌ترین وظایف مشاوران تحصیلی در شهر زیبا اصفهان، می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • ایجاد هماهنگی جهت پیگیری مشکلات درسی
 • بیان مزایا و معایب موقعیت‌های شغلی
 • تشکیل جلسات متعدد با مشاوران دیگر برای حل مشکلات شما
 • ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان برای اجرا تمام دستورالعمل آموزشی
 • ارائه برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی تحصیلی
 • ارائه گزارش به والدین و خود دانش‌آموز درباره مسیر مشاوره
 • توجه به مسائل اخلاقی و تربیتی همراه با مباحث آموزش جهت پیشرفت دانش‌آموزان

مزیت‌های استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی در اصفهان

در صورت مراجعه به مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان، مطمئناً مزیت‌های نصیب شما و دیگر دانش‌آموزان می‌شود. از اصلی‌ترین این مزیت‌های حضور در مراکز مشاوره تحصیلی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در زمان انتخاب رشته دانشگاهی، ابتدا به معتبر بودن دانشگاه‌ها توجه می‌کنند تا شما رشته مورد علاقه خود را در بهترین و معتبر‌ترین دانشگاه‌های ایران قبول شوید.
 • مشاوران مطالب مفیدی در رابطه با آینده تحصیلی و شغلی به شما ارائه می‌دهند تا شما با چشمان باز از آینده، دست به انتخاب رشته یا مقطع تحصیلی بزنید.
 • مشاوران هنگام انتخاب رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، سعی می‌کنند که بر اساس علاقه شما همه گزینه‌ها را پر کنند تا احتمال قبولی شما با این روش، افزایش پیدا کند.
 • مشاوران به شما کمک می‌کنند تا با توجه به علاقه و آینده شغلی، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.

انواع مشاوره تحصیلی در اصفهان

مشاوره درسی و تحصیلی از زیر شاخه‌های اصلی مشاوره بوده و با توجه به اهمیت درس بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بدون تردید به خاطر اهمیت بسیار درس و قبولی در رشته خوب یک دانشگاه عالی، بسیاری به استفاده از روش‌های مشاوران روی آورده‌اند.

مشاور بر اساس توانایی‌ها، هوش و استعداد شما یا دیگر دانش‌آموزان را در نظر می‌گیرد تا با توجه به آن‌ها راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد. او پس از مرحله شناخت استعداد‌های فردی شما، شیوه درست مطالعه و برنامه‌ریزی برای درس خواندن را بیان می‌کند تا مطابق آن‌ها، درس بخوانید. در ادامه به بیان مطالبی درباره انواع مشاوره تحصیلی در اصفهان اشاره شده است.

مشاوره ابتدایی

منظور از مشاوره ابتدایی تشخیص درست کم توجهی، اختلالات یادگیری و همچنین بیش فعالی است. بدون تردید پس از تشخیص چنین مشکلاتی، کودک باید نزد روان‌شناس برود تا مشکلات او برطرف شود.

مشاوره راهنمایی

پس از ارزیابی‌های دقیق استعداد‌ها مشاوران حاضر در مقطع راهنمایی دخترانه یا پسرانه، یک برنامه‌ریزی اصولی در کنار اهداف تحصیلی به دانش‌آموز ارائه داده می‌شود. در صورتی که دانش‌آموزان با توجه به این برنامه‌ریزی و اهداف تحصیلی پیش بروند، مطمئناً مسیر موفقیت را طی می‌کنند.

مشاوره دبیرستان

در بین تمام دوره‌های تحصیل مراجعه به مشاور در دوران دبیرستان بسیار با اهمیت است؛ زیرا درس خواندن در این دوره و انتخاب رشته تحصیلی، نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده شغلی دانش‌آموز دارد. مشاور با توجه به شرایطی مانند استعداد یا آینده رشته‌های تحصیلی، در انتخاب رشته به دانش‌آموزانی مانند شما کمک می‌کند.

سپس روش‌های درست مطالعه و همچنین تست زنی را به شما می‌آموزد تا برای جلسه کنکور آماده باشید. البته تقسیم‌بندی مشاوره به انواع، در دوره دبیرستان قطع نمی‌شود. بسیار از دفاتر مشاوره تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز مشاوره‌های لازم را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

مشاوره حضوری

در مشاوره حضوری شخص مشاور و شما روبه‌روی یکدیگر در یک مکان مشخص می‌نشینید تا جلسه مشاوره انجام شود. بسیار از متخصصان این حوزه معتقد هستند که مشاوره تحصیلی حضوری، بهترین و مؤثرترین نوع مشاوره است. زیرا مشاور با شما و دیگر دانش‌آموزان می‌تواند رابطه بهتری برقراری کند.

مشاوره حضوری

 

 

 

مشاوره تلفنی

استفاده از مشاوره تلفنی مناسب افرادی است که به دلایلی مانند مشغله بسیار، امکان حضور در یک مکان و ساعت مشخص را ندارند. البته یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این شیوه مشاوره، صرفه‌جویی در زمان است. زیرا شما نیاز به آماده شدن و صرف کردن زمانی برای رفت و آمد به مرکز مشاوره نیستید.

میزان تأثیر‌گذاری این نوع از مشاوره، کاملاً به میزان ارتباطی بستگی دارد که مشاور با شما برقرار کرده است. در صورتی که شخص درون گرایی هستید، می‌توانید با استفاده از این نوع مشاوره مشکلات تحصیلی خود را حل کنید. البته بهتر است حداقل جلسه اول، حضوری برگزار شود.

زیرا حضور در یک جلسه حضوری به مشاور امکان شناخت بهتری و بیشتر از شما را می‌دهد. در نتیجه او در حل مشکلات شما موفق‌تر عمل می‌کند. مشاوره در این جلسه با توجه کردن به زبان بدن، بسیار از زوایایی پنهان شخصیتی شما را می‌شناسد.

مشاوره آنلاین

استفاده از این نوع مشاوره به شما توصیه می‌شود، زیرا مزیت‌های هر دو روش مشاوره تلفنی و حضوری را در بر می‌گیرد. در صورت استفاده از روش مشاوره در کنار صرفه‌جویی در زمان و همچنین هزینه مکالمه تلفن، نیاز به خروج از منزل را نیز ندارید.

همچنین مشاور با دیدن شما و شناخت به واسطه زبان بدن، می‌تواند راهکار‌های بهتری ارائه دهد. البته در زمان پایین بودن سرعت اینترنت، این شیوه مشاوره واقعاً آزار دهنده است.

تکنیک‌های مشاوره تحصیلی در اصفهان

مشاوران معتبر در مراکز مشاوره برای اینکه فرایند کار خود را به درستی انجام دهند، از تکنیک‌ها و شیوه‌های مختلفی بهره می‌برند. در ادامه به بیان توضیحاتی درباره بخشی از اصلی‌ترین تکنیک‌ها مشاوره تحصیلی در اصفهان پرداخته شده است.

تکنیک‌های مشاوره تحصیلی در اصفهان

 

 

 

مشاوره مبتنی بر برنامه‌ریزی

مشاور بر اساس این روش، ابتدا از شما در رابطه با شرایط زندگی مانند ساعت خواب یا ورزش سؤال می‌کند. سپس یک برنامه دقیق و کامل تحصیلی برای همه روز‌های سال و همچنین ساعت‌ها تدوین می‌کند. البته او در زمان تدوین این برنامه مسائل مانند بیماری یا مهمانی را نیز در نظر می‌گیرد.

البته برنامه‌ریزی تحصیلی را معمولاً به دوره‌های کوتاه یک‌ماهه تقسیم می‌کند تا با توجه به بازخورد و عملکرد شما در ماه‌های اول، تغییراتی را برای دوره بعد اعمال کند. مشاوران برتر مراکز معتبر بر کوتاه مدت بودن برنامه‌ریزی تحصیلی به عنوان یک اصل برنامه‌ریزی صحیح واقف هستند.

مشاوره مبتنی بر کیفیت مطالعه

مشاوران مطابق با این راهکار مشاوره، روش‌های را به شما یا دیگر دانش‌آموزان آموزش می‌دهند تا کیفیت مطالعه شما افزایش پیدا کند. برخی از ترفند‌های آن در این تکنیک مشاوره شامل تند خوانی، خلاصه‌نویسی، جمع‌بندی یا تست زنی است.

مشاوره انگیزشی

در صورتی که روحیه شما به دلیل افت تحصیلی یا اضطراب تضعیف شده است، مشاور با مشاوره انگیزشی سعی در تقویت روحیه شما می‌کند. او برای این کار شروع به تعریف داستان و زندگی نامه شخصیت‌های معروف کرده و همچنین به شما از سختی‌های که در مسیر موفقیت کشیده‌اند، مطالبی را ارائه می‌دهد.

بدون تردید در صورت استفاده به جا از این شیوه مشاوره تحصیلی در اصفهان، روحیه و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرده و در نهایت شما یا دیگر دانش‌آموزان با استفاده از نکات ریز زندگی نامه افراد مشهور، در زمینه تحصیل و حتی دیگر بعد‌های زندگی موفق عمل می‌شوید.

مشاوره مبتنی بر مقدار مطالعه

مشاوره مبتنی بر مقدار مطالعه، تأکید بر میزان ساعت مطالعه دروس دارد. مشاورانی که این روش را یک تکنیک مؤثر می‌دانند، معتقد هستند که هر اندازه زمان بیشتری صرف در خواندن شود؛ به همان اندازه مسیر موفقیت هموار‌تر می‌شود.

تکنیک تمرکز

مشاور با توجه به این تکنیک به دنبال شناخت علل استرس یا عدم اعتماد به نفس است. البته پس از آگاهی از علت استرس و افت تحصیلی، به دنبال راهکاری برای رفع آن‌ها می‌رود. در این روش وجود و همراهی خانواده در کنار مدیران و معلمان مدرسی نیز تأثیر‌گذار است.

مشاور خوب کسی است که اولاً آشنایی کامل با همه این تکنیک‌ها داشته باشد. ثانیاً از زمان دقیق استفاده از آن‌ها، مطلع باشد. بدون تردید مشاوری که دارای چنین ویژگی باشد، می‌تواند در مسیر موفقیت تحصیلی و رسیدن به آینده شغلی مناسب شما کمک‌کننده باشد.

تکنیک‌های به روز مشاوره تحصیلی در اصفهان

در طول چند سال گذشته سرعت پیشرفت علم، در حال افزایش بوده و مطمئناً نشانه‌های از تغییرات در تکنیک‌های مورد استفاده مشاوران را نیز می‌توان مشاهده کرد. پزشکان مغز و اعصاب دائماً در حال کشف اسرار‌ تازه و جدیدی از مکانیسم پیچیده مغز انسان که تأثیر مستقیم بر یادگیری مطالب دارد، هستند.

رقابت در عرصه کنکور، حجم بسیار زیاد مطالب مورد مطالعه و همچنین تسلط بر روش‌های صحیح درس خواندن بروز بودن تکنیک‌های مشاوره‌ای می‌طلبد؛ بنابراین مشاوران برای اینکه بتوانند باعث موفق عمل کردن دانش‌آموزانی مانند شما در کنکور شوند، باید دوره‌های جدید مشاوره‌ای را طی کنند.

در این دوره‌ها در رابطه با تکنیک‌های و اصول اصلی مشاوره تحصیلی در اصفهان مطالب جدید می‌آموزند تا با آموزش آن‌ها، شما را در مسیر پیشرفت همراهی کنند. مطمئناً با وجود ترفند‌های جدید مطالعه و تست زنی، خیلی زود‌تر به موفقیت می‌رسید.

تکنیک‌های به روز مشاوره تحصیلی در اصفهان

 

 

 

ویژگی‌های بهترین مشاوره تحصیلی در اصفهان

در صورتی که قصد استفاده از راهنمایی‌ها و اصول صحیح مطالعه هستید، باید به یک مشاور مراجعه کنید. این مشاور با ارائه راهکار‌های درست و تکنیک‌های مشاوره‌ای مشکلات شخصیتی و دلایل افت تحصیلی را در وجود شما شناسایی می‌کند.

سپس با توجه به علل افت تحصیلی یا اضطراب سر جلسه امتحان، به شما چند راهکار برای مقابله با آن ارائه می‌دهد تا خیلی زود از شر این مشکلات ر‌ها شوید. البته توجه به این نکته ضروری است که در زمان انتخاب مرکز مشاوره‌ای و انتخاب مشاور، باید به وجود چند ویژگی در شخص دقت کنید.

بدون تردید با وجود یک سری ویژگی‌های خاص و همچنین آموزش راهکار‌های درست مطالعه، شما در عرصه کنکور موفق می‌شوید. اما در ادامه به بیان برخی از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک مشاور در مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان اشاره شده است.

ویژگی‌های بهترین مشاوره تحصیلی در اصفهان

 

 

 

 

مشاوره تحصیلی و مطالعه دقیق مباحث این حوزه

مطالعه مباحث حوزه مسائل تحصیلی دقیقاً به اندازه شمشیر برای یک سامورایی ارزش دارد؛ بنابراین شخص مشاور باید با تمام ریزه‌کاری‌های رشته‌های تحصیلی آشنایی داشته باشد تا امکان ارائه مشاوره تحصیلی خوب به شما و دیگر دانش‌آموزان را داشته باشد.

البته یکی از اصلی‌ترین فایده خواندن و مطالعه مباحث مرتبط با حوزه مشاوره تحصیلی، بروز بودن شخص مشاور است. در دنیایی امروز بروز نبودن در هر حوزه کاری از جمله مشاوره تحصیلی، به معنی امضا کردن حکم بازنشستگی است.

مطمئناً در صورت بروز نبودن مشاور با مسائل تحصیلی، شما و دیگر دانش‌آموزان نمی‌توانید با او ارتباط برقرار کنید. در نتیجه راهکار‌ها و همچنین تکنیک‌های مشاوره‌ای او برای شما یا دیگر دانش‌آموزان مؤثر واقع نمی‌شود.

خویشتن داری و درک شخص مشاور

بدون تردید در صورت وجود ویژگی خویشتن داری و درک شما در شخص مشاور، شما را ترغیب به ادامه همکاری با او می‌کند. احتمالاً از اصلی‌ترین دلایل افت تحصیلی یا استرس سر جلسه امتحان، فشار‌های زندگی است. این فشار‌ها به ویژه اگر برای اولین بار بر سر کسی آوار شود، حتماً او را از پای می‌اندازد.

اکنون شخص مشاور با گوش کردن با سخنان شما در رابطه با فشار‌های زندگی مانند فوت یکی از اعضاء خانواده، در کنار اینکه آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورند. با استفاده از چند راهکار سعی می‌کند تا شما را از آن حال و هوا دور کند.

شنونده بودن مشاور

یکی از اصلی‌ترین اصول حوزه مشاوره تحصیلی در اصفهان، خوب شنیدن است. مشاور باید خیلی خوب به حرف‌های شما گوش کند. او از بین سخنان شما، نکات ریزی را استخراج می‌کند تا با استفاده از آن‌ها شما را در مسیر موفقیت تحصیلی قرار دهد.

البته او برای اینکه اعتماد شما را به دست بیاورد، همچنین برای اینکه به شما حس آرامش القا کند تا سخن بگویید؛ حتماً دفتر کار خود را تبدیل به مکانی امن و آرام می‌کند. بدون تردید شما در محیط آرام بخش و بدون وجود هر گونه سرو صدای، خیلی زود شروع به حرف زدن می‌کنید.

قضاوت نکردن

امروزه امر قضاوت کردن در تمام جامعه مانند یک بیماری مسری شیوع پیدا کرده است. در صورتی که مشاور هنگام صحبت کردن این مسئله را انجام دهد، مطمئناً باعث ناراحتی شما یا دیگر دانش‌آموزان می‌شود؛ بنابراین مشاور خوب کشی است که پس از شنیدن صحبت‌های مراجعه‌کننده، بدون هیچ گونه قضاوتی به او کمک کند.

بدون تردید شما با مشاورانی که اهل قضاوت کردن نیستند، خیلی بهتر رابطه برقرار می‌کند. این رابطه محکم و قوی بین شما و مشاور، کمک بسیاری در مسیر موفقیت تحصیلی است.

آگاهی از اختلالات روانشناسی

بسیاری از دانش‌آموزان به دلایل شخصیتی دچار افت تحصیلی یا اضطراب سر جلسه امتحان می‌شوند. بنابراین این عزیزان باید به سراغ مشاوران بروند که تمام اختلالات روانشناسی را می‌شناسند. او پس شناسایی این اختلالات، پیشنهاد مراجعه به روان‌شناس یا روان‌پزشک را به دانش‌آموز می‌دهد.

همچنین مشاور با آگاهی از اختلالات روانشناسی، می‌تواند رابطه بهتری با دانش‌آموز برقرار کند تا او حس بدی از وضعیت خود نداشته باشد؛ بنابراین حتماً در زمان انتخاب یک مرکز مشاوره، وجود این شاخصه مهم را در مشاوران آن مجموعه در نظر بگیرید.

از دیگر ویژگی‌های یک مشاور خوب و ایده‌آل در مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاسب نبودن
 • از خودگذشتگی
 • رعایت حدوحدود اخلاقی
 • کنترل روی خود

عوامل مؤثر بر هزینه مشاوره تحصیلی در اصفهان

مطمئناً یکی از اصلی‌ترین دغدغه والدین دانش‌آموزان و همچنین خود آن‌ها، مسئله قیمت و هزینه مشاوره تحصیلی است. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که یک نرخ مشخص یا ثابتی نمی‌توان برای هزینه مشاوره در نظر گرفت.

اما آن‌ها در زمان تعیین نرخ مشاوره، یک سری عوامل را در نظر می‌گیرند. سپس با توجه به آن عوامل، نرخ مشاوره را به شما یا والدین بیان می‌کنند. اکنون شما با توجه به نیاز خود به مشاوره و همچنین مبلغ مشخص شده، تصمیم می‌گیرید که برای حضور در آن مرکز ثبت نام کنید یا خیر.

در ادامه به بیان توضیحاتی مختصر درباره عوامل مؤثر بر قیمت مشاوره تحصیلی در اصفهان پرداخته شده است.

عوامل مؤثر بر هزینه مشاوره تحصیلی در اصفهان

 

 

 

پایه تحصیلی

بدون تردید یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای مشخص کردن هزینه مشاوره تحصیلی در اصفهان، پایه تحصیلی دانش‌آموز است. هر اندازه پایه تحصیلی او بالا‌تر باشد، به همان اندازه دریافت مشاوره از حساسیت بیشتری برخوردار است.

بنابراین با توجه به میزان حساسیت دریافت مشاوره و راهکار‌های درست مطالعه، هزینه مشاوره تحصیلی در اصفهان نیز زیاد است.به طور مثال هزینه مشاوره برای کنکور و شرکت در این آزمون، بیشتر از مشاوره دوره اول متوسطه است.

شرح خدمات مشاوره تحصیلی در اصفهان

بدون تردید شرح خدمات مشاوره تحصیلی در اصفهان پس از تجربه شخص مشاور، اصلی‌ترین عامل تعیین‌کننده بوده و شما باید در ابتدا امر، خواسته‌های خود را از مشاور لیست کنید. سپس بر اساس لیست خواسته‌ها شما توافقات لازم را با شخص مشاور انجام دهید.

مطمئناً نوع خدمات مانند برنامه‌ریزی تحصیلی یا پیگیری نتایج آزمون‌ها و مدرسه، می‌توان بر میزان قیمت مشاوره تأثیر بگذارد.

زمان مشاوره تحصیلی در اصفهان

معمولاً یک جلسه مشاوره تحصیلی در اصفهان بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت است. البته توجه به یک نکته بسیار ضروری است که نباید انتظار معجزه از مشاوره در دو یا سه جلسه داشته باشید. مشاوران پس از چند جلسه تازه با برخی از زوایایی پنهان شخصیت شما یا دیگر دانش‌آموزان آشنا می‌شوند.

بنابراین حضور مستمر مشاور در کنار شما و آن‌ها، حتماً نتایج درخشانی به همراه دارد. در بسیاری از مراکز مشاوره تحصیلی در اصفهان به شما و دیگر دانش‌آموزان پیشنهاد می‌شود که با بستن عقد قرارداد یک‌ساله می‌توانید میزان هزینه مشاوره را کاهش دهید.

تجربه مشاوران تحصیلی

از دیگر عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت مشاوره تحصیلی در اصفهان، میزان تجربه مشاور است. شخصی که در زمینه مشاوره تحصیلی سال‌ها تلاش کرده و تجربه دارد، مطمئناً با زیر و بم بحران‌ها و همچنین ارائه راهکار‌های مناسب به دانش‌آموزان آشنایی دارد.

در صورتی که با مشاوری برخورد داشتید که دارای چنین شاخصه است، حتماً میزان هزینه مشاوره او از سایر همکارانش بیشتر است.

جلسات مشاوره تحصیلی در اصفهان

مراکز مشاوره تحصیلی در ابتدا کار خود به شما و والدین دانش‌آموزان نیاز‌مند به مشاور، بیان می‌کنند نوع دریافت مشاوره آنلاین یا حضوری و همچنین تلفنی بر میزان دستمزد آن‌های تأثیر دارد. همچنین در صورت دریافت خدمات مشاوره‌ای حضوری در خانه، میزان هزینه افزایش پیدا می‌کند.

لیست مشاوران تحصیلی در اصفهان

برای بهره‌مندی از خدمات مشاوران تحصیلی، ابتدا باید یک لیست کامل از مشاوران تحصیلی در اصفهان داشته باشید. سپس با توجه به شماره تماس مشاور تحصیلی در اصفهان یا آدرس مشاوره تحصیلی در اصفهان، به آن مراکز مراجعه کنید تا از خدمات عزیزان حاضر در آن مراکز بهره‌مند شوید.

مرکز مشاوره تحصیلی شماره تلفن آدرس
مرکز مشاوره تحصیلی آفتاب ۰۳۱۳۲۳۶۲۲۴۷  ۰۳۱۳۲۳۳۱۷۰۹ اصفهان، خیابان شمس آبادی، خیابان شیخ بهایی غربی، کنار بانک ایران زمین، مجتمع مستجاب، واحدهای ۷ و ۸ و ۱۳
مرکز مشاوره تحصیلی توحید ۰۳۱۳۶۲۵۵۱۷۱  ۰۳۱۳۶۲۶۴۰۸۸ اصفهان، خیابان  توحید میانی، چهارراه مهرداد، کنار داروخانه دی، ساختمان پزشکان زیتون، طبقه ۲، واحد ۶
مرکز مشاوره جم ۰۳۱۳۲۳۶۷۱۵۳ اصفهان، خیابان میرداماد، نبش کوچه شماره ۳۶، مجتمع پارسیان، طبقه ۱
مرکز مشاوره یاس ۰۳۱۳۶۶۵۱۵۴۵ اصفهان، دروازه شیراز، اول خیابان چهار باغ بالا، کوچه مسجدالرضا، ساختمان آرین، طبقه ۳

سؤالات متداول

 1. انواع مشاوره تحصیلی کدام‌اند؟

مشاوره تلفنی، مشاوره حضوری، مشاوره انگیزشی و مشاوره راهنمایی

 1. عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت مشاوره تحصیلی چیست؟

تجربه مشاور، نوع مشاوره حضوری یا آنلاین و مدت زمان جلسات

 1. تکنیک‌های مشاوره تحصیلی در اصفهان کدام‌اند؟

مشاوره بر اساس کمیت مطالعه، مشاوره بر اساس مقدار مطالعه و مشاوره مطابق با برنامه‌ریزی

شارینو

در صورتی که علاقه‌مند به کسب دانش در زمینه لوازم خانگی و همچنین دلایل خرابی آن‌ها هستید، به شما توصیه می‌کنیم که سری به سایت شارینو بزنید. در این سایت معتبر مقالات فوق‌العاده در رابطه با تعمیر یخچال در اصفهان، تعمیر پکیج در اصفهان و همچنین تعمیر تلویزیون در اصفهان وجود دارد.

همچنین با توجه به مقالاتی دیگر مانند تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، تعمیر جاروبرقی در اصفهان، تعمیر مبل در اصفهان و تعمیر سیستم تهویه در اصفهان امکان مطالعه آن‌ها برای شما وجود دارد. البته مقاله‌های دیگر در رابطه با این لوازم خانگی وجود دارد که می‌توانید بر اساس علاقه یا نیاز خود انتخاب کنید.

برای آشنایی بیشتر با مراکز تفریحی اصفهان، رستوران‌های اصفهان و همچنین نویسندگان اصفهان به سایت شارینو مراجعه کنید تا اطلاعات کافی درباره شهر زیبا اصفهان و افراد مشهور آن به دست آورید.

در صورت احساس درد می‌توانید به بیمارستان‌های اصفهان مراجعه کنید تا از خدمات ارائه شده در آن مانند فیزیوتراپی در اصفهان، کلینیک دندانپزشکی در اصفهان و پزشکان قلب و عروق در اصفهان بهره‌مند شوید.

همچنین در صورت آسیب بسیار جدی، می‌توانید با مراکز درمانی تماس بگیرید تا خدمات آمبولانس در اصفهان در سریع‌ترین زمان برای ارجاع شما به این مراکز در محل زندگی شما حاضر شوند.

سخن پایانی

استفاده از خدمان مشاوره تحصیلی در اصفهان و همچنین دیگر شهر‌های ایران، با استقبال بسیاری زیادی مواجه شده است. آن‌ها با دریافت خدمات مانند برنامه‌ریزی دقیق برای مطالعه، موفقیت آینده شغلی خود را تضمین می‌کنند.

البته خدمات مشاور‌ فقط به مسائل مرتبط با مبحث کنکور و آینده شغلی نیست. مشاوران با ارائه راهکار‌های مناسب به دانش‌آموزانی که دچار افت تحصیلی هستند، به آن‌ها کمک می‌کنند تا پیشرفت تحصیلی را در خود مشاهده کنند.

۵ دیدگاه ها

 • پریسا دیناری توو اصفهان حرف اولو میزنه
  تیمش خارق العادست
  یکی از همسایه هامون اونجا میرفت الان دندون میخونه

 • سلام لطفاً یه مشاور تحصیلی خیلی خوب در اصفهان بهم معرفی کنید . یکی از معلم هام خانم پریسا دیناری و معرفی کرده و میگه خیلی خوبه ‌ . آیا کسی ایشون و می‌شناسه ؟؟ ممنون اگه دقیق بهم راهنمایی کنید

  • سلام من از لستان چهارمحال و بختیاری هستم و طی تحقیقی که کردبم مجموعه اقای لطفی خیلی مطرح بوده پسر عمه خودم از سال یازدهم توی مجموعه ایشون بودن و رتبه ۷۶ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *